Vinice ve Francii

Vinice ve Francii https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518068/bmid_vinice-ve-francii-65689c0625169.jpg 4 588 140

Vychutnejte si pravé šampaňské a máslové croissanty podávané s proslulým francouzským šarmem Hattie má zlomené srdce a cítí se mizerně. Když se jí naskytne příležitost pracovat dva měsíce na krásném sídle v oblasti Champagne, neváhá ani vteřinu a koupí letenky rychleji, než vyletí zátka z lahve šampaňského. Příprava velkolepého obřadu její sestřenice Gabby pro ni představuje šanci vypracovat se z pouhé asistentky na vyhledávanou organizátorku svateb. Proto se rozhodne zapomenout na trable s láskou a napnout všechny síly k uspořádání pohádkového dne. Nepočítala ovšem s jednou maličkostí… S úžasným Lucem, který neustále rozptyluje její pozornost. Podnikají spolu výlety po okolí, navštěvují místní trhy s delikatesami a užívají si pikniky mezi řádky vinné révy. Možná za to můžou bublinky, možná Lucovo kouzlo, ale Hattie začne přemýšlet, jestli jde jen o chvilkové poblouznění, nebo snad o něco víc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The French Chateau Dream , 2023

amanda99
12.01.2024 3 z 5

oddechovka..

Katy_vKnihách
10.01.2024 4 z 5

Víno a Francie - kombinace která neodmyslitelně patří k sobě, kombinace kterou mám ráda, a kombinace která funguje. A funguje stejně tak dobře v téhle knize. Po přečtení Hradu ve Skotsku jsem myslela, že s touto sérií končím, protože to opravdu nebylo nic, k čemu bych se chtěla vracet. Ale, tenhle díl mi doslova spravil chuť. Děj je příjemně nakombinovaný, líbilo se mi, že nejde pouze o plánovaní svatby, ale byla tam i zápletka s výrobou šampaňského. Postavy mi byli kupodivu sympatické. Spíše než hlavní pár mě oslovila část věnované Fliss a Alfonsovi. Na nich se člověk opravdu dobře bavil. Člověk nezůstal jen v oblasti Champagne, ale podíval se i na skok do Paříže. Další plus z mé strany. Jen je škoda, že díl od dílu toho prostředí do těch knih autorka dává méně a méně. A to je důvod, proč jsem s touto sérií začala. Za to hvězda dolů, protože mi to v těch příbězích opravdu chybí. Nicméně, pokud milujete Francii do tohoto dílu se ještě dejte! :) Pro mě to byl příjemně strávený čas.

kristy.books
08.01.2024 4 z 5

Séria Romantické úteky je pre mňa stávkou na istotu, že dostanem príjemný romantický príbeh a ani desiaty diel nesklamal. Vinice ve Francii splnili moje očakávania a čítanie som si opäť užila. Francúzsko, vinice, starý zámoček, krásne prostredie, sympatické postavy, rodinné tajomstvá, nové začiatky a romantika... malo to svoje čaro.

Hattie nedávno ukončila vzťah, ktorý ju fyzicky a psychicky vyčerpával a keď dostala ponuku, aby zorganizovala svadbu svojej sesternice, súhlasila. Potrebovala na chvíľu zmieniť prostredie a zamestnať si hlavu. Bola to priateľská mladá žena, z ktorej vyžarovala pozitívna energia. Bohužiaľ, niektorí jej dobrotu zneužívali a ja som veľmi dúfala, že si konečne dupne a nenechá so sebou tak zametať.

Luc bol tiež sympaťák. Bol to muž so srdcom i hlavou na správnom mieste. Nemal zrovna šťastné detstvo a keď sme sa dozvedali detaily z jeho minulosti, pukalo mi pre tohto malého chalana srdce. Našťastie, mal aspoň skvelú tetu, ktorá ho vychovala a naviedla ho na správnu životnú cestu.

Romantická linka bola milá. Medzi Hattie a Lucom preskočila iskra už pri prvom stretnutí, obaja si však najskôr potrebovali vyriešiť určité veci vo svojom súkromí.

Keďže sa chystali až dve svadby, neustále sa tu vyvárali nejaké dobroty (a pilo šampanské), prichystajte si k čítaniu aj nejaké občerstvenie, inak vám potečú slinky ako mne.

Tesset
07.01.2024 4 z 5

Další díl Romantických útěků a musím říct, že zklamaná jsem nebyla. Příběh, postavy, všechno velmi podobné předchozím dílům, ale nenudila jsem se. Škoda jen toho dějového zvratu na konci, který tam byl jako kdyby jen náhodou, zasloužil si více rozvinout. Tenhle díl mi přišel lehce zábavnější a i Hattie byla trošku odvážnější oproti jiným autorčiným hrdinkám, což vítám. No uvidíme, kam nás další kniha zavede.

rumova_kulicka
06.01.2024 5 z 5

I když je to už v pravdě podesáté totéž, není to totéž. Baví mě, jak autorka dokáže pokaždé navodit atmosféru daného místa. A co je fakt super, tak to provázání dílů mezi sebou. Tentokrát jsme se na skok vrátili do cukrárny v Paříži za Ninou. Tento díl taky bude patřit k mým favoritům (spolu s Islandem, Chorvatskem a Švýcarskem), možná i proto, že jsem před lety okolí Epernay v Champagne navštívila.

lenka6962
04.01.2024 5 z 5

Mně se naopak tento díl líbil asi nejvíc z celé série. Spolu s Hotylkem na Islandu a Hradem ve Skotsku nejlepší čtení. Miluju Francii

blueberrypink
04.01.2024 1 z 5

Všechny předšlé díly jsem přečetla a líbily se mi, tenhle je první, u kterého převládají spíš negativní emoce. Nejen, že jsem se musela do čtení nutit, ale už od samého začátku víte, jak to dopadne, takže žádný wow efekt nemá ani šanci. Některé dějové linky nebyly dotažené, viz třeba tajný sklep. Za mě tentokrát bohužel zklamání.

13werka
03.01.2024 3 z 5

Romantická linka je tu jasná snad od první kapitoly. Na pozadí romatického příběhu se pak čtenáři jako ve všech knihách Julie Caplin dostane popisu vinařského kraje kombinovaného s ochutnávkami vína a nahlédnutím do místní kuchyně (při čtení se mi na některých místech sliny jen sbíhaly). Na knize mi trochu vadila linka související s tajemným nálezem ve sklepích pro zrání vína, která byla jen tak nahozená a neukončená. Trochu si myslím, že nebyla v příběhu úplně nutná, ale když už ji spisovatelka použila, tak ji měla více dotáhnout Jinak je ale knížka příjemné, nenáročné oddechové romantické čtení.

vera5841
03.01.2024 3 z 5

Za sebe musím říct, že tato kniha je nejspíše nejslabší z celé série.
Chemie mezi hlavními hrdiny nefungovala úplně jak by měla a na JC mi přišlo, že je tento vztah nezvykle na tělesné úrovni. Trochu víc bavil mě vedlejší milostný pár, škoda že nedostali více prostoru
Dále jsem moc nepochopila, proč Hattie organizuje svatbu z místa konání už dva měsíce předem. Vážně svatební organizátorky uklízí zámky? Asi ne... Ale ok, bohatý strýček a zabavení neteřinky je docela obstojné vysvětlení.
Všimla jsem si, že někdy některá myšlenka opakuje třeba na začátku kapitoly a i na jejím konci (že by špatné korekce?) a i jsem si všimla několika chyb v textu a to můj celkový zážitek ještě snížilo.
Líbilo se mi "tajemství vinice", ale bohužel tento potenciál byl nevyužit. Možná kdyby Hattie a Luc šli místo do postele prohledat sklepy bylo by to zajímavější.
Doufám, že Praha bude povedenější a jistojistě si ji nenechám ujít.

veriszv
03.01.2024 4 z 5

Vinice ve Francii byla opět skvělá a splnila všechna moje očekávání. Autorka píše sympatické postavy, které mi během knihy přirostou k srdci. A i když je scénář děje prakticky vždy úplně stejný, nějak mě to pořád baví. Nejvíc se mi na těch knihách líbí, že z nich na mě dýchne taková laskavá atmosféra a je mi při čtení prostě hezky.

orson
02.01.2024 3 z 5

Oddechovka jako vždy, ale už to začíná být moc stejné :))) Co mě ale baví je provázání postav z předchozích knih. To by mělo používat více autorů.

Aknel26
02.01.2024 2 z 5

Slabota. Předvídatelné až hrůza, zdlouhavé, hlavní postavy ploché (snad kromě Solange), poznávání místa děje takřka nulové, záhada nejprve letmo naznačená a v závěru v hurá akci vyřešená, a vyústění, co se týká svatby, okopírované z předchozího dílu. Chválím nicméně četné popisy pokrmů. Kniha ve mně nevyvolala touhu zavítat na vinice, ale rozhodně mě postrčila k návštěvě francouzské restaurace.

zvídaváStela
01.01.2024 2 z 5

Knížky od Julie Caplin mám moc ráda, ale tato mě bohužel nenadchla. Příběh se táhnul a musela jsem se nutit do čtení.

4xbabča
31.12.2023 5 z 5

Romantické příběhy od autorky Julie Caplin jsou už jistotou, že jde o příjemné čtení. Tentokrát hlavní postava Hattie se octne díky dobré pracovní nabídce uspořádat svatební obřad na krásném sídle, uprostřed vinic ve na francouzském venkově. Najde si tady nové přátele, ale i lásku. Příjemné pohodové čtení.

dam.si.knihu
31.12.2023 3 z 5

Vinice ve Francii je má 6 kniha ze série Romantické Útěky od Julie Caplin. Není tajemstvím, že zatím všechny co jsem četla, jsem si zamilovala a měla pocit, jako bych byla součástí příběhu.

Tahle novinka nás opět bere do Francie, kam od svého přítele prchá Hattie, aby jako svatební koordinátorka připravila na vinici svatbu pro svou sestřenici.
Nemohu říct, že by tento díl nebyl čtivý. Co si budeme, tu romantickou linku Julie umí, ale bohužel jsem v tomto díle měla celou dobu pocit, že tomu něco chybí. Přišlo mi to celé takové dokola, a na to co jsem od autorky zvyklá, tam prostě nebylo. Byť bylo prostředí krásné, hlavní hrdinové sympatičtí a nebylo mezi nimi žádné zbytečné drama, tak mi tam chybělo více příprav oné svatby, která zde měla hrát hlavní roli. Zkrátka to dle mého názoru postrádalo trochu té správné dynamiky.

Tentokrát pro mě příběh neměl takový ten wow efekt, ale bylo to pro mě spíše takové odpočinkové čtení, které mě nenadchlo, ale ani neurazilo. :)

blanka5960
30.12.2023 5 z 5

Skvělý díl romantických útěků od Julie Caplin.
Francie, vinice, šampaňské, vynikající jídlo a ta atmosféra prostě boží, hned jsem měla chuť všechno vidět. Hlavní hrdinka Hattie neprožívá zrovna šťastné období v lásce, má tak trochu zlomené srdce a potřebuje pauzu. Když dostane nabídku zorganizovat svatbu své sestřenice, neváhá ani minutu a chopí se příležitosti. Svatba se má konat ve Francii na zámku Saint Martin, který si rodina nevěsty pronajala. Hattie je naprosto okouzlená pohádkovým zámkem, hlavu má plnou nápadů, nadšeně se vrhá do příprav.
Syn majitele zámku pohledný Luc Brémont se vrací po letech zpět domů aby si splnil svůj sen a obnovil výrobu vyhlášeného šampaňského, ovšem netuší že zámek byl pronajat....
Setkala jsem se s názorem, že autorka píše stále podle stejného vzorce, že je to předvídatelné. A mně se chce říct:,,A víte co, no a ?! Proč měnit něco co funguje, co si oblíbilo xy milionů lidí. Lidí, kteří milují tyto knihy, protože si u nich odpočinou, zrelaxují, vypnou. Poznají cizí země, zvyky, jídla a navrch k tomu dostanou hezký, milý příběh. Já to miluji a chci říct :,,Díky Julie za všechny krásné příběhy, těším se napříště. "

RadkaPel
29.12.2023 3 z 5

Je to sice oddechovka a od romanticke literatury zadne slozitosti necekate, ale chybela tomu jedna vec, ktera je pro me v tomto zanru dulezita - a to je humor. Proste to tak nejak plynulo, hezka priroda, dobre jidlo, ale to je tak cele.

aljoska83
29.12.2023 2 z 5

Bohužel mě tento díl vůbec nebavil. Nedokážu říct proč, možná téma, ale dočetla jsem z donucení.

Iris30
29.12.2023 5 z 5

Konečně bylo v hlavní roli šampaňské a ne jídlo, kniha se mi líbila, i když od prvních řádku čtenář ví, jak to dopadne.
Romantika na letní dny.

AndulinaU
28.12.2023 5 z 5

Mně se kniha opět líbila a přečetla ji v podstatě na jeden zátah