Pastýř

Pastýř https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489271/bmid_pastyr-cR1-489271.jpg 4 257 257

Na Štědrý den roku 1957 se vrací z Německa domů mladý pilot královského letectva. Jeho letový plán je jednoduchý, palivová nádrž plná. Vše probíhá normálně... Pak ale letadlo začne selhávat. Nejdřív přestane fungovat kompas, poté vysílačka, a navíc nad Severním mořem padne hustá mlha, v níž pilot marně hledá přistávací dráhu. Už se vzdává naděje, když se objeví bojový letoun z druhé světové války. Tento stroj je "pastýřem", který navádí letadlo na přistání. Jeho zjevení je darem osudu, zázrakem mimo čas – a pro jednoho ztraceného pilota také nepochopitelnou záhadou... Tento drobný skvost klasika špionážních románů Fredericka Forsytha vychází v novém překladu Radka Uhlíře a s ilustracemi Emy Reisenauerové.... celý text

Literatura světová Horory Válečné
Vydáno: , Kalibr

The Shepherd , 1975

Jack93
01.08.2015 5 z 5

V této novele Forsyth opustil globálně politickou scénu, na níž se pravidelně odehrávají jeho velkolepá dílá. Pastýř je z tohoto úhlu pohledu úplně o něčem jiném. Přesto je mu téma velice blízké, protože sám působil jako pilot RFA.

Forsyth Pastýře napsal jako vánoční dárek pro svou ženu, která ho požádala, jestli by pro ni nevytvořil duchařskou povídku. Tak praví slavná Wikipedie.

Nejvíce ze všeho se mi líbil velmi plynulý děj a především nejasný a mystický závěr, který dodal novele na působnosti a trochu toho tajemna. Nelze jinak než za 5 hvězd.

viktor9049
23.11.2014

Krásná a plná kniha pro milovníky letectví, napětí a dobrodružství s tajemstvím. Pro mě super, velmi dobře se to četlo (ale to vše od Forsytha), děj plynul a hltal jsem jej.

chabibi
13.08.2014

Nevíte,prosím,kdo tu knihu ilustroval?

matysek123
15.07.2014

Já mám Forsytha rád v pastýři ,Mistra klamu jsem nečetl ,jaké to je?

matysek123
15.07.2014

Já tu knihu mám a tak se mi líbila že jsem ji četl pořád ,vždy když ji otevřu tak jsem do ní zabrán a velice mne to baví ,můj zájem o období druhé světové války je neutuchající ale i poválečné knihy se mi velmi líbí ale nechápu proč tam napsali že je to Horor když mě samotnému to jako horor nepřijde

Filatov
17.05.2014 5 z 5

Opět útlá knížečka, která je ale hutná dějem a procpaná mystikou a na konci jsem se nevyhnul mrazení v zádech. S hlavním hrdinou a jeho pocity jsem se úplně sžil. Tahle knížečka má úplně všechno, co mám rád - trochu tajemna, kousíček historie z druhé světové a thrillerové prvky.

Michaeles
18.09.2013 5 z 5

Super kniha. Forsytha mám rád

mzajicek
01.08.2012 5 z 5

Narozdíl od ostatních Forsythů je tenhle příběh velmi kompaktní a přímočarý. Vlastně trošku hororová zápletka, trošku sci-fi. Čte se hezky, ale popravdě mám Forsytha radši např. v Mistrovi klamu.

Knišíl
26.07.2012 4 z 5

Po Žádné stopy moje druhá kniha no tedy spíše knížečka od Forsytha, a když to vlastně vemu tak ani Žádné stopy ani Pastýř nejsou knihy, které by charakterizovaly F.F. zaměření, přesto mě povídkové Žádné stopy a novelový Pastýř velmi bavily, teď se těším konečně na typicky žánrové Forsythovo dílo Den pro Šakala.

jprst
01.01.2012 4 z 5

Ačkoliv je autor mů j oblíbený, tato novela mě příliš nenadchla a ani nezaujala. Jedna z knih od Fredericka Forsytha, ke které se nevracím. Tím ovšem nechci říci, že by nebyla dobrá, ale stačí jednou.

Frederick Forsyth
anglická, 1938