Vinice ve Francii

Vinice ve Francii https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518068/bmid_vinice-ve-francii-65689c0625169.jpg 4 588 140

Vychutnejte si pravé šampaňské a máslové croissanty podávané s proslulým francouzským šarmem Hattie má zlomené srdce a cítí se mizerně. Když se jí naskytne příležitost pracovat dva měsíce na krásném sídle v oblasti Champagne, neváhá ani vteřinu a koupí letenky rychleji, než vyletí zátka z lahve šampaňského. Příprava velkolepého obřadu její sestřenice Gabby pro ni představuje šanci vypracovat se z pouhé asistentky na vyhledávanou organizátorku svateb. Proto se rozhodne zapomenout na trable s láskou a napnout všechny síly k uspořádání pohádkového dne. Nepočítala ovšem s jednou maličkostí… S úžasným Lucem, který neustále rozptyluje její pozornost. Podnikají spolu výlety po okolí, navštěvují místní trhy s delikatesami a užívají si pikniky mezi řádky vinné révy. Možná za to můžou bublinky, možná Lucovo kouzlo, ale Hattie začne přemýšlet, jestli jde jen o chvilkové poblouznění, nebo snad o něco víc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The French Chateau Dream , 2023

JessieEx
26.12.2023 2 z 5

Moc mě to mrzí, ale poprvé dávám Julii Caplin takové nízké hodnocení...
U této knihy jsem se zoufale nudila Některé věci tam nedávaly smysl (v jedné kapitole je něco tak a v druhé je to úplně jinak...nebo to vůbec není). Ta věčná naivita celé knihy, kterou jsem knihám od J.C. doposud odpouštěla, tady dosáhla hranice, kdy už je to fakt "too much". Co bylo fajn? Nebo mohlo být fajn? Druhá romantická zápletka (Fliss a Alfons(?)) byla zajímavější, ale dostali málo prostoru. Už aby tu byl další díl Romantických útěků a aby byl lepší ...

KateTheBlogger
19.12.2023 4 z 5

Romantické útěky jsou prostě sázka na jistotu, i když tentokrát mě Hattie moc nesedla. Mnohem víc mě bavila postava Luca a Fliss.

Francouzská vinice, na které se celý děj příběhu odehrává, má ale své kouzlo a určitě si získá i vás.

Rozhodně doporučuji si ke čtení nachystat šampaňské a nějaké to francouzské pečivo.

Safrika
18.12.2023 3 z 5

Pekne napsane, odpocinkove, ale tentokrat me to pocitem stesti a nadsenim uplne nenaplnilo. Nevim cim si autorka prochazela.

kolacky
18.12.2023 4 z 5

Člověk ví, jak to dopadne, ale čte a čte... až do konce. Sladká, šampaňským zalitá svačinka.

Kuci12
17.12.2023 4 z 5

Po slabším Skotsku je za mě Francie návrat staré dobré Julie. Není to typické čtení na Vánočním čas, ale mě se příběh Hattie a Luca líbil. Mělo to atmosféru, styl a šmrnc. Jen konec mohl být více dotažený.
"Je radost používat krásné věci místo praktických."

Ešína
17.12.2023 4 z 5

Příběh z vinice se mi líbil. I když ho považuji za jeden ze slabších. Šablona je ve směs stejná a vy víte jak se kniha bude vyvíjet. Musím však vyzdvihnout popis krásné francouzské přírody a lahodného jídla. Postavy byli fajn i když Hattie mě trochu štvala jak byla nerozhodná.

MamaKnihomolka
15.12.2023 3 z 5

"Život je příliš krátký na to, abychom pili víno, které nám nechutná."

Další díl ze série Romantické útěky jsem si nemohla nechat ujít.
Miluju víno i šampaňské, jídlo a cestování. Toto všechno najdete v jedné knize.
Vše je bez zbytečné omáčky, hned od první strany jsme ve Francii v oblasti Champagne před château Saint Martin.

Hattie byla moc sympatická, ale ke konci mě trochu už vytáčela svým chováním. Luc byl docela nepředvídatelný. Chvíli milý, pak zas neomalený. Nějak jsem mezi nimi necítila chemii. Fliss už známe z předchozího dílu a byla hrozně fajn. Svá, živá a nespoutaná. Dodávala tomu trochu energii.

Čtenář se dozví hodně jak o víně, ale také o francouzské kuchyni. Ale o výrobě vína a vinici nic, což mě moc mrzí.
Výlet do Paříže se mi asi líbil nejvíc. Vzpomínala jsem, když jsem tam byla já a moc si to užívala.

Víte jak příběh skončí. Je to skvělá odpočinková kniha s romantickou linkou, vínem a francouzskou kuchyní.
Ovšem, když to beru jako díl série, kterou někdo čte už od začátku a ne jako já, která má přečtených pár dílů, věřím, že to už může být ohrané a moc to člověka nebaví. Vlastně je všechno hrozně podobné, jen se mění postavy a země a města. Jinak šablona příběhu se stále opakuje.

V doslovu se čtenář dozví, proč je kniha taková jiná a chybí jí ta jiskra. Což je smutné. Možná by si měla dát autorka delší dovolenou a třeba zas její knihy budou to, co bývaly.

Danago
14.12.2023 3 z 5

Začnu od zadu. Konec je perfektní, ale uspěchaný, kdyby dostal více prostoru ještě se dala kniha zachránit.
I když autorka píše podle stejně šablony vždy právě místem dokázala jednotlivé knihy dokonale oddělit a vím přesně ,která byla i čem ještě nyní . To se u této knihy nepovedlo. Kniha na mě Francií nedýchá a vlastně ani moc vinicí. Navíc tu chybí mnou velmi ceněné přátelství skupinky lidí, chybí mi tu vřelost, emoce. Je zde spousta popisů z mého pohledu o ničem. Myslím, že téma má velký potenciál, ale není dost využity. Na obranu autorky v poděkování jsou důvody ,proč je kniha nemastná, neslaná.
Ale vede mě to k otázce není na autorky velký tlak? Vyhoření je v každé profesi. A u psaní to poškodí navíc i čtenáře. Jméno přidává, ale nemělo by to být za každou cenu. Autorka chrlí jednu knihu za druhou. Už jsem při poslední knize uvažovala.ze romantické útěky ukončí. Někdy je lépe skončit s grácií. A nebo si dát pauzu i na několik let. A pustit se se jiným směrem.
V této knize toho hodně nefungovalo.
S úcty k autorce a zvratu na konci knihy a také s přihlédnutím k doslovu dávám 3 *. Ze zavřenýma očima.

Honey19
13.12.2023 3 z 5

Pro mne zatím nejslabší z celé série. Možná, že knih v sérii je už moc, všechny jedou podle stejné šablony, pouze se mění kulisy/města a mne už to přestává bavit. Nicméně jako oddychovka to není špatné.

bookcase
13.12.2023 4 z 5

Bála jsem se, že to bude už vyšumělé téma, ale ne, šablona tam sice je, ale dobře "schovaná" pod čtivý příběh. Sedl mi.

veruptackova
13.12.2023 4 z 5

Přiznávám se, že tuhle sérii čtu spíše ze setrvačnosti. Baví mě přidaná hodnota romantických příběhů v podobě zajímavé destinace a popisu dobrého jídla. Uznávám, že některé díly jsou (alespoň podle mě) spíše průměrné. Tento mě však nadchl. Bylo mi blízké prostředí, kde se děj odehrává, protože jsem oblast před lety navštívila a hezky jsem si při čtení zavzpomínala.

Za největší klad tohoto příběhu považuji postavy, které ději dodaly šmrnc. Bavilo mě lehké intrikaření a bylo pro mě příjemným zpestřením. Vinice ve Francii se díky tomu zařadila k mým nejoblíbenějším dílům série, hned za Kavárnu v Kodani a Pekárnu v Brooklynu.

I když je možné číst Vinici ve Francii samostatně, doporučuji po ní sáhnout až poté, co si přečtete nebo poslechnete Domek v Irsku a Hrad ve Skotsku, protože se v nejnovějším díle setkáte s některými vedlejšími postavami právě z těchto knih.

Pokud rádi posloucháte audioknihy, určitě vás potěší, že tento romantický útěk vyšel i v audioverzi.

knihomolkaJani
11.12.2023 5 z 5

"Tentokrát ji to nezasáhlo jako blesk; bylo to spíš jako poupě rozvíjející se v jejím srdci, jasný květ zářící na slunci a vdechující život poušti."
Pokud sháníte jednoduchou romanťárnu, kde je již od první strany jasné, že se hlavní hrdinové milují, Vinice ve Francii je přesně pro vás.
"Každý z nás musí být hlavní postavou svého života."
I když je kniha jednoduchá a velmi sladká, stejně budete hltat každou stranu a užívat si příběh s hlavními hrdiny.. Teda tak do třičtvrtě, protože pak hlavní hrdince na chvilku hrábne a začne se chovat velmi nepředvídatelně... Ale i přes to se vám to bude moc líbit.
Hattie je moc milá a obětavá a jako postava mi byla sympatická. "Hattie, sice vás vůbec neznám, ale nepřipadá mi, že byste byla kráva. Nemáte ani rohy, ani vemeno."  A potom je tu Luca, ten mě okouzlil už od začátku, i když možná to není úplně postava, která by za svou lásku tvrdě bojovala..
Kniha má velmi příjemné nejen hlavní postavy, ale i vedlejší, jen si k některým musíte najít cestu. Moc mě potěšilo setkání s postavami z předešlých knih. Je to jako poznat staré známé, kteří vám chyběli, aniž byste o tom věděli.
Julie Caplin je pověstná i láskou k jídlu a pití, které vás bude provázet i tímto příběhem.
"Život je příliš krátký na to, abychom si nekupovali věci, které nám dělají radost." A kniha Vinice ve Francii vám určitě radost udělá. Užijte si jí, moc vám ji doporučuji.

Eva88
10.12.2023 3 z 5

Opět příjemné čtení, člověk příběh přelouská rychle, ani neví. Francie od autorky podruhé a pro mě podruhé malé zklamání. Ale nevadí, velký obdiv, že i přesto, že zažívala autorka těžké životní období, byla schopna sepsat tak milý příběh.

VeruHoráková
10.12.2023 4 z 5

Šampaňské, Francie a romantika. Kombinace, která prostě musí fungovat Vinice ve Francii je už desátý díl ze série romantických útěků a mě to pořád baví

Jasně, ten scénář je tam pořád stejný a kdo čte tyto knihy pravidelně, tak už ví, co může očekávat, ale pro mě je to vždy milá oddechovka, u které si odpočinu.

Tentokrát se příběh odehrává v prostředí francouzských vinic a já jsem dostala, co jsem očekávala. Milý romantický příběh, krásný popis přírody, dobré jídlo a samozřejmě víno, které tam teklo proudem Za sebe tak můžu knihu doporučit a už se těším na další díl, který bude z Prahy!

veronika4937
05.12.2023 3 z 5

Na tenhle díl jsem se moc těšila, protože prosluněné vinice, francouzský venkov a šampaňské, to zní naprosto neodolatelně. Možná jsem čekala až moc, protože nakonec mi knížka moc nesedla.

Že je příběh stále podle stejného vzorce, na to už jsme u téhle série zvyklí a s tím jsem počítala. Bohužel na mě ale nějak nedýchala ta správná atmosféra. Obvykle mám u čtení těchto knížek chuť se sbalit, a odjet tam, kde se děj odehrává, ale tady mě to nějak míjelo. Zrovna tak mezi Hattie a Lucem jsem necítila žádné pořádné jiskření a chemii. Je ale fakt, že teda na tyhle uhlazené sladké francouzské lichometníky úplně nejsem, takže možná vůbec není chyba v knížce, ale ve mě.

Pro mě v rámci série bohužel jeden ze slabších dílů, ale nenechte se od čtení odradit, spoustě čtenářek se líbí a já určitě nelituju, že jsem ji přečetla.

ferdada
04.12.2023 odpad!

Zrovna jsem chtěla napsat, že je to nejhorší knížka ze série Julie Caplin, fakt, úplně nadbytečná. Ale když jsem otočila ještě na takový ty doslovy Jsem se umírnila. Každej, tedy, nechci generalizovat, myslím ale, že každej míváme všelijaký nedobrý stavy a období. A je prima, když nás někdo podpoří, utěší, k něčemu dotáhne. Tím pádem z bahniva vytáhne. Dobře, že takový management se našel, aby autorce zlepšil výhled na život. Za to jsem ze srdce ráda a hodnotím všemi možnými hvězdami. Nicméně, můj názor na to, co jsem četla ve Vinici ve Francii, to nemění.

astra3
03.12.2023 5 z 5

Milé, romantické, francouzské, plné jídla a pití. K této knížce by se mělo podávat výborné francouzské jídlo, víno a šampaňské.

le21nka
03.12.2023 3 z 5

Romantické útěky nás tentokrát zavedly do Francie. Pohodové romantické čtení se šťastným koncem.

Jane2016
02.12.2023 4 z 5

Vinice ve Francii, nový román od Julie Caplin!
Caplin je jednou z nejvíce oblíbených autorek v tomto žánru. Pokud Vám knížky nejsou úplně cizí, určitě Vás její krásné příběhy s ještě hezčími obálkami nemohly minout.

Sama jsem od autorky přečetla skoro všechny knížky a Caplin se řadí mezi moje oblíbené autory. Proto, když jsem se dozvěděla, že vyšel nový román, nemohl mě minout!

A vinice ve Francii je opět uměleckým dílem. Krásné a dechberoucí prostředí, které Vás donutí zapomenout na to, že čtete. Příběh má téměř pokaždé jednodušší zápletku, takže si můžete u celého čtení odpočinout. A přesně tohle na Caplin zbožňuju. Zavede Vás na místa, které neznáte, ale přijdete si jako doma.

Vinice ve Francii je opět ukázkou toho, že Caplin je PANí spisovatelka. A tou pro mě navždy zůstane.

Pokud stále přemýšlíte, že její knihy zkusíte, neváhejte a jděte do toho! Pokud hledáte knihu s Vánoční atmosférou zkuste určitě Hrad ve Skotsku nebo S láskou z Londýna!

@knihomolka
01.12.2023 3 z 5

Knihy od Julie jsem přečetla všechny. Počáteční nadšení odpadává s každou další knihou, neboť zápletka je všude stejná a pointa žádná. Na druhou stranu mě baví barvitý nástin různých kultur v jednotlivých titulech. Francie je za mě nejslabší, protože hned od začátku se klade velký důraz na hlavního hrdinu a jeho arogantní kamarádku. Za mě průměrné, ovšem příjemné a pohodové čtení na horké letní dny :)