Králova klec

Králova klec https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335050/bmid_kralova-klec-HYQ-335050.jpg 4 464 93

Mare Barrowová je ve vězení, bez svého blesku nemá žádnou moc a neustále ji trýzní osudové chyby, jichž se dopustila. Je vydaná napospas chlapci, jejž kdysi milovala, chlapci, který je lhář a zrádce. Maven Calore, nyní král, dál pokračuje v plánech své mrtvé matky ve snaze udržet i vládu nad svou zemí – a nad svou vězeňkyní. Mare v paláci nese tíhu Tichého kamene a její kdysi ubohá skupinka povstalců a Rudých se mezitím dále organizuje, trénuje a expanduje. Nechtějí se už schovávat ve stínech a připravují se na válku. A Cal, princ ve vyhnanství, který se také uchází o Mareino srdce, udělá všechno proto, aby ji získal zpátky. Když se krev obrátí proti krvi a schopnost proti schopnosti, možná nezbyde nikdo, kdo by uhasil oheň – a Norta, jak ji Mare zná, shoří do základů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

King´s cage , 2017

anishta
10.03.2019 3 z 5

Tak je to rozhodně lepší než druhý díl, ale jako asi jen o chlup. Nevím, proč to má 500 stran, nemuseli jsme přece vědět o každém rozbitém talíři a zajetí mohlo být zkráceno. O dost.
Každopádně je zde více akce, líbily se mi kapitoly z pohledu jiných postav, díky bohu za to. Bojové scény byly fajn. Výcvik byl fajn. Všechno to bylo takové fajn, průměrné. Doufám, že se poslední díl vyhoupne do výšin. :D

Lucik100
19.02.2019 5 z 5

Velmi se mi líbilo, jak se všechny postavy postupem času vyvíjeli. Dost jsem si oblíbila Evangelinu a líbily se mi kapitoly z jejího pohledu.

Alex.Barunka
14.01.2019 3 z 5

Po druhém dílu jsem si myslela, že už nic horšího přijít nemůže. No přišla půlka třetího dílu a já byla přesvědčená, že to opravdu může být ještě horší!

Ale od půlky to bylo skvělé, akční, dynamické a prostě úžasné! Přišla pořádná dávka vysvětlování a vedlejších zápletek, které nemohou být na škodu. Emoce, zvraty a úhly pohledů dalších postav. A Mare? Ta se konečně chovala zase jako v prvním díle, kde jsem si ji docela oblíbila. A nakonec jsem ráda, že v závěru opět tak trochu dostala na prdel :D

rampapa
06.01.2019 5 z 5

Přečtení jedním dechem a už se nemůžu dočkat posledního dílu jak to všechno dopadne. Knížku velmi doporučuji.

LillyGrace
01.01.2019 4 z 5

Královu klec zatím beru jako nejlepší díl. Jasně zase mě pár věcí štvalo, ale v konečném důsledku se mi vážně líbila. Tenhle díl byl opravdu čtivý a stránky mi ubíhaly pod rukama. Přečteno asi za tři dny a rozhodně je to jedno z největších překvapení roku 2018. Po druhém dílu jsem trojku tak dobrou nečekala. I když se vám Křišťálový meč nelíbil a jste na vážkách zda číst Královu klec, zkuste to. Myslím, že se vám bude líbit.

Perry
21.11.2018 5 z 5

* obsahuje opravdu malé spoilery* :D

Myslím, že název knihy vystihuje celou první polovinu příběhu. Což neberu jako špatnou věc. Naopak jsem ráda, že se záchraná akce nekonala už na prvních pár stránkách.
"Vztah" Mavena k Mare je zde dobře vykreslený a zase (možná) trochu více pochopíte jak to má Maven ve své hlavě uspořádané... nebo spíš pomíchané.

Kapitoly z pohledu Cameron a Evangeliny možná nebyly vždy úplně nejzáživnější pasáže příběhu, ale chápu, že byly potřebné. Přeci jen spisovatelka musela nějak dokončit příběh Cameron a jejího bratra. A myslím, že Evangelina bude mít ještě zajímavý "vývoj" ve čtvrtém dílu série.

Takže, i když skoro 3/4 knihy nejsou nijak nabité akcí, stále vás to bude nutit číst dál a zjišťovat jak se vlastně věci mají.
Každopádně jakmile nastala chvíle války, boj na život a na smrt, bylo to strhující a živé. Rozhodně se vyplatí si pár stovek stran počkat. :)

V celku už se nemůžu dočkat, až budu v ruce držet další díl.

kristynkal
09.11.2018

Za mě zklamání- nedočteno. Dala jsem šanci cca 250 stran... kniha mě vůbec neoslovila, nebavila. Akce tam byla, myšlenkové pochody Mare a jejich vzájemný vztah s Mavenem byl zajímavý, ale prostě mě to vůbec nechytlo a nebavilo. A vlastně jsem potom zjistila, že je mi nějak jedno jak celá serie dopadne, protože mě to opravdu začalo nudit. Neřekla bych, že kniha je propadák- kniha je dobrá, ale nesplnila má očekávání.

Ewiczka
28.10.2018 4 z 5

Mně se tenhle díl líbil, pokračoval podobně jako předchozí, tudíž: některé věci mi tam stále a opakovaně odporují logice, něco zůstává podivně nevyřčeno (jako třeba když spolu někdo týdny spí v ložnici a první sex se seběhne až o půl roku později?!?) ale celkově mě to stále baví.. Nejvíc mě na tom naštvalo to že musím čekat na poslední díl, ale DÍKYBOHU jen pár týdnů, mám zprdele kliku, že jsem tuhle sérii objevila až před pár dny a ne před pár lety :)

Kyta
30.08.2018 4 z 5

Obsahuje spoilery!

Tak jsem se po roce donutila přečíst si pokračování Rudé královny. Po dvojce se mi do čtení dalšího dílu upřímně nechtělo, ale musím říct, že třetí díl je rozhodně zajímavější a poutavější než díl druhý. Jedničku samozřejmě nepřekoná, přesto to byla po dvojce, kdy jsem se nutila do jejího dočtení, příjemná změna.

První polovina, kde se objevuje Maven, mě bavila. Zpočátku mi dělalo problém se začíst, protože se tam nic moc nedělo - objevovaly se tu jen nudné pasáže, kdy čtenář musel přelouskat ty Mareiny myšlenkové pochody. Jakmile se však na scéně objevil Maven, začalo to být hned zajímavější. Maven to celé krásně oživoval, a přestože to má být vlastně záporná postava, fandila jsem mu. Bylo mi ho líto za to, co s ním jeho matka prováděla, což mělo efekt i na to, kým se stal, takže ho za to nikdo nemůže vinit. Přála bych si, aby ho někdo té temnoty zbavil, jenže to tak lehké asi nebude. Myslím, že se autorce tato postava moc povedla. Všechny scény s Mavenem a Mare jsem si užívala, opravdu nezklamaly.
Druhá polovina už je trochu slabší. Mare je sice znovu mezi svými, ale kromě pár vyznání lásky, výcviku a zjištění, že její schopnosti už nejsou tak special jako v předchozích dílech, se tam nic neděje. Kromě té trochy akce, které představují útok Šarlatové hlídky a ta konečná bitva o Corvium, je to pořád o tom samém. Za zmínku možná také stojí Cameronino osvobození chlapců. Asi by knize jen prospělo, kdyby byla trochu kratší. Říkala jsem, že je tento díl lepší než předchozí, přesto se děj stále vleče a já odpočítávala stránky do konce.
Mareina povaha v králově paláci prodělala velkou změnu, ale rozhodně k lepšímu; v druhém díle mě její chování nebavilo a dost se mi tím znechutila, tady už mi ale tolik nevadila. Líbilo se mi, že autorka do knihy přidala kapitoly vyprávěné z pohledu Cameron a Evangeliny; ne že by to byly mé oblíbené postavy, ale rozhodně tyto kapitoly považuji za zpestření, přestože to někdo může pokládat za zbytečnost. Čtenář zjistí, že Evangelina není ve skutečnosti tak strašná a ani tak silná, jak se zdálo. Z druhé poloviny se mi líbilo to akční finále. Ani mě moc nepřekvapilo, že si Cal vybral korunu před Mare, protože k tomu měl vždycky sklony; vlastně se dalo očekávat, že se koruny nevzdá, když byl vychován k vládnutí.

Myslela jsem si, že Králova klec je poslední díl a trochu mě zklamalo zjištění, že se chystá ještě čtvrtý - myslím, že je to akorát protahování nevyhnutelného... Ale co už. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne, hlavně osud Mavena...

Pedruska01
24.08.2018 4 z 5

Po neskutečně dlouhé době jsem vzala do rukou pokračování série Rudá královna. Druhý díl byl pro mě opravdu zklamáním, takže jsem do tohoto šla s obrovskou obavou, ale zároveň s tím, že chci prostě vědět, jak tenhle příběh skončí. Musím přiznat, že mě to mile překvapilo. Šla jsem do toho, s tím, že si vlastně nepamatuju spoustu věcí a souvislostí, přeci jenom byla to opravdu dlouhá doba. Tak nějak mi to ani nevadilo, protože se to četlo relativně dobře, udržovalo mě to v jistém napětí a nutilo číst dál a dál.
Ačkoliv se vlastně do 3/4 knihy výrazně dějově nic nedělo, tak mě to bavilo. Byla jsem tak šťastná, že tento díl nepokračuje v kolejích toho předešlého, kdy to bylo utrpení a navíc s nesnesitelnou hlavní hrdinkou, které sláva a vůdcovství vlezlo na mozek. Bylo to z jednoho jediného důvodu, a to uvěznění - Mavenem. Toho kluka, toho krále jsem si oblíbila a i mu v jistých místech fandila. A to celkem dost! Líbila se mi ta jeho posedlost Mare, která se dá vyložit tolika směry. To jak je vlastně šílený, řádně nepředvídatelný, polámaný a především ten "zlej". Pro takovýhle neřády, já mám slabost. :D Každopádně je hrozná škoda, že naopak ta posedlost nebyla vykreslena lépe, do detailu, brutálněji, zvráceněji a zároveň s tím nejvřelejším druhem lásky. Nápad dobrý, ale autorka to odflákla.
Když už hlavní hrdinka nebyla vězněna, naopak jí Šarlatová hlídka společně s milionem dalších zachránili, nedělo se tuplem nic. To nastalo období, kdy jsem se s tím obtížněji prokousávala. Moc zbytečných informací, moc postav, moc to bylo nafouknuté celé. Navíc, Mavena jsme tam už nepotkali, což pro mě bylo malé zklamání. Čekala jsem něco - akci, co by mě zvedlo ze židle. Škoda, tak snad v závěrečném díle. Poslední bitva... nebavilo mě to. Prostě popisy, nemohla jsem to prožívat a soucítit. Spíš jsem sledovala, kolik mi ještě, sakra, zbývá těch stránek! Ta kniha mohla být o třetinu kratší a nic by se nestalo. Vážně. Hodně popisů, leckdy přehršel zbytečných informací. Na co? Dost mi taky vadilo, kdy už něco bylo vyřčeno, tak to náhle zase bylo useknuto, anebo bez výraznějšího upozornění velký časový odskok.
Mare se uklidnila, už nebyla tak sobecká mrcha, jak se ukázala minule. Byla jsem za to ráda, protože tu holku jsem vážně, ale vážně neměla ráda. Občas tam prohodila nějakou myšlenku, za kterou bych jí jednu křápla, ale odpustila jsem jí to. Přišlo mi zvláštní, když byla půl roku uvězněna, kde spíš naštvaně/otráveně čekala na nějaké rádoby rozhodnutí, kde mezi tím četla, rozbíjela nádobí anebo se promenádovala v honosných šatech, kamkoliv jí dovedli - a byla relativně v pohodě, že po návratu k Hlídce a dalším milionu lidí se najednou hrozně bála. Nesnesla na zápěstích doteky, atd. - nevěřila jsem jí to. Měla by přece strach i ve vězení a ne jenom na svobodě. Nebylo to vykresleno dostatečně věrohodně. Cal tu naopak nedostal tolika místa, a pokud ano, tak se vykreslil jako romantický hrdina, milenec a vůdce - král. Jeho rozhodnutí na samém konci mě dost překvapilo, a to nemile. To mě naopak zase navnadilo a já se samozřejmě svým způsobem těším na finále.
Poslední, co mi přišlo divný, hodně divný až zvrácený byl vztah Evangelina - její bratr - její milenka/jeho manželka. Vážně si tu holku budou půjčovat, oni - sourozenci? Šlo mi to dost proti srsti.
Co se týče rozdělení knihy - přeci jenom je zajimavé, že nám autorka umožnila náhled i k dalším postavám, ale pro mě zbytečné. Je to příběh Mare - chci její vyprávění. K čemu mi je Cameron? Když jsem narazila na její kapitolu (a potom dlouhém čase) - ptala jsem se same sebe, kdo to proboha je? Evangelina byla přeci jenom o kapku více přínosnější než předešlá adeptka, ale zase - proč?
Musím dát čtyři hvězdy, i přes to, že to má zase opět much a kazů na kráse, ale kdybych dala nižší, byla bych vůči hodnocení předešlého dílu dost nespravedlivá. No, jsem zvědavá na další vývoj.

Kelen30
22.08.2018 4 z 5

Jo,myslím si,že se to začíná ubírat správným směrem.Po zklamání z Křišťálového meče byla Králova klec příjemným překvapením,ale…i tak měla své mouchy.Lepší ovšem bude začít tou lepší stránkou a tou je Mare.

I když byl Marin pobyt v paláci k nezáviděníhodný,mám pocit že jí spíš prospěl než ublížil.Měla totiž dost času se nad sebou zamyslet a pochopila,jak hrozně se předtím chovala.Navíc začala víc přemýšlet a zamýšlela se nad důsledky svého chování.Nevrhala se do všeho po hlavě jako dřív. V paláci by Mare z Křišťálového meče ze všeho toho nicnedělání a nevědomosti zešílela,ale teď si Mare statečně udržovala zdravý rozum,i když někdy s obtížemi.Sice se to zdá jako lehká věc,ale zvládli byste šest měsíců strávených v nevědomosti,aniž byste tušili co se děje s vaší rodinou a přáteli?

Proto jsem autorce odpustila,že se v první polovině knihy téměř nic nedělo.Možná chtěla aby to tak vypadalo.Ale není to omluva za to,že v druhé polovině to bylo stejné.Ani jsem se nenadála,už byl konec a já si říkala,,neuteklo to nějak moc rychle?Co se tam vlastně stalo kromě trochy vzrušení na konci.“A když už jsme u té zmíněné akce na konci,mé nadšení,že se tam konečně něco děje,se proměnilo v mírné zklamání,protože autorka to prostě utnula v půlce a bylo po válce.Nebo mi to tak aspoň přišlo.

Překvapení v téhle knize přišlo v podobě jiných pohledů a to celkem potřebných, jinak bychom se k těmto dvěma dámám těžko dostali tak blízko. Cameron i Evangelina jsou pro mě zajímavé postavy a jsem ráda,že jsem jim mohla porozumět.

Ještě jedna věc kterou k tomu všemu dodám.Mám pocit,že Maven u Mare ztratil i tu poslední naději.Upřímně se modlím za jednu jedinou jiskřičku naděje, která je zřejmě zamčená někde hluboko v Marině srdci,ale opravdu nevím jestli by se zastavila,kdyby měla možnost ho zabít.Já v tomhle ale jsem a budu jako Cal.Až do poslední chvíle,do posledního momentu budu věřit,že je nějaká cesta jak ho zachránit.Jak mu pomoct.Protože přesně tohle je důvod,proč jsem tuhle sérii ještě nepřestala číst.

Dakarianna
15.07.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila určitě víc než druhý díl (Křišťálový meč). Čtivost nebyla špatná, na druhou stranu knížka by mohla být o hodně kratší a vůbec by jí to neuškodilo, naopak. Zaujaly mne kapitoly z pohledu jiných osob, ale je zvláštní je tam psát, když to tak v předchozích knihách nebylo. Mare mě už tolik neštvala a scény s Mavenem byly zajímavé. To, že bude ještě poslední díl mi přijde prostě jako zbytečné natahování, ale budiž.

Magdyla.8
10.07.2018 2 z 5

Kniha by klidne mohla byt kratší. Oproti předešlym dilum nechybelo dost akce, bitev, krve.. což bylo fajn zpestření. Uryvky z pohledu jinych lidi byli taky příjemna změna, ale čekala bych že takova Evangelina, která byla drsná a tvrdá na pohled bude i ve své mysli. Což se nepotvrdilo. Podle meho příběh mohl skončit tímto třetím dilem a nemusel by se zbytečně natahovat.

markulka
09.07.2018 5 z 5

Ani třetí díl Rudé královny mě nezklamal. Je pravda, že rozjezd byl trošku pomalejší, protože tady chyběla nějaká ta akce. Ale myslím, že to autorka vykompenzovala ve zbytku knihy. Mimochodem kapitoly z pohledu jiných postav byly taky hodně zajímavé, i když zrovna takovou Cameron jsem nemohla vystát... Zatím celou sérii hodnotím jako velmi povedenou, ačkoli asi nechytne za srdce úplně každého.

heliiinka
07.07.2018 3 z 5

Jestli se nějaká kniha vleče, tak to je tahle. Musela jsem se nutit, abych přelouskala všech těch 500 stran. Oproti předchozím dílům to ztratilo veškerou akci. I popisy bitev byly takové bledé. Ale části s Mavenem byly zajímavé, to se musí nechat. První dva díly byly bomba, ale tohle nemělo ani jiskřičku. (haha vtípek, co?) :D

Alethea_k
27.06.2018 2 z 5

Kvůli nedostatku času jsem knihu přestala číst a nemám motivaci se k ní vracet. Přiznejme si to. Celá série je o ničem a nevadí, pokud přečteme o jeden díl víc nebo ne. Mare se mi jako postava kupodivu líbila. Konečně nebyla jen dokonalá, dělala hlouposti, byla někdy krutá. A asi se mi vždy budou líbit záporáci :D
Ale celkově není příběh konzistentní, jedná se pouze o propojení x knih, které někdo napsal dávno před touto autorkou...

Lethania
09.06.2018 4 z 5

Lepší díl než předchozí, hlavně díky akci, která se objevila po první polovině knihy. Začátek byl nudný, měla jsem nutkání knihu odložit. Mare se však trochu vyvinula. Další (závěrečný) díl si přečtu.

Tenebien
24.05.2018 3 z 5

Asi jsem se i modlila, aby se Mare konečně dostala ze zajetí... protože to byla strašná nuda. Kdyby knížka byla o půlku kratší, nikdo by to ani nepoznal. Něco se začalo dít až ve chvíli, kdy se Mare konečně dostala pryč.
Dostalo se nám i jiných vypravěčů. Cameron byla nesnesitelná. Ale co čekat od patnáctileté puberťačky, žejo... Evangeline na druhou stranu byla výborná!

DimkaCalore
24.05.2018 3 z 5

Akce bylo dost málo, oproti druhému dílu a dokonce bych řekl i oproti prvnímu, kde bylo akce opravdu málo.
Nezachraňuje to ani konec knihy.
Dějová linka Cameron byla zbytečná, ale stále lepší než aby autorka jen napsala: "o pár měsíců později."

Spoiler!
Největší překvapení přišlo se třetí dějovou linkou v knížce, která čtenáři ukáže, že ne každý je uvnitř tak zlý jak se o něm tvrdí..

Peťule159
22.05.2018 5 z 5

Už se těším na další díl :-)