Probudím se na Šibuji

Probudím se na Šibuji
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403054/bmid_probudim-se-na-sibuji-qVU-403054.png 4 1257 1257

Když se sedmnáctiletá Jana dostane do vysněného Tokia, nejraději by zde zůstala navždy. Záhy se přesvědčí o tom, jak nedozírné následky může takové přání mít. Ocitne se totiž uzavřená v magickém kruhu rušné čtvrti Šibuja. Zatímco mladší podoba Jany bloudí městem, zažívá podivuhodné situace a hledá cestu domů, čtyřiadvacetiletá Jana v Praze studuje...... celý text

Dadulina
30.06.2019 4 z 5

Kniha je dobrým zpestřením českého literárního rybníčku.

iva2423
28.06.2019 1 z 5

Kniha se mi nelíbila. Dvě časové linie. Vtipné to není. Četla jsem asi 50 stránek. Odkládám.

Karenin
27.06.2019 2 z 5

Při čtení bylo hodně cítit, že se jedná o první autorčin knižní počin. Což by nemuselo být na škodu, ale hlavní příběh není sám o sobě příliš zajímavý a spolu s postavami je předvídatelný a plochý. Chování hlavní postavy Jany navíc bývá někdy celkem otravné.
Pro naprosto Japonskem netknutého čtenáře, je to ovšem fajn vhled do "japonského světa".

Vittie
18.06.2019 3 z 5

Připadá mi, že v závěru autorka nevěděla, jak z toho ven. Takže i mne konec docela zklamal.

Rind
16.06.2019 3 z 5

3,5* většina knížky se mi líbila moc. Konec na mě působil jako od jiného autora... škoda.

Eifka
15.06.2019 5 z 5

Tohle mě fakt bavilo! Zajímavé prostředí, prolínání několika příběhů, sympatické postavy...kniha měla spád, četla se sama. Ja vidět, že nemusíte mít spoustu let zkušeností ani nějaké superzajímavé zažitky, ale je to o talentu a fantazii, aby někdo napsal skvělou knížku...a Anně se to opravdu povedlo. :-)

IvaKo
04.06.2019 4 z 5

Pro Japonsko mám slabost a baví mě, když je příběh vyprávěn v několika časových rovinách. Pokud je navíc ještě vtipný a poutavý, tak jsem naprosto spokojená jako s touto nanejvýše zdařilou prvotinou. Už se těším na další čtenářské potěšení z pera této sympatické autorky.

Blue
04.06.2019 4 z 5

Je to originální kniha, zručně napsaná, velmi dobře se čte. Každopádně ji všem doporučuji. Po přečtení mi ale přece jen vadilo, že to neskončilo tak, jak jsem očekával. Čekal jsem, že všechny ty nápady, dějové linie, určité snad zdánlivé nelogičnosti do sebe nějak zacvaknou, že to bude krásné finále, po kterém se vše vyjasní a já budu naprosto spokojen. Ale ono to do sebe nezacvaklo.

patch
03.06.2019 4 z 5

Velmi čtivé, zajímavý vhled do současného Japonska z pohledu Evropana.

Bubun
01.06.2019 4 z 5

I přes drobné výhrady se mi to velmi líbilo, ale napsat, že grog je čaj s rumem, to teda neodpouštim.

sgjoli
29.05.2019 5 z 5

Opravdu nechápu, proč jsem s přečtením této knihy tolik váhala, protože tohle bylo překrásné! Kniha je jazykově vytříbená, velmi vyzrále napsaná, plná barvitého vyprávění a postav, které mají hloubku. A v rámci magického realismu rozhodně není třeba vymýšlet si nové, netušené světy - stačí jako kontrast zvolit z našeho pohledu exotickou zemi, v tomto případě Japonsko. Četlo se mi to moc dobře a bavil mne i ten jemný humor, lehký, trochu ironický, ale vůbec ne křečovitý. Já jsem jednoduše nadšená.

LucušN.
29.05.2019 4 z 5

Zajímavá knížka, která stojí za přečtení. Za mne byla trochu moc překombinovaná, ale určitě ji doporučuji.

Terinka-ka
28.05.2019 5 z 5

Tu knihu jsem doslova hltala.
Miluju Japonsko a po jeho návštěvě jsem se cítila úplně stejně, jako hlavní hrdinka. Proto mi téma bylo hodně blízké a celou četbu jsem jen nadšeně a souhlasně přikyvovala.
Kniha je psaná hovorově, text plyne jako po másle. Objevuje se tam dost vtipných pasáží, zároveň se v textu skrývá spoustu hlubokých myšlenek, které snadno přejdete, aniž byste jim věnovali větší pozornost.
Přikláním se k názoru, že konec je trošku useknutý, ale možná to byl záměr- zůstat rozdvojený s myšlenkou, která bude nadále přemítat nad osudem Jany a Viktora.

gbrgbr
25.05.2019 5 z 5

Excelentní. Pro mě Magnesia Litera 2019. Konečně něco, co vybočuje z české prózy, ve které poslední roky převažují smutná a negativně laděná díla. Tohle bylo pozitivní, místy vtipné, odlehčené. Jen ke konci trošku uspěchané.

alcerka
21.05.2019

tohle jsem opravdu nedokázala dočíst....

hrosik3
20.05.2019 3 z 5

Začátek nudný, nemohla jsem se začíst. Pak mě to i bavilo, hlavně ten překlad, ale konec useknutý. Čekala jsem více.

terijans
17.05.2019 3 z 5

Nejvíce se mi líbil vložený překlad Milenců, jinak pořádně nevím, co si o knize myslet. Chvilku jsem si říkala, jak je to skvělé čtení na 5 hvězdiček, v zápětí jsem měla dojem, že čtu něco úplně jiného. Nicméně, zaujal mě zápal hlavní hrdinky pro věc.

bigben
14.05.2019 5 z 5

Pomalejší rozjezd, a pak jízda....několik dějových linií v různých časech a velmi povedený závěr....

m_pastorka
04.05.2019 4 z 5

Začátek knihy se mi velmi líbil a především propojení překladu Kawašitova díla s příběhem jako takovým. Přiznám se, že konec měl pro mě už trošku sestupnou tendenci a ukončila bych jej o něco dříve a jinak. Nicméně i tak hodnotím knihu pozitivně pro její odlišnost od ostatních.

hs777
01.05.2019 4 z 5

Celkový můj dojem je mladistvá lehkost a perfektní znalost japonské literatury a reálií. Mladší ročníky určitě ocení víc.