Posel ze zámoří sv. Jan Nepomuk Neumann

Posel ze zámoří sv. Jan Nepomuk Neumann https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285365/mid_posel-ze-zamori-sv-jan-nepomuk-neum-TDN-285365.jpg 5 2 1

Jana512
22.06.2021 5 z 5

Jan Nepomuk Neumann se narodil v Prachaticích v roce 1811 v chudé rodině. Jeho otec byl bavorské národnosti a vstoupil do manželství s českou dívkou. Vychovali šest dětí. Jeden z jejich dětí vystudoval teologii a pro množství kandidátů v Čechách nebyl vysvěcen na kněze, přestože byl úspěšným studentem. Jeho kvality a nenáročný způsob života se projevil po odjezdu do Ameriky, kde kněze potřebovali. 8.2.1836 odchází do zámoří v pětadvaceti letech a již 26. 6. 1936 byl vysvěcen na kněze. Do svého poslání se pustil s velkým odhodláním, i když pastorace v tomto prostředí byla těžká. Uvědomuje si sílu společenství a sílu modliteb, která nese jednotlivé členy v jejich působení, proto vstupuje do společenství Redemptoristů. Statečně přináší mnohým útěchu a pomoc. Ve věku 41 let byl vysvěcen na biskupa. Spravoval jako biskup území Filadelfie. Za velkou radost pokládal možnost cesty do Říma při jedné slavnosti. Vysílen umírá na cestě městem na úřad ve Filadelfii. Je prvním Američanem, který byl prohlášen za svatého. Nám může být vzorem v odvaze, která volá vyjít vstříc modernímu světu a nabídnout mu ty hodnoty, které jsou nám drahé.