Po pravdě

Po pravdě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458800/bmid_po-pravde-ih4-458800.jpg 4 244 86

Po pravdě… všichni lžou. Lucy Harperová je talentová spisovatelka a autorka několika bestsellerů, díky kterým získala slávu, peníze i miliony fanoušků. Kromě toho má Dana – zneuznaného a žárlivého manžela, jehož pokusy stát se spisovatelem nedopadly valně. Teď Dan zmizel, a navíc to není poprvé, kdy se ztratil někdo z Lucyina okolí. Před třiceti lety zmizel i její bráška Teddy a nikdy ho nenašli. Lucy, jediná svědkyně, si o tom, co se stalo, bezradně vymýšlela jeden příběh za druhým. Vyšetřující detektiv zuřil a její rodiče propadali zoufalství. Právě tehdy zjistila, že dokáže vyprávět poutavé příběhy, a ze svého talentu těží dodnes. Z Lucy se však stala dospělá žena, která se nemůže věčně skrývat za smyšlenými historkami. Celý svět ji pozoruje, její život je pod drobnohledem… život plný příběhů, z nichž některé jsou uvěřitelnější, jiné už méně. Mohla tenkrát Teddymu ublížit? Zabila svého muže? Přichází chvíle, kdy Lucy Harperová konečně řekne pravdu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

To Tell You The Truth , 2020

perpe2a
05.04.2021 3 z 5

Průměr, konec odfláknutý.

kramlinka88
05.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Od knihy jsem neměla zvlášt vysoká očekávání, ale ve výsledku jsem vlastně spokojená :-) Četla se skvěle, stránky přibývaly a najednou byl konec :-) Příběh se mi líbil, i když měl asi pár trhlinek :-) Do konečného rozuzlení mohla autorka vložit o něco více napětí a bylo by to super :-) Psychologické vykreslení postav bylo skvělé, hlavně tedy Lucy a Eliza, pořád jsem přemýšlela jak to s nimi vlastně je. Sasha a James - chvíli mě zmátla, ale vlastně brilantně popsaný manipulátorský vztah, a takových postav tam bylo více, třeba bývala sousedka Patricie, tvářila se jako kamarádka, ale ve skutečnosti si chtěla jen urvat kus slávy a peněz pro sebe....
Na celém příběhu mě mrzelo, že nevysvětlili co přesně se s Teddym stalo, jasně dali nám pár možností, osobně by se mi nejvíc líbilo, že ho někdo našel a vychoval jako vlastního, ale kdo ví, v životě také nejsou jen dobré a uzavřené konce ;-) Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla :-) Neřekla bych, že je to thriller, ale povedený psychologický román s troškou napětí ;-)

sidonka
04.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha se nedala odložit, jen hlavní otázka, zůstala bez odpovědi

Ksyu
03.04.2021 5 z 5

Skvělá první kniha od autorky.

xena2711
02.04.2021 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Poutavé čtení, které vás nutilo neustále číst a zjistit, jak to tedy doopravdy bylo. První kniha od autorky a určitě né poslední.

hanča34
01.04.2021 5 z 5

Spisovatelka mně opět nezklamala. Počátek byl trochu vleklý, ale pak se to rozjelo.

Krchnaida
29.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Začátek nic moc, ale pak mě to vtáhlo do děje, čtenář neví komu věřit a co si má myslet. Co mělo být objasněné, zůstalo však otazníkem. Zmizení manžela jsem nečekala. Nebylo to špatné, ale spíš takový trošku lepší průměr.

Vlcice72
24.03.2021 4 z 5

Autorčin způsob vyprávění, vykreslení postav, tajemná atmosféra příběhu - to vše mě drželo v napětí a nutilo číst knihu téměř na jeden zátah. To na tomto žánru miluji a autorce se to i zde podařilo. ALE po takto stupňovaném napětí jsem očekávala něco více. Rozuzlení přišlo nějak rychle a neuspokojilo mne. A navíc nevyřešená záhada z minulosti....? I když - ani v životě nedostaneme vždy na všechny otázky odpověď.... Teď už mi od Gilly chybí přečíst jen CHŮVU, těším se.

VasnivaCtenarka
24.03.2021 3 z 5

Gilly Macmillan i zde projevila talent na psaní. Musím uznat, že kniha se čte jedna báseň. Slova mají příjemnou energii a oči po řádcích plynou a plynou a najednou jste v půlce knihy. To se musí Gilly nechat.

Gilly ve své knize použila dvě dějové linky – jednu ze současnosti, kdy je Lucy dospělá žena a řeší své aktuální problémy s Danem a druhou, kdy se dostáváme spolu s Lucy do onoho večera, kdy se její bratr ztratil.

Každá dějová linka je rozdělena do kapitol a každá kapitola nám odkrývá a nové skutečnosti.

Přesto si dovolím tvrdit, že dějová linka ze současnosti mne bavila více a po dočtení celého příběhu vlastně nechápu, proč nám byla vůbec předkládána ta dějová linka z minulosti.

Budu-li hodnotit promyšlenost děje, tak ani zde nebude má recenze příliš pozitivní. Autorka si velmi dobře pohrála s psychologickým vykreslením všech hlavních hrdinů – to ji nemůžeme upřít. Ovšem celková promyšlenost děje mi přišla poněkud chabá. Zejména při samotném vyvrcholení zápletky jsem očekávala mnohem větší nápaditost. Vlastně celé to vyústění mi přišlo jako z rychlíku.

První polovina knihy mi přišla velmi zajímavá. Pořád jsem přemýšlela, co vlastně může být ta hlavní zápletka a jak se její minulost protne se současným životem. Pořád jsem přemýšlela, jestli je Lucy normální nebo zda trpí nějakou psychickou poruchou. Pořád jsem si vytvářela závěry a přemýšlela jsem, co všechno se v knize bude dít. První půlku hodnotím tedy velmi kladně. Ale pak, alespoň já mám ten dojem, začal děj nějak stagnovat.

Co však kladně hodnotím je právě ten popis hlavních hrdinů a samozřejmě také situací, do kterých se dostali. Musím uznat, že při čtení si autorka pohrávala s mou fantazií a já si zase živě mohla představit dům, les, oslavu letního slunovratu… Zase jsem to viděla před očima jako film – to na knihách miluji. Když dokážou probudit takhle mou fantazii.

Z této knihy však mám poměrně smíšené pocity. Nemůžu říct, že by to byl nečitelný kousek, to vůbec ne, ale opravdu jsem od autorky očekávala více.

SilvieSisinka
24.03.2021 4 z 5

Po pravdě nic moc konec....to jsem nečekala,takové konce nemám ráda.Kniha bavila,ale konec useknut a dál nic.

Naďa2411
22.03.2021 3 z 5

Hrdinkou knihy je světoznámá spisovatelka Lucy. Elektronickou verzi nové knihy posílá svému vydavateli. V tom okamžiku Lucy cítí tlak, protože v nové knize nechává hlavní hrdinku svých knih Eliz hned zemřít. Eliz je zároveň současná a z dětství imaginární kamarádka Lucy. V knize jsou vstupy, kdy se Lucy vrací do svého dětství a popisuje, co se tenkrát stalo, když jí bylo deset let při oslavách slunovratu, kde byla tajně se svým bratříčkem. Domů se vrátila už jen sama. Manžel spisovatelky koupí tajně dům v místech, kde se stala rodinná tragédie. Jak obstojí Lucy tlaku ze strany vydavatele, imaginární našeptávačce, dosud neobjasněné záhadě s bratříčkem a náhlému zmizení manžela? Kniha je velmi tajemná a má spoustu společného s Křídákem od C.J. Tudora.

anet.myblog
21.03.2021 3 z 5

Thrillery moc nečtu a když už si nějaký vyberu, musí mě zaujmout svojí anotací, což se tady povedlo a možná díky tomu jsem měla moc velká očekávání. Příběh vypráví o slavné spisovatelce detektivek Lucy Harperové, postupně se však její život převrací taky v takový “thriller“. Její manžel je pohřešovaný a Lucy se tak trochu začíná motat realita s jejím smyšleným světem z knih.
Knížka se mi četla vcelku dobře, zajímalo mě, jak se vše vyvine a zápletka pro mě nebyla předvídatelná, což u thrillerů oceňuju snad nejvíc. I přes to, mi tam pár věcí vadilo. Konec mě šokoval, protože jsem netušila, že to dopadne zrovna takhle, ale i trochu zklamal, jelikož mi přišlo, že jedna věc se tam úplně nedořešila.
Myslím, že jsou i lepší knížky z tohoto žánru, ale i tak můžu knížku doporučit!

plamínek21
20.03.2021 3 z 5

Kniha se čte dobře i když se děj zoufale táhne. Hlavní hrdinka je eufemisticky řečeno podivínka a moc jsem jí palce nedržela. Rozuzlení je jalové, příběh by si zasloužil rozhodně lepší.
Po přečtení jsem celkově zůstala na rozpacích.

Pavlína2019
16.03.2021 5 z 5

Já jsem velmi nadšená, knihu jsem přečetla za den, nedalo se přestat číst!
Napínavě a čtivě napsáno, příjemně dlouhé kapitoly a formát knihy. Moc jsem se nemohla dočkat toho, jak to vlastně bylo. Samozřejmě jsem zklamaná tak, jako ostatní, přála jsem si vědět... Co se dá dělat. Doporučuji!!

Hope80
15.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha, přečtena za jeden den. Jen škoda,že neobjasnili tu jedinou záležitost...

Šebestová3
15.03.2021 3 z 5

Takový průměr. Nenadchne, ale ani neurazí...

Dela111
12.03.2021 3 z 5

Po pravdě je typická kniha Gilly Macmillan - pomalý děj s přehlednou zápletkou a výborně vykreslenými postavami po psychologické stránce a hlavně klasické schéma - jeden zločin nebo tajemství v minulosti, další v současnosti.

Zápletka není špatná, ale první polovina knihy se neuvěřitelně táhne, tam se nic zajímavého neděje. Druhá je lepší, sice naprosto bez napětí, ale děj už zaujme.

Pro mne je toto už druhá kniha autorky, která mně připadá slabší než ty napsané dříve. V hodnocení jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale za ne úplně dotaženou jednu z dějových linek, což mi sem nesedne, dávám nižší hodnocení.

Anyzz
11.03.2021 4 z 5

Po pravdě... mě se to líbilo. Opět jsem se přesvědčila, že autorčin styl psaní mi sedí. Nic náročného, ale svůj účel to splnilo. S každou další stránkou jsem napjatě očekávala, jak se Lucyina situace vyvine dál. Častokrát jsem si během čtení kladla otázku, kdo je tady vlastně oběť? Inu, kniha určitě stojí za přečtení, jen ke konci mě malinko zklamalo, že některé skutečnosti v knize zůstaly nedořešeny.

markej
10.03.2021 5 z 5

Ačkoli tento thriller obsahuje spoustu klišé (hlavní hrdinka - spisovatelka detektivek, manipulující manžel, zmizelé dítě, "nepřátelský" dům, uzavřená komunita podezřelých sousedů), mně aktuálně neskutečně sedl. Zrovna jsem totiž potřebovala číst něco nenáročného, napínavého a přitom dobře napsaného a tahle knížka to všechno splnila... :-)

jeny-v
08.03.2021 3 z 5

Netroufnu si jednoduše popsat pocity po přečtení této knihy. Nejprve jsem začátkem příběhu tak nějak plula, ale potom jsem se chtěla dozvědět, kam autorka směřuje nezdravé propojení skutečného a smyšleného světa, protože "lež má mnoho podob". V hodnocení asi 3,5*.
V noci při letním slunovratu ožil svět kouzel a čar a v té době se devítiletá Lucy a její bratr Teddy odešli na ten rej do lesa podívat. Zpět se vrátila jen Lucy. Dnes je uznávanou spisovatelkou detektivních románů s hlavní hrdinkou Elizou Grey, kterou má stále v hlavě a žijí spolu napůl v alternativním světě. Po přestěhování s manželem Danielem do nového domu se na večírku seznamují se sousedy - Barrym a Vi , Jamesem a Sashou, Benem a Kate. A potom Dan zmizí....

thrillery tajemství lhaní, lži zmizení lidí zmizení dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva