Prokletý ostrov

Prokletý ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29406/bmid_proklety-ostrov-MVZ-29406.png 4 388 90

Píše se rok 1954 a vykonavatel federálního soudu Teddy Daniels se svým novým spolupracovníkem Chuckem Aulem přijíždějí na ostrov, kde sídlí nemocnice pro duševně choré zločince. Mají za úkol vyšetřit zmizení několikanásobné vražedkyně Rachel Solandové, která se nyní volně pohybuje po ostrově, ačkoliv měla být držena v cele pod stálým dohledem. Když se nad ostrovem přežene smrtící hurikán, nabývá případ stále temnějších a zlověstných rozměrů. Objevují se známky experimentů, děsivých chirurgických zákroků a smrtelných protitahů, prováděných ve skryté stínové válce. Nikdo z ostrova nevyvázne bez šrámů, protože v nemocnici není nic takové, jak se zdá být.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Olympia

Shutter Island , 2003

Jaymay
20.02.2016 4 z 5

Asi jsem neměla koukat na film (který se řadí k mým oblíbeným), a pak číst knihu, protože filmová adaptace věrně kopíruje knižní předlohu, takže mě v knize nic nepřekvapilo a spoustu událostí jsem už věděla. Každopádně kniha je velice podařená akorát mi vadily příliš podrobné a nezajímavé popisy detailů, které nebyly pro příběh důležité. Určitě ale knihu doporučuji, varuji ale nekoukejte předně na film, pak vás kniha nemá čím oslnit.

komtesa
12.02.2016

Chtěla jsem si knihu koupit ,ale nikde není v nabídce ,jenom všichni prodejci ji měli ve výprodeji svého času do 200 kč ,je zapomenutá ve skladech nebo kdepak jsou všechny výtisky ,to ji má každý doma ,a nechce se s ni rozloučit ,ráda bych si ji přečetla ,ale 1000 kč nedám , prosim poučte mě o omylu

ThomasRuhe
19.12.2015 5 z 5

Tohle je Lehanův majstrštyk.Po celou dobu je to hodně divné,vůbec jsem nevěděl co si mám myslet.Jedna záhada za druhou.
A ten konec...páni,není moc knih,kdyby mi na konci spadla brada.WOW

Kamienkova33
04.11.2015 5 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh! Rada sa k nej vraciam, film je tiež dobrý.

striha7949
17.05.2015 5 z 5

Asi nejvíce " mindfuck " kniha co jsem kdy četl, zvrat v příběhu je naprosto strhující. Asi nejrychleji dočtená kniha z mé knihovny.

Rade
31.01.2015 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, ale už před lety, takže jsem si detaily už nepamatovala a knížku si užila. Konec ve filmu jsem chápala jinak než v knize, respektive jsem se nemohla rozhodnout, čemu věřit a jak to bylo ve skutečnosti. Dva konce, dvě možnosti.
Možné SPOILERY: Knížku jsem si naproti tomu vyložila jen jedním způsobem. Snad to bylo i tím, že zatímco představitel dr. Cawleye ve filmu – Ben Kingsley působil démonicky, to samé platilo o dalším lékaři, kterého výtečně zahrál Max von Sydow, a člověk si dovedl představit, že někde v podzemních prostorech provádějí ďábelské pokusy na lidech, knižní dr. Cawley tak rozhodně nepůsobil. A lobotomie, zákrok na mozku byl – bohužel v 50.letech v USA celkem běžný léčebný zákrok, i když dnes se na něj díváme jako na něco hrůzného a pacienty poškozujícího…
A pokud by úplný konec vše zvrátil, chytře vybudovaná a působivě odhalená pointa by neměla smysl.
Tak asi tak.

cl3rick
19.10.2014 5 z 5

Ostrov jsem četl, až po návštěvě kina, ale efekt mindfucku byl na konci pokaždé stejný. Jen u té knihy jsem se u konce skoro až klepal a měl nervy jako na trní a to přesto, že jsem věděl jak to skončí. Fakt neskutečné.

Renka9
01.09.2014 5 z 5

Film jsem viděla 2x kvůli pochybám, po druhém shlédnutí bez pochyb. Po přečtení knihy jsem si úplně jistá, že to bylo tak, jak jsem to pochopila z filmu... a to kvůli dvěma písmenkům.. Noyce Teddymu řekl: "To se týka jen tebe. A Laeddise", kdežto Cowley mu řekl, že na nahrávce je: "To se týká jen tebe, A, Laeddisi" ;)..

Lidudu
20.08.2014 5 z 5

Jsem totálně zmatená!!!!! Vůbec nevím, co si teď myslet. Tak je Teddy mešuge nebo není????? Možná má tahle knížka dvě vysvětlení. Může nám popisovat jak to dopadá, když má někdo problém, neřeší ho a on vygraduje do monstrózních rozměrů, a jak jsou hodní páni cvokaři ochotní udělat cokoliv, aby ten problém vyřešili. Anebo... nebo nám autor předvádí, že máte-li ty správné pilule, můžete udělat cvoka prakticky z kohokoliv. No anebo jsen taky úplně mimo mísu já.
Ať tak či tak nebo tak, tahle knížka byla fakt bomba!!!! Mám oči navrh hlavy a ještě teplou jí nesu dědovi ať si taky zamlsá :-)

keselylenka
04.08.2014 4 z 5

Upřímně začátek knížky, asi až do půlky mě příliš nezaujal, a moc jsem nechápala, kde je to napětí a tajemno. Druhá půlka a rozuzlení pro mě ale bylo natolik nečekané, že smekám před autorovou schopností překvapit.

RADOST
26.06.2014 4 z 5

Mozek je naše všechno; naše největší zbraň i největší slabost. Dodává nám sílu a někdy se za nás i stydí. Jsme v jeho rukou. Ale i on sám , náš mozek, je občas v něčích rukou. Kdo a jak ho ohrožuje? Přesvědčivě napsaný thriller na toto téma.

Lenka.Vílka
04.06.2014 5 z 5

Bravurni plizivka a citova mrazivka. Knihu mam radeji nez film, ktery mi prisel tak trochu trapny (hlavne kvuli uplnemu konci). Posledni stranku jsem cetla vic nez jednnou. Stale jsem si nebyla jista, jestli je teda teddy blazen nebo ne a stale byla nerozhodna, coz me bavilo...coz se mi u filmu nestalo...hodnotim peti, vic nelze...

efka.saf
16.05.2014 5 z 5

Pořád přemýšlím, jak tuto knihu ohodnotit a jediný důvod, proč nad tím vlastně přemýšlím, je to, že jsem nejdřív viděla film a že jsem se připravila o naprosto dokonalou pointu. Bohužel kvůli tomuto "detailu" jsem měla hlavně v první polovině knihy čas od času pocit, že se děj docela táhne a chvilkama jsem se přistihla, že ačkoliv čtu, tak to úplně nevnímám a kvůli tomu jsem přemýšlela o ubrání jedné hvězdičky. Ale soudím, že je to opravdu kvůli tomu, že jsem prostě věděla, kam kniha směřuje. Na druhou stranu - film je udělaný tak, že jakmile naběhnou titulky, divák přemýšlí, jak to teda sakra vlastně skončilo?!! V knize je to ale řečeno velmi jednoznačně, což beru jako plus. Jinými slovy - konečně vím, jak to teda vlastně s Teddym doopravdy bylo :). Jednoznačně doporučuji k přečtení, ale je pravda, že film za knihou rozhodně nijak nepokulhává. 90%.

THERISA
17.04.2014 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a až pak jsem natrefila na knížku. Díky tomuto pořadí, které by bylo výhodnější opačné, jsem se bohužel připravila o ono šokující odhalení. Nic to ovšem nemění na skutečnosti, že knížka má skvělou atmosféru, kterou se vcelku statečně podařilo přenést i na filmové plátno. Avšak zatímco ve filmu si připadáte jako v nějaké tragikomedii, kde každou chvíli čekáte, kdy přijde snad i kouzelník, což má samozřejmě svou funkci, to se ale dozvíme až v závěru, v knížce se s ničím takovým potýkat nemusíte. A o to překvapivější by pak bylo ono vyústění. Možná vás k přečtení knihy přivede právě film, ale pokud váháte, zda nejdřív číst nebo vidět, určitě nejprve čtěte, stojí to za to.

Aniga
07.03.2014 4 z 5

Neprve jsem viděla film, který mi dlouhou dobu nenechal pořádně vyspat ..... pořád jsem přemýšlala, jak to vlastně dopadlo, zda to byla pravda nebo ne a co vlastně byla pravda a co ne... Takže nezbývalo nic jiného, než přečíst knihu a dozvědět se více. Díky tomu, že jsem věděla, jak se věci asi mají, dávala jsem si pozor, co Teddy dělá, jak to dělá a jak se k tomu staví okolí.
Nyní už vím, jak to vlastně bylo a nemám pochyby.

Jankey
22.01.2014 5 z 5

Výborná knížka, plná napětí a s velmi nečekaným koncem. Takže pro mě jasných 5 hvězd.

Zlosynus
12.11.2013 4 z 5

super knížka! ale film jsem viděl jako první, takže jsem věděl co mě čeká..no jinak by to bylo asi za 5*. ale hodně mě bavilo, jak to všechno do sebe zapadá když víte jak to máte číst a interpretovat - třeba ty Teddyho sny... myslim že jedno přečtení je málo :-))

Inozuka
27.10.2013 5 z 5

I když jste viděli film, kniha rozhodně stojí za přečtení. Už jenom proto, že federálního šerifa Teddyho Danielse si můžete ve své mysli vytvořit trochu jinak, než toho filmového s rozplizlým ksichtem Leonarda DiCapria. A také pro požitek sledování mechanismu vytěsnění reality... Já to udělal a knihu jsem zhltl jedním dechem, aniž bych se cítil jakkoliv ochuzen. A závěrečná část byla snad ještě děsivější než filmový konec.
Za zmínku rovněž stojí přesně zachycená paranoia USA padesátých let. Nějak si nedokáži představit, že děj by se odehrával někdy jindy. Ačkoliv každá doba má své noční můry, že? "Tak co Chucku, nějaké nápady?"

LilyFair
23.08.2013 3 z 5

Jsem rozpolcena. Chvílemi jsem se musela ke čtení opravdu nutit a to ráda moc nemám. Člověk by měl číst s lehkostí a hltat každou stránku. Na druhou stranu má ale kniha brilantní téma - psychiatrická léčebna, která je zastřena mnoha tajemstvími, vyšetřovatel, který hledá uprchlou pacientku... a co je nejlepší - konec! Vůbec neočekáváte, že se všechno takhle vyvine a ještě dlouho potom přemýšlíte, jak to tedy opravdu bylo.

Nejprve jsem shlédla film a teprve potom sáhla na po knize, což se prokázalo jako osudová chyba, takže to tak nedělejte!!! :) Raději si přečtěte první knihu.

mapet85
17.06.2013 5 z 5

Nápis na titulnej strane je pravdivý. Skutočne, po prečítaní tejto knihy budete ešte dlho rozmýšľať o tom ako to všetko bolo. Brilantne napísaný thriller s nečakaným rozuzlením. Odporúčam najskôr prečítať knihu a potom si pozrieť film. Kniha je samozrejme lepšia ako film. ;)