Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501156/bmid_zlata-klec-xYV-501156.jpg 5 526 114

Ranhojička série

Kiva přežila. Přežila nejen vězení Zalindov, ale i smrtící zkoušky čtyř elementů. To jí však nestačí, chce se i pomstít. V hlavním městě záhy zjišťuje, že není jediná, kdo v posledních letech trpěl – bolest změnila také její sourozence. Brzy už Kiva nebude mít tajemství jen před svými nepřáteli, ale i před svou rodinou. S rostoucím ohrožením ze všech stran si uvědomuje, že její loajalita je nyní důležitější než kdy dřív. Vůči komu ale vlastně má být loajální?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Gilded Cage , 2021

Hankah265
20.01.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 2 dny, velice čtivá, už se těším na další díl...

Lostinfantasy
19.01.2023 4 z 5

Přijde mi, že jsem byla jedna z mála, kdo z prvního dílu Ranhojičky nebyl úplně odvařený. Jako bylo to dobrý, ale nepřišlo mi to jako nic speciálního.

První polovina Zlaté klece se mi opět táhla a fakt jsem se do čtení nutila. No ale pak přišla ta druhá polovina a ta je naprosto dokonalá. Tak dokonalá, že dokázala vytáhnout moje celkové hodnocení na 4,5 ⭐️. Moc často se mi nestává, že by druhý díl překonal ten první, ale tady se to autorce podařilo.
U první dílu jsem měla velký problém s tím, že jsem si neoblíbila žádné postavy, ale tady už skoro všichni dostali více prostoru a já si naopak oblíbila skoro všechny. Tippa jsem jako jediného měla moc ráda už předtím, ale tady si získal moje srdce ještě víc. A druhou hodně oblíbenou postavou se stal princ Caldon.
Kiva je fajn hlavní hrdinka, ale občas mě rozčilovala tím, jak slepě poslouchala ostatní a jednala proti svému přesvědčení.

Posledních cca 20 stran jsem četla snad bez dechu, jak moc jsem do toho byla zažraná. Závěr mě nechal naprosto šokovanou a beze slov. Některé zvraty jsem čekala, ale na zbytek jsem vůbec nebyla připravená. Myslím, že finální díl bude opravdu zajímavý.

Thalin
19.01.2023 5 z 5

Ne vždy se mi stane, aby se mi druhý díl líbil srovnatelně nebo dokonce víc než první. Ale tady se zadařilo. Prostředí paláce a dění v něm mě totiž bavilo o něco víc než věznice a úkoly v prvním díle. Děj neměl hluchá místa a ani se nějak netáhl, pořád se víceméně něco dělo, takže mě to udrželo v pozornosti. Kiva mi byla pořád sympatická, až na některé momenty, kdy mi připadala jako moc veliká naivka. Ale Jaren mi k srdci ani tady tolik nepřirostl. Přišel mi spíš jako hezký klučina, který tam je, aby měla hrdinka nad kým přemýšlet a po kom slintat, ale on sám mi přišel takový nijaký. To už mě mnohem víc bavil jeho bratránek, který Kivu tak rád popichuje a jejich špačkování mě bavilo mnohem víc než cukrování s Jarenem. Celkově mě kniha hodně bavila, přečetla jsem ji rychle a už se těším na další díl.

klarka009
12.01.2023 4 z 5

Druhý díl Ranhojičky udržel laťku stejně vysoko jako díl první. Bylo to super, bylo to čtivé, ale pár výhrad k tomu mám.
Rozčilovalo mě jak se Kiva stále opakovala. Pořád dokola si opakovala kdo ji co řekl, bez toho bych se rozhodně obešla.. a za její naivitu ji mám o trochu méně ráda než v jedničce.
Jaren byl tak sladký, že jsem z něj měla skoro cukrovku :D až moc very good guy na můj vkus :D Ale takový Caldon, ten mě bavil moc a díky němu tam byla alespoň nějaká sranda :) doufám, že si ho v dalším díle užijeme ještě víc.
Závěr byl prostě šokující. Vůbec jsem něco takového nečekala a jsem opravdu zvědavá jak se z takové bryndy dostanou. Hlavně Kiva, ta je teda v pořádné kaši..

Potolu
11.01.2023 5 z 5

To si snad autorka dela srandu, nebo co? Druhý díl špičkový! Troufam si říct, že lepší... Děj plynul, v každé kapitole se něco dělo, napínavé. Sakra, kdy bude třetí dil?!

-knihomolka-
08.01.2023 4 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. Ačkoliv ten první mě bavil o něco více, tenhle byl zase plný akce a zvratů. A ten konec??! Doufám, že třetí díl přijde brzy!

MahtielM
08.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Suprové pokračování prvního dílu, které navazuje na tempo a děj.
Za mě by bylo bonusem, kdyby si hlavní hrdinka srovnala priority dřív a “neběhal” z jedné strany na druhou s tím, že nikomu nechce ublížit, vybrala si a nezpackala vše, co šlo svoji naivitou
Nemůžu se dočkat dalšího dílu a rozuzlení, protože to samozřejmě skončilo v nejnapínavějším momentě.

1259
07.01.2023 5 z 5

Teda jako celkové knížka stála vážně za to. Od začátku do konce to bylo super napínavý a moc, moc, moooc se těším na další díl.

vinebitch
02.01.2023 5 z 5

Četla jsem v originále, jelikož jsem prostě nemohla čekat na překlad. Jak už se tady píše, první díl se často povede více než ten druhý, ale tady to není pravda. Druhý díl je o malinko úžasnější, než ten první. Rozhodně vás naladí i na ten poslední. Zcela jistě musím říct, že celá série je mezi mými top 3 všech dob a doporučuji ji všem.

Knihomollla
24.12.2022 4 z 5

Tak tato kniha pro mne byla velkým překvapením. První díl mě moc neoslovil, nepřišlo mi to nic než jako klasické fantasy s jedním klišé zvratem na konci, který mě krapet naštval. Ale tenhle díl? Jsem neskutečně šťastná, že jsem do něho šla, i přes nepřízeň jedničky.

Kniha se četla úplně sama, dokonce mě vytáhla po více jak dvouměsíční čtecí pauze. Děj v ní utíkal, styl psaní mě doslova vtáhl do sebe a ty postavy... S tím jak mě předtím některé štvaly, tak teď jsem si je zamilovala.

Zvraty sice někdy byly lehce předvídatelné, ale hlavní zápletka na konci ne, což mě velmi potěšilo. S tím zakončím tohoto dílu nejsem sice na sto procent spokojená, ale chápu že to autorka potřebovala nějak otevřít a nakročit do posledního dílu, na který se určitě chystám.

Celkově můžu knihu doporučit, z mé zkušenosti i těm, kterým první díl zas až tolik nesedl. Je to docela fajn fantasy, se zajímavě rozprostřenou romantickou linkou a skvěle se čte.

vandalindakova
23.12.2022 5 z 5

Ne moc často se stává, že by druhý díl série byl stejně dobrý jako první a závěrečný díl, nebo snad i lepší. Tak ale tenhle je jedním z nich, protože WOW.
Zlatá klec neslouží jako žádná výplň, protože je nabitá dějem, akcí a emocemi!
Je to taky po hoodně dlouhé době kniha, která mě donutila po zaklapnutí vzít telefon, a okamžitě si v angličtině koupit pokračování do čtečky.
Děj je z velké části o politikaření, střetává se tu Kivin poznaný svět s její rodinou. Ona má před sebou hooodně dlouhou cestu skrz poznávání, co jak vlastně doopravdy je, a musí se začít těžce rozhodovat, co je pro ni důležitější.
Prakticky okamžitě jsem se do příběhu začetla, a už mě to nepustilo! Autorka nám servíruje jednu překvapivou informaci za druhou, a vy musíte číst dál, protože mezi jednotlivými odhaleními nestíháte ani sklapnout pusu.
A já už tak od třetiny tušila, že mě to zničí, a taky že jo. Totálně mě to emočně rozervalo, protože v co to vyeskalovalo…to mi roztrhalo srdce na cáry.
Co na tom nejvíc miluju? Že to není o jednom stanoveném cíli na začátku série, že to není o dokonalé hrdince, která má super schopnosti a vše ji vychází, a že to s vámi emocionálně nemálo hne.
Tahle série je za mě MUST READ!

Knihu jsem četla v rámci spolupráce od Humbooku díky Humbookblogerům.

Lenka541
21.12.2022 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Zajímavá, originální a napínavá. Skoro jsem ji nechtěla dočíst do konce, protože jsem věděla, že konec nebude zalitý sluncem a láskou, jak bych si přála. Ale i tak, nejsem jak vidím sama, se nemůžu dočkat, až vyjde další kniha této série.

laura
21.12.2022 5 z 5

Naše jizvy nás definují. Vyprávějí přívěh odvahy a schopnosti přežít. Mluví o tom, kdo jsme v naší nejhlubší podstatě, o výzvách, kterým jsme čelili a které jsme překonali.

Strhující, napínavé, překvapivé. Nabité adrenalinem a nečekanými zvraty, touhou po lásce, po moci, po pomstě. Téměř od začátku čtivé tak, že nechcete odložit. A díky princi Caldonovi okořeněné humorem, který mě bavil. Tahle postava, kterou zpočátku nesnášíte, vás mile překvapí. Protože nakonec jsem ho milovala. Byl možná tou nejlepší a nejméně čitelnou postavou ze všech...

Ne všechny jizvy jsou vidět - odvažuji se říct, že v nitru jich máme mnohem víc. Nikdy však nezapomeňte, že každá jizva je nádherná. A že byste se nikdy, ale opravdu nikdy, neměli za žádnou z nich stydět...

Šokující příběh lásky, zrady, touhy po pomstě, zášti, ale i přátelství, čistoty a krásy. Příběh o vášni, intrikách, bojích o moc, ale i o hledání pravdy, o pochybnostech, loajalitě, i prozření (ačkoli poněkud pozdě).

Skvělé! Ještě lepší než 1 díl...

PS: Kdy bude další?

Tialexa
17.12.2022 5 z 5

Knihu jsem začala číst a nemohla jsem přestat, je skvělá. Ale ten konec byl vážně síla. Strašně se zlobím na Kivinu sestru, ale bez záporáků by to přeci nešlo.
Chápu chování hlavní hrdinky, ale přesto mě některé její rozhodnutí skutečně štvou.
Ale sotva jsem dočetla poslední stránku už jsem chtěla pokračovat. Takže už se nemohu dočkat dalšího dílu.
Samozřejmě je druhy díl mnohem lepší než jednička.

Wimmerka
15.12.2022 5 z 5

Nemám slov, tohle bylo skvělý a zároveň strašný. Možná přidám pár slov k recenzi, až se z toho trochu vzpamatuju, ale sakra, tohle je za mě nejlepší kniha roku a dost možná i toho předchozího.
Mnohonásobně předčila první díl, byla zde hromada akce, která čtenáře stále držela v napětí, skvělý vývoj postav a vnitřní boj, který sváděla Kiva ve své hlavě... No a ten konec? Jeden nečekaný zvrat vedle druhého a teď už jen napjatě vyhlížím termín vydání závěrečného dílu.

Inugoya
14.12.2022 5 z 5

Laťka nasazená prvním dílem se stále drží velmi vysoko.

Některé věci jsem čekala (třeba to, že všechno nebude na první pohled takové, jak se to jeví), jiné ne (tajemství, kdo je kdo, kdo koho zrazuje a proč).

Postavy jsou vesměs sympatické (nejvíc asi Caldon, který dokonce místy zastiňuje hlavního hrdinu), i když Kiva mi lezla na nervy svým chováním (absolutně nechápu pocit povinné loajality k někomu, kdo se ke mně nechová hezky, a deset let mě nechal hnít někde, kde jsem mohla kdykoliv zemřít (snad teda jedině, že by ředitel věznice byl taky rebel).

Konec, stejně jako v prvním díle, velmi překvapil, a moc si neumím představit, jak by se z toho Kiva mohla dostat.
Každopádně doufám, že celé do skončí happy endem.

Moc se těším na další díl!

Wajny
10.12.2022 5 z 5

Na druhý díl Ranhojičky jsem se těšila, protože první díl se mi líbil a i když pro mě byl konec hodně předvídatelný, tak jsem byla zvědavá, jak to bude pokračovat dál.

Ze začátku jsem měla velký problém se do Zlaté klece začíst - přišlo mi, že se tam nic neděje, jsou zde popisné scény a nic pořádného se nedozvídáme. Postupně se ale kniha rozjíždí, začínají se objevovat tajemství a přibude akce. Konec knihy je perfektní! Autorka mě dokázala překvapit, tohle jsem opravdu nečekala, takže kdy bude třetí díl?

Postavy jsou zde vykresleny lépe než v předchozím díle. Přibylo taky hodně postav, které jsou i sami o sobě zajímavé a líbí se mi, že se zde objevují i scény z minulosti. Caldon je skvělý, líbí se mi hlavně jeho smysl pro humor a to, že je jiný, než jak na první pohled působí. Taky jsem si konečně oblíbila Jarena, který je citlivý, empatický a líbí se mi, jak se chová ke Kivě a ostatním.

Jediné s kým mám trochu problém je Kiva, která mi přijde hrozně moc naivní a taky mi vadilo, že ji vlastně vše (až na konec) vychází a ani se přitom nezapotí. Na druhou stranu se mi u ní hrozně moc líbí, jak bojuje se svojí loajalitou k sourozencům (i když je pro mě nepochopitelná - 10 let pro ni nic neudělali) a rostoucím citům k celé královské rodině.

Romantická linka není na úkor hlavního děje. Mně se hrozně moc líbí - slowburn, milá a taková jednoduchá. Chemie mezi nimi je úžasná, líbí se mi ty náznaky - doteky, pohledy. Krásné!

Za mě byl tento díl o trošku lepší než první a určitě bych ho chtěla celou sérii doporučit!

Instagram: Nikmakbooks

KorryBeaters
10.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Achjo, nerozumím tomu jak někdo dokáže napsat něco co rozežírá mé nitro, když zrovna nemohu číst (což v mém případě byl pouze spánek)
Absolutně dokonalé pokračování Kivy, které mě upřímně vtáhlo více než dobrodružství z věznice. Zamilovala jsem si královskou rodinu- asi nejvíce zlatíčko Caldona- která stále byla plná nových překvapení. I když některé zvraty byli občas předvídatelné, kniha si stále zachovala takové ty momenty zapadajících puzzlí v mysli a svěšených brad. Hlavně konec….který mi lehce rozerval srdce, ale co jsem také čekala?

Planin
09.12.2022 4 z 5

Strhnuti je tu ulitbu :-) s temi lesbickami, proc to musi byt vsude

Veju007
02.12.2022 5 z 5

Panebože, Lynette Noniová to dokázala! Zlatá klec je naprosto dokonalým a plnohodnotným pokračováním Ranhojičky a já nemůžu být nadšenější. Tedy mohla bych, kdyby nám rovnou nakladatelství Fragment řeklo, kdy bude třetí díl.

Kiva po úroku ze Zalindova míří přímo do královského paláce, aby se mohla spojit se svými sourozenci a pomoci jim svrhnout rodinu Valentisů a vzít si zpět trůn, který jim po právu patří. Nebo ne?

Kiva v průběhu knihy bojuje se svojí loajalitou k sourozencům a roustoucím citům k celé královské rodině, která jí chtě nechtě pomalu přirůstá k srdci. Objevují se tu nové postavy, Caldon a Rhess jsou naprosto boží a sice je stále jasná romantická linka mezi Kivou a Jarenem, tak za Caldona bych se já osobně teda rozhodně nezlobila.
Autorka v průběhu celé knihy pomalu přisypává informace o obou rodinách, odhaluje důležitá tajemství, nenechá vás vydechnout a očividně si libuje v šokujících cliffhangerech.

Od knihy se prostě NEDÁ odtrhnout a NUTNĚ potřebuju třetí díl a rozuzlení!