Láska v podsvětí

Láska v podsvětí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202431/bmid_podsveti-laska-v-podsveti-TKX-202431.jpg 4 238 35

Podsvětí série

Druhá část dramatického příběhu o lásce více než nesourodé dvojice. Sedmnáctiletá Pierce zatím stále ještě nezemřela. John Hayden, pán podsvětí, ji unesl do přízračného, temného světa mezi nebem a peklem, kde se zdržují duše zemřelých před tím, než se vydají na poslední cestu. John dívce tvrdí, že ji vězní v zájmu její vlastní bezpečnosti, aby ji ochránil před fúriemi, které baží po pomstě. Pierce ho však podezřívá, že pro to má ještě vlastní, ne tak zcela zřejmé důvody. Dívka brzy zjistí, že ona sama je na tomto místě sice chráněna před hněvem fúrií, ale její milovaní, které zanechala v lidském světě, nikoli. Dokáže Johna přesvědčit, aby ji propustil a ona mohla zachránit život blízkého člověka? Nebo bude cena, již po ní bude požadovat výměnou za svobodu, příliš vysoká?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Underworld , 2012

Pedruska01
31.03.2016 3 z 5

Je to už opravdu dlouhá doba, kdy jsem četla první díl a byla jsem z něho nad míru nadšená. Také jsem se těšila na pokračování, kterého jsem se mimochodem dočkala, leč o hodně pozdě, a tak se stalo, že jsem si vlastně vůbec nepamatovala pořádně příběh natož nějaké souvislosti anebo aspoň to, co mě tak nadchlo, když se to v druhém pokračování nijak výrazně nepromítlo. Škoda.
Příběh sám o sobě, kdyby si s ním autorka ještě víc pohrála mohl být výtečný, opravdu. Netvrdím, že by byl vyloženě špatný, to ne, dokonce se mi to i líbilo a byla to odpočinková četba, ale - prostě mělo to velké "nedostatky", mezery i své rezervy?
Každopádně, co mi na tomto výtvoru hodně vadilo bylo to věčné "ach", které snad v každé větě použila hlavní hrdinka. Za to bych jí normálně kopla. Taky, byla trochu naivní a hloupoučká, ale vem to čert. I tací jsou lidé.
Nad hodnocením jsem přemýšlela delší dobu, než je zdrávo. Hrozně mě mrzí nynější počet hvězd oproti prvnímu dílu, ale můžu já za to? Pokud nějaký závěr série bude, tak snad jen z čisté zvědavosti do něj nahlédnu. Maličké, snad prozatimní, zklamání.

IvankaM
10.01.2016 5 z 5

Naprosto dokonalé. Strašně se mi to líbilo, stejně jako první díl. Těsím se na závěrečný díl trilogie, který však v ČR bude až během tohoto roku, takže si budu muset hodně dlouho počkat.

mayinka
30.10.2015

Nedocteno, ploche, nepovedene.

NikinkaFantasy
29.09.2015 2 z 5

To byla brynda. První díl se mi líbil, nebylo to nic extra, ale líbilo se mi to. A na dvojku jsem se těšila, jelikož to byl napínavý konec a navíc se mi jednička celkem líbila. Ale tohle? Chudinka jsem čekala na tuhle slátaninu keců, kdy jsem i na straně sto čtyřicet měla pocit, že jsem na začátku knihy (nejedná se o Hru o trůny nebo Cizinku). Nuda, děs, blbost. I tady se autorka snažila navést čtenáře na další díl napínavým koncem, ale já se tý knížky, vždy když kolem ní procházím, lekám. Nepodařilo se jí to zachránit naprosto ničím, žádná postava mě nijak zvlášť nezaujala, příběh hotová nuda, slátanina keců, jak má být. Raději si přečtete sérii Proroctví od Josephine Angelini. To jsou pořádné knihy na motivy řecké mytologie. Já se teď asi budu z této katastrofy vzpamatovávat nad Richelle Meadovou.

kikizubik
14.09.2015 3 z 5

3,5 hvězdiček
Kniha se mi líbila méně než první, ale ten prostředek to zachránil. Jsem zvědavá na poslední díl a strašně moc jsem si osvěžila lásku k Johnovi :3

Arianne
09.09.2015 4 z 5

Příjemná oddychovka. Lecos by se dalo vytknout, občas jsou v příběhu trhliny, kdy není úplně jasné, proč postav dělají to či ono, ale příběh je zajímavý, napsané je to čtivě a poutavě... Jen to rozkouskovávání na díly už mi leze na nervy.

Dani3
01.09.2015 2 z 5

Tento díl byl o něco málo lepší než ten první. Jen škoda, že v příběhu nebylo více z mytologie, mohl z toho být skvělý příběh. Stejně jako u prvního dílu se autorce povedl začátek, který se odehrával v podsvětí…ale potom všechno tak nějak vyšumělo do ztracena. Osobně si myslím, že by se všechno vešlo do jedno dílu.

Celý příběh byl v podstatě plný zmatených dialogů a chaotického jednání hlavních postav. Byla jsem ale ráda za postavu správce hřbitova - byl vcelku komická postavička, ale jako jediný v tom všem zmatku a chaosu dodával čtenáři potřebné informace a vysvětlení, aby se děj mohl trochu pohnout dopředu.

pajka0071
28.07.2015 3 z 5

No ... dalo se to. Připadalo mi, že celý děj se odehráva na jednom místě a skoro nic se tam neděje. Čekala jsem, že tento díl bude zajímavější než ten první, ale nebyl. Asi tak na stejno.

2368
16.07.2015 3 z 5

Po dlouhém očekávání druhého dílu musím říct, že se cítím podvedená.Opravdu jsem čekala daleko víc než bohužel v knize bylo. Jelikož už mám před soubou jenom poslední díl, sérii dočtu,ale nemyslím si, že se ke knihám znovu nevrátím.
Proč autoři poslední dobou vždycky zabijí výborné téma tím, že vydá tři díly. První je vždy skvělý, druhý průměrný a poslední bohužel většinou podprůměrný .... snad to tady bude jinak.
Přesto se příběh kostrbatě přesouvá dále a jak to tak bývá když se konečně začne něco dít je konec :-(

muchomurka
03.06.2015 4 z 5

Podstatně lepší než první díl. Příběh mi lehce plynul a stránky samy od sebe ubývaly. Ani jsem to nečekala. Sice mi trochu vadily dlouhé popisy a neustálé opakování některých informací (jako např., že pod Ostrovem kostí je Podsvětí. To Pierce řekla aspoň 50x). Pierce už byla lepší, i když pořád ještě jsem si jí nebyla jako hlavní postavou jistá. Jsem rozpolcená. Super je, že se rozhodla vyjasnit si, co chce a nechce a postavila se k tomu čelem. Ale na druhou stranu kolikrát něco řekla a pak udělala právý opak. Její chování bylo takové rozpolcené, schizofrenní. Chvíli se chovala jako dospělá, rozumná, a chvíli byla umanutá, protivná.
Na jejím vztahu s Johnem bylo vidět, že je křehký, začínající a občas to jejich našlapování kolem sebe, rozhovory byly na škodu příběhu.
Jakmile se vrátili zkontrolovat Alexe, strašně moc jsem chtěla, aby byli zpět v Podsvětí, tam se mi ten příběh líbil víc, takhle to působilo jako vycpávka před dalším dílem. Ale jsem vděčná aspoň za ten konec, to jsem nečekala.
A jedna hvězdička za posádku! Doufám, že v dalším díle se dočkáme stejně dobrého příběhu, jako u jiných knížek od Meg Cabot.

maca5449
22.04.2015 2 z 5

Tak dlouho čekám na další díl a pak z toho vyleze takový ... nic! A teď čekat dalších tisíc let na další díl, abych zapomněla o čem to bylo. Vážně zklamání. Každopádně dávám sérii další šanci, protože M.Cabot je má oblíbená autorka. Nicméně sérii Mediátor asi už nepřekoná.

Kniha má hluchá místa. Má ovšem i slepá místa, němá místa, chromá místa...

vesela.kaca
13.04.2015

Obrovské zklamání. Několikrát jsem měla pocit, že by Pierce potřebovala proplesknout, aby se vzpamatovala. Čekala jsem daleko víc.

lapetitedeny
28.03.2015

To, že tahle kniha bude minimálně skvělá, pro mě byla stejná samozřejmost, jako to, že zejtra vyjde Slunce. Nebyla, tak doufám, že to Slunce ale vyjde i tak.

Marthas
21.03.2015 2 z 5

Opravdu velmí čtivá kniha, bohužel s velkým množstvím tiskařských chyb a to přes to, že jsme na ni tak dlouho čekali, nelogičností a o kvalitě překladu by se dalo též diskutovat....
Můj názor na ni se nezměnil ani po jejím dočtení, jen doufám, že se vůbec dočkáme pokračování, jelikož konec je stoprocentně otevřený.. Jak to u logií bývá...

Lenka.Vílka
19.03.2015 4 z 5