Po pravdě

Po pravdě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458800/bmid_po-pravde-ih4-458800.jpg 4 244 86

Po pravdě… všichni lžou. Lucy Harperová je talentová spisovatelka a autorka několika bestsellerů, díky kterým získala slávu, peníze i miliony fanoušků. Kromě toho má Dana – zneuznaného a žárlivého manžela, jehož pokusy stát se spisovatelem nedopadly valně. Teď Dan zmizel, a navíc to není poprvé, kdy se ztratil někdo z Lucyina okolí. Před třiceti lety zmizel i její bráška Teddy a nikdy ho nenašli. Lucy, jediná svědkyně, si o tom, co se stalo, bezradně vymýšlela jeden příběh za druhým. Vyšetřující detektiv zuřil a její rodiče propadali zoufalství. Právě tehdy zjistila, že dokáže vyprávět poutavé příběhy, a ze svého talentu těží dodnes. Z Lucy se však stala dospělá žena, která se nemůže věčně skrývat za smyšlenými historkami. Celý svět ji pozoruje, její život je pod drobnohledem… život plný příběhů, z nichž některé jsou uvěřitelnější, jiné už méně. Mohla tenkrát Teddymu ublížit? Zabila svého muže? Přichází chvíle, kdy Lucy Harperová konečně řekne pravdu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

To Tell You The Truth , 2020

HanulkaK.
10.11.2021 5 z 5

To bylo super, jsem ráda, že to dopadlo takhle.

iveta3689
09.11.2021 3 z 5

Snad až do půlky jsem měla chuť knihu odložit, teprve potom mě nějak zaujala. Nebylo to ale nic strhujícího, spíš jsem už chtěla konečně vědě, jak to dopadne (bez zdržování). Autorčin styl je neslaný nemastný, postavy jsou protivné. Hlavní hrdinka se podivně nechá manipulovat, je nevyrovnaná, naivní, možná až hloupá. Její manžel je macho, kterého jsem měla chuť proplesknout skoro při každé větě, kterou pronesl. Na autorku jsem četla samou chválu, ale po této knize nemám chuť sáhnout po nějaké další.

Monika164
30.09.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako Chůva a těším se na Spálenou oblohu.

rodak
22.09.2021 5 z 5

Jako se mi líbila Chůva, tak i tato kniha nezklamala. Autorka totiž píše velice čtivě, baví vás to a čekáte co z toho vyleze. Za mě spokojenost.

kytarka
14.09.2021 5 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky a jsem nadšená! Dlouho jsem nečetla, tak dobrý thriller. Jako hlavní postava je zde Lucy, která je spisovatelka. Velmi dobrý námět, doporučuji přečíst.

L.Helena
12.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Po pravdě? Nějak jsem nedokázala skousnout tu imaginární polohu knihy, domnívala jsem se, že Lucy trpí nějakou duševní poruchou, která bude dříve či později odhalena. Tím spíš, že se tak snadno nechala Danem manipulovat. Jinak kniha mě bavila tak kolísavě, některé pasáže jsem doslova hltala, jindy mi to zase přišlo dost nezajímavé. Konec mě donutil k zamyšlení, jak hrozné musí být, když se vám ztratí blízký člověk, a vy se nikdy nedozvíte, co se s ním stalo. O to horší, že se v tomto případě jednalo o malé dítě. 3,5*

BlueTer
04.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Ostatní knihy spisovatelky se mi moc nelíbily, takže jsem i k téhle byla docela skeptická. Ale k mému údivu, se kniha četla velmi dobře, děj svižně utíká a čtenáře udržuje v napětí. Za co ale strhávám hvězdičky, je fakt, že autorka nedopsala, co se stalo Teddymu, myslím, že kdyby tak udělala, kniha by byla zase lepší. A čekala jsem, něco více záludnějšího, ta kniha mohla skončit tolika zajímavými způsoby a ne tím, že si sousedi na zahradě křepčí drahé obrazy. Knížka má velký potenciál, ale ten konec ji strašně uškodil. Komentář od uživatele Kekik to řekl úplně přesně.

zimolka
24.08.2021 5 z 5

Do půlky knihy jsem se spíše do čtení nutila,ale pak mě to vtáhlo a knihu jsem nemohla odložit.Konec mě zase až tak nevadil,nemůže vždy vše nějak dopadnout.I ve skutečném životě jsou bohužel případy co se nikdy nevyřeší,jediné co mě trochu lezlo na nervy byla Eliza.

kanitsuj
30.07.2021 3 z 5

Po pravdě bylo to trochu přehnané, překombinované, ne vždy přehledné a realistické, ale jde o zajímavý námět, který si pohrává s pozorností čtenáře a spolehlivostí vypravěče. Určitě se nejedná o žádný propadák, ale autorka má rozhodně lepší tituly /Spálená obloha, Chůva/.

Kekik
10.07.2021 2 z 5

(SPOILER) Polední věta v anotaci je (a nebo možná není?) výsměch čtenářům.

Pane jo. Těšila jsem se na knihu od mé oblíbené autorky. Ignorovala nepříliš lichotivé hodnocení, jelikož jsem věřila, že
mě autorka nezklame. Jenže tentokrát ani já nejásám radostí.

Téměř celou knihu jsem bojovala s příběhem. Ten se totiž neskutečně táhne. A to po celou dobu. Žádná akce, žádné napětí, žádné vzrušení, což běžně od thrillerů očekávám.

Námět zní přitom tak úžasně. Spisovatelka thrillerů má tajemství. Co se stalo jejímu bratrovi a může i za zmizení svého manžela? Co je pravda a co fikce? Anotace je velmi lákavá. Bohužel příběh již tolik ne. Jeho zpracování dosti pokulhává. Pochvalu si zaslouží vyústění dějové linky zmizení manžela. To jsem nečekala.
Po dočtení mám víc otázek než odpovědí.

POZOR, SPOILERY! Následující část vyzrazuje děj.
Při čtení se mně hlavou honily různé teorie. Zabila Teddyho Eliza? Zabila Eliza i Dana, protože na oba žárlila? Je Teddy skutečný nebo je také výplodem Lucyininy mysli? Pátrání Lucy je jen zástěrkou před skutečností, jelikož odmítá uvěřit, že by zabila svého bratra?
Eliza, která je alter egem Lucy, je dle mého názoru vrahem malého Teddyho. Věta v předposlední kapitole, kdy Lucy pronese, že již jednou zlomila někomu vaz, tomu odpovídá. Myslím si, že v tu chvíli, kdy byli v tunelu, a Ben mířil zbraní na Lucy, to byla Eliza, kdo byl zrovna přítomný. A řekla pravdu. Poté opět zmanipulovala Lucy, a navedla ji na scestí, že Teddyho unesli přízraky. To, že tato dějová linka není dořešena, je velkým mínusem celé knihy.

Hvězdinka
08.07.2021 4 z 5

A mně se to líbilo. Bylo to napínavé, čtivé, konec jsem takový netušila. Jen jsme se nedočkali rozuzlení jedné zápletky, ale zase tak mi to nevadilo.

klarence
04.07.2021 2 z 5

za mne krapet zklamání, kniha se četla dobře, jen jsem asi čekala něco víc ..

barus0282
28.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Kniha byla napínavá čekala jsem od toho ale bohužel víc. Moc jsem se chtěla dozvědět co se stalo s Teddym. Taky mi chybělo vyjádření starého detektiva k Lucy když se smrt Dana objasnila. Po pravdě mohlo to být lepší ale číst mě to bavilo.

putpuda
21.06.2021 3 z 5

Před chvílí jsem dočetla a nějak nevím, co si mám myslet ;) Četla se dobře, to jo, ale mám takový divný pocit, protože pro mě tedy zůstalo dosti věcí nedořešených nebo nevysvětlených.....ani to nebylo vyloženě nějak napínavé, pořád jsem čekala, kdy se něco semele....

ctenarkaEva
21.06.2021

Tak tahle kniha mě tedy bohužel nebavila. Postava imaginární Elizy mi vůbec nesedla, spíš mi až vadila. Knihu jsem dočetla spíše se sebezapřením.

monika0356
20.06.2021 4 z 5

Knihu jsem precetla temer jednim dechem, bylo to dobre rozjete, Dan me vytacel, Lucy svym nizkym sebevedomim taky, ale cetlo se to hezky. Konec me zklamal, ale koukam, ze nejsem jedina.

KatyM.
19.06.2021 3 z 5

Kniha se sice četla dobře, ale konec knihy mě trochu zklamal, čekala jsem co se stalo vlastně Teddymu.

Surikata369
11.06.2021

Po pravdě? Tohle se nedalo. Ta skladba vět, ta imaginární Eliza, to chování hlavní hrdinky... Hodnocení nedávám, jelikož jsem to před půlkou knížky vzdala a jelikož nechci poprvé dát nějaké knížce ,,odpad".

111moni
11.06.2021 5 z 5

Knihy autorky jsou především o manipulaci, otázka je, kdo kým. A to umí autorka mistrně, nevíte, zda hlavní hrdince fandit, nebo byste ji roztrhli jak hada, leze vám celou dobu na nervy. V této knize navíc vkládáním psaných ukradených vzpomínek, kterými se manžel hodlal zviditelnit, a alterega Elizy. Musím napsat, že po přečtení jejich knih nemám nikdy pocit " a dobro zvítězilo nad zlem" , závěr je něco, co vypadá "skoro" dobře. Nicméně je to rozhodně jiné, čtivé a za mě to nemám chuť odložit, ale chci sakra vědět, jak to dopadne.

MiskaMa
09.06.2021 3 z 5

Knížka jako taková se mi četla dobře, bohužel mě zklamal její konec. Čekala jsem aspoň nějaké vysvětlení.

Hodnotím jí ale lépe, než autorčinu knížku Chůva.

thrillery tajemství lhaní, lži zmizení lidí zmizení dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva