Bílá komnata

Bílá komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452542/bmid_bila-komnata-ArX-452542.jpg 4 385 385

Prašina série

< 3. díl

Je parné léto a napětí na hranicích Prašiny narůstá. Podnikatel Klement Hrouda se vrací do Prahy, aby se pomstil, a po úbočí Šibeničního vrchu se prochází Krchlebani vedeni záhadným Melicharem. Co nevidět Krchlebani vyrazí vzhůru temnými uličkami a budou hledat stroj dávného vynálezce Hanuše Nápravníka. Zatímco se v oprýskaných domech a na prázdných náměstích v tichosti schyluje k poslednímu střetu, rozhodne se En vzít osud čtvrti do svých rukou. Jirka se vydává v jejích stopách. Podaří se mu odvážnou dívku najít, než bude pozdě? Poslední díl úspěšné trilogie Prašina přináší konečné rozuzlení, na které jsme s velkým vypětím čekali.... celý text

Bellaisbest
23.03.2021 5 z 5

Tahle kniha je dobrá až na to že Jirka ze sebe dělá skoro pořád troubu.
Také je škoda že tohle byl poslední díl :-( moc mě totiž zaujala

MetodějTůma
16.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha je posledním dílem trilogie o podivuhodné čtvrti jménem Prašina. Tajemná pražská čtvrť, vytvořená neznámým géniem, místo pro lidi pohrdající společností a modernizací, noční můra všech Pražanů, útočiště nepochopených....
Celé to začalo jedním jménem: Klement Hrouda. Vlivný byznysmen. Člověk, chtějící pro lidi jen to nejlepší. To byla jeho vize toho, jak by ho společnost měla vidět. Avšak opak je pravdou. Ovšem tuto skutečnost dokázalo odhalit jen velmi málo lidí.
Mezi nimi jsou i Jirka, En a Tonda, kteří se na Prašině pohybují již několik měsíců a podařilo se jim odhalit mnohá tajemství Hanuše Nápravníka, člověka stojícího u samotného zrodu Prašiny.
Komu lidé důvěřují více? V čích rukou spočine osud Prašiny?

Knihy z této série jsem četl všechny a každou z nich mohu vřele doporučit.
Kniha je určena pro mírně mladší publikum, než jsem já, ale dle mého je to dobrá četba i pro mé vrstevníky.

TeoK7
16.03.2021 5 z 5

Dobrá kniha, ale ostatní díly Prašiny se mi líbili víc

kolacky
15.03.2021 5 z 5

Hm... Prašina se mi líbila, taková záhadnější a nebezpečnější Stínadla. Škoda, že je konec.

Šindelka_
15.03.2021

(SPOILER) Kniha se mi líbila. Další Jirky a En dobrodružství se znovu koná na Prašině. Tentokrát se En rozhodne jít hledat záhadnou komnatu. Jirka se o tom dozví a vyrazí za En na Prašinu společně s Tondou. Společně dojdou ke komnatě kde najdou En. Rozhodně se hodí pro mladší čtenáře.

AnniePo
10.03.2021 5 z 5

Úžasná kniha, možná trochu slabší než předchozí díly, ale ne o moc. Konec ani několik věcí tam nebylo úplně vysvětlené.
SPOILER: Trochu mě mrzí, jak to skončilo...

petrarka72
06.03.2021 3 z 5

Přiměřená dávka temnoty a víc než vydatná dávka romantiky. Přesto to chvílemi drhne...

Terkasup
05.03.2021 5 z 5

Jak byl začátek napínavý, tak mě dost ten konec překvapil ????

KláraH.
03.03.2021 5 z 5

Opět nezklamala. Je mi líto, že už další nebude! Byla jsem snad ještě napnutější než syn a tlačila ho, ať čte rychle, protože ji chtěl přečíst dřív. Jediné, co mi tam chybělo, tak nějaké vysvětlení linky Jáchyma. Čekala jsem, že třeba máma něco dovysvětlí, ale bohužel se to nekonalo. Tak si chci domyslet, že dobrý, s ničím horším se nespokojím... A budu se opakovat - kdy ty děti spí?!? Ale i tak, pecka!

Crozz
27.02.2021 4 z 5

I po třetí velmi pěkný příběh.

jarin58
26.02.2021 3 z 5

Po druhém dílu jsem čekal velké vyvrcholení.Očekávání se mi zcela nenaplnilo,přesto tuto trilogii hodnotím kladně.

KlariN
21.02.2021 3 z 5

Mezi pozitiva třetího prašinského dobrodružství rozhodně patří dobře vystižený kontrast mezi bezstarostnou atmosférou startujícího léta, a stísňující temnotou prastarých tajemství a legend. Završení post foglarovské trilogie je ale bohužel negativně poznamenáno značnou únavou materiálu, řadou nelogičností i dávkou spisovatelské zvůle. Autor sice vrací do hry řadu postav, ale nakládá s nimi dost ledabyle, konec je uspěchaný a motivace hrdinů mnohdy nedostatečné. Matocha si rovněž neví příliš rady se sílícím vztahem ústřední dvojice. Velká škoda.

certik003
19.02.2021

(SPOILER) Knížka byla opět čtivá, nepostrádala i napětí a předpokládám, že dětem se bude líbit. Troufám si tvrdit, že jako dítě bych byla nadšená. Jako dávno dospělá už tak spokojená nejsem. Buď jsem velmi nepozorný čtenář, nebo v mém výtisku chyběly nějaké stránky, ale vůbec jsem nepochopila, jak se oba dostali z podzemí. Taky bych třeba chtěla vědět, jak dopadl Melichar. No a ten smutný konec… většinou si vůbec nedovolím do konce autorovi kecat, jenomže tady mi opravdu vadí, že krásně tajemná Prašina zanikla. Aspoň kdyby nějakou malou naději autor čtenářům nechal… Opět musím pochválit ilustrace. Pokud máte malého čtenáře, i toho, který potřebuje rozečíst, určitě jim sérii pořiďte.

Eduarda
05.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Velká chyba, číst trojku prakticky hned za dvojkou... Vznikl mi z toho guláš bez výrazných výkyvů (nahoru i dolů). Navíc výtky z minulých dílů přetrvávají - nestálé vztahy mezi hlavními hrdiny, nelogičnosti, nedopovězenosti... Jak se dostali ven? Co přesně se to tedy Nápravníkovi podařilo objevit - no jasně, hranol s šedivým kouřem s návazností na Annu - a dál? Ale možná jsem jen už nepozorně četla... Naopak palec nahoru za plastičnost a magii samotné "bílé komnaty" i za přidané postavy, které pomáhají. Celkově fajn série.

tittanie
05.02.2021

(SPOILER) Závěr série se mi líbil. Bylo tam všechno dobrodružství, láska, přátelství, současnost, minulost, Praha.... I když je pravda, že jsem nějak nepochopila, jak se Jirka s En dostali z podzemí. Přišlo mi jak, kdyby mi chybělo pár stránek a dějová linka s Eninou matkou mi přišla tak nějak navíc.

jahlina
04.02.2021 4 z 5

Knížka je opět plná dobrodružství a napětí s nádechem tajemna. Bavilo mě to jako předchozí díly, byla jsem zvědavá, co pokračování tentokrát přinese.

Ailee
03.02.2021 4 z 5

Trochu mdlejší něž předchozí díly, ale rozhodně obstojné zakončení série. Myslím, že cílové skupině by se to mělo líbit. A co víc, určitě to zaujme i chlapce, kterých je v čtenářské komunitě přeci jen méně a přijde mi, že se pro ně vydává i méně knih.

Terezinka890
02.02.2021 5 z 5

Opravdu báječná knížka, chválím a rozhodně doporučuji! :D

TaLu
01.02.2021 5 z 5

Možná nejlepší díl série, i když mně se líbily všechny. Napínavé, dobrodružné, plné akce a pobíhání po temných uličkách. Díky autorovi se možná pár mladých dobrodruhů "naučí číst knihy" a to není vůbec málo. Ilustrátor by zasloužil své vlastní hvězdné hodnocení !
Stále si lámu hlavu, proč Prašina je tak zanedbané a hrůzostrašné místo, když na ní mají žít jen Ti, kdo si tento způsob zvolili dobrovolně. Jenže velké ideály na sebe mají tendenci nabalovat i pravý opak. A děti v tom soukolí jsou jen nevinnou obětí. Doporučuji.

Malýmedvěd
26.01.2021 4 z 5

Chválím za tuto knihu. Dobře se čte a dětem má co nabídnout. Jsme rád, že se takové "obyčejné" knihy stále píší. Logika v příběhu trochu pokulhává, ale napínavost a tajemnost je tam stále. Jedničku a dvojku jsem dceři předčítal, trojku jsem si po vánocích od ní půjčil a jako jednohubku večer dal. Ani dospělého čténáře to neurazí.

pro děti od 9 let

Vojtěch Matocha