První láska

První láska https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237808/bmid_prvni-laska-oth-237808.jpg 4 219 59

Axi Mooreová je ve všech ohledech hodná holka. Její kamarád Robinson jí také proto říká zkráceně HH. Axi pilně studuje, nedělá žádné pubertální průšvihy a hodně čte. Vlastně jen čte a chce se stát spisovatelkou. Ale jednoho dne se rozhodne, že nějaké to pravidlo přece jen poruší. A nevybere si nějaké malé, ale rovnou to největší – útěk z domova. Naplánuje si, že uteče ze svého do puntíku naplánovaného světa. A tím překvapí nejen sebe, ale také Robinsona, kterého vezme s sebou.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

First Love , 2013

LilianaFalcon
19.02.2016 3 z 5

Kdybych si napřed nepřečetla konec, tak to asi vzdám.
Axi mi nepřišla skutečná. Premiantka, co se sebere a uteče, a její problém s kradením dopravních prostředků je spíš "problém"? Ještě k tomu se nerozloučí s tátou, který je lehký alkoholik, umřela mu jedna dcera a utekla mu manželka? Ne prostě tomu ani teď nevěřím.
Road trip knížky mám ráda, ale tahle se Amy a Rogerovi ani Na hraně zapomnění prostě nemohla rovnat.
Ale šibeniční humor neměl chybu. Kdyby to nebyly současně spoilery, tak je sem snad všechny vypíšu ;-)

Anna 13
13.02.2016 5 z 5

To bylo tak krásné...

Axi a Robinson byli tak milí, zamilovaní, oddaní, hloubaví a opravdoví... oba je moc miluji, i když Robinsona asi víc. :)

Když jsem brala knihu do ruky, bála jsem se, že to bude nějaký americký teenagerský románek beze smyslu, ale mohu vám říci jedno: NIKDY NEODSUZUJTE KNIHY!!! Nikdy...

Tato kniha je o tajném a nebezpečném, ale šťastném roadtripu plném lásky, nad kterou se člověku srdce otvírá... Nikdy na ty dva nezapomenu. Nezapomenu na jejich slova, polibky a zážitky. Každý kousek své lásky rozesely po celé Americe...

Kniha vás v druhé části překvapí, ale já jsem ráda za to, jak to skončilo, za to co se stalo... To je život. A oba dva byli šťastní...

Velmi doporučuji. Čtivo na sv. Valentýna... :)

warca
12.02.2016 5 z 5

Příběh byl poutavý, zábavný a rozhodně jsem se nenudila. Znovu mě ale kniha asi tak nenadchne.

Ditules
30.12.2015 3 z 5

Teda kde se to v tom pánovi bere? :) Člověk ho má zafixovaného jako autora detektivních a dobrodružných knih a on napíše takovou romantickou knihu pro mladé, která se navíc dá číst! :) Jen houšť!

Knihomolice
27.12.2015 5 z 5

Obal knihy mi nejprve přišel trochu moc sladký, ale když jsem otočila na zadní stranu a přečetla si o čem tato kniha je, nemohla jsem ji jen tak nechat ležet na polici v knihovně. Zajímavé čtení, jak se ze ,,šprtky,, stane holka, která krade auta apod. Knihu a i její postavy jsem si zamilovala, a proto jsem na konci ronila slzy, nečekala jsem, že to takhle dopadne, i když možná trochu ano, ale asi jsem si to nepřipouštěla.

bookcase
08.12.2015 4 z 5

Citlivě napsaný příběh první lásky...Taková Love story pro náctileté.

katerinad
27.11.2015 4 z 5

Abych napsala komentář k této knize musela jsem si to nechat delší dobu odležet v hlavě. Když jsem viděla, že se bude jednat o roadtrip věděla jsem, že je to jasná volba, že knihu musím přečíst. Četla jsem a četla už jsem byla skoro v půlce a říkala si jo zatím ten roadtrip jen tak oťukávali za půlkou to začne, ale chyba. Každý kdo četl ví o čem je druhá polovina knihy, což mi teda nevadilo, ale vyloženě mě to ani nenadchlo, že se bude řešit tohle. Já se těšila a chtěla číst o pořádém roadtripu. Chtěla jsem číst o bláznivém porušování pravidel, které si hlavní hrdinka sama sobě vytvořila.
Bylo to jako by si autoři usmysleli, že příběh nemá dostatečnou šťávu a tak hodili vážnější téma. Nebo každý chtěl psát o něčem jiném a nakonec to tedy dali dohromady, ale na mě to působilo moc násilně složené dohromady.
Tím neříkám že se mi kniha nelíbila, jen to slibovalo něco jiného.

Aknel26
29.10.2015 5 z 5

Myslela jsem, že to bude prostě příběh putování dvou mladých lidí po USA, během něhož hlavní hrdinka najde sama sebe i velkou lásku, ale bylo to něco víc. První půlka vtipná, oddechová, pak překvapení - a druhá část hodně emotivní a smutná, ale tak hezky, nenásilně. Dala bych čtyři hvězdičky, knížka se čte dobře, ale literárně přece jen něco schází. Připomněla mi ale písničku Závidím s textem Jiřího Grossmanna, kterou mám moc ráda - a za to je ta pátá hvězda.

Alexxxxx
28.10.2015 4 z 5

Krásný. Ten konec ............ chtělo se mi strašně brečet. Rozhodně všem doporučuji.

luciefeix
12.10.2015 3 z 5

první pulka knihy nic moc poté se to rozjede , hezké čtení ale podruhé bych už nečetla

warca
13.09.2015 5 z 5

Bylo to tak pohodový a pak takové překvapení! Velmi pěkný příběh plný dobrodružství, ztřeštěných nápadů a lásky.

anetka.repova
12.09.2015 5 z 5

Krasny pribeh o prvni lasce s jednoduchym dejem. Krasne se to cetlo. Byla jsem prekvapena ze jsem ji tak hltala a mela ii prectenou za den. I kdyz konec byl smutny kniha byla oddechova muzu jenom doporucit.

EvaSupovic
11.09.2015 5 z 5

Nádherná, smutná, krásná, emotivní :-D Nevím, co jiného dodat......

Marselle
08.09.2015 5 z 5

Velice pěkná a dojemná kniha. Určitě stojí za přečtení a je jedno kolik vám je let :-)

martiiinkajjj
30.08.2015 5 z 5

Na toto téma bylo napsáno už plno knih, ale i tak mě vždycky dojmou a něčím jiným překvapí. Knížka se četla dobře a za 3 hodiny jsem jí měla dočtenou. Tuhle knihu určitě doporučuju jen si přibalte ke čtení kapesníky budete je potřebovat :-)

Adris
26.08.2015 4 z 5

První láska, další povedený titul od CooBoo, se mi dostala do rukou skoro náhodou. Přivábila mně její krásná, romantická obálka a chuť znovu se začíst do bláznivého teenagerského románu. Čekala jsem oddychovou četbu pro mládež. Dostala jsem srdcervoucí román o životě a smrti.
Celá recenze: http://adrisbooks.blogspot.cz/2015/08/prvni-laska.html

Sušenka1556
20.08.2015 5 z 5

Víte, pravdou je ,že celé léto jsem si na stránkách knihovny vyhledávala tuto knihu a každý den věřila v to ,že už je k vypůjčení... A ten den ,kdy jsem si pro ni v knihovně byla , byl nejšťastnější den!
A ta kniha splnila mé očekávání a popravdě byla ještě lepší!
Možná nudná kniha o nemožné lásce? Ani nápad!
Dokonalá kniha a po pravdě se podle ní i sama chci řídit! No, řekněme si ,co by to byl za život neriskovat? A právě ty bláznivé nebezpečné nápady vám poté připadají jako ten nejlepší nápad a veliká legrace... Jděte si za svým snem!
A nebudu si hrát na velkou holku , konec jsem od srdce probrečela...

kejss044
19.08.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá a smutná knihy,kterou jsem přečetla za jedno odpoledne.Což je u mě prakticky nemožné.Kniha mě tak pohltila,že jsem od ní nemohla pomalu odejít.Pořád jsem potřebovala vědět jak to bude dál.
100% DOPORUČUJI :)

adelaska
25.07.2015 4 z 5

Alexandra a Robinson byli něco jako Hazel a Augustus na roadtripu. Do téhle knihy jsem šla jen z toho důvodu, že roadtripy mě samotnou lákají, i když musím říct, že na Amy a Rogera to nemá. Ale má to něco jiného. Je to moc silný příběh, ale místy celkem dost klišoidní. Docela mě štvalo, že Axi se neustále rozplývala nad Robinsonem, ale když to celé zhodnotím jako celek, už mě to nijak netrápí.
Chtěla jsem dát nejprve slabší hodnocení, ale to nejde. Už jen proto, že tahle kniha byla napsaná dle osobní zkušenosti spisovatelů a opravdu se lehce četla. A nemám po jejím dočtení špatný pocit. Naopak.