Králova klec

Králova klec https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335050/bmid_kralova-klec-HYQ-335050.jpg 4 464 93

Mare Barrowová je ve vězení, bez svého blesku nemá žádnou moc a neustále ji trýzní osudové chyby, jichž se dopustila. Je vydaná napospas chlapci, jejž kdysi milovala, chlapci, který je lhář a zrádce. Maven Calore, nyní král, dál pokračuje v plánech své mrtvé matky ve snaze udržet i vládu nad svou zemí – a nad svou vězeňkyní. Mare v paláci nese tíhu Tichého kamene a její kdysi ubohá skupinka povstalců a Rudých se mezitím dále organizuje, trénuje a expanduje. Nechtějí se už schovávat ve stínech a připravují se na válku. A Cal, princ ve vyhnanství, který se také uchází o Mareino srdce, udělá všechno proto, aby ji získal zpátky. Když se krev obrátí proti krvi a schopnost proti schopnosti, možná nezbyde nikdo, kdo by uhasil oheň – a Norta, jak ji Mare zná, shoří do základů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

King´s cage , 2017

Veeria
30.01.2018 4 z 5

Třetí díl si jede ve svých kolejích, cesta je opět místy děsivá, místy napínavá, místy úsměvná. Poznáváme postavy zase o kousek víc, poznáváme jejich nitro. Osobně oceňuji pozitivně střídání vypravěčů, příběhu to dodává šmrnc a je to barvitější. Řekla bych nahlížení na příběh z více úhlů pohledu. A to mě baví. Autorka knihy píše velmi poutavě a svůj svět má promyšlený do sebemenšího detailu. K dokonalosti však tomu něco chybělo. Z postav mě nejvíce bavila Evangelina. :)

MaléZlo
29.01.2018 4 z 5

Tak jak se generálové a vedoucí rozhodnout naložit s životy bojovníků, ať už mají rudou a stříbrnou krev, tak stejně s námi nakládá Aveyardová. Prostě jen přihlížíme tomu co se děje a nemůžeme to nijak ovlivnit. Můžeme plakat, smát se, ale nic tím nezměníme.

Na tenhle díl jsem netrpělivě čekala a nezklamal. Mare se trošku spravila, není to už taková sobecká mrcha, ale místo toho ji nahradila Cameron. Neuvěřitelně arogantní dívčina, která na všechny plive jed o tom jak je kdo špatný, ale sama se neviděla nikdy v zrcadle.

Když to shrnu v knize se zase nic moc nedělo, ale čte se to velmi dobře a i rychle. Konec mě zklamal. Nevím jestli můžeme očekávat na konci série Happy End, ale stejně v to trošku doufám.

odpadlice
22.01.2018 5 z 5

Super, snad bude další díl co nejdříve :D

Klarsik3
16.01.2018 1 z 5

Vprvní řadě bych chtěla napsat, že nemám ráda když autor/autorka píše první knihy z pohledu jednoho člověka a pak se najednou rozhodne kapitoly dělit na pohledy různých postav.Což se zde stalo ale budiž .. Dále 290 stran jsem trpěla a čekala kdy se začne konečně něco dít, tudíž jsem byla za následující akce vděčná ačkoli mé nadšení dlouho netrvalo..Protože pak přišla na řadu stárá známá ufňukaná Mare.. Absolutně nechápu proč furt přemýšlela kdo je.. Byla pořád stejně ufňukaná, nic se na ní nezměnilo, pořád to byla stejná chudinka.. Cameron? Ta je zas moc nafoukaná než aby přiznala, že je stejná jako Mare.. Cal? Ani nevím v prvním díle jsem mu fandila a asi bych mu fandila i nadále jenže prostě nemůžu vystát Mare... Když je někde akce miluju závěrečné velké bitvy. Přes veškerou očividnou snahu autorky byla úplně o ničem.. A konec? prostě bez komentáře!

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Opět krásné pokračování. Nemohla jsem se dočkat až kniha vyjde. Kniha byla zajímavá, měla napětí. Kapitoly psané z pohledu Mare a Cameron byly skvělé - zajímavé vidět pohledy různých postav. Konec mě zničil. Jsem zvědavá na další díl.

Lorej
05.01.2018 5 z 5

Po slabším druhém dílu se autorka zase chopila děje a ukázala, proč se nám ten první tak líbil.
Rozvíjející se příběh Norty je čím dál tím víc zamotanější a proradnější. Docela bych uvítala u této série mapku, abych se aspoň trošku v tom chaosu zemí orientovala.
V tomto díle série poprvé čteme z pohledu i jiných charakterů, ačkoliv je pro mě pořád nejdůležitější Mare. A jak se podle názvu knihy dalo očekávat, Mare je v zajetí, bez svých blesků, vydána na milost nového krále. A i když je Maven tak trochu tyran, nemůžu ignorovat jeho snahu a zápal o udržení trůnu i Mare samoté.
Konec mi prostě zlomil srdce. Očekávala jsem mnoho, ale tohle ne. Už aby vyšel další díl, nemůžu se dočkat, jak to s osudem Mare i všech ostatních dopadne.

LouSmetanka
30.12.2017 3 z 5

Už na začátku jsem se obávala, že celá knížka bude jen o tom, jak je Mere ve Mavenově vězení a upřímě řečeno, to tak bylo celých 300 stran. Autorka tuto čast mohla rozhodně zkrátit, chvílemi jsem se nudila a říkala si, že to bude opravdu průser.
Maven mi příjde jako nejzajímavější postava, jelikož nevíme, co od něj očekávat a ještě k tomu, to neví ani on sám.
Ve vztahu Mavena a Mer si autorka nechává pootevřená zadní vrátka. Jsou zde vidět určité city, které Mere k Mavenovi stále chová a to, že v něm stále občas vidí toho starého dobráka, i přesto jsem to čekala trochu víc žhavější. Tak jako se tyto vrátka rychle otevřeli, se zase rychle na konci zavřeli a s tím i moje poslední nadějě.
Vztah mezi Calem a Mere mi nepříjde vůbec uvěřitelný a spíš uměle podstrčený.
SPOILER!
Konec byl předvídatelný a mnohem více zapeklité by bylo, kdyby Cal o tom všem dávno věděl. Nechápu, proč se Mere na něj zlobí. Je to jeho věc, jeho sen, jeho touha. Dokonce jí řekl, že by nemusela být ani královnou. Chápu, že nechce s korunou mít nic společného, ale její vztekání mi přišlo zbytečné.

Lokina
22.12.2017 5 z 5

Po vlažnějším druhém díle, který pro mě byl trochu zklamáním, přišlo třetí pokračování Králova klec. A tento díl byl uspokojivý a dobře propracovaný.
Autorka udělala dobře, že nechala příběh vyprávět i jinými postavami než Mare. Nebylo to tak jednolité a monotónní, ale nabralo více spádu, bylo to záživnější a plynulejší. Mohli jsme vidět i jiný úhel pohledu z jejich strany a taky jsme se mohli více seznámit se s jejich charaktery a chováním.
Evangelinu jsem vůbec neměla ráda, ale po tomhle dílu, jsem ji zařadila k mým oblíbeným postavám. Mare mi byla od druhého dílu trochu nesympatická, v tomhle díle se zmátořila a její postava se dala vystát.
Konec byl hodně akční a hlavně nečekaný. Jsem tedy zvědavá, jaké bude čtvrté pokračování :-)

1259
20.12.2017 5 z 5

Upřímně řečeno jsem takový konec ani trochu nečekala. Už se těším na 4 díl, ve kterým se to všechno doufám pořádně rozjede a bude to ještě lepší, než to bylo v předešlých dílech. Rozhodně neváhejte a přečtěte si jí.

Kamik77
06.12.2017 4 z 5

Jo, jo, jo.. paráda. Závěrečný boj ... super. Docela bych ocenila pohled Mavena, i když má vymytý mozek od maminečky. Victoria by měla přidat v psaní :-) je pomalá.

venacava
28.11.2017 5 z 5

Ach, parádní jízda ..jsem tak naštvaná, že už jsem knihu přečetla a musím čekat na další díl.
Je to jízda plná ohlušujících blesků, které jsou naplněné poznáním, odhodláním, nadějí, láskou a opět ohněm spalujicím zklamáním od obou bratrů... Ale alespoň jeden z nich může být omluven, protože má zlomenou mysl i duši, ale ten druhý je pouze slepý a nerozhodný.
Těším se na další díl a to na dívky, které se zdají být soupeřkami dvou druhů lidí a přesto jsou spolu na jedné lodi a jsou si podobnější než si obě myslí... Mare a Evangelina :)

IvankaM
23.11.2017 5 z 5

Na tento díl jsem se třásla nedočkavostí.
A sakra stálo mi to za to!
Až ne ten konec... Ten mě zničil...
Ale stejnak se mi to strašně líbí. Konečně postava, která není dokonalá a chová se podle toho, jak byla vychovaná. Že se prostě ze dne na noc nezmění, chápeme se...

Nikaa1
18.11.2017 4 z 5

VŠECHNO SHOŘÍ

Ačkoli mnoho lidí dalo Rudé královně po druhém dílu konec, já ne. Nelituji toho. Victoria Aveyardová ukázala, že umí psát, a že se nebojí udělat z oblíbené a kladné postavy někoho jiného - horšího. Ale i naopak.

Králova klec mě chvilkami donutila plakat, smát se, vztekat se a usmívat se radostí. Díky tomu jsem přehlížela drobné věci, které se nakonec ukázali jako dost důležité.

Příjemnou změnou pro mě bylo, že kniha není napsaná jen z pohledu Mare - ale i z dalších dvou! Některé věci jsem viděla jinak, než je viděla hlavní hrdinka.

Ale to nejdůležitější.. Králova klec mě donutila chtít další díl. Konec totiž nezlomil srdce jen Mare, ale i mně. Rozcupoval ho.

Poslední věta na poslední stránce? Potřebuji na vzduch.