Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184176/bmid_pisecny-muz-wry-184176.jpg 5 4606 857

Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je vychrtlý, silně podchlazený a má legionářskou nemoc. V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle registru obyvatel má být mladík již sedm let po smrti. Jak je to možné? Vždyť z jeho vraždy je podezřelý sériový zabiják Jurek Walter, kterého před třinácti lety zatkl komisař Joona Linna a který byl odsouzen k doživotní izolaci na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Starý případ je nutno znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Co když je dosud naživu i mladíkova sestra, která tehdy zmizela spolu s ním? Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Sandmannen , 2012

Ormos Atalia
26.12.2013 5 z 5

Moc jsem se na "Písečného muže" těšila a příběh mě nezklamal. Přečetla jsem ho jedním dechem. Jen bych dala malé mínus závěru knihy, ten se mi nezdál moc povedený.

vysypanel
22.12.2013 5 z 5

Napínavé a velmi dobré. Už dlouho jsem se tak nebál o hrdiny jako v téhle knize. Konec nahrává k pokračování, což by nebylo špatné .-)

oilily65
22.12.2013 5 z 5

Úžasná,propracovaná a napínavá kniha. Od začátku d konce.

vehement
20.12.2013 5 z 5

Keplerovic opět zabodovali.
Už závěr Svědkyně ohně naznačoval , že bude následovat přímé pokračování nastíněných událostí kolem Jurka Waltera.
Joona Linna je opět skvělí ačkoli si myslím, že tentokrát trošku ustupuje před novou "vycházející hvězdou" Sagou. Ta je perfektní, hlavně její pobyt na "klinice". Bomba.
A vzhledem k závěru Písečného muže si myslím, že příští
kniha by mohla být věnována "pouze" jí. No uvidíme. Nebylo by to špatné, je křehká a zároveň drsná a "zabijácká" :-)
Každopádně se kniha čte velice dobře, opět jsem ji nechtěl odložit a hltal každou stránku. Styl krátkých kapitol je dynamický, což je dobře.

Hella
19.12.2013 4 z 5

Perfektní. Čtivý, poutavý příběh a konec neskutečně graduje. Jistě by se pár maličkostí našlo (jako třeba jak hned jedna z postav ví, kam budou směřovat kroky policistů a je tam nesmyslně rychle ještě před nimi), ale knize to vůbec neubírá na originalitě a grádech.

pavlina361
18.12.2013 5 z 5

Jako vždy od Larse Keplera na výbornou, přečteno jedním dechem a těším se na další knihu :-)

kitlik
15.12.2013

Kniha se mi moc líbila, napětí od začátku do konce a to jsem si ji půjčila náhodou ,předchozí díly jsem nečetla ale už se na ně těším.

hanap
11.12.2013 4 z 5

Kniha se mě líbila, dobře se čte , udržuje čtenáře v napětí , doufám v nějaké pokračování .

Ronin Roujin
10.12.2013 4 z 5

Líbilo se mi to hodně. Lepší než Paganiniho smlouva a s hpnotizérem tak pade na pade. Sem tam bylo něco předvídatelnější ale ta temná atmosféra příběhu byla výborná. Hlavní záporňák dosahoval minimálně kvalit slavného Hanibala Kanibala a to i přes to, že původem patřil k našim úhlavním nepřátelům. Jsem zvědavý na Svědkyni.

avalsoraj
09.12.2013 3 z 5

Asi tak do dvou třetin knihy mě to bavilo, ale od momentu, kdy se mnohonásobnému vrahovi podařilo utéci z psychiatrické léčebny, mi začal pracovat zdravý rozum a začala jsem pochybovat. Už na začátku knihy nás přece autor detailně informoval, kolika zakódovanými dveřmi musel nový lékař projít, než se na uzavřené oddělení dostal. A najednou stačilo tak málo, aby unikl na svobodu? Konec knihy mě zklamal definitivně. Musím souhlasit s Hlavinkou, bylo to divné, a to je ještě dost mírný výraz. Připadalo mi, že si autor (autoři) liboval v potocích krve a detailním popisu smrtelných zranění. Zároveň mi běželo hlavou, že všechny postavy jsou zřejmě supermani. Už toho bylo trochu moc a přiznám, že jsem pak už jen přeskakovala stránky a začala se těšit, až budu číst jinou knížku. Mám ráda inteligentní detektivky, v nichž do poslední chvíle vraha neznám a jsem autorem nucena k přemýšlení. Navíc autor porušil dokonce několik "přikázání" pátera Knoxe, určených pro dobrou detektivní literaturu.

hlavinka
09.12.2013 3 z 5

Musim souhlasit s nekterymi, co dali jen 3 hvezdy. Taky jsem se tesila, nebot predchozi knihy jsem vzdy zhltla na posezeni. ale tady se ne a ne zacist, povedlo se mi to asi az nekde za pulkou. a konec byl dost divny.... Za mne byla nejlepsi Svedkyne ohne a tu tedy neprekonali :-/

Nanynna
05.12.2013 5 z 5

Opet nezklamali!! Doporucuji precist, cetla jsem jednim dechem... :))

mončičáček
03.12.2013 3 z 5

Zatím nejlepší knížkou od Keplera je podle mě Svědkyně ohně. Písečný muž je fajnová relaxační četba, při které cesta busem nebo vlakem parádně uteče, ale často má člověk pocit, že vtipy o policajtech mají v něčem asi pravdu :-) Na Larssona nebo Adler-Olsena prostě Kepler nemá, i když jsou to dva v jednom :-)

MiaVanAcid
02.12.2013 5 z 5

Prozatím nejlepší kniha od Larse Keplera, přečetla jsem během odpoledne :-)

dalimoni
01.12.2013 5 z 5

Další pokračování série s Joonem Linnou a opět na výbornou. Pro mě asi nejnapínavější ze všech 4, co byly u nás vydány. Možná budeme spekulovat, že motivy pachatelů byly slabé a "nereálné", ale toto nechci hodnotit. Příběh je vystaven velmi zajímavě. Probíhá pararelně v několika dějových linkách a autoři velmi pomalu dávkují stupňující se napětí. Posledních 150 stran příběhu jede v šíleném tempu. Dočítal jsem pozdě v noci a pak jsem se "bál" jít na wc :-D. Nezapomeňte dočíst do poslední věty.

RADOST
25.11.2013 4 z 5

Napínavé čtení, které má spád a odvede vás od všedních myšlenek. Ovšem nesmíte začít přemýšlet. Protože pak vám začne vadit nevěrohodnost, nepřesnost, neoriginálnost, nelogičnost a v neposlední řadě i jakási nesmrtelnost několika postav. Přesto doporučuji k přečtení a za poutavost a čtivost dávám tu čtvrtou hvězdičku.

Lindulinek
25.11.2013 5 z 5

Tato slavná dvojce opět nezklamala. Příběh dobře promyšlený, postavy rozpracované do posledního detailu. I tak pro mě vede Svědkyně ohně.

LG73
24.11.2013 5 z 5

Miluji styl Kelerových knih. Překvapivé a skvěle konstruované změny v ději, vystupňované napětí a místy až hororová atmosféra. Podle mě není potřeba knihu dlouze hodnotit. Doporučuji přečíst a nechat se strhnout příběhem.

natyne
21.11.2013 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, bohužel se u mě zařadila mezi slabší knihy autora. Rozjezd i téma knihy super, ovšem konec zklamal.

raty
19.11.2013 5 z 5

Kniha, od které se nedá dost dobře odejít. Od poloviny jsem ji přečetla najednou. Dávám 5 hvězdiček a těším se na další.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler