Vinice ve Francii

Vinice ve Francii https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518068/bmid_vinice-ve-francii-65689c0625169.jpg 4 604 604

Vychutnejte si pravé šampaňské a máslové croissanty podávané s proslulým francouzským šarmem Hattie má zlomené srdce a cítí se mizerně. Když se jí naskytne příležitost pracovat dva měsíce na krásném sídle v oblasti Champagne, neváhá ani vteřinu a koupí letenky rychleji, než vyletí zátka z lahve šampaňského. Příprava velkolepého obřadu její sestřenice Gabby pro ni představuje šanci vypracovat se z pouhé asistentky na vyhledávanou organizátorku svateb. Proto se rozhodne zapomenout na trable s láskou a napnout všechny síly k uspořádání pohádkového dne. Nepočítala ovšem s jednou maličkostí… S úžasným Lucem, který neustále rozptyluje její pozornost. Podnikají spolu výlety po okolí, navštěvují místní trhy s delikatesami a užívají si pikniky mezi řádky vinné révy. Možná za to můžou bublinky, možná Lucovo kouzlo, ale Hattie začne přemýšlet, jestli jde jen o chvilkové poblouznění, nebo snad o něco víc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The French Chateau Dream , 2023

le21nka
03.12.2023 3 z 5

Romantické útěky nás tentokrát zavedly do Francie. Pohodové romantické čtení se šťastným koncem.

Jane2016
02.12.2023 4 z 5

Vinice ve Francii, nový román od Julie Caplin!
Caplin je jednou z nejvíce oblíbených autorek v tomto žánru. Pokud Vám knížky nejsou úplně cizí, určitě Vás její krásné příběhy s ještě hezčími obálkami nemohly minout.

Sama jsem od autorky přečetla skoro všechny knížky a Caplin se řadí mezi moje oblíbené autory. Proto, když jsem se dozvěděla, že vyšel nový román, nemohl mě minout!

A vinice ve Francii je opět uměleckým dílem. Krásné a dechberoucí prostředí, které Vás donutí zapomenout na to, že čtete. Příběh má téměř pokaždé jednodušší zápletku, takže si můžete u celého čtení odpočinout. A přesně tohle na Caplin zbožňuju. Zavede Vás na místa, které neznáte, ale přijdete si jako doma.

Vinice ve Francii je opět ukázkou toho, že Caplin je PANí spisovatelka. A tou pro mě navždy zůstane.

Pokud stále přemýšlíte, že její knihy zkusíte, neváhejte a jděte do toho! Pokud hledáte knihu s Vánoční atmosférou zkuste určitě Hrad ve Skotsku nebo S láskou z Londýna!

@knihomolka
01.12.2023 3 z 5

Knihy od Julie jsem přečetla všechny. Počáteční nadšení odpadává s každou další knihou, neboť zápletka je všude stejná a pointa žádná. Na druhou stranu mě baví barvitý nástin různých kultur v jednotlivých titulech. Francie je za mě nejslabší, protože hned od začátku se klade velký důraz na hlavního hrdinu a jeho arogantní kamarádku. Za mě průměrné, ovšem příjemné a pohodové čtení na horké letní dny :)

MarceD.
29.11.2023 3 z 5

Julie Caplin je taková moje guilty pleasure. Během jednoho až dvou dnů knihu přečtu, říkám si, že je to pitomost, ale stejně si to užiju. Užívám si popisy míst, popisy jídla a pití a v neposlední řadě i to, že vím, že příběh bude mít šťastný konec.

Modrina
19.11.2023 4 z 5

V podstatě nechápu - stále stejné schéma, a stále funguje. :) Nic objevného, ale knížka se čte sama. Trochu mi drhne sklepní tajemství, ale moc na tom nezáleží. I další knížku paní Caplinové si moc ráda přečtu. :)

Katerina015
19.11.2023 5 z 5

Jednoduchá, romantická kniha... Ráda si přečtu další knihy od paní Caplinove

Opatov
18.11.2023 5 z 5

Další oddechová chuťovka od Julie Caplin. I když je to jednoduchá romantická červená knihovna, vždycky mi zlepší náladu. A proto mám tuhle sérii strašně ráda.

irena8302
17.11.2023 5 z 5

Romantika v podání Julie vždy potěší. V knížkách lze krásně cestovat po světě. Pohodové a klidné čtení.

Martina023
17.11.2023 4 z 5

Kniha se mi četla dobře,i když už mi přijde jako každá od této spisovatelky. V této na mě bohužel moc nezapůsobily vinice a okolí což si myslím že je škoda. Příběh se mi ale celkově líbil i když bych ho ještě více rozvedla.

Raislin
16.11.2023 5 z 5

Tak jsem si dala sklenku šampaňského a s chutí si přečetla knihu o Remeši a oblasti Champagne, která je moje srdeční záležitost. Romantický příběh je jen třešničkou na dortu.

Kristy.Seb
12.11.2023 5 z 5

Nudí se jen nudní lidé.

Člověk nikdy neví, co na něj osud chystá..

Kde je vůle, tam je cesta.

Nikdo by neměl být závislý na štěstí někoho jiného. Šťastný musí být člověk sám za sebe. A pokud ho někdo jiný činí nešťastným, musí se o sebe postarat sám. Nemuze být šťastný kvůli jiným lidem.

Je třeba zpomalit a mít čas si věci vychutnat.

Život je příliš krátký na to, abychom pili víno, které nám nechutná.

Každý z nás musí být hlavní postavou svého života.

Láska osvobozuje. Nemusí to být past a může člověku otevřít oči pro zcela nové dobrodružství.

Prostě super! Tam chci žít taky!

Magdalenkačte
12.11.2023 5 z 5

Tak toto byla lahůdka!
Vinice ve Francii se po Hotýlku na Islandu řadí mezi mé oblíbené knihy ze série Romantické útěky od Julie Caplinové.

Mladá dívka Hattie přijíždí na francouzský zámeček ve vinicích připravit svatbu své sestřenice Gabby.
Syn majitele Luc Brémont ji přátelsky přivítá a ona okamžitě propadne jeho kouzlu (a já taky).
Během plánování svatby se potkává s místními obyvateli, hospodyní Solange, jejími dětmi Yvette a Alfonsem a na scénu se vrací její přítelkyně Fliss. Ta se s vervou sobě vlastní pouští to přípravy jídla na svatbu.
Hattie díky Lucovi poznává krásy Francie, kouzlo pravého šampaňského a šarmantnost hostitele.
Zvládne Hattie překonat svoji nerozhodnost a začít nový život???

Krásný příběh, který mě moc bavil a to nejen proto, že miluju víno. Julie prostě umí popsat místa tak, že má čtenář pocit, ze se tam sám nachází.

Četli jste některý z příběhu od Julie Caplin? A pokud ano, který vás bavil nejvíc???? A pokud ne, tak to napravte

bee88maja
07.11.2023 4 z 5

A jeje, další neuvěřitelně modré oči. Opravdu? Za mne je tahle serie symbolem oddychu, pousmání a mravenčení při milostných scénách. Dala bych si sklenku šampaňského k tomu. A možná ochutnala šneky....Nebo aspoň přikusovala Croissant.

Libí se mi obálky českého vydání série, ty bych opravdu vyzdvihla. Vtáhnou vás do dané scenérie. A necháte se ovívat větříkem,přičichnete vůni půdy a hroznů.

Ale to hlavní jsou přece postavy. Kluk/Muž potká holku/ženu, šmodrcháníčko a nakonec jsou stejně spolu...

Červená knihovna, není o výrobě vína, milé dámy :))

Tynyton
06.11.2023 3 z 5

Na novou knihu Romantických útěků jsem se těšila, těšila jsem se, že na mě vdechne kouzlo francouzských vinic a výroby vína, ale toho se mi bohužel nedostalo. Shodně, jako ostatně řada čtenářek zde, musím konstatovat, že se jedná o slabší knihu série. Mám dojem, že autorka prostředí, příběh, zamilovanou linku i rozvoj hlavních postav odbyla. Co se týče hlavní hrdinky, tak ta mi v některých chvílích vyloženě vadila. Konec knihy byl vyloženě až moc stručný a málo rozvedený a kniha by si zasloužila minimálně ještě jednu kapitolu.

Markett
06.11.2023 5 z 5

Další typická "Caplinovka" - krásné popisy prostředí, dobré jídlo, romantická zápletka, která na člověka dýchne skoro od samotného začátku.
Vinice ve Francii je příjemná oddechovka, stejně jako všechny knížky ze série. Ač člověk ví, co ho vlastně čeká, protože Juliin vzorec je v každé knize stejný, čtení je prostě dokonalé a užívala jsem si ho do posledního slova. Přiznávám, že jsem měla trošku problém se sžít s Hattie, ale její vývoj byl patrný a ke konci už se mí líbila mnohem více, byla rozhodnější a odhodlanější. Jen škoda, že nejnapínavější část zápletky je až na konci, protože s troškou toho tajemství se mohl krásně nést celý příběh, ale to je prostě Julia.
Já rozhodně hodnotím plným počtem, protože tuhle sérii miluju q těším se na to, až dostaneme další Romantický útěk. :)

anovy64
06.11.2023 5 z 5

Přečetla jsem všechny díly této série a příběh z francouzské vinice bych zařadila k těm lepším. U čtení jsem se nenudila, ale díky objevu na konci knihy mi děj připadal nedokončený.

yonda
06.11.2023 3 z 5

Další z příběhů Julie Caplan, tentokrát z francouzského venkova. Autorka opět nezklamala s popisem krajiny, výčtem jídel (nečíst nalačno!) a romantickou zápletkou. Za mě tentokrát trochu překotný konec.

MakiMel
05.11.2023 2 z 5

Za mě tedy rozhodně nižší kvalita než u ostatních knih od Caplinové. Nemohla jsem se donutit to dočíst. Měla jsem i pocit, že nesedí časové údaje, na druhý den se probudí a buch už je tam týden....

Banni37
05.11.2023 5 z 5

Za mě je to pořád ta skvělá Julie, neumím nikdy říct, který příběh se mi od ní líbil nejvíc, či nejmíň. Každý její příběh, postavy a hlavně ty úžasné kouty světa Vám prostě sednou v určitou chvíli - někdy víc, někdy méně. Ale vždycky to pro mě znamená, že mě autorka vezme na další dobrodružství, do kterého se naprosto ponořím. Chci být na stejném místě s hlavními hrdiny, kochat se a jíst ty stejné dobroty - ach dokonalá souhra všech prožitků, to Julie umí!
“Nebylo nad to vědět, že láska osvobozuje. Nemusí to být past a může člověku otevřít oči pro zcela nové dobrodružství.

NikyTaky
04.11.2023 5 z 5

Musím říct, že než jsem knihu četla, šla jsem nejdřív sem do diskusí, a poté se mi do ní nechtělo. Nicméně se mi kniha (k mému překvapení) velmi libíla, oproti předchozímu paskvilu je to nebe a dudy. Nicméně je to typická Julie, více méně jste stále v kuchyni a vaříte nebo sedíte v kavárně. Místo obšírných popisů jídla a rádoby odborného výkladu ohledně vína/šampáňa se mohla zaměřit na okolní krajinu.
Jsou tam věci, co mě trochu udivovali, ale ve finále se to četlo dobře. “Detektivní zápletka na konci byla ok, aspoň něco jiného než v ostatních knihách :)