Půlnoční růže

Půlnoční růže https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225164/bmid_pulnocni-ruze-225164.jpg 5 188 188

Román Půlnoční růže líčí osudy čtyř generací, jeho děj provádí čtenáře pohádkovými paláci indických mahárádžů i velkolepými panskými sídly anglické šlechty, od idylických časů starosvětských pořádků před první světovou válkou až po hektickou globální společnost moderní doby. Na pozadí dějin sleduje pozoruhodný život krásné a inteligentní Indky Anahity. Anahita pochází z urozené, ale zchudlé indické rodiny. V dobách, kdy Indie bývala britskou kolonií a všechno britské bylo předmětem toužebného obdivu, se Anahita spřátelí s bohatou princeznou Indirou, a jako její společnice ji krátce před vypuknutím první světové války provází do Anglie, kde obě dívky nastoupí na dívčí internátní školu. Tam se Anahita seznámí s mladičkým Donaldem Astburym, jediným dědicem panství… Osmdesát let poté přijíždí na panství Astbury točit historický film mladá americká herečka. Aby na chvíli unikla slídivým očím bulváru, ubytuje se na panském sídle uprostřed odlehlých vřesovišť Dartmooru. Tam se nečekaně objeví i Anahitin pravnuk, který pátrá po minulosti svých předků. Spolu začínají odhalovat temná tajemství rodu Astburyových, která dosud visí jako kletba nad životem jejich jediného žijícího potomka…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Midnight Rose , 2013

Arwen777
06.09.2021 4 z 5

Trochu starosvětská červená knihovna, která na začátku upoutá krásným prostředím exotické Indie a přepychových paláců a později nás zavede na tradiční šlechtické panství v Anglii. Proplétají se tu osudy indických a anglických hlavních postav a my spolu s nimi rozkrýváme rodinná tajemství, která měla být zapomenuta. Obdivujeme zvláštní schopnosti Anahity a jejích potomků, jsme okouzleni barevnou a halasnou Indií a posléze ukolébáni klidem vřesovišť v Dartmooru a osamoceností velkolepého panství. V tomto příběhu hraje velkou roli lpění na tradicích a náhoda, která dokáže v jednom malém okamžiku změnit život, ať už v dobrém slova smyslu nebo ve špatném. Příběh doplňují deníkové zápisky.
Pěkné čtení s tajemstvím, pokud máte rádi atmosféru začátku dvacátého století v Anglii a koloniích, přijdete si na své.

LDcb
13.08.2021 4 z 5

Poutavě napsaná červená knihovna, která neurazí; pěkné odpočinkové čtení!

4xbabča
11.08.2021 5 z 5

Opět krásně napsaná od autorky Lucindy Riley. Moc pěkné čtení s příběhem, kde se prolíná doba minulá i současná a navíc v úžasném prostředí indických paláců a anglických sídel, popisující osudy čtyř generací.

orinka3
30.07.2021 5 z 5

Kouzelná kniha. Krásný košatý román odehrávající se ve dvou zemích a ve dvou časových rovinách. Ženské postavy jsou tu plné života a jejich mužské protějšky za nimi v ničem nezůstávají pozadu. Všecko už popsali stejně nadšení čtenáři přede mnou. Toto byla první knížka paní Riley, kterou jsem četla. Zpočátku jsem měla obavy, aby to nebyla slaďoučká červená knihovna. Zmýlila jsem se a jsem tomu ráda - je to pěkná a kvalitní četba. Doporučuji, čte se výborně a na žádné chyby jsem nenarazila. Konec je nad všecka očekávání, fantastický!

milena8281
18.03.2021 4 z 5

Nádherný příběh, vonící vzácnou růží, exotickou Indií a bylinkami. A největší bomba v epilogu. To se autorce povedlo. Moc se mi to líbilo..

PetaZ
22.02.2021 5 z 5

U posledni strany mi spadla brada a naskocila husi kuze... Chudak Anahita...
Jinak kniha samozrejme skvela, uz se tesim na dalsi knihy autorky

Kanimůra2
24.01.2021 5 z 5

aaach, první kniha od autorky a trefa!! za mě krásný a čtivý. Příběh měl podle mě všechno co má mít. Těším se na další knihy

raty
27.12.2020 5 z 5

Krásný i když dojemný romantický příběh, ve kterém se prolínají dvě časové linie. Určitě můžu doporučit k přečtení.

adika2000
12.12.2020 5 z 5

Nádherný príbeh.... opisy Indie na začiatku 20. storočia, tradície, láska, bolesť.......bolo tam všetko.....

sabca
29.10.2020 5 z 5

Třetí kniha této spisovatelky, kterou jsem přečetla a velmi se mi líbila. Více se mi líbil příběh Anahitin, který vyrůstala jako společnice indické princezny v Indii a později studuji ve škole v Anglii. Kniha je nabitá dějem, tak je problém přestat číst. Nechybí zde láska a ke konci i napětí. Doporučuji

helenkan
22.09.2020 5 z 5

Proč jsou vždycky hezký příběhy smutný? I když konec to trochu napravil. :-)

ANDY28
19.09.2020 5 z 5

Paní Riley, co mi to děláte?! Já jen četla a četla... A prožívala vše s nima... Ještěže to je jen fikce, uf! ????

85098211
30.08.2020 4 z 5

Další zajímavá a čtivá kniha od autorky, jen mi zde docela vadil pomalý rozjezd. Bohužel jsem se do příběhu nedokázala ponořit tak rychle, jak bych si sama přála. Asi do poloviny knihy se mi kromě toho nelíbila linka ze současnosti, která mi vůbec nechtěla sednout. Nakonec se to naštěstí změnilo a já jsem se pro změnu od knihy nedokázala odtrhnout. Příběh jako takový je i hodně smutný, vždyť nebýt několika náhod, mohlo se všechno odehrát úplně jinak, šťastněji. Anahita byla opravdu fascinující žena, i přes svůj nedobrý osud se nevzdala a šla svou cestou dál. Donald mi byl také sympatický, přestože jsem ne vždy jeho chování chápala. Ale to bude možná i tím, že nejsem muž? :-) Poslední zhruba třetinu knihy jsem už četla jedním dechem a hltala každou stránku. Znovu jsem se přesvědčila o tom, že autorka psát umí a její příběhy jsou opravdu nádherné, proto se budu na shledání s ní zase časem těšit. Tentokrát však dávám o jednu hvězdičku méně, důvody jsem uvedla již výše ;-).

Kristulda
27.08.2020 5 z 5

Druhá kniha od této autorky, a jak jinak než nádherný, čtivý příběh ikdyž opravdu smutný.

zdehan
08.06.2020 5 z 5

Moc pěkně napsaný romám kde se prolíná minulost i součastnost přečteno za 2 dny mužu doporučit.

Apanka
05.05.2020 5 z 5

Hrozně krásný román, a i když jsem knihu dočetla někdy v srpnu, tak pořád si pamatuju o čem byla a jak to bylo příjemné číst.

Janík61
06.01.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení, dějem se prolíná několik generací, ale vše je přehledné. Příjemný, oddychový román hlavně pro ženy. Četlo se samo.

mariva
26.12.2019 5 z 5

Autorčiny knížky mám moc ráda a tato mi opět potvrdila, že oprávněně patří mezi mé oblíbené. Trochu jsem se obávala indické části děje, ale četla se velmi dobře a děj odehrávající se v Evropě měl spád, ať už se jednalo o historii či současnost. Vše se zajímavě prolínalo a jediná postava, která mi do děje moc nesedla, byla "Alice". Výborné čtení.

Tereza0107
23.09.2019 5 z 5

Po Levandulové zahradě druhá úžasná kniha od této autorky. Zpočátku se mi do ní moc nechtělo, když jsem si přečetla, že se část příběhu odehrává v Indii. Ale opět se mi potvrdilo, že knížky by se měly začínat číst bez předsudků, protože jak tradiční anglické prostředí, tak prostředí Indie se mi nakonec moc líbily. Prožívala jsem s Anahitou, Donaldem a Violet jejich příběh a srdce mi krvácelo nad jejich smutným osudem, který byl již od počátku tak znevýhodněn tehdejší úzkoprsou dobou, plnou předsudků a společenských konvencí. Každý příběh samozřejmě potřebuje svého "záporáka" a této role se úspěšně zhostila Maud Astburyová, která mi tedy šíleně pila krev. Akorát při odhalení "zvláštnosti" lorda Astuburyho, o kterém jsem celou dobu nevěděla, co si myslet, jsem si trošku poťukávala na čelo. Ale co už, knížka se mi moc líbila a i po dočtení nad ní musím pořád přemýšlet.

klarka61
10.06.2019 5 z 5

Tak to byla síla... Mám další oblíbenou autorku.