Jarní oběť

Jarní oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458679/bmid_jarni-obet-jci-458679.jpg 4 466 466

Roční období série

< 4. díl

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny zmizel beze stopy. Třiatřicet let poté se do téhož zámku nastěhuje doktorka Thea Lindová. Fascinována dávnou tragédií i místními legendami o divokém lesním muži postupně odhaluje až příliš podobností mezi vlastní bouřlivou minulostí a Elitiným životem. Pravda o její smrti nevyšla nikdy najevo. A jaro 1986 se s jednou mrtvolou nespokojí...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Våroffer , 2020

Jiparis
01.07.2021 5 z 5

Mladá dívka ,která mnohým učarovala, je mrtvá a ti, co vědí , mlčí dlouhých 30 let.
Lékařka Thea, která so do jedné místní rodiny provdá, chce přijít věcem na kloub. Je to hodně spletitá historie, plná vztahových problémů. Mnohým se uleví, když nakonec pravda vyjde najevo.

Lumír23
27.06.2021 5 z 5

Výborná, vysavačová kniha - to jako že člověka to vcucne a nepustí. Spád, děj, jízda po celou dobu, člověk se může snažit odhadovat jak to bylo, ale stejně to bylo jinak... Děj dávný, ale i současný, dvě rozdílné, avšak stejné věci, lidi se nezmění a stále jsou stejní, jen starší... Moc dobré počtení!

gordon13
14.06.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha s perfektním koncem. Celý příběh mě ohromně bavil, neměl žádná hluchá místa, báječně se četl a po celou dobu udržoval v příjemném napětí a zvědavosti, jakže to vlastně všechno bylo...výborně!

Pája699
31.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Za poměrně vleklý začátek, kde bylo na mě trochu více postav, přezdívek ubírám jednu hvězdičku. Místy jsem se opravdu ztrácela a nevěděla kdo je kdo. Pak ale jako když lousknete prsty se to neskutečně rozjelo. U smrti Elity Svartové je mnoho tajemna, záhadna a otazníků. Thea Lindová pátrá na vlastní pěst. Sama se ocitne v nebezpečí. Jak tohle všechno dopadne? Kdo je vlastně Thea Lindová? Nooo konec byl pro mě jedno velké překvapení. Sečteno podtrženo, za mě určitě doporučuji!

Terka1975
25.05.2021 5 z 5

Jestli se mi některé thrillery dobře čtou, tak je to právě tato série. Vše kolem smrti mladé Elity je magické, tajuplné a jak už to bývá, nechá nás autor v napětí až do konce. Kdybych mohla přečíst najednou, neodkládala bych tuto knihu, vcucne vás do děje a nechce pustit. Ale neodpustím si dodat, že všechny knihy z této série mají něco společného, ale to zjistíte až na konci. Škoda, že není víc ročních období.

Ticiana
19.05.2021 4 z 5

Dalsi skvely pocin. Ocitame se zpatky v roku 1986, zavrazdena divka a jedna mala vesnice. Kazdy ukryva nejake tajemstvi, a to dokonce Thea. Kniha se cetla hodne dobre, ale hlavne konec mne dostal. Zdalo se, jakoby nikdo uplne presne nevedel, co a jak se prihodilo. Ale nakonec se to cely poskladalo. Serie Rocni obdobi mne hodne bavila, ale za mne asi nejlepsi byl Zimni ohen.

derminator
18.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha, již se těším až si přečtu od autora všechny. Hodnotím 90%.

zdendula31
16.05.2021 5 z 5

Trošku jiná než ostatní knihy autora,ale naprosto fantastická.

111moni
11.05.2021

Když jsem četla prvni knihu od autora, bylo to tak nějak no o,dost dobrý, a knihy jsou čím dále lepší, příběhy mají děj,spád,postavy jsou uvěřitelné a některé budí sympatie,jiné naopak,až se člověk diví,že tihle se nestáli oběťmi.Minulost, přītomnost,tajemství každého a jejich dozrávání.Jsem zvědavá, jaká série bude nåsledovat.

iveta3689
11.05.2021 4 z 5

Velmi dobře napsané, celkem uvěřitelné, děj se čte sám. Pátrání hlavní hrdinky je pozvolné, ale ne zdlouhavé, bez neuvěřitelných skoků. Konec je trochu přeplácaný, na malém kousku je až moc změn, ale celkovému dojmu z knihy to neublíží.

alnahu
10.05.2021 4 z 5

Od tohoto autora je to moje první kniha ,kterou jsem četla a nezklamala mě .Mrazivý příběh který nás zavede do Švédska roku 1986,kde si potrpí na oslavy vítání jara ,při této oslavě se stane obětí šestnáctiletá dívka na rituálním místě ,která se stala jarní obětí .Do rodného města se vrací po letech Thea a David. Thee tato vražda nedá spát a začne pátrat po tom co se událo před lety o Valpružině noci. Kniha napínavá s nádechem duchovna-což se mi líbí.. Určitě sáhnu i po dalších knihách.

Angelicca
09.05.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora a opět super. Četla jsem ji také na jaře a to bylo skvělé. Knížka se mi líbila moc a těším se na další příběhy. Vřele doporučuji k přečtení!

Janaves
05.05.2021 5 z 5

Jarní oběť se mi líbila moc. Napínavá, hezky vyprávěná. Určitě zkusím další autorovu knihu.

martineden
02.05.2021 5 z 5

Dočetla jsem velmi napjatá a říkala, cože? Co to je za konec? A chtěla ubrat body. Hned jsem ale vychladla a řekla si, jo! Tak to prostě chodí. A jdu si shánět další autorovy knihy.

Mandlevest
29.04.2021 5 z 5

Senzační knížka a musím říct, že Anders De La Motte je nejen mistr zápletek zločinů , které se staly v minulosti a k jejichž vyřešení dojde až po mnoha letech,ale hlavně je to mistr atmosféry, kterou každá z knih v cyklu "roční období" oplývá. V knize je opravdu více postav i několik dějových linek, ale nevadilo mi to, není těžké se v ději orientovat. Možná to je tím, že jsem dočetla knihu v předvečer "čarodějnic", ale jarní příběh jsem opravdu prožívala spolu s hrdiny a tak odpouštím i lehce otravnou urputnost hlavní ženské postavy . Na druhou stranu, někdo se pravdy dobrat musel :-). Výborná krimi, napínavá, s dokonalou obálkou, která věrně vystihuje atmosféru příběhu. A pan autor se stává definitivně mým oblíbencem.

Havrnka
22.04.2021 5 z 5

Opět vynikající román s postupným stupňováním napětí.

harena
19.04.2021 5 z 5

Když nastala Valpružina noc, byla při magických oslavách v roce 1986 na rituálním místě zabita 16 letá dívka. Po 33 letech do těchto míst přijíždí doktorka Thea, kterou příběh fascinuje a pátrá, kdo byl skutečný vrah. Kniha mě pohltila hned ze začátku a napětí vydrželo až do konce. Dějové linie jsou ve dvou časových rovinách, obě uvěřitelné, dobře vystavěné a napětí je budované postupně a bez brutalit. Kniha se četla skvěle, je psána v krátkých kapitolách a spát jsem šla až dlouho po půlnoci. Úžasná obálka vystihující atmosféru příběhu.

Siege03
18.04.2021 4 z 5

Kniha čtivá jako obvykle, akorát musím dát 4 hvězdičky, protože děj byl dost zamotaný,nějak se vlekl.Ze všech čtyř období nejslabší, ale doporučuji,čist se dá.

Lenkys
16.04.2021 5 z 5

Obávala jsem se, že budu z knihy zklamaná jako z Konce léta, ale opak je pravdou. Doufám, že autor zase brzy něco vydá, protože mě moc baví a bohužel, roční období jsou holt jen čtyři.

Kaja1
07.04.2021 3 z 5

Bylo to zvláštní, že začátku se to vleklo, chvíli trvalo než jsem se v těch postavách a dějích zorientovala. Konec možná trochu dojem napravil.