Příběhy o kronopech a fámech

Příběhy o kronopech a fámech https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7819/mid_pribehy-o-kronopech-a-famech-iVl-7819.jpg 4 18 3

Tato sbírka povídek a vinět patří k nejslavnějším Cortázarovým knížkám a zaručeně působí jako lék na nudu a protilátka proti okázalé nabubřelosti i přihlouplé všednosti. Ve čtyřech oddílech (Návod k použití, Podivné záliby, Výtvarný materiál a Příběhy o kronopech a fámech) Cortázar líčí jakoby nechápavýma, udivenýma očima běžné rutinní činnosti (pláč, smrkání, chůzi do schodů, natahování hodinek) a vypráví o povaze a zálibách zvláštních bytůstek jménem kronopové a fámy. Jakmile s ním čtenář jednou vkročí do jeho prapodivného fantazijního světa, už se z něho nikdy nevymaní. Každá otravná činnost může totiž být obrovská zábava!... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Mladá fronta

Historias de cronopios y de famas , 1962

Palivo
10.04.2019 3 z 5

Bomžorno.

Julie Cortázarová je moje oblíbená spisovatelka, ale v tomto případě mi asi trochu ujel vlak, nebo heroin. Knížka je sbírkou povídek a manuálů a bizarností a jak už to tak bejvá, jednou to je květák, jednou to je Milky Way. Některý věci byly vtipný a zajímavý, některý dobře napsaný, ale nezajímavý, a tak literární kritik Palivo musí hodnotit sedmi vejci do skla.

7/10

AnjaVCL
10.06.2018 4 z 5

Soubor mi přišel trochu nevyrovnaný, některé kousky se mi líbily velmi a jiné až tak ne. Ty dobré mne ale pobavily natolik, že dávám příznivé hodnocení. Třeba chůze do schodů a pár dalších drobností za to opravdu stojí.

Luvák
11.10.2017 3 z 5

Nevtipný Woody Allen. Příběhy jsou zajímavé a poetické, ale chybí jim něco hlubšího. Zároveň nejsou ani vtipné, takže průměrná kniha. Kdybych ji nečetl, tak by se nic nestalo, ale vyloženě špatná není.

argentinská literatura hispanoamerická literatura

Julio Cortázar
argentinská, 1914 - 1984
2001  85%Nebe, peklo, ráj
1990  95%Změna osvětlení
2007  88%Výherci
2002  81%Konec hry
2004  84%Příběhy o kronopech a fámech

Kniha Příběhy o kronopech a fámech je v