Ocelová princezna

Ocelová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506871/bmid_ocelova-princezna-Qjd-506871.jpg 4 490 490

Royal Elite série

Princezna by neměla sesadit krále. Elsa Řekl, že mě zničí, a přesně to také udělal. Možná jsem prohrála bitvu, ale válka ještě ani zdaleka neskončila. Říká se, že každý převrat začíná prvním tahem. Nikdo se ale nezmínil, že mě král při svém pádu strhne s sebou. Aiden Pokud malá princezna od Steelových chce válku, pak ji dostane. Existuje jen jedno pravidlo: buď moje pravidla, nebo žádná. Jen se nestyď a ukaž mi, co v sobě máš, miláčku. Ocelová princezna je druhým dílem série Royal Elite. Je to temná romance o středoškolském tyranovi pro zralé mladé čtenáře a obsahuje kontroverzní situace, které mohou někomu připadat urážlivé. Tato kniha je součástí trilogie, nejedná se o samostatný román.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Steel Princess , 2019

Raislin
17.04.2023 5 z 5

Musím se přiznat, že mě tato trilogie moc baví. Ano je to temný příběh. Ale úplně skvělá oddechovka. Za mě jednoznačně stojí za přečtení.

Matri
16.04.2023 4 z 5

Samozrejme (!!!), že sa to čítalo veľmi dobre ale... prišlo mi, že dve tretiny knihy boli stále o tom istom (nechcem fakt moc kritizovať, lebo sériu mám aj tak moc rada).
Pre mňa to začalo mat grády až na posledných 100 stranách. No aj tak sa mi to celé čítalo skvele a teším sa na záverečný diel, ktorý dúfam mi úplne odpáli dekel!! ;-)
Celkovo som ale teda bola mierne sklamaná (lebo očakávania boli fakt veľké), takže slabšie 4/5

Zuzana215
16.04.2023 4 z 5

Krále (TOP!) jsem znovu přelouskala než jsem se vrhla na princeznu, která mě trošku zklamala..sice nám odkrývá spoustu tajemství (buďme upřímní, některé šílenosti z minulosti člověk už četl v jiných knihách), ale ty opakující se sexuální scény jsou dosti otravné. Doufám, že v dalším dílu bude víc prostoru pro Jezdce a Kim. :)

...
Ještě bych doplnila, že knihu čtu teď podruhé kvůli 3.dílu. Překlad některých vět působí trošku zvláštně.. pochybuji, že Aiden říká: po boku Elsi stojí ten nový chlapec..
Celkově mi ovšem přijde, že na 2.pokus je kniha lepší..

Lavina
15.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Hodně dobré....úžasná temná romance hodně mi připomněla Havrani bratrstvo od Kate Stewart(které bylo teda top).Tento díl úžasný,škoda,že budu muset čekat na další.Přečteno za den.
Sice nechápu jak mohla hlavní hrdinka přežít frustraci z toho,že ji Aiden nechce nic říct,ale asi ty orgasmy stály za to...jinak vše úžasně tajemné a čekám na rozluštění...

hrabalikoval
15.04.2023 4 z 5

Tak tohle bylo mnohem lepší než jednička! Konečně to mělo něco společného s erotickým románem. Ale co si budeme ten zbytek děj byl teda taky pořádně wau. Na konci mi spadla brada a potřebuju hned další díl.

PosPol
13.04.2023 4 z 5

"Ležela tam spoutaná a roztažená. Připravená pro mě. Vzhlédla ke mně s očima plnýma slz, vzteku a strachu, a já měl co dělat, abych dokázal odejít.

V tu chvíli mě totiž lákalo rozbrečet ji víc.

Ublížit jí víc.

Zlomit jí víc.

Namlouvám si, že ve skutečnosti jí ublížit nechci. Že Elsa je hluboko uvnitř výjimečná. Ale čím více se mi zarývá pod kůži, tím víc ji toužím zničit".

Znáte žánr Dark Bully Romance? Neměla jsem ponětí, že něco takového existuje a.... že se mi to bude líbit? V prvním díle jsem bojovala s neskutečnou šikanou a ponižováním Elsy. V tomhle díle jde autorka ještě dál - někdo by to nazval znásilňováním a týráním, ale prý se tomu říká právě dark bully romance.

Druhý díl je ještě krutější, ještě vášnivější a ještě zvrácenější. Elsa začíná zjišťovavat, že noční můry jsou vzpomínky na již vymazanou minulost. Že NE pro Aidena neznamená ne. "Aiden žádné srdce nemá. Můžu být naivní blázen a snažit se ho najít, ale jeho nitro je plné ostnatých drátů". Postavy zde rozhodně nejsou ploché, ale naopak výrazné, překypující emocemi a rozervaností nitra. Zapomeňte na pohádky o princi na bílém koni. Zapomeňte na dogmata o lásce. A především zapomeňte na šťastné konce....

Aiden je totální sociopat se zcela pokřiveným charakterem a bez jakýchkoliv zábran. Musela jsem se oprostit od myšlenek že takhle by to být nemělo, protože jinak bych knihu musela odložit. Autorka sama upozorňuje hned na začátku, že to není romantický příběh a není vhodný pro každého. Elsa mi přirostla k srdci, rozhodně knihu nemohu označit jako klasický erotický brak, protože příběh o mocnářských elitách na pozadí a jejich temných hrách, co ubližují a zabíjí, mě pohltil. Dávám 4/5.

oresvo
12.04.2023 5 z 5

Konečně druhý díl.
Celé se to četlo velmi dobře . Prakticky na jeden zátah. Autorka to vážně umí.
Není to žádná červená knihovna. A místy je to hodně fantasy ( přece jen jsou to studenti 17-18 let ), ale je to čtivé, napínavé , člověk proste musí zjistit jak to bylo.

V tomhle díle se dozvídáme něco dalšího z minulosti obou aktérů. Konec opět přinesl zvrat. Něco se dalo odhadnout, něco je překvapení.

Každopádně už aby tu byl 3. Díl.

Lucyk01
11.04.2023 4 z 5

A máme tady druhý díl Zvrhlého krále, na který jsem se těšila už od září. Tenhle díl patří do série Královská elita od britské autorky Riny Kent. A už prvním dílem si mě série získala. Nemohla jsem se dočkat až se pustím do čtení.

Kniha začala přesně tam, kde skončil první díl. A díky tomu se dozvídáme postupně pravdu, co se stalo a jak to dopadlo. Bohužel začátek byl pomalý, ale asi od 30 stránky se to rozjelo. Ale i přesto se kniha četla snadno a rychle.

Elsa a Aiden zůstali stejní jako v první díle, takže se to opakovalo. Jsi moje. Nejsem tvoje. Elsa ani zde není naivní holka a plno věcí si uvědomuje. Snaží se vzpomenout si na minulost, kterou Aiden zná. A to celé je fascinující. V tomto díle má větší prostor i otec Aidena, Johnatan King. A každou volnou chvíli jsem měla tendenci mu dát facku za to jeho chování.

Během čtení jsem se dozvěděla nějaké střípky z minulosti Elsy a další nečekané zvraty se na mě chystaly. Asi největší zvrat přišel na konci knihy. (jak nečekané) Trochu jsem to tušila, ale nemyslela jsem si, že se to opravdu stane. Noo...a stalo! Po dočtení knihy musím nutně sáhnout po dalším díle. Nevím, jestli to vydržím až se to u nás vydá.

Upřímně se mi o malinko více líbil první díl, ale věřím, že tamten i tento díl Vás nezklame. Doporučuji!!

snílkařka
09.04.2023 4 z 5

Uvidíme co přinese 3.dil.Druhy díl lecos už konečně odhalil ale stále je to otevřené takže těžko hodnotit komentářem.Snad jen že částečně už můžeme chápat v čem zamilovaná dvojce vyrůstala a vyrůstá a tak se i sem tam dají pochopit jejich myšlenkové překážky či bloky.Dva lidé kteří se nenávidí a soupeří spolu na tolik že jim nevadí že ničí i to nejcennější co mají či co měli.Jak říkám počkám si na 3.díl a fantazie paní spisovatelky Kent.

Janiss_89
09.04.2023 4 z 5

Druhý díl pro mě byl lehké zklamání. Až do půlky se to táhlo a vlastně nic jsme se pořádně nedozveděli. Největší akce je tak 50 stran před koncem. Aiden je furt Aiden. Elsa mi někdy vadila. A uvítala bych ještě větší prostor pro Jezdce. Pomalu odkrýváme Elsinu minulost a propojeni s Aidenem, ale stále je před námi mnoho nevysvětleno. Doufam, jelikož to je triologie, že třetí díl bude mít spád a vše se dovíme. Každopádně bůh ví, kdy třetí díl vyjde

eliska2126
08.04.2023 5 z 5

Na Ocelovou princeznu jsem se v tomhle roce těšila snad nejvíc, protože Zvrhlý král, kterého jsem četla loni v rámci štafety, se mi moc líbil. Prvně (a budu se opakovat) se podívejte, co to je za žánr a jestli vám prvky, které do daného žánru patří, nebudou vadit. Protože ano, celá tahle série je zvrhlá, plná násilí, utrpení, vášně a tajemství.

Konec Zvrhlého krále byl otevřený jak blázen, proto jsem byla opravdu zvědavá na pokračování. A u druhého dílu jsem nedopadla o moc líp. Nemůže třetí díl vyjít třeba hned teď, prosím?

První díl byl pro mě dost velkým překvapením, nečekala jsem tam skoro nic. U druhého dílu nám autorka rozplétá tajemství, kterým je obestřena Elsina minulost. To mě opravdu bavilo. Nicméně musím přiznat, že jsem pár zvratů lehce odhadla nebo mě aspoň trochu napadlo, že je to jedna z možností, jak by to mohlo proběhnout.

I tak jsem ale moc spokojená. Aiden nám ukazuje další stránky své osobnosti a odhaluje nám svou pravou tvář. S Elsou mají mezi sebou super chemii a jejich "vztah", pokud tak tomu můžu říkat, má jiskru.

Autorka nám opět ukazuje, jak čtivě umí psát. Knihu jsem přečetla na dva zátahy a je to fakt návykové čtení.

Takže za mě můžu určitě doporučit, jen určitě starším čtenářům.

Shanib
04.04.2023 5 z 5

Druhý díl jede na vlně toho prvního. Líbí se mi, že ačkoliv má Aiden ve svých citech k Else jasno, tak že nevyměknul, jak tomu často bývá, když se bad boy zamiluje do hlavní hrdinky. Zápletka se mi taky líbila, a to tak, že jsem to po dočtení nevydržela a dala jsem se na zbylé díly v originále. A když píšu díly v množném čísle - všichni Aidenovi kámoši mají také svoji knížku a dokonce jsem zjistila, že už jsou i knihy o jejich dětech.

kristy.books
03.04.2023 4 z 5

Zvrhlý král vo mne zanechal zmiešané pocity a nejak som nevedela, čo si mám o knihe myslieť, preto som bola veľmi zvedavá na pokračovanie (či môj názor vylepší, alebo, naopak, potvrdí, že asi nebudem patriť k fanúšikom tohto páru). Po dočítaní dvojky však musím povedať, že mi sadla viac a aj samotné čítanie som si viac užila.

Najväčším kameňom úrazu prvej časti pre mňa bol Aiden, nejak som mu nedokázala prísť na chuť. Nevadia mi hajzli, pokiaľ ukážu aspoň kúsok zo svojej ľudskej stránky (najmä k svojej milovanej žene), no pri Aidenovi mi toto chýbalo. Chcela som mu však dať druhú šancu, nech ma presvedčí, že nie je až taký zlý, a našťastie, teraz ukázal aspoň maličký kúsok ľudskosti (tým nechcem povedať že sa zmenil, stále je z neho poriadny hajzel). Nehovorím, že som si ho úplne zamilovala, to vôbec nie, miestami som ho mala chuť prefackať, no moje antipatie trochu opadli (a vďaka tomu sa mi Ocelová princezna čítala oveľa lepšie ako predchádzajúca časť, v jednotke mi Aiden kazil celkový dojem).

Vždy, keď sa Elsa rozhodla postaviť proti Aidenovi, som mala chuť skákať od radosti. Páčilo sa mi, že si toľko nenechala skákať po hlave (teda, v rámci možností). Jej minulosť bola opradená rúškom tajomstva, no postupne sa začali objavovať jednotlivé diely skladačky. Konečne sme sa dozvedeli mnohé tajomstvá, no niektoré veci stále zostali nedoriešené, prípadne sa ešte viac zamotali, takže celú pravdu sa dozvieme až v tretej časti.

V tejto časti som taktiež dokázala lepšie porozumieť vzťahu, ktorý medzi sebou majú Elsa a Aiden. Pripravte sa na množstvo pikantných scén, intrigy, násilie, hádky... táto séria naozaj nie je pre každého. Niektoré scény boli aj pre mňa na hrane.

Samozrejme, že autorka musela na poslednej strane odpáliť bombu a nechať nás stáť s otvorenými ústami. Už som si myslela, že sa všetko ustálilo a bum, v sekunde sa pokašľalo všetko, čo sa dalo. Dúfam, že pokračovanie vyjde čo najskôr, pretože nutne potrebujem vedieť odpovede na svoje otázky.

Mamka_cte
03.04.2023 5 z 5

Druhý díl strhující triologie Royal Elite. Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji @knihydobrovsky a @kate_valter!

Myslela jsem, že po prvním dílu už mě nic nepřekvapí, ale to byl omyl. Druhý díl je úplná nemilosrdná jízda.

První díl skončil otevřeným koncem, ale to nebylo vůbec nic oproti konci druhého dílu! Co to sakra bylo?

Aiden je více nemilosrdný, ale ukazuje i svou pravou tvář. Není to jen zvrhlý král (i když tahle část převyšuje).
Elsa se snaží bojovat a stát si za svým (Aidenovi je to ale jedno). Postupně přichází na více a více detailů z dětství, které odkrývají hrůzné kostlivce ve skříních jejich rodin.

Toto čtení není pro citlivé povahy a rozhodně není pro mladší čtenáře.

Objevuje se zde mnoho sexuálních scén s podtónem znásilnění a vydírání.

Jeden večer mi stačil k přečtení (čti zhltnutí) této knihy a já jsem netrpělivá na závěrečný díl! Mám své teorie o tom, co by se mohlo dít, ale autorka nás určitě opět překvapí!

Doporučuji odvážlivcům a těším se!

nufinek1
01.04.2023

Na knihu jsem netrpelive cekala a jednim slovem opet "dechberouci".
Mam rada tyhle silene spletite dark romance, takze za me 1 s *
Tretiho dilu se dockame kdo vi kdy, takze louskam original v anglictine

katasokolov
01.04.2023 3 z 5

Tahle série je jednoduše twisted. Člověk jenom kroutí hlavou, ale stejně nemůže přestat číst.

Největší předností knihy je její extrémní čtivost. Tohle je prostě něco, co slupnete na posezení. Velkým minusem knihy, a ano, už mi tady ani nevadil přístup Aidena, byla až moc kostrbatá a přehnaná zápletka. Boháči mají pravděpodobně jiné hrátky, než my smrtelníci, ale přesto toho bylo příliš. Na posledních několika stránkách máme nahuštěná odkrytá minulá tajemství, až to působí místy komicky.

Nechápejte mě špatně, celá série se mi zatím moc líbí, a je to v rámci žánru, tak trochu závan čerstvého vzduchu. Podobný vztah se totiž mezi ústřední dvojicí nevidí příliš často. Jen doufám, že u třetího závěrečného dílu trilogie, autorka vykouzlí s příběhem něco dobrého a ne, že to sklouzne do patosu, do kterého se to, po finále dvojky, bezmezně řítí.

MichaelaJan
01.04.2023 3 z 5

Tak já tu knihu asi nepochopila, nebo si to nedokážu vysvětlit. První věc co mě napadne je, že mě štvalo jak Aiden pořád oslovoval Elsu - Miláčku. Miláčku sem, miláčku tam, miláčku miláčku pořád jenom miláčku. Prostě přemiláčkováno od začátku do konce Jediné, z čeho jsem byla nadšená byl Ronan, ten mi přišel vtipný a konečně se v knize dělo něco smysluplného, když se objevil on. Snad bude kniha o něm, tu bych si přečetla. Cítím zklamání a to mě trochu štve. Jinak na to, že mě kniha nebavila jsem ji měla za pár hodin přečtenou.

dam.si.knihu
30.03.2023 5 z 5

Autorka Rina Kent dokáže napsat neuvěřitelně skvělou erotickou knihu, která má vynikající příběh, nedá čtenáři usnout a nutí ho číst dál a dál. Neustále nad příběhem přemýšlí a snaží se přijít nad tou spoustou otázek a tajemstvích, které v sobě skrývá. Byť tohle není erotický román pro každého, protože tenhle druh sexu a posedlosti, tak za mě je to napsáno naprosto bravurně. Je to zvrhlý, skvělý, ale hlavně promyšlený.
Není to jen čtení dokola o sexu bez výraznější dějově linky. Tohle má prostě šťávu a správný drive. Věřte tomu, že jak se jednou pustíte do čtení, tak to neodložíte.

A já nutně, ale opravdu nutně potřebuji další díl.Už teď závidím všem, co to ještě nečetli a čekají až vyjde celá série. Tohle budou opět muka čekat na další díl!

knizni.taurus
30.03.2023 3 z 5

Na pokračování Zvrhlého krále jsem se těšila. Po přečtení prvního dílu jsem totiž byla nadšená. Z druhého dílu tak nadšená nejsem, neříkám ale, že bych byla úplně zklamaná.

Pokud jste četli první díl a čekáte, že jako mávnutím kouzelného proutku se z Aidena stane miláček, tak jste na omylu. Pořád je to stejný nesnesitelný manipulátor, který jen občas zažije světlou chvilku :D . Každopádně oceňuju to, že jeho charakter je stabilní a nestává se z něj nějaké zamilované štěně, což do žánru dark bully prostě nepatří (ale odborník na to nejsem). Elsa je charakterově silná postava, která mě teda hodně štvala tou nerozhodností v tom co chce (ale tak ok, přece jen jsme na střední škole, že jo :D).

Co byl ale největší kámen úrazu Kolik to má stran? Cca 336? V takovém rozsahu čekám, že to bude mít nějaký zajímavý děj. Nicméně tady nám autorka naservírovala přes 200 stran kolovrátku, který se neustále točí okolo nenávisti Aidena a neodolatelné touhy po Aidenovi. Sex tady představuje hlavní komunikační strategii, což po nějaké době byla prostě nuda :/. Jo a opakující výhružky už na mě asi neměly ten žádoucí efekt u čtení a v poměrně velké části mě nechávaly chladnou.

Každopádně co fakt musím ocenit a vlastně mě i překvapuje, že ačkoliv to je jasný vycpávkový díl, který na vás hodí veškeré zajímavé zvraty v posledních 100 stranách s bombou na konci, tak je to napsané zas tak návykově, že se to jen těžko odkládá. Autorka prostě psát umí, udrží vás u čtení, i když se to točí dokola a poskytne vám pár zajímavých myšlenek k pozastavení se nad nimi. Styl psaní mi zkrátka sedl.

Za mě to byl celkově propad oproti prvnímu dílu, ale do posledního dílu se určitě pustím. Chci vědět, jak to nakonec dopadne a věřím, že ten poslední díl bude lepší. Škoda. Třeba kdyby to byla duologie, tak by nudnější pasáže vymizely a dostali bychom jen tu temnou, zajímavou a komplikovanou romanci.

hodnocení slabší, ale odradit se nenechte, první díl je boží a pak stejně chcete vědět, jak to bude dál

#recenznivytisk od Knihy Dobrovský

Ketfl
29.03.2023 5 z 5

Věřím, že asi většina z nás po skončení Zvrhlého krále napjatě očekávala druhý díl. A že je rozhodně na co se těšit.

Autorka to opět rozjela ve velkém stylu. Ačkoliv mně osobně se Ocelová princezna zdála asi více jak do půlky knihy jako taková výplň a příprava na velké finále, kterého se dočkáme ve třetím díle této série, tak i přesto se kniha rozhodně nijak netáhne. I během těchto dá se říct nudnějších pasáží autorka totiž nezahálí a tu a tam vyjdou najevo další části skládačky, které dohromady utváří celé to velké tajemství, které tvoří minulost hlavních hrdinů. Přiznám se, že jsem díky tomu knihu nemohla vůbec odložit a téměř bez dechu hltala stránku za stránkou, abych se dozvěděla, co se bude dít dál. Některá tajemství vás možná napadnou v průběhu čtení, jiná vás možná překvapí. Jisté ale je, že Rina si se svými čtenáři hraje jako kočka s myší a nic nemusí být tak, jak se na první pohled zdá.

Aiden i Elsa jsou opravdu zvláštní dvojice a názory na jejich osobnosti i vztah se mohou různit. Já sama kolikrát valila oči a říkala si, že tohle bych nepřežila ani vteřinu. Každopádně musím uznat, že číst o tom mě fakt baví. I když mně osobně by asi víc vyhovovalo, kdyby se takto chovaly spíše starší postavy. Přeci jen ten věk 17-18 let mi na tohle dílko a na vše, co se v něm děje, přijde docela málo.

No, a pokud vás dostal závěr prvního dílu, tak se připravte, že závěr druhého dílu vás absolutně sejme. Já jsem zůstala koukat s otevřenou pusou a opravdu nutně potřebuju další díl! Nebudeme si nic nalhávat, autorka opravdu umí navnadit a nalákat na pokráčko.

Tohle čtení si fakt nesmíte nechat ujít.
Hodnotím 4,5/5

sex