Půlnoční růže

Půlnoční růže https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225164/bmid_pulnocni-ruze-225164.jpg 5 188 188

Román Půlnoční růže líčí osudy čtyř generací, jeho děj provádí čtenáře pohádkovými paláci indických mahárádžů i velkolepými panskými sídly anglické šlechty, od idylických časů starosvětských pořádků před první světovou válkou až po hektickou globální společnost moderní doby. Na pozadí dějin sleduje pozoruhodný život krásné a inteligentní Indky Anahity. Anahita pochází z urozené, ale zchudlé indické rodiny. V dobách, kdy Indie bývala britskou kolonií a všechno britské bylo předmětem toužebného obdivu, se Anahita spřátelí s bohatou princeznou Indirou, a jako její společnice ji krátce před vypuknutím první světové války provází do Anglie, kde obě dívky nastoupí na dívčí internátní školu. Tam se Anahita seznámí s mladičkým Donaldem Astburym, jediným dědicem panství… Osmdesát let poté přijíždí na panství Astbury točit historický film mladá americká herečka. Aby na chvíli unikla slídivým očím bulváru, ubytuje se na panském sídle uprostřed odlehlých vřesovišť Dartmooru. Tam se nečekaně objeví i Anahitin pravnuk, který pátrá po minulosti svých předků. Spolu začínají odhalovat temná tajemství rodu Astburyových, která dosud visí jako kletba nad životem jejich jediného žijícího potomka…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Midnight Rose , 2013

Jirinamac
27.05.2019 4 z 5

Je to má druhá knížka od autorky a opět krásné čtení. Začátek mě nějak neupoutal, ale postupně mě knížka bavila víc a víc, že jsem nemohla přestat číst. Je to romantika, ale zvědavost, jak to všechno bylo, mě nutily číst v každé volné chvilce. Je to doba, kdy se ještě udržovalo šlechtické panství a rodové tradice na vysoké životní úrovni a nebylo přípustné, aby se mezi šlechtu dostal někdo, kdo nebyl na stejné úrovni. Láska, intriky, tajemství, vzdělanost a léčitelství se prolíná v minulosti i současnosti.

josska
05.05.2019 4 z 5

Autorku mám ráda a knížka se mě moc líbila,prolínání současnosti a minulosti mě baví,je to psáno velice poutavě,,,,

bábuška
10.04.2019 4 z 5

S touto autorkou jsem se dosud nesetkala, kniha mi byla doporučena. Začala jsem ji číst s velikými rozpaky, ale první část mě zaujala zajímavým popisem života v Indii, tehdy ještě pod anglickou nadvládou. Hrdinka příběhu se stává společnicí stejně staré dívky z nejvyšších kruhů, dostává se jí stejného vzdělání na anglické škole a jejím osudem je seznámení se synem z anglického šlechtického rodu. Obě dívky procházejí obdobím dospívání, první zamilovanosti, a protože každá z nich jde pevně za svým cílem, setkávají se se zdary i nezdary svých představ. Společost v té době má svá svá neměnná pravidla a je nemožné je překonat. Kniha je prakticky vzpomínání stoleté Anahity, dějem se proplétají další osoby které potkala během svého dlouhého života. Je to celkem příjemné odpočinkové čtení.

Arev122
06.03.2019 4 z 5

Líbí se mi propojení dvou časových linií. Je to fiktivní příběh s reálných historickým pozadím a zajímavým popisem života ze staré Indie a Anglie, romantická zápletka, děj měl spád a napětí.

Kamiliana
15.02.2019 1 z 5

Já jsem z knihy byla celkem nešťastná. Dialogy mi připadají naprosto neživé a opakující se. Popisné pasáže jsou povrchní. Vadila mi i menší velikost písmen.

Toňula
02.01.2019 4 z 5

Z knihy jsem stejně nadšená jako z ostatních románů autorky - opět prolínání přítomnosti s minulostí, odkrývání tajemství a objevování netušených souvislostí, stejně jako nezbytný milostný příběh a nečekané rozuzlení.. Z příběhu cítíme hlubokou lidskost a pochopení nejen silných stránek lidské povahy,ale jejích slabostí..

Jessybelle
06.10.2018 5 z 5

S klidným svědomím mohu knihu označit jako jednu z nej knih, co jsem měla čest číst. Poutavý příběh, co se čte sám, možná za to může i kouzlo Indie... Takže pusťte se do toho a posuďte sami...

Jane100
24.09.2018 5 z 5

Krásný příběh z dílny mé oblíbené autorky. Ani v této knize nezklamala. Přečtete jedním dechem.

EvkaB7
19.09.2018 5 z 5

Další krásná kniha mé oblíbené autorky. Barvitě napsaný příběh, ve kterém se prolíná současnost s minulostí, musí potěšit každou romantickou dušičku. Doporučuji!

broskev28
14.04.2018 4 z 5

Takto si představuju dokonalou knihu: zajímavý a poutavě vyprávěný příběh, odehrávající se v krásném prostředí, které podněcuje čtenářovu fantazii. A skládám poklonu nakladatelství Víkend, které - na rozdíl od některých renomovaných nakladatelských domů - odvedlo skvělou práci, takže nás čtenáře neruší neustálé gramatické či tiskové chyby.

clariana
02.04.2018 5 z 5

Ze začátku to vypadalo, jako normální příběh. Tak od půlky to ale nabralo grády a od příběhu Anahity jsem se nemohla odtrhnou. Hodně věcí jsem vůbec netušila, že se stanou. Bylo to hodně překvapivé, poutavé a nebyly tam nějaké nesmysly. Tuhle knihu klidně můžu zařadit mezi nejlepší, které jsem četla a určitě jí doporučuji.

Danielka001
09.03.2018 5 z 5

Úchvatná kniha, pro mě propojení děje minulost a současnost mistrovské...

mirvas
12.02.2018 5 z 5

Moc krásný příběh, četla jsem jedním dechem. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

Danielka001
05.02.2018 5 z 5

Krásná kniha s úžasným historickým dějem. Líbila se mi opravdu moc.

intelektuálka
03.01.2018 4 z 5

Trochu romantiky do duše.. Exotická Indie a jižní Anglie... Sídla indických maharadžů a anglické šlechty.. A tajemství nerovné lásky indické dívky a anglického dědice.. Krásné čtení pro tyto pošmourné dny.

Doporučím. A dodám citát:

Nechť mé myšlenky připlují za tebou,
až tu nebudu, jako po západu slunce setrvá
v hvězdném tichu odlesk sluneční záře /Thákur/.

akdar72
22.09.2017 5 z 5

Moc se mi líbila. Doporučuji.

minde
19.09.2017 5 z 5

Skvělý příběh, krásný a napínavý až do konce, který mě provázel na cestě autobusem do práce,na lavičce v parku a večer v posteli před spaním. Vic takových knih, které vás provází celý den :-)
Urcitě si přečtu i Tajemství černé orchideje.

bagel
30.08.2017 5 z 5

Velmi doporučuji, pro mě jedna z nejlepších knih tohoto roku.

knihomolka1979
13.03.2017 5 z 5

Určitě stojí za přečtení :-)..

Danago
04.03.2017 3 z 5

Velice dobře napsaný román , v němž se střídají dvě dějové linie. Tentokrát jsou obě velice poutavé, jak minulost , tak současnost. Knížka nás zavede do Indie s pohádkovými paláci i do Anglie s panskými sídly . Děj začíná před první světovou válkou a vše se propojí do současnosti.