Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501156/bmid_zlata-klec-xYV-501156.jpg 5 526 114

Ranhojička série

Kiva přežila. Přežila nejen vězení Zalindov, ale i smrtící zkoušky čtyř elementů. To jí však nestačí, chce se i pomstít. V hlavním městě záhy zjišťuje, že není jediná, kdo v posledních letech trpěl – bolest změnila také její sourozence. Brzy už Kiva nebude mít tajemství jen před svými nepřáteli, ale i před svou rodinou. S rostoucím ohrožením ze všech stran si uvědomuje, že její loajalita je nyní důležitější než kdy dřív. Vůči komu ale vlastně má být loajální?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Gilded Cage , 2021

TVer
29.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Kiva konečně začíná trochu žít svůj vlastní život poté, co strávila 10 let ve vězení.
Líbí se mi prostředí Silverthornu a také Rhess, se kterou se Kiva spřátelila. Oblíbila jsem si také Caldona, jeho smysl pro humor a celkovou povahu, je asi moje nejoblíbenější postava.
Trochu ale nechápu Kivinu "nutnost" vyhovět své rodině. V podstatě je nezná, neviděla je 10 let a neudělali nic proto, aby ji z vězení vůbec dostali, i když velmi dobře mohli. Pak chtějí, aby se k nim přidala, aby bojovala za jejich věc, i když to není její věc a i když nemá v podstatě žádné relevantní informace.
Chápu, že je to její rodina, ale na druhou stranu se k ní cizí lidé chovali mnohem lépe než její vlastní rodina.

I když mě nepřekvapilo odhalení toho, kdo byla Mirryna přítelkyně, to mi bylo jasné už od začátku, když to zmínili asi podruhé, ani to, co bylo tajnou ingrediencií v odvaru od Delory, to jsem si tak nějak také domyslela. Celkový konec mě ale velmi šokoval. Poslední kapitola byla nesktutečná. Musím si přečist třetí knihu v angličtině, nemohla bych čekat až vyjde v češtině.

barbb8k
20.11.2022 4 z 5

Už od začátku jsem si knihu zamilovala. Autorka nám krásně popsala dosud nepoznanou část světa a království.
Stejně jako první díl, byl i tento napsaný neuvěřitelně čtivě. Stránky úplně letěly a když jsem se začetla, kniha byla najednou dočtená.

Postavy jsou zde za mě vykresleny ještě lépe, než v prvním díle. Objevujeme minulost každého hrdiny, ať už dobrou, nebo těžkou. Jediné co, tak mi Kiva začala připadat extrémně naivní. Ty její myšlenkové pochody... Na jednu stranu chápu, na druhou...

Jak už bylo zřejmé, Lynette se vyžívá na otevřených, šokujících, prostě bombastických koncích. Stejně jako po prvním díle, tak i na konci tohoto se stalo něco, co podle mě nikdo nemohl čekat. (začínám uvažovat, že se pustím do třetího v anglickém jazyce...)

Celou tuto sérii (zatím ty dva díly) vám strašně moc doporučuju. Je to zase něco úplně jiného než normálně, začtete se, pohltí vás to a už nepustí.

LenkaPet
20.11.2022 5 z 5

Je skvělá. Teď jen vydržet do dalšího dílu...zase, Bože, jak já tohle nenávidím. Je opravdu moc hezká a ten závěr? No myslím, že se máme na co těšit, doufám že bude brzy. Nesnáším ten pocit rozervanosti, který po takových knihách mívám...

Zuzka_Zuu
18.11.2022 5 z 5

No tak tohle bylo něco! Nejdřív pohodička, sem tam flirt, slow burn romantika, pak se kousek poodhalí tady a pak támhle. Shledání se zbytkem rodiny, rebely a pak jakože cože konec? Jakože kdy to najednou mělo takový spád, že jsem se rozplývala nad vztahem mezi Jarenem a Kivou a najednou jsem jenom sprostě klela, že to přeci nemůže být pravda! Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

Fidibus
15.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Za mne plnohodnotné pokračování plné napětí a s nečekaným koncem. Kiva váha mezi rodinou, de facto povinností, a láskou. Její pocity jsou pochopitelně, zvlášť když je na tom podobně i její bratr. Ale lze věřit sestře? Co stojí v pozadí, co její matka kdysi domluvila? Kiva postupně dojde ke své svobodě, aby se opět ocitla bez ní. A s láskou, ale bez něj.
Moc pěkná a vtipná postava princova bratrance a ani babička se nedala zahanbit. Moc se těším na další díl.
PS Mohu porovnat s aktuálně přečteným 3. dílem Poppy a za mne je tohle lepší.

lucie8854
11.11.2022 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal. Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

Bryel
11.11.2022 4 z 5

(SPOILER) "Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly.."
V porovnání s Královnou rebelů pociťuju lehké zklamání. Je to milé, svižné, místy vtipné, ale.. Děj je hodně předvídatelný a Kiva se chová až zoufale naivně. Její oddanost lidem, které v podstatě vůbec nezná, je až zarážející. Chudák Jaren by ji na rukou nosil, ohleduplnost sama a ona se mu takto odvděčí? Doufám, že v dalším díle jí to dá pořádně sežrat.. :D

DreamerX9
11.11.2022 3 z 5

Další díl a za mě dosti vycpákový nicméně skvěle napsaný s otevřeným a napínavým koncem. Jsem ráda, že to není jeden z tech druhých dílů který klidně můžete vynechat a že se během knihy rozvine nový děj. Kiva poněkud změkla a čekala jsem od ní jeden zvrat za druhým jako to bylo v prvním díle a a Jaren stejný pohledný princ se smyslem pro humor. Trochu mi druhý díl pripominal zlodejsky tanec. Ale uvidíme co bude dal

Vendy1993
11.11.2022 5 z 5

ach můj bože....skvělá kniha, skvělé vyprávění. Je pravda, že Kiva se mi v tomto díle zdála trošku naivní...ale to co se stalo...ten konec....zanechalo to ve mě opravdový smutek.

M.C.SMITH
10.11.2022 5 z 5

Série Ranhojička je opravdu skvěle vymyšlená. Já jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Je v ní naprosto všechno a já se už nemohu dočkat dalšího dílu.

PosPol
06.11.2022 5 z 5

U některých knih by mělo být varování - pozor, způsobuje srdeční arytmii. Druhý díl Ranhojičky právě vyšel a je úžasný.
Kiva si po 10 letech plných strastí užívá nově nabyté svobody v paláci, obklopena přáteli. Až příliš často se ale musí rozhodovat, na které straně stojí. Až příliš často je zrazena a musí zradit. Kolem ní probíhá boj o vládu nad zemí, její vlastní rodina jí tají až příliš mnoho.
Spletitý příběh, propracované postavy, magie nejen všech živlů, láska i zrada, přátelství i nenávist. Zkrátka ten příběh obsahuje vše, co očekáváte a snad i víc. Bohužel teprve teď vyšel druhý díl, takže třetí jdu koupit na Amazon v aj a snad se tím prokoušu

Knihomol_ka
05.11.2022 5 z 5

Druhý díl nás zavede mimo věznici. Objevujeme se ve Valennii, kde se Kiva společně s Tippem stanou hosty na královském dvoře.
Plno akce už od samého začátku, kdy se konečně poprvé Kiva setká se svými sourozenci.
Musí se rozhodnout na čí stranu se vlastně přidá. Plno informací a zvratů…
Kiva se v druhém dílu vcelku změnila.
V prvním díle působila velmi nebojácně, ale tady mi přišla v celku vyděšená což je také pochopitelné k situaci.
Jarena jsem si snad zamilovala ještě více jak v prvním díle.
Ta chemie mezi nimi je úžasná.
Konec byl pro mě vážně šok!
Obrovský šok a opět bych potřebovala další díl.
Užila jsem si to daleko víc jak první díl.
Jen malá vsuvka - o knize se píše jako o fantasy.
Ty prvky jsou tady pořád minimální což mě mrzí…

Petra-1
30.10.2022 5 z 5

Druhý díl byl pro mě trošku slabší než ten první. Ale jinak to bylo opět skvělé čtení, čte se rychle a lehce. Kiva je v prvním díle rozhodná bojovnice. V druhém díle mi přijde, že se její charakter hodně mění, ale vzhledem k situaci, je to asi pochopitelné. Druhý díl mi přijde jako mezi díl pro díl třetí.

zuzak82
27.10.2022 4 z 5

(SPOILER) V druhém díle se děj přesouvá do Valennie, kde se Kiva s Tippem stanou hosty na královském dvoře u Jarena a jeho rodiny. Brzy se Kiva setká se svými sourozenci a bude se muset rozhodnout, na čí stranu se přidá. Vybere si pomstu a svou vlastní rodinu, která patří k rebelům a chystá se zmocnit trůnů všemi prostředky. Nebo se postaví na stranu Jarena a jeho rodiny, kteří ji přijali s otevřenou náručí?

Druhý díl se četl lehce a děj mě bavil od začátku do konce. Oproti prvnímu dílu dostali více prostoru i další postavy. Nejlepší byl Caldon (bratranec Jarena), někdy se sice choval jak puberťák, ale dokázal i překvapit. Vlastně mě bavil víc než hlavní hrdinové.
Co mě však štvalo bylo, jak se z Kivi najednou stala strašně naivní holka. Kde je ta hrdinka z první knihy? Na to jaké měla zkušenosti z vězení, mě zarazilo, že své rodině tolik věřila, hlavně sestře.
A pokud bychom měli volit největšího sluníčkového klaďase v YA fantasty za posledních 10 let, tak by to byl určitě Jaren. Ten kluk je hodný, trpělivý, milující a pro občany království se snaží dělat to nejlepší. Prostě snad až moc dokonalý. Ale do značné míry si v naivitě může podat s Kivi ruku.

Celkově byl druhý díl pro mě slabší než první a dala bych mu 70%.