Půlnoční růže

Půlnoční růže https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225164/bmid_pulnocni-ruze-225164.jpg 5 188 188

Román Půlnoční růže líčí osudy čtyř generací, jeho děj provádí čtenáře pohádkovými paláci indických mahárádžů i velkolepými panskými sídly anglické šlechty, od idylických časů starosvětských pořádků před první světovou válkou až po hektickou globální společnost moderní doby. Na pozadí dějin sleduje pozoruhodný život krásné a inteligentní Indky Anahity. Anahita pochází z urozené, ale zchudlé indické rodiny. V dobách, kdy Indie bývala britskou kolonií a všechno britské bylo předmětem toužebného obdivu, se Anahita spřátelí s bohatou princeznou Indirou, a jako její společnice ji krátce před vypuknutím první světové války provází do Anglie, kde obě dívky nastoupí na dívčí internátní školu. Tam se Anahita seznámí s mladičkým Donaldem Astburym, jediným dědicem panství… Osmdesát let poté přijíždí na panství Astbury točit historický film mladá americká herečka. Aby na chvíli unikla slídivým očím bulváru, ubytuje se na panském sídle uprostřed odlehlých vřesovišť Dartmooru. Tam se nečekaně objeví i Anahitin pravnuk, který pátrá po minulosti svých předků. Spolu začínají odhalovat temná tajemství rodu Astburyových, která dosud visí jako kletba nad životem jejich jediného žijícího potomka…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Midnight Rose , 2013

ivulka15
07.01.2017 4 z 5

Tohle se mi strašně moc líbilo.Obě dějové linie byly zajímavé. A z historické části dýchala stará anglická noblesnost i snobství. Kniha určitě potěší všechny romantické dušičky.

ritz
28.11.2016 4 z 5

Hezké, napínavé, romantické. Příjemné počtení.

hanča34
12.10.2016

Nějak už nejsem schopná tuhle knihu dočíst. Stačila mně Levandulová zahrada a Tajemství černé orchideje. Nějak už vím jak to dopadne. Takže dosť bolo Riley.

Licie84
15.09.2016 5 z 5

Nádhera. Napínavé ,smutné, ale nádherné.

Selinute
02.09.2016 5 z 5

Bylo to pěkné... Ano, odvážím se tvrdit, že nad tímto dílkem zaplesá snad každá jen trochu romanticky založená dušička. Stojí za přečtení...

alnahu
31.08.2016 4 z 5

Pěkný román s historickým pozadím, děj nás provádí pohádkovými paláci, panskými sídly, do časů první světové války až po současnost. Dávám čtyři hvězdičky za střídání minulosti ,se současností-což nemusím, ale i tak se mi kniha líbila a dobře se četla.

Šánka
07.08.2016 5 z 5

Kniha byla pro mne krásným překvapením. Mám moc ráda příběhy, kde se střídá minulost s přítomností a rozkrývají dávná tajemství.
Začátek příběhu mladé Anni nás zavede do téměř pohádkového světa indických paláců, maharádžů a princezen, současnost se přenese do starobylého šlechtického sídla v Anglii. Barvitě napsaný příběh lásky a velkého přátelství, ale i netolerance a předsudků, které tragicky zasáhnou do života hlavních hrdinů. Příběh má gradující děj a ještě i poslední stránka překvapivé tajemství !
Nádherný román a vůbec se nedivím, že má tak vysoké hodnocení.

oskli
14.07.2016 5 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÁ kniha :-) Podle obalu bych si knihu nikdy nevybrala, ale na základě hodnocení jsem ji zkusila a hned po pár stránkách mě chytila a nepustila. Tedy pouštěla jsem ji z rukou já, ale nerada. Perfektně napsaný příběh s dvěma dějovými linkami, dokonale popsané postavy, dialogy i popisy pozadí. Rozhodně nejsem čtenářka románů pro ženy, ale vím jistě, že od autorky si ještě něco dalšího přečtu. Nadchla mě.

jluky
19.05.2016 5 z 5

Ďalšia kniha, ktorá ma potešila!Nádherné...Milujem prelínajúce sa príbehy generácií, to úžasné rozpletávanie osudov, to neuveriteľné spojenie minulého s prítomným....Doporučujem!

Babo
06.05.2016 5 z 5

Kniha dočtena a co říct. Už to,že má 98% hodnocení mluví samo za sebe. Kniha je opravdu skvělá.
Autorka dokázala,že i mě štouru ,přesvědčila a pokud nebudu hledat mouchy , že je příběh uvěřitelný.
A jak napsala Liduka i na poslední stránce,kdy už si člověk říká,tak všechna tajemství jsou odhalena , tak prásk a ještě jedno se vynoří.Až jsem se tomu musela smát.
Na tomto spletitém příběhu mě mimo jiné zaujalo , že vlastně většina postav (až na jednu)
byla laskavá a se srdcem na pravém místě. I ve chvílích kdy bych to nečekala.
A možná právě toto celý děj posouvalo tím správným směrem .
Nechci psát víc,aby každý kdo se rozhodne prožít hodně zajímavý a neotřelý příběh , mohl prožívat ta překvapení sám za sebe.

Liduka
04.05.2016 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak nádhernou knihu. Jak se opět střídala minulost se současností a postupně se před vámi odkrýval celý příběh, bylo úžasné. Anahita to skutečně neměla vůbec jednoduché a přála jsem jí štěstí, které však nalezla nakonec pouze z části. Každopádně mě dojala poslední stránka, jak se tam Anahita zmiňuje o Dr. Adamsovi.

Pokus-omyl
03.01.2016

Nádherné, přečteno jedním dechem, jako všechny ostatní knihy autorky.

bookcase
22.06.2015 5 z 5

Barvité osudy několika lidí. Velmi čtivé, nemohla jsem se odtrhnout.