Po pravdě

Po pravdě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458800/bmid_po-pravde-ih4-458800.jpg 4 244 86

Po pravdě… všichni lžou. Lucy Harperová je talentová spisovatelka a autorka několika bestsellerů, díky kterým získala slávu, peníze i miliony fanoušků. Kromě toho má Dana – zneuznaného a žárlivého manžela, jehož pokusy stát se spisovatelem nedopadly valně. Teď Dan zmizel, a navíc to není poprvé, kdy se ztratil někdo z Lucyina okolí. Před třiceti lety zmizel i její bráška Teddy a nikdy ho nenašli. Lucy, jediná svědkyně, si o tom, co se stalo, bezradně vymýšlela jeden příběh za druhým. Vyšetřující detektiv zuřil a její rodiče propadali zoufalství. Právě tehdy zjistila, že dokáže vyprávět poutavé příběhy, a ze svého talentu těží dodnes. Z Lucy se však stala dospělá žena, která se nemůže věčně skrývat za smyšlenými historkami. Celý svět ji pozoruje, její život je pod drobnohledem… život plný příběhů, z nichž některé jsou uvěřitelnější, jiné už méně. Mohla tenkrát Teddymu ublížit? Zabila svého muže? Přichází chvíle, kdy Lucy Harperová konečně řekne pravdu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

To Tell You The Truth , 2020

TVer
08.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila, bylo téměř nemožné se od ní odtrhnout. Dan mě ale vytáčel už cca od 5. Stránky, bylo hasné, že je manipulativní a žárlí na úspěch své ženy, doufqla jsem, že s ním nezůstane, s čím se tedy knížka popasovala. Ráda bych se také dozvěděla, co se stalo Teddymu, ale celkově se mi kniha moc líbila.

Janaves
23.05.2021 3 z 5

Kniha se mi četla dobře. Bohužel jsem zklamaná ze závěru. Čtenář se nedozví, co se stalo s Teddym, ublížila mu Lucy? Ani jsem moc nerozuměla postavě Elizy. Škoda.

Aires
17.05.2021 4 z 5

Mohla mu zachránit život. Kdyby řekla celý příběh. Po pravdě...

Lucy Harperová je úspěšná spisovatelka thrillerů. Může se zdát, že má štěstí, ale ve skutečnosti ji provází tragédie už od dětství. Před lety zmizel její malý bratr Teddy. Byla poslední, kdo ho viděl naživu. Všechny vzpomínky pohřbila hluboko v sobě a sama už neví, co je pravda. Jenže pak jim manžel koupí dům v jejím rodném kraji. Lucy se tak bude muset postavit svým nočním můrám. Co tím ale manžel sleduje? Chce ji strčit za hranici šílenství, na které balancuje? Jenže pak zmizí i on a hlavní podezřelou se stane opět Lucy..

Po pravdě je nový psychothriller, kde je hlavní hrdinka typickým příkladem nespolehlivého vypravěče. Můžete jí věřit, když má svá tajemství a navíc imaginární kamarádku, která ji tak trochu děsí? Je duševně nemocná, paranoidní nebo si s ní někdo hraje?

Otázek je v této knize vážně mnoho a nejspíše proto vám nedá spát, dokud nedostanete alespoň pár odpovědí. Není to nic ve stylu Rychle a zběsile. Spíše tu hledejte psychologický aspekt a volnější tempo příběhu. I tak vám ale zasadí vám úder s každou další kapitolou a postupně přidává na intenzitě. Zamrzí jen závěr, který nechal ty nejžhavější otázky bez odpovědi. Po pravdě. Šlo by to i dokončit lépe...

Andynka
16.05.2021 3 z 5

Tenhle thriller mi moc nesednul. Už od začátku mě ničím neupoutal. A konec mě i zklamal.
Děj se tahnul... a když to začínálo být napínavé, tak to úplně zabil konec.
Nejlépe v knize byl zachycen psychický stav hlavní hrdinky. To jsem opravdu pocitovala i já.
Ale rozhodně to nebyla kniha, kde bych si řekla, že ji nemůžu samým napětím odložit. Hodně velký průměr.

zuzana2599
08.05.2021 4 z 5

Po pravdě... kniha se mi četla dobře, bavila jsem se u ní, na čtení jsem se vcelku těšila, ale konec příběhu mne neuspokojil, nedověděla jsem se to, na co jsem celou dobu čekala ! Asi to tak má být, je to autorčin záměr, ale takhle to nemám ráda. Po pravdě... ani postava imaginární Elizy - to nebyl můj šálek kávy. Takže bohužel až tak nadšená z knihy nejsem, no napětí a zvědavost nutily moje ruce obracet stránky dál a dál a přečtení nelituji !! Ach, ta Lucy, dobrá nebo zlá ?

Mathiola8
04.05.2021 5 z 5

Krásná kniha. Četla jsem jedním dechem. Vtáhla mě a už nepustila. Děkuji

jasmína
27.04.2021 5 z 5

Kniha se mi určitě líbila víc, než předchozí autorčiny knihy....

Damaj
26.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Všichni lžou a nikomu ani ničemu se nedá věřit. I v této poutavé knize je jedna lež za druhou. Jak by se příběh odehrával, kdyby už před lety někdo řekl pravdu? Bylo by vše jinak? Líp nebo hůř?
Mrzí mě, že se nerozpletla linka s Teddym, kde je a co se tenkrát stalo? Žije?
Jinak opravdu zamotaný děj a do posledních stránek jsem se neodvažovala hádat, co se stalo, kdo je vinnen a jak. Jen jsem důvěřovala Lucy, že ona nic z toho neudělala, ale snadno to na ní hodili.

Falda
25.04.2021 3 z 5

Po pravdě... tohle byla nuda. Necelých 300 stran a nemělo to konce. Nezáživný příběh.

RADOST
23.04.2021 4 z 5

Ano, všichni lžou. Jiným i sami sobě. Někteří utíkají od reality do svého světa. V běžném životě jim vypomáhají prostředníci - ti v hlavě nebo skuteční partneři. Jenomže ti skuteční lidé také mají své ambice.
Autorka nás zavedla do svého života, hluboce poznamenaného traumatem z dětství. Proviněním s dalekosáhlými následky. Příběh je dobře vystavěn, tajuplný, napínavý, ale také trochu "ujetý". Ne všechno se zcela objasní. Můžeme očekávat další díly?

Theresa.2679
17.04.2021 5 z 5

Kniha mi sedla, četla se mi velmi dobře a děj mi rychle uběhl, přečetla jsem za den, byl to fičák. Trochu mi bylo líto, že nebylo vše dořešeno, ale možná i to je plus a rozdíl od jiných knih. Už se těším na další knihy od této autorky.

Nixa
16.04.2021 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, ale ve finále z ní nejsem úplně nadšená. Čekala jsem nejspíš něco jiného. V příběhu mi něco prostě chybělo. Vadilo mi, že nejsou všechny záležitosti úplně dořešené, tak jak bych si představovala.
Určitě se ale chystám na další autorčiny knihy, protože píše opravdu čtivě.

Januli
15.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Po pravdě...všichni lžou. Svatá pravda. To jsem se dozvěděli i v této knize. Četla se mi dobře, i když mám pár nezodpovězenych otázek. A tím nemyslím jen malého Teddyho, protože zrovna ten neukoncený příběh s ním, mi dává naději, že dobře dopadl.

kuttnerovka
14.04.2021 4 z 5

Autorčin styl psaní mi sedí. Děj byl napínavý, mělo to spád a určité tajemno. Zároveň za mne trochu předvídatelné. Škoda jen, že jedna ze zápletek nebyla dokončena a vyřešena. Hlavní postava mě místy svou jednoduchosti a naivitou rozčilovala, ale to je samozřejmě můj problém ????

namornice
10.04.2021 4 z 5

No tak po pravdě toto nebylo vůbec špatný čtení!
 Psychologické vykreslení postav se opravdu povedlo, zápletka zajímavá, napínavý to bylo tak akorát. A hlavní hrdinka? Tak ta byla opravdu zcela ojedinělý úkaz - jak v doporučení poznamenala Shari Lapena. Chvílemi jsem kroutila hlavou nad tím, co vyváděla, ale celkově jsem si čtení užila a jako oddechovku určitě doporučuji.

lost.in.books
09.04.2021 4 z 5

Hodnocení: Tuto knihu jsem si vybrala úplně náhodně na webu knihovny a zaujala mě, tak jsem se rozhodla si ji půjčit a celkem příjemně mě překvapila.
Již od začátku kniha nepostrádala čtivost a četla se opravdu velice dobře a rychle, knihu jsem dočetla před druhou ranní, takže jsem opravdu potřebovala vědět, jak to vše dopadne.
Moc se mi líbilo, že byl thriller velmi neobvyklý a žádný takový jsem zatím nečetla- moc se mi líbilo spojení reality s fikcí a jelikož byla hlavní hrdinka spisovatelkou thrillerů, tak to byl opravdu thriller se vším všudy - líbilo se mi, jak se v příběhu prolínala realita s autorčiným smyšleným knižním světem, to jsem zatím v žádném thrilleru neviděla a dělalo to příběh o dost zajímavější. Děj byl plný překvapení a zvratů, které jsem nečekala, vždy mě potěší když je thriller napínavý a nedokáži odhadnout závěr- a to přesně se stalo u této knihy- vůbec jsem nečekala že to tak skončí.
Hlavní hrdinka byla velmi zvláštní a asi i kvůli své neobvyklosti a odlišnosti jsem si jí po celkem krátké době oblíbila, i když nad některými věcmi, které udělala jsem si ťukala na hlavu.
Jediné zklamání pro mě byla jedna velice podstatná a klíčová věc celého příběhu, která se v knize vůbec nedořešila a já se celou dobu těšila že se dozvím, jak to bylo a konec byl celkově dost uspěchaný,ale jinak má ode mě autorka obdiv za tak neotřelý a neobvyklý thriller, který mě svou originalitou příjemně překvapil a mohu Vám ho vřele doporučit.

Adris
08.04.2021 3 z 5

Líbilo se mi propojení jakési slávy, stalkerství, fanfikcí. Lucy jako tvořivec byla správně nesamostatná, zahleděná do svých děl - tzv. mimo realitu.

Příběh je čtivý, avšak se nese v ponurém tónu, se spoustou vnitřních monologů a rozvleklých popisů okolí. Celkem mě zklamalo konečné rozuzlení. Ani jsem nemrkla a na stránce to bylo vyřčeno. Sice jsem děj neuhádla, ale dokázala bych si představit údernější rozuzlení!

Kniha je vlastně takovým naznačením v mnoha směrech, jak by se děj dal víc rozpracovat!

hanap
06.04.2021 3 z 5

Po pravdě, nevim,
začátkem jsem se musela prokousat, v polovině knihy to začínalo být zajímavé potom se příběh stal dynamický a konec-nevyřešen.

ela1972
05.04.2021 4 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem od Linda007

Linda007
05.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Vzhledem k nic moc hodnocení na Databázi knih jsem neměla vysoká očekávání. Kniha se mi líbila. Konec bych více rozpracovala. Zajímalo by mě třeba proč Dan svoji ženu tak zradil. Přece jen bezdůvodně vám tohle manžel neudělá. Chtěla bych více vysvětlit psychickou poruchu Lucy. Imaginární přítel, který se po traumatu (nebo potom co možná zlomila vaz Teddymu) změnil časem v rozdvojenou osobnost?
Chtěla bych vědět více o vztahu Sashy s manželem atd..
Přemýšlím teď o názvu knihy, možná se mi ani moc k ději nehodí.

thrillery tajemství lhaní, lži zmizení lidí zmizení dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva