Králova klec

Králova klec https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335050/bmid_kralova-klec-HYQ-335050.jpg 4 464 93

Mare Barrowová je ve vězení, bez svého blesku nemá žádnou moc a neustále ji trýzní osudové chyby, jichž se dopustila. Je vydaná napospas chlapci, jejž kdysi milovala, chlapci, který je lhář a zrádce. Maven Calore, nyní král, dál pokračuje v plánech své mrtvé matky ve snaze udržet i vládu nad svou zemí – a nad svou vězeňkyní. Mare v paláci nese tíhu Tichého kamene a její kdysi ubohá skupinka povstalců a Rudých se mezitím dále organizuje, trénuje a expanduje. Nechtějí se už schovávat ve stínech a připravují se na válku. A Cal, princ ve vyhnanství, který se také uchází o Mareino srdce, udělá všechno proto, aby ji získal zpátky. Když se krev obrátí proti krvi a schopnost proti schopnosti, možná nezbyde nikdo, kdo by uhasil oheň – a Norta, jak ji Mare zná, shoří do základů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

King´s cage , 2017

Tesset
06.05.2018 2 z 5

Pěti set stránková kniha a z toho dobrých takových sto padesát. Čtu dále jen proto, že mě zajímá, jak se to vyvrbí.

natalie2171
05.05.2018 2 z 5

Tak moc jsem chtěla, aby se mi třetí díl Rudé královny líbil. Ale po dočtení mám chuť knihu hodit co nejdál, abych se na ni dlouhou dobu nemusela dívat.
To, co jsem cítila u druhého dílu se mi potvrdilo. Autorčin styl psaní je prostě... divný. Přeskakuje ze scény na scénu, věty jsou tak strašně holé, jako byste se za každou mohli nadechnout a přemýšlet, jestli vám stojí za to vůbec pokračovat.
Postavy jsou tak strašně bezvýrazné a nevěřím jim ani jednu větu. A Mare... chudinka. Já ji už prostě nemám ráda a asi nikdy nebudu. Myslím, že bych se spokojila jedině s tím, kdyby v posledním díle zemřela a dala všem pokoj. Taky by mohla vzít pár dalších, kteří mi pili krev.
Měla jsem pocit, že Mare samotná děj neutáhne. Když se podívám zpětně, o čem ta knížka vůbec byla? O ničem. Autorka na nás vychrlila nějaká politická moudra, ale ta nevedla k ničemu.
A o Mavenovi ani nemluvně. Achjo, měla jsme pocit, že to bude záporák, kterého si oblíbím, ale *povzdechne si* ne.
Je mi to tak líto, že jsme si neužila ani sekundu a knihu dočetla jen ze soucitu.
Konec nemohl být nucenější a když si uvědomím, co to s Mare udělá v další knížce, asi si budu muset nachystat všechny nervy, abych se přinutila poslední díl přečíst. Protože nejaká část mě chce, aby to autorka spravila a překvapila mě. Má ale co dělat.
Série měla prostě skončit trilogií a trápit nás tak o něco kratší dobu.
Rudá královna byla moje naděje, Křisťálový meč kolísal a Králova klec se možná tak hezky vyjímá na poličce, nic víc.
A na závěr: Přirovnávání této série k Hrám o trůny byl asi velký omyl. Velký.

AgnessN.R.
04.05.2018 4 z 5

Oproti 2. dílu se autorka polepšila, nebo spíše poučila, co se týče povahy hlavní hrdinky, v čem se ale nepolepšila je tloušťka knížky. Aspoň těch 200 stránek by si autorka příště mohla odpustit, dost o tom pochybuju.
Ale sérii dočtu. Ne proto, že bych ji nechtěla mít nedotčenou, ale proto, že se nemůžu pustit lásky k 1. dílu. Protože ten opravdu zbožňuju, ať je to směs všech YA knížek, nebo ne. Rudá královna si mě prostě získala a já doufám, že poslední díl bude pecka-prosím.

orangerose
25.04.2018 5 z 5

Pěkně napínavý děj :)

kaca3606
13.04.2018

bohužel končím s nedočtenou knihou, mám tady v pořadí zajímavější knihy, možná až se jednou budu nudit a nebudu mít lepší knihu po ruce, tak se k ní vrátím

MaDia
10.04.2018 3 z 5

Za mňa 3,5*. Neviem, čo mám so začiatkami tejto série alebo aspoň druhej a tretej časti, ale tie ma skutočne veľmi nebavia. Jednoducho sa mi nedarí začítať, aj keby som sa mala na hlavu postaviť. A zasa všetko upadlo do rutiny, aj keď trochu inej ako v druhej časti. Žiadne hľadanie, iba uväznená Mare, Mare pokúšajúca sa o útek, Mare, ktorú ešte viac zdeptajú. Celkovo veľmi depresívna Mare. A toto bolo polovicu knihy, ak nie dokonca jej väčšiu časť, myslela som si, že ma z toho veľmi slušne povedané- vystrie. Jedinými svetlými stránkami bolo občasné (skutočne len ojedinelé) pohľady iných vedľajších postáv, ktoré boli skutočným osviežením. Tie ma neskutočne bavili a niekedy som sa doslova z posledných síl prehrýzala Mare, len aby som sa už dostala k niečomu inému. Najviac zo všetkého ma prekvapila práve Evangeline, ktorá sa stala omnoho príjemnejšou po niektorých skutočnostiach, ktoré som sa vďaka jej pohľadu dozvedela. Dokonca som si ju aj z určitej časti obľúbila, aj keď ešte ani zďaleka nie úplne. A teraz k môjmu zlatíčku Mavenovi (ala hlavný záporák). Tento chlapec, tento úbohý chlapec, ktorého som v jednotke ľúbila a on mi zlomil srdiečko; v dvojke som sa pokúsila dať dokopy, nahovárala som si, že to bude v pohode a on sa ma pokúsil zničiť; a v trojke som ho mala nenávidieť, skutočne mala, no nemohla som pretože to sa nedalo. Môj úbohý chlapec, ktorý mal proste len zle napísaný osud a nie on je monštrum, ale človek, ktorý ho takým urobil. Budem si ho hájiť a obhajovať, aj keby som to mala robiť jediná na svete. Viem, že štvorka bude hrozná, že nás autorka všetkých podrazí, ja to normálne cítim v kostiach, ale aj tak sa nemôžem dočkať finálnej časti, ja tých pár mesiacov jednoducho nevydržím.

Niarra
10.04.2018 3 z 5

Zvláštní, mě tento díl nepohltil tolik, jako ostatní čtenáře. Možná to je ale tím, že jsem až do poslední stránky žila v domnění, že se jedná o poslední díl série a tudíž jsem očekávala dramatické rozuzlení, ke kterému samozřejmě nedošlo. Nemohu říct, že mě kniha nudila, ale více mě bavily předchozí díly, které se mi zdály více "nabité". Střídání pohledů mě spíše štvalo, raději bych, kdyby celá kniha, stejně jako předchozí díly, byla psaná jen z pohledu Mare. Ale kdo ví, třeba to má nějaký hlubší význam, který se ukáže v dalším díle. Kniha se celkem dobře četla a konec navnadil na další pokračování.

andrejci
08.04.2018 5 z 5

A já jsem si myslela ,že už to nemůže být lepší. Dvojka byla slabší ,ale trojka mě okamžitě pohltil. Začíná se to zajímavě komplikovat. Konec byl hodně dobře napsaný . Hodně mě zajímá co budu dělat než vyjde 4.díl.

hats
26.03.2018 3 z 5

Tento posledny diel sa mi az tak nepacil...

pink_ivy
19.03.2018 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka. První díl se mi hodně líbil, u druhého přišlo velké zklamání (až na ten konec) a tahle knížka si u mě znovu napravila reputaci. Bavily mě všechny dějové linky a všechny postavy, navíc tím, že se střídaly úhly pohledu jsme nahlédli pod pokličku i jiným charakterům, za což jsem vděčná.

Žila jsem v domnění, že jde o poslední knížku, tudíž jsem čekala nějaké grandiózní vyvrcholení na konci, když se mi ale dostalo cliffhangeru, tak jsem byla zmatená a následně nadšená, když jsem zjistila, že další díl přeci jen bude. Jsem teda moc zvědavá, jak to všechno nakonec skončí a tuším, že další díl bude opět grandiózní.

Snad jedinou výtku mám ohledně jmen postav, v minulém díle se jich na scéně objevilo tolik, že jsem si je nedokázala zapamatovat a některé už ani vybavit, občas jsem tedy neměla moc tušení o kom se mluví.

Sima890
16.03.2018 5 z 5

Předposlední kniha Rudé královny byla zatím asi nejlepší knihou ze série. Victoria pro knihu nemohla vymyslet lepší název, jen ten popisuje příběh knihy. Opět to s sebou neslo zvraty, zradu, bezmoc, nadvládu, vzpouru a mnoho dalšího. Tenhle díl pro mě byl s mými emocemi jak na vodě, v jednu chvíli se směju a v druhé zase brečím a vztekám se, rozhodně tam nebylo nic, co by mě nudilo.

Mare se musela obětovat pro ty, na kterých ji záleží a stala se zajatcem. Král Maven, ke kterému chovala vřelé city, ji nechává hynout za zdmi svého paláce. Mare je mučená, ponižovaná i týraná. Postupně se stává loutkou v rukách krále, kterého nenávidí. Maven Mare sice vězní, na druhou stranu ji nechce zabít a brání jí proti těm, kteří ano. Maven se potýká s řadou událostí a nepřáteli, kteří pro něj mohou znamenat konec jeho vlády a možná i života.

Při čtení se zde opět prokázala moje schonost, nebo spíš neschopnost nenávidět postavu. I když Maven prokázal, že je ten "bad guy" -a to ne jen jednou- pořád se nemůžu přimět k tomu ho nenávidět. Vztah Mare a Mavena vyzařoval velmi zajímavě. Já jsem osobně nevěřila, že by Mare opravdu dokázala zabít Mavena. Nejzajímavější postava je určitě Maven, nikdy nevím, co od něj očekávat, a co je nejlepší ani on sám to neví. Cal má díky unesení Mare o důvod víc na nenávidění svého bratra o boj mezi nimi se opět posouvá úplně na jinou úroveň. Posun charakteru u některých postav je překvapující. Kniha byla hodně soustředěná na emoce, myšlenky a vztahy mezi postavami.

Mare už není jediným vypravěčem příběhu. Příběh je tímto ozvláštněn, byl to i způsob jak zjistit, co se děje v Šarlatové hlídce. Cameronina část vyprávění mě moc nebavila, jelikož mi přišla arogantně a nesympaticky. Další část vyprávění patřila Evangeline, která se prokázala, že není taková mrcha za jakou ji všichni měli a objevuje se tam i nečekané odhalení. V druhé půlce knihy jsem z těch stránek úplně dokázala cítit lásku mezi Calem a Mare, což vede k nečekanému zakončení celé knihy a hodně to navnad'uje na další díl. Kniha neskončila happy endem a bojím se, že se ho nedočká ani poslední knihy, ale pořád neztrácím naději...

Halka2
11.03.2018 4 z 5

Drsný, intrikánský a válečný je třetí díl fantasy série Rudá královna. Pro mě, vzhledem k postupnému vydání jednotlivých dílů, bylo trochu zmatečné se vyznat v jednotlivých postavách. Ale nakonec vcelku musím sérii hodnotit kladně. Je zajímavá, napínavá i jiná . Musí si ale najít své čtenáře a těm jí doporučuji.

JessieKKI
28.02.2018 5 z 5

Ze všech dílů je tento asi nejvíc "filozofický" V tomhle díle se hodně řeší myšlenkové pochody, pocity, vztahy, atd. až ke konci dojde k akci, která nakonec uzavře celou knihu. Musím říct, že jsem se nenudila.
Chápu, že některým se děj mohl jevit nudným, nezáživným nebo pomalým. Ono to ve skutečnosti opravdu takové bylo, ale když jste se vcítili do pozice hlavní postavy, hned děj nabyl většího významu. Závěr, je zasloužený asi pro všechny čtenáře, kteří čekali na nějáky vývoj vztahu mezi Calem a Mare. všechno se ale znovu vrátí na nulu v samotném konci. Ten byl pro mně nečekaný, ale ne zas tak šokující. Určitě se těším na pokračování.
Jak se pomalu odkrývá důvod Mavenova jednání, začínám pochybovat ned jeho záchranou. Jsem taky zvědavá jakým způsobem bude nebo nebude svržen.
Dále pro mně byla trošku šok orientace Evangeliny. Ne že bych byla proti, ale myslím si, že autorka toto vymyslela na základě nové doby, kdy je velký boom jiná než hetero orientace. Nakonec proč ne, ať si je každý s kým chce.
Co bych ale knize určitě vytkla se netýká tak autorky, jako spíš překladatelky. Myslím že to není poprvé, co došlo k překlepům, chybám ve skloňování nebo záměně slov v této sérii. Pokud je to sem, tam, je to ještě v pořádku, ale jakmile se tyto překladatelské chyby opakují už ve třetím díle jedné série, dala bych si na to v příštích dílech pozor(a že jich prý má ještě být)
vcelku se mi kniha líbila, stejně jako předchozí díly. První díl byl takový úvod do světa Rudých a Stříbrných, druhý byl o válce, hledání výjimečných lidí, no a třetí byl o psychice, mentalitě. Celá série je potom protkána vztahy, ať už milostnými, tak také nenávistnými.
Je zde zrada, závist, vzpoura, utlačování, nadvláda a na druhou stranu láska, přátelství, důvěra, odhodlání a v neposlední řadě je to příběh dívky, jejíž osud byl už před jejím narozením předurčen. Jediný moment je ale schopen tuto budoucnost od základů přepsat. Dívka jménem Mare si sáhne na dno, bude nespočetněkrát zlomena, pokaaždé se ale zvedne a nikdy nezapomene odkud pochází a za co nebo za koho doopravdy bojuje.
Myslím si, že autorka má ještě z čeho čerpat a doufám že využije potenciálu který příběh Mare Barrowové stoprocentně má.

Samira
18.02.2018 4 z 5

První díl série mě naprosto uchvátil a používala jsem při jeho hodnocení pouze samé superlativy. Druhý válečný díl, kteří mnozí kritizovali, byl v mých očích stejně vynikající a pořádně temný.
Od začátku série jsem vyzdvihovala barevnost postav. Nenašla se zde žádná typicky kladná a všichni hrdinové měli svá temná zákoutí.
A jaký je díl třetí? V mých očích poprvé výrazně slabší. A to hned z několika důvodů. Za prvé série prostě není tak silná, aby mohla být rozložena do takového množství dílů, trilogie by stačila a zde zřejmě ani čtvrtý není konečný. Za další prvních 300 stran je hlavní hrdinka v zajetí, vadilo by to méně, kdyby vhled do její mysli byl příjemnější.
Závěr byl jasný a nevyhnutelný, ale musím říci, že mě k dalšímu čtení tolik nenalákal.
Ale budu stále doufat a věřit, že série nabere nový vítr a ještě nám ukáže.
Tentokrát za mne 3,5.

Panínoci
11.02.2018

Myslela jsem, že se jedná o poslední díl v trilogii, ale pak jsem se dozvěděla, že je to prý série o šesti dílech. Ví o tom někdo něco?
Mimochodem se mi kniha moc líbí

BooksLover22
10.02.2018 4 z 5

Čekala jsem rok na Křišťálový meč, další rok na Královu klec. Tahle série mě opravdu baví, ale tohle čekání mě fakt zabijí. Těším se na další díl, to jo, ale myslela jsem si, že tenhle díl je poslední... Doufám, že další kniha opravdu poslední bude.

dogiska
07.02.2018 4 z 5

Začátek hodně nudný, že jsem se do čtení musela nutit, ke konci se to rozjelo natolik, že jsem se nedokázala odtrhnout.

Do poslední chvíle jsem si myslela, že si Cal vybere Mare, ale radši šel za tím k čemu byl předurčen. Tento vývoj se dal čekat, ale i tak mě konec zamrzel.

andrea4315
07.02.2018 3 z 5

První půlka mě neskutečně nudila, četla jsem ji snad týden a druhá už byla dobrá, zhltnuto za pár hodin, ale autorka mě přímo naštvala. K čemu nám bylo, že přidala kapitoly z pohledu Cameron, když jsme stejně přišli o dobytí Corvinu a osvobození jejího bratra... o tom, že jsem měla za to, že jde o závěrečný díl ani nemluvě.

Annnysek
07.02.2018 5 z 5

Králova klec stejně jako předchozí díly opět nezklamala

ajak
03.02.2018 4 z 5

Začala jsem to číst ze zvědavosti kvuli předchozím dílům. Ze začátku, když jsem to četla byla jsem trochu unuděná na muj vkus se to hodně táhlo. Na konec jsem celkem ráda že jsem to přelouskala a jsem zvědavá na další díl :)