První láska

První láska https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237808/bmid_prvni-laska-oth-237808.jpg 4 219 59

Axi Mooreová je ve všech ohledech hodná holka. Její kamarád Robinson jí také proto říká zkráceně HH. Axi pilně studuje, nedělá žádné pubertální průšvihy a hodně čte. Vlastně jen čte a chce se stát spisovatelkou. Ale jednoho dne se rozhodne, že nějaké to pravidlo přece jen poruší. A nevybere si nějaké malé, ale rovnou to největší – útěk z domova. Naplánuje si, že uteče ze svého do puntíku naplánovaného světa. A tím překvapí nejen sebe, ale také Robinsona, kterého vezme s sebou.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

First Love , 2013

TimetoStyle
30.03.2018 4 z 5

S hlavní hrdinkou jsem se hned ztotožnila – nedělá žádné průšvihy a taky hodně čte.
Bylo to vtipné, protože přemýšlela skoro stejně jako já. Líbilo se mi, že ten útěk z domova měla naplánovaný, kdybych tohle udělala já, tak by to bylo do puntíku stejné.
Konec byl takový… no nevím, něco tomu chybělo. Skoro jsem věděla, co se stane, takže to pro mě nebylo žádné překvapení. Působilo to na mě tak, že se autorka snažila vyvolat slzy. (Jsem trochu citlivá, no dobře… tak hodně

ZNellyZ
11.12.2017 3 z 5

Kniha mě moc nebavila, teprve posledních pár stránek pro mě bylo překvapivých a konec jsem obrečela. Jinak mě mrzí, že kniha byla na mě moc táhlá.

michaela3483
08.09.2017 3 z 5

J. Patterson je muj oblíbený autor a jelikož téma je velmi podobné knize Hvězdy nám nepřály, byla Prvni láska jasnou volbou.
Po přečtení si nejsem úplně jistá jestli se mi kniha líbila. Dlouho jsem se nemohla začíst, kapitoly mi přišly obsahově prázdné, místy na na jedno brdo.
Čekala jsem opačný konec.

Veronika33
06.09.2017 2 z 5

Kniha mi pripadal ako knihy Amy a Roger na cestě a Na vine sú hviezdy dokopy. Až na to, že to bolo veľmi chaoticky, povrchne písané a pre mňa nezaujímavo. Kniha sama o sebe by nebola zlá, ale keďže je určená mladším čitateľom, som ju skôr pretrpela. Najviac mi vadili nereálne scény ala všetko je brnkačka.

Bára2003
22.05.2017 4 z 5

Krásná, dojemná kniha na kterou jsem vzpomínala i poté co jsem ji dočetla.

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Kniha moc pěkná. Je to trochu bláznivý. Na první lásku se nezapomíná. A taky je to napínavý a už mě nic nenapadá.

andrea4315
01.04.2017 4 z 5

Kvůli častým spoilerům v komentářích je tu před přečtením knihy nečtu, ale tentokrát jsem měla..
První půlka mě moc bavila, super jízda a pak, zvrat a já si říkala proč, proč zas tohle, copak nejde napsat příběh o první lásce, který není srdcervoucí? Je to snad móda nebo co?
Pak už jsem prostě jen srovnávala a v tom srovnání, tato kniha vychází jako slabší.

Karola050716
01.04.2017 3 z 5

Jako víkendová oddychovka parádní, nic víc jsem nečekala a jsem spokojená.

akšuram37
17.03.2017 2 z 5

Vzdala jsem to.... což se mi moc nestává, ale asi to není můj styl.

mišaša16
19.02.2017 3 z 5

Příběh byl zajímavý a pěkně zpracováný. Na zacatku mě ihned zaujalo krásné věnování. Hlavní Postavy se mi moc líbily. Byla sem velmi napjatá jak kniha skončí.
O něco Více se mi ale líbil příběh Amy a Rogera,už jen kvuli tomu, že mam radši šťastné konce.

bubblebut
15.02.2017 5 z 5

krásné, dojemné... není co dodat
a jo, brečela jsem :D

zdenka700
01.02.2017 5 z 5

Přečteno za méně než 5 hodin. Dej vás pohltí a nepustí. Úžasné, propracovaný příběh. Řekla bych, že kdo se v cítí do hlavní hrdinky zažije mix emocí.

Dokonalá kniha. Od věnování až po epilog.
Takto má vypadat správná kniha.

marta14
22.01.2017 5 z 5

Nádherné...Moc se mi to líbilo.Jedna z mých oblíbených knih.Doporučuji.Přečteno za dva dny.

tynka65
25.11.2016 3 z 5

Hezké, milé, dojemné ale ne tak dobré jako Hvězdy :)

martas1907
16.10.2016 5 z 5

Hezká kniha :) smutný příběh na konci a pořád jsem se těšila jak to dopadne. Kniha se dobře četla a byla poutavá :) Kniha je dobře napsaná.
Rozhodně doporučuji přečíst :)

Lauralex
06.08.2016 3 z 5

Občas je potřeba něco jednoduchého, oddychového, sladkého a "hloupého", u čeho se nemusí nijak zvlášť přemýšlet. A to tato kniha splňuje. Sáhla jsem po ní, protože jsem v životě potřebovala právě něco, u čeho bych mohla vypnout a představovat si, že se to třeba děje mně. Není to složitý příběh, je to předvídatelné (až na ten drastičtější konec) a já jsem si to vcelku užila. Žádné vysoké nároky, prostě jen vypadnout vstříc prvním láskám, létu, novým zážitkům a kradeným autům.

Božílidi
30.07.2016

Kniha byla celkem fajn, ale čekala jsem víc.

suezie
13.03.2016 3 z 5

Nevím, nevím.. vážně nevím, co si o tom mám myslet. Perou se ve mně dva názory a já netuším, kterému dopřát výhru.
1. "Co to jako má být? Vždyť je to absolutní kopie knihy Hvězdy nám nepřály. To opravdu šlo těm autorům jen o peníze a tak vydělávají na tom, co už jednou sklidilo dost velký úspěch?"
2. "Božínku... asi jsem se zamilovala do Robinsona... "

lucy_bom
03.03.2016

Knížku jsem dostala od tety, myslím si že bych po takové knížce v obchodě asi ani nešáhla. No, ale když jsem začla číst začla mě opravdu hodně bavit. Celá tahle kniha mi přišla napínavá, jednou jsem četla i do 3do rána, Opravdu jsem si Axi a Robinsona zamilovala, jak společně kradli auta a prostě všechno se mi na nich líbilo. :) U konce jsem se rozbulela, ale tak to asi všechny :/
Knížku určitě doporučuju, i moje kamarádka která tenhle tip knížek nemusí si jí opravdu zamilovala.

KlarinkaS
28.02.2016 4 z 5

Krásná knížka. Konec mě sice opět rozbrečel, ale možná proto se mi tak líbila. Dobrodružství dvou mladých teenagerů mi přišlo zajímavé a chvílemi i vtipné. Velmi příjemná knížka, která stojí za přečtení. V mém imaginárním žebříčku je dokonce nad Greenovými Hvězdami :)