Vinice ve Francii

Vinice ve Francii https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518068/bmid_vinice-ve-francii-65689c0625169.jpg 4 588 140

Vychutnejte si pravé šampaňské a máslové croissanty podávané s proslulým francouzským šarmem Hattie má zlomené srdce a cítí se mizerně. Když se jí naskytne příležitost pracovat dva měsíce na krásném sídle v oblasti Champagne, neváhá ani vteřinu a koupí letenky rychleji, než vyletí zátka z lahve šampaňského. Příprava velkolepého obřadu její sestřenice Gabby pro ni představuje šanci vypracovat se z pouhé asistentky na vyhledávanou organizátorku svateb. Proto se rozhodne zapomenout na trable s láskou a napnout všechny síly k uspořádání pohádkového dne. Nepočítala ovšem s jednou maličkostí… S úžasným Lucem, který neustále rozptyluje její pozornost. Podnikají spolu výlety po okolí, navštěvují místní trhy s delikatesami a užívají si pikniky mezi řádky vinné révy. Možná za to můžou bublinky, možná Lucovo kouzlo, ale Hattie začne přemýšlet, jestli jde jen o chvilkové poblouznění, nebo snad o něco víc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The French Chateau Dream , 2023

romika
27.10.2023 3 z 5

Asi nejslabší díl, za mě, a ten konec mi přišel docela na sílu, kde nic tu nic a najednou ....tu máme tajemství. Ale stejně si další díl zase přečtu

Kaja1
26.10.2023 4 z 5

Četlo se to dobře, byla tam láska, dobré jídlo a pití, trochu tajemna na konci, a to vše ve sladké Francii.
Dobrá knížka na odreagování.

martineknatasa
25.10.2023 5 z 5

Mně se kniha líbila, lehká, oddechová a i takové jsou třeba. Mám knihy od autorky moc ráda.

zelda7
25.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Tento díl byl ze série romantických útěků bohužel ten slabší. Je škoda, že námět, který mohl být zakomponován do příběhu více byl zmíněn až na konci (vazba na válečné období a život na vinici tehdy).

sebemi
24.10.2023 5 z 5

Moje první přečtená kniha od porodu, se dvěma dětma to vážně trvá dlouho,ale stalo to za to. Já to té Caplin prostě žeru, úžasné prostředí Francie a vinic, sympatičtí hrdinové, romantika a pořádání svateb (mé vysněné zaměstnání haha). Nemám co vytknout, čtení jsem si užila a aspoň trochu se odreagovala. Ke čtení sklenku vína, to není doporučení,ale nutnost :D

Terkaodkafe
24.10.2023 4 z 5

Autorka děj knihy opět zasadila do velmi lákavého prostředí, kam se obyčejný člověk jen tak nepodívá, takže si prostřednictvím jejích knih může rozšiřovat své cestovatelské i kulinární obzory. A člověk také musí souznít s hlavní myšlenkou románu, který v něm pronese kamarádka hlavní hrdinky: „Každý z nás musí být hlavní postavou svého života.“

Celá recenze v recenzích.

Susan94
24.10.2023 3 z 5

Autorka se snaží ze stejné koncepce příběhu vytěžit co nejvíce. Bohužel "opakovaný vtip, přestává být vtipem". Pořád dokona to stejné, přesto si další díl potřebuji přečíst. Kvituji vracení se k postavám, jejíž příběh už známe. Lehce detektivní zápletka na konci byla dost zbytečná.

Knižní střípky
24.10.2023 2 z 5

Není špatná, to vůbec ne, ale musím se přiznat, že jsem se místy nudila. Atmosféra jistě malebného vinařského kraje na mě tentokrát nijak nedýchla, necítila jsem ji tam. Máme zde postavy z jiných dílů, což bylo fajn, ale to je asi vše. S Hattie jsem nijak nesouznila, docela často mi lezla na nervy. Luc byl samozřejmě pan úžasňák, ale pletky mezi nimi na mě také nijak nepůsobily, motýlci v břiše tentokrát spali. Co se týče popisů krajiny, místních zvyklostí, prostě takový ten běžný život v dané lokalitě, jak ho J. Caplin zachytit umí, mi zde chyběl, nemůžu si pomoci, je mi to líto, ale cítím to tak. Zhruba v půlce knihy, jsem dokonce chtěla přestat. Ale přeci jen to je má oblíbená série a autorka, tak jsem i tento díl dočíst chtěla. Stáhla jsem si audioknihu a zbytek doposlouchala, což bylo výrazně lepší.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

ReziEngli
24.10.2023 5 z 5

Opět skvělý příběh od Julie Caplin! Tentokrát se dostáváme na prosluněný francouzský venkov u vinice a krásného zámečku. V téhle knize mě bavilo snad všechno - popisy jídel, romantická linka mezi Lucem a Hattie, mezi Fliss a Alfonsem, všechny ty přípravy kolem chystání svatby, vymýšlení květin a tak. Sice ta dějová linka mezi Hattie a Lucem byla občas trošku natahovanější, ale je to prostě Caplin, té to lze odpustit! Bavilo mě to neskutečně, a musím říct že pro mě to zatím je jedna z nejlepších knih od Julie z téhle série. <3 Rozhodně mohu doporučit a už se těším na další knihu, která by měla být ze Švédska (a ta další pak z Prahy!)

Knihoholka.
24.10.2023 4 z 5

Opět příjemná oddychovka. Občas u některých frází už koulim očima, ale stejně se mi stále líbí. Culim se u projevech lásky a směju se vtipným chvílím. Líbí se mi, jak Caplinová propojuje příběhy a postavy, tentokrát jsme se opět setkali s Ninou, i zmínka o Sebastianovi nechyběla. U knihy jsem si odpočala a opět na mě dýchala atmosféra krásné Francie.

jana0338
23.10.2023

Opět skvělá kniha , opěvující jídlo a šampaňské , musíte číst se skleničkou v ruce

kaczka79
23.10.2023 4 z 5

Opět další, fajn odpočinková kniha. Čekala jsem podle hodnocení trochu fiasko, ale splnilo to vše co mělo. Bylo to prosyceno šampaňským, dobrým jídlem ,pověstným francouzským šarmem... jen mi tam trochu chyběly popisy krajiny a větší propracovanost, jak jsem zvyklá u této série - za to, strhávám jednu hvězdu. Mám přečteny všechny knihy a za mě vede Švýcarsko, Irsko a Island.

Le Chat
21.10.2023 5 z 5

Mám opravdu ráda Francii a v poslední době jsem si oblíbila sérii Romantické útěky. Vinice ve Francii bylo moje čtvrté setkání s autorkou. Mně se tato pohádka pro dospělé líbila, jako romantickou oddechovku jsem si ji opravdu užila. Proto uděluji 5 hvězdiček a už se těším na příští výlet do Švýcarska.

milito999
20.10.2023 2 z 5

Přiznám se, že ke konci už jsem se nutila knihu dočíst. Nic moc se v ní neděje a nudila mě. Předchozí knihy autorky se mi líbily (Irsko a Skotsko) ale tohle bylo spíše zklamání.

jjanule
20.10.2023 2 z 5

Potřebovala jsem oddychovku, ale myslím, že touto knihou končím s nákupem knih této autorky, max když se ke mně dostanou jinak.
Čím dál méně popisů míst, krajů atd., čím dál více logických nesmyslů a kuchařských omylů. Např. já bych bramborovou kaši z mrazáku na svatbě fakt nechtěla... Hrdinka se pohádá s jinou postavou, ta vzteky odejde, uplyne týden, kdy se něco děje, ale hrdinka tvrdí, že se to stalo včera večer.
A pokud se autorka snaží udržet kontinuitu tím, že přebírá postavy z předešlých knih a vytvoří jim vlastní příběh, měla by si ten příběh předtím přečíst, aby věděla, co ta postava dělá, jaká je a jaké má zážitky - a ne že bude naprosto ignorovat, co se stalo minule, a vytvoří si zcela novou postavu, která se náhodou jmenuje stejně a má stejné známé, jak se jí to hodí. Stejně tak mi vadí, už po několikáté, kdy autorka rozehraje nějakou situaci, ale nedořeší ji, nevysvětlí (a to se netýká potenciálních hrdinů dalších knih), zase jen proto, že se jí to hodí :-(
Vím, že to je oddechová literatura, ale i ta se dá napsat promyšleně a propracovaně. Pokud si i já při nepřemýšlení všimnu všech těch přešlapů, tak je asi něco špatně...

danmen
19.10.2023 1 z 5

Séria Romantické úteky ma príjemne prekvapila. Nebola presladená a zaviedla ma do zaujímavých prostredí. Mám prečítaných všetkých desať kníh, ale Vinice ve Francii ma sklamali. Autorka zasadila dej do regiónu Champagne, do prostredia rozľahlých viníc, vinárstiev, do kraja šampanského. Ale o samotnom regióne, o šampanskom, o viniciach, o živote ľudí v tomto prostredí, som v knihe takmer nič nenašla. Autorka v tomto prípade stavila na prevzdychanú, preromantizovanú a neustále váhajúcu hlavnú ženskú postavu. Zaujímavejšie sú niektoré postavy, ktoré v podstate robia krovie hlavnej postave. Tie aspoň tak nevzdychali nad partiami tela hlavnej mužskej postavy. Vinice ve Francii by som skôr priradila ku knihám, ktoré autorka vydáva pod menom J. Wake. A tie zaraďujem k ružovočerveným knihám, ku ktorým sa už nevraciam.

EmillyT
19.10.2023 4 z 5

Příjemné prosluněné čtení ideální do deštivého dne. Postavy byly milé a sympatické. Děj byl snadno předvídatelný, ale to u tohoto žánru vůbec nevadí. Oceňuji jakým způsobem umí autorka popisovat prostředí i jednotlivá jídla. Romány J. Caplinové ve mě vždycky vzbuzují touho sbalit si tašku a jet poznávat místa o kterých píše.

Renike
18.10.2023 4 z 5

Francii miluji, také jejich vína a šampaňské. Příběh pozvolna plynul, žádné extra zvraty, prostě romantika jako jsme zvyklí u Julie Caplin. Celá kniha se vlastně točí kolem přípravy svatby (bohužel pro mě ne moc atraktivní), spíš jsem čekala rozsáhlejší popisy vinic, výrobu vín a vysvětlení různých druhů "champagne". I tak to bylo příjemné čtení a i bonusová pražská brožurka k tomu super (ale to pak budu hodnotit zvlášť).

cherubinka
16.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Těšila jsem se na nový díl. Miluju Francii a víno. A jsem malinko zklamaná, ta linka mezi hlavními postavami je daná od začátku a vinařství se to úplně nevěnovalo. Ale pěkně se to četlo. Na Chatu to ale pořád nemá, ta je top :-)

Iva095
15.10.2023 3 z 5

"Kde je vůle, tam je cesta."

Desátý díl romantických útěků nás zavede na francouzskou vinici, kde se hlavní hrdinka Hattie, která je svatební koordinátrka chystá připravit svatbu pro svojí sestřenici.

Mám přečtená všechny díly této sériie a některé mě bavili více a některé zase méně. Bohužel tento díl patří do té druhé kategorie a to jen z jediného důvodu a to je romantická linka mezi Hattie a Lucem, která mi prostě nesedla. U knihy kde je romantika jednou z hlavních součástí příběhu je pro mě důležité aby se mi právě romantická linka líbila což tady úplně nevyšlo.

Odpočinková jednohubka s jasným koncem, ale za mě průměrný díl.

Zatím mě nejvíce bavila Čajovna v Tokiu a Chata ve Švýcarsku.