Sběratel očí

Sběratel očí https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188400/bmid_sberatel-oci-172-188400.jpg 4 417 130

Sběratel očí série

V Berlíně dochází k opakovaným vraždám malých dětí. Pachatel napřed usmrtí matku a poté odvleče do úkrytu dítě, které posléze nechá zemřít. Předtím mu navíc odstraní levé oko. Tentokrát úchylný sériový vrah, který si vysloužil přezdívku Sběratel očí, unesl devítiletá dvojčata Leu a Tobiáše a vyšetřovatelům předhodil časové ultimatum, do kterého lze děti najít. V opačném případě jim hrozí smrt udušením v úkrytu, kde ve stanovenou dobu dojde vzduch. Důležitým vodítkem při pátrání se policii stávají vidiny minulosti slepé fyzioterapeutky, která tvrdí, že měla Sběratele očí ve své ordinaci… Pozn.: Číslování pozpátku je záměr autora, nikoli tisková chyba.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Der Augensammler , 2010

marekB78
23.04.2022 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, ale příběh mě zase až tolik nezaujal... Proto 4 hvězdy :)

Johny_H.
18.01.2022 5 z 5

Tak to to je opravdu jízda. Naštěstí není tak brutální jako pacient takže pro normálně otrlé čtenáře naprosto bezpečné. Závěr respektive v tomto případě první kapitola opravdu šokující a nelze jinak než tomuto skvostu udělit 5/5 opravdu si to zaslouží a prakticky nutnost pro všechny milovníky mysteriózní krimi kde si celou dobu doslova říkáte co se tady ku*a děje. Omluvám se za výraz, ale slušně to opravdu nejde.

dominika2585
08.01.2022 5 z 5

Další kniha od autora, kterou nemohu ohodnotit jinak než plným počtem hvězd. Přečteno během jednoho odpoledne. Příběh je o to víc mrazivý, jelikož cílem zabijáka jsou malé děti. Pachatele jsem ze začátku neodhadla, začalo mi to být jasné až na posledních stránkách.

Mirin1349
19.11.2021 4 z 5

Člověk se pořád nemusí třást zimou ve Skandinávii, bloumat po Londýně nebo se toulat Amerikou, aby si přečetl dobrý thriller. Zasazení do Berlína bylo super. Stejně se mi líbilo, jak k nám hlavní postava na začátku i na konci promlouvala, obrácené číslování kapitol mi taky nevadilo. Byl to fajn nápad. Od autora jsem předtím nic nečetla a jsem moc mile překvapená, jak napínavá, pěkně promyšlená a čtivá kniha to byla.

Stanas513
17.11.2021 4 z 5

Trošku nadsazené vidinami slepé fyzioterapeutky, opravdu úchylným vrahem, ale hlavní je otázka "PROČ? ". Určitě budu okamžitě pokračovat druhým dílem.

Miška74
28.09.2021 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora. Jelikož jsem milovník thrilleru, byla jsem na knihu hodně zvědavá a musím říct, že autor se zařadí mezi mé oblíbené.
Kniha byla velmi napínavá, plná zajímavých zvratů a hodně překvapivým závěrem. Četla se výborně a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Už se těším na druhý díl ze série.

ZuzanaZ83
18.09.2021 5 z 5

Pro mě je Fitzek jeden z nejlepších autorů thrillerů. Tohle byla opět naprostá pecka plná napětí a lidskosti hlavního hrdiny. Kapitoly krátké a s otevřenými konci, takže se kniha nedala odložit. Za mě prostě paráda.

MatoPalkes
07.08.2021 4 z 5

Tento Fitzek bol o niečo slabší než jeho iné super knihy. Postavy zaujímavé, príbeh napínavý, záver nachystaný na pokračovanie.

EliskaD
24.06.2021 4 z 5

Čtení mělo spád a napětí nechybělo. Pachatel odhalen, ne však dopaden. V závěru knihy tak rozjíždí další kolo své morbidní hry.
Ta má ale otevřený konec a už se nedozvíme, jak dopadne Zorbachův příběh. Čekala jsem, že toto bude mít pokračování ve druhém dílu (i když vlastně nevím, co dalšího by mohl navíc ještě nabídnout), ale navazující díl je dle anotace úplně jiný příběh, ve kterém se opět setkáme s Alinou. Ale kdo ví? Neodolám a hned se do pokračování pouštím.
----
Pozn. po přečtení druhé dílu: Příběh má opravdu své pokračování v Lovci očí. Dokonce optikou přečteného druhého dílu se i Sběratel očí stává o mnoho zajímavější knihou a zpětně bych ji hodnotila 5*.

postrach
06.06.2021 5 z 5

Dobre napsana kniha.Chvilemi morbidni a napinava...Alina ,opravdu zvlastni postava.Neubyva,nez cist dal.

rilajaan
28.05.2021 3 z 5

Skvělý nápad (téma), ale nějak to na mě nefungovalo. Chvílemi se to četlo samo a pak jsem se musela nutit.

dominika8192
17.05.2021 3 z 5

Všechno to začalo Pacientem, který byl tak skvělý, že jsem se rozhodla Fitzeka přečíst celého. Jako druhá se mi do rukou dostala Terapie, která byla o několik levelů horší než Pacient, ale její konec to celkem vyrovnal. Dnes mám dočteného Sběratele očí a jsem si celkem jistá, že si na dlouhou dobu dám od Fitzeka pauzu. Ne že by šlo o špatnou knihu, to v žádném případě, hlavně druhá polovina byla zajímavá. Ale raději si v sobě budu pěstovat ty krásné pocity, které ve mně zanechal Pacient. Mám pocit, že cokoli dalšího by to jen zhoršilo.

Allla9
13.04.2021 4 z 5

Zajímavě podaný příběh. S napětím se těším na další díl této série.

koki.veru
13.03.2021 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora. Ze začátku jsem se nějak nemohla pořádně začíst, ale od druhé poloviny knihy to bylo o mnoho lepší a závěr knihy byl super. Překvapivý konec a hlavně otevřený konec a jak jsem potom zjistila, jedná se o první díl série, takže si myslím, že se k tomuto autorovi ještě vrátím.

Pája699
10.03.2021 4 z 5

Tak po přečtení knihy mám zase smíšené pocity. Nebylo to špatné, ale že bych si z toho sedla na prdel, tak to taky ne. Zajímavý nápět, četlo se fajn, ALE něco mi tam prostě chybělo. Asi sem i čekala jiný konec.... Obrácené číslování mě chvilku mátlo a rozčilovalo, ale to je pouze můj osobní problém :-) Asi mi nezbyde nic jiného a budu si muset přečíst pokračování. Alina mě hodně bavila, no a pachatel? Tak toho jsem měla na mušce cca od půlky knihy .-)

bedkniha
04.03.2021 3 z 5

Nebavilo mě to.....a mám ten samý názor jako Wabinka

hs777
27.02.2021 5 z 5

Sebastian Fitzek je pro mne záruka kvalitního thrilleru. Stejně jako Izolovaný, Sběratel očí byl napínavý, promyšlený, plný zvratů, prostě super četba. Bála jsem se nechutných scén, ale nebylo to tak hrozné. Už mám objednané další kousky autora.

ivoiro
23.02.2021 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Mělo to svoje napětí a zajímavý konec.

mystar
08.02.2021 5 z 5

Povedeny thriller plny napeti a necekanych zvratu s prekvapivym koncem. Zajimava zapletka a zkazena mysl vraha. Podezirala jsem dve osoby a nakonec to byl uplne nekdo jiny (to se mi libi). Z pribehu jde mraz po zadech. Libilo se mi take originalni razeni kapitol. Doporucuji

Wabinka
07.02.2021 2 z 5

Podle anotace jsem čekala svižný krvavý thriller... Ale byla to nuda, čtení se často táhlo, chyběla mi pořádná akce a děj, který vás nutí číst pořád dál.
Konec vyřešený pouze jako vysvětlení v přiznání v několika opravdu dlouhých mejlech mě taky nepotěšil.

německá literatura psychologické thrillery

Sebastian Fitzek