Sběratel očí

Sběratel očí https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188400/bmid_sberatel-oci-172-188400.jpg 4 418 418

Sběratel očí série

V Berlíně dochází k opakovaným vraždám malých dětí. Pachatel napřed usmrtí matku a poté odvleče do úkrytu dítě, které posléze nechá zemřít. Předtím mu navíc odstraní levé oko. Tentokrát úchylný sériový vrah, který si vysloužil přezdívku Sběratel očí, unesl devítiletá dvojčata Leu a Tobiáše a vyšetřovatelům předhodil časové ultimatum, do kterého lze děti najít. V opačném případě jim hrozí smrt udušením v úkrytu, kde ve stanovenou dobu dojde vzduch. Důležitým vodítkem při pátrání se policii stávají vidiny minulosti slepé fyzioterapeutky, která tvrdí, že měla Sběratele očí ve své ordinaci… Pozn.: Číslování pozpátku je záměr autora, nikoli tisková chyba.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Der Augensammler , 2010

radka73
06.03.2016 3 z 5

Očekávala jsem více napětí. Bohužel mě kniha zklamala. Zbytečná omáčka kolem hlavního děje. Sem tam jsem se začetla, ale pak bylo další nudné protahování.

motolka
04.03.2016 5 z 5

Úžasný thriller. Přečteno opravdu jedným dechem. Dvakrát jsem si myslela, že vím, kdo je vrah a nakonec to bylo úplně jinak. Když thriller skončí, tak vlastně teprve začíná. Proto to opačné číslování. A ještě má thriller v sobě ponaučení: "Nezanedbávejte své děti! Nikdy!" Nic není důležitější.

Tenhle thriller se opravdu povedl, a moc ho doporučuji. Patří k thrillerům, na které se jen tak nezapomene.

Od tohoto spisovatele si přečtu určitě ještě více knih a doufám, že ani ostatní mě nezklamou.

Jsem ráda, za tuto databázi knih, protože za poslední dobu jsem téměř nečetla nic, co zde bylo doporučeno a co by opravdu nestálo za to, si přečíst.

Určitě si ještě přečtu další knížky tohoto spisovatele a doufám, že jeho další knížky budou stejně tak napínavé, a že mě nezklame.

buccifalek
28.02.2016 5 z 5

Hustý, drsný a k neuvěření.

gossipavlina
17.01.2016 4 z 5

Napínavé, čtivé, ale nereálné. Takový ,,fantasy-thriller".

Anne123
07.11.2015 5 z 5

No prostě jedním slovem WOW! Já si nepamatuji, kdy naposledy mi takhle bylo srdce. Jedním dechem až do konce. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Na konec jsem koukala s otevřenou pusou. Tato knihy je prostě zážitek !!

TomK
05.11.2015 1 z 5

Tak tahle kniha mi dala opravdu zabrat :D asi to bylo tím, že jsem autora nepochopil, ale připadalo mi jak kdyby to psal pod vlivem omamných látek, protože věty mi nedávaly smysl a kompletně celý děj, nebo spíš,že já jsem nebyl pod žádným vlivem :D dokonce i postavy a všelijaké situace mi připadaly hodně nereálné, jak kdybych byl v jiném světě :D snažil jsem se dát knize šanci a dočetl jsem ji nějak do půlky, ale jelikož jsem z toho měl potom hlavu jak balón tak jsem byl donucen jí odložit a ani jsem ji nedočetl. Je to škoda, protože první část mi připadala opravdu zajímavá, ale potom už jsem to opravdu vzdal. Myslím, že tomuhle autorovi se budu vyhýbat :D

jarka2222
11.10.2015 3 z 5

Nevím, ale nějak jsem se nemohla začíst. Čekala jsem víc, zdlouhavé popisování některých nedůležitých informací a nakonec rychlé rozuzlení. Zkusím ještě volné pokračování a pokud ani to na mne nezabere, musím zkusit jiného autora......

fis.rena
03.10.2015 4 z 5

Samozřejmě první,co mě zaujalo,bylo číslování stran a kapitol,což ještě víc navnadilo k samotnému čtení. Já hodnotím jako zdařilý počin,příběh mě hodně zaujal a díky postavě Aliny jsem nahlédla do "jiných" světů. Nic není nemožné...

maličkán
23.09.2015 5 z 5

Výborná kniha, od začátku mě chytla a už mě nepustila. Po dočtení jsem hned začala číst další díl Lovec očí.

goldiex
31.08.2015 4 z 5

Chvílemi jsem měla pocit, že je to všechno jen sen, z něhož se na konci vypravěč probudí. Celý příběh i některé postavy působily totiž tak neuvěřitelně a nereálně, že jsem občas jen užasle kroutila hlavou. Otevřený závěr mě každopádně nutí sáhnout po dalším díle.

kachy
09.07.2015 5 z 5

Jedním slovem: "MAZEC". Hned se vrhám na Lovce očí

rose
25.06.2015 3 z 5

Připadalo mi to jako hodně neuvěřitelný příběh. Nemohla jsem se pořádně začíst, postava Aliny mi přišla hodně neskutečná a závěr jako z béčkového akčního filmu. Rozuzlení vypadalo jako otevřená zadní vrátka k pokračování, ani nevím, jestli tohle není první díl nějaké série.

NikaMirka
09.06.2015 5 z 5

Nejprve mě hodně zarazilo, že kniha je psaná od poslední kapitoly do první...ale dle autora to je v pořádku a na to, proč tomu tak je, se dojde v průběhu knihy a opravdu tomu tak je...obávala jsem se, že knihu nebudu moct číst, proto, že jde o únos dětí a dokonce tam jsou i kapitoly, kdy se jedná o popis celé situace z pohledu dítěte...nebylo to ale zas tak hrozné a knihu jsem přečetla..děj je dost zapotany, ale člověk se v něm neztrácí, do poslední chvíle člověk neví, kdo je pachatelem a zda bude dopaden a závěr knihy pro mě byl šokující...brečela jsem dojetím, protože se děti našly, zároveň ve mě vše křičelo u druhé (předposlední kapitoly), že to nemůže být pravda a konec nemůže začít novým během času o život, víc nenapíšu, to bych pak mohla zrovna prozradit konec a to by nebylo fér :D...určitě si musím přečíst další díl "Lovec očí", který je právě v prodeji...knihu doporučuji, i když nedává žádný podnět k zamyšlení, je to prostě detektivka, dávám pět hvězdiček,

trudoš
13.05.2015 4 z 5

Výborný rozjezd, příběh šlape od první strany a s každou další kapitolou nabírá obrátky. Jen je škoda, že Sebastian Fitzek na čtenáře až příliš často pomrkává, že je všechno ve skutečnosti jinak, takže nečekaná odhalení jsou pak poměrně čekatelná. Přesto musím uznat, že se výsledek autorovi vydařil, i když mi vadila pokroucená logika zločincova jednání. Na jednu stranu vyčítá laxní přístup k rodině, na druhou stranu vyžaduje, aby člověk nechal na holičkách dítě v akutním ohrožení. Je to příliš efekt pro efekt.
Každopádně, oceňuji autorovu snahu o překvapivou pointu, což je vůbec Fitzekova zavedená vizitka. Stejně tak je povedená koncepce zápletky, přestože prvek fantastiky je zde zbytečnou berličkou, k níž se autor uchýlil, protože si jinak poradit nedokázal. Vůbec je pravdou, že přes důkladný sběr materiálů, kterým se pyšní, se občas vydává tou jednoduší cestou, kdy si dějové zvraty usnadňuje tím, že nechává postavy jednat tak, jak si sám přeje. Ale jinak spokojenost.

betyy
17.04.2015

chvíli trvalo, než jsem se začetla. Na konci když jsem odevzdávala knihu do knihovny, moje slova byla : naprosto šílený. v dobrém slova smyslu. Velký dojem na mne kniha udělala a dlouho jsem nad ní ještě přemýšlela a usínala jsem s pocitem, kdo ví co se mi za hrůzy bude zdát a to se jen tak nestává, protože jsem docela dost otrlá povaha :)

BlackFun
19.03.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila po stylistické stránce, ale bohužel s dějem jsem se trápila.. dočetla jsem jen z důvodu, abych věděla, jak autor vymyslel konec.. Nicméně dávám * navíc za snahu o pravdivé vylíčení jednání/pocitů nevidomé hrdinky (autor spolupracoval s nevidomými, aby se vyvaroval zajetých klišé o nevidomých).

Luca287
11.01.2015 5 z 5

Co dodat? V 8 jsem začala číst a neodložila jsem, dokud jsem před půlnocí nedočetla... skvělé napsáno... byla jsem úplně pohlcená dějem, vtažena do příběhu...pecka!! po dlouhé době kniha, která mne dostala, od které jsem se nedokázala odtrhnout... za mne plný počet a doporučuji!!!

Mišulenka
23.10.2014 5 z 5

Cože, cože, COŽE??? Tohle mě vážně posadilo na zadek! Za dva dny jsem měla přečteno, klepala se strachy a tahala manžela s sebou i na záchod a snášela jeho pohledy vyjadřující: "Mišičko, Ty jsi fakt magor, když se bojíš knížky!"
Jsem sra*ka, no... :)

Z literární hlediska nejde o žádný ukrytý skvost, ale styl je velmi čtivý a příběh poplatný době. Neubránila jsem se myšlence na filmovou sérii Saw, nepopírám, ale nejsem v tomhle hnípavý hnidopich, abych krizitovala, když jsem sama žádný thriller nenapsala.
Celkový nápad s koncepcí je víc než originální, a to včetně poděkování, které mě fakt bavilo, surové téma zcela aktuální. Děsivě aktuální!
A moc mě potěšilo, když jsem v knize našla i pár rádoby filosofických úvah nad naším - říkejte si, co chcete, ale doba je taková! - uspěchaným životem. Obecně.

Takže za mě pět... :) Připadám si už trapně, když spoustě knížek dávám maximum hvězdiček. Ale přijde mi pokrytecké sundávat jednu nebo dvě za tiskařské chyby.

...Čím jsme starší, tím víc náš život staví na nesplněných slibech. Samozřejmě se vždycky najde důvod, proč člověk nemůže syna doprovodit na školní přestavení nebo pro absenci na třídní schůzce. Proč o dovolené pošle rodinu na pláž a sám čeká v hotelovém pokoji na e-mail. Bůh si jistě myslel, že když dá člověku vědomí smrtelnosti, vytvoří tím ráj na zemi. Svět plný jedinců, kteří vědí o pomíjivosti svého života, a proto smysluplně využívají čas, který jim byl odměřen. Prdlajs. Většina lidí, které znám, ví velice dobře, že jim život každý den dává novou příležitost jak marnit čas vyděláváním peněz. Ale mají jen jednu šanci oslavit jedenácté narozeniny vlastního syna. Šanci, kterou jsem právě zmeškal...

luciasek86
09.10.2014 5 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná má děj, zápletku a zajímavé napínavé rozuzlení. Četla jsem ji jedním dechem byla velmi napínavá. Všem vřele doporučuji!!! :)

Bladeone
24.09.2014 4 z 5

pěkná kniha a zajímavé číslování stránek :-) jen škoda těch tištěných chyb v textu.....

německá literatura psychologické thrillery

Sebastian Fitzek