Pastýř přehled

Pastýř https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489271/bmid_pastyr-cR1-489271.jpg 4 257 257

Na Štědrý den roku 1957 se vrací z Německa domů mladý pilot královského letectva. Jeho letový plán je jednoduchý, palivová nádrž plná. Vše probíhá normálně... Pak ale letadlo začne selhávat. Nejdřív přestane fungovat kompas, poté vysílačka, a navíc nad Severním mořem padne hustá mlha, v níž pilot marně hledá přistávací dráhu. Už se vzdává naděje, když se objeví bojový letoun z druhé světové války. Tento stroj je "pastýřem", který navádí letadlo na přistání. Jeho zjevení je darem osudu, zázrakem mimo čas – a pro jednoho ztraceného pilota také nepochopitelnou záhadou... Tento drobný skvost klasika špionážních románů Fredericka Forsytha vychází v novém překladu Radka Uhlíře a s ilustracemi Emy Reisenauerové.... celý text

Literatura světová Horory Válečné
Vydáno: , Kalibr

The Shepherd , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pastýř. Přihlašte se a napište ho.

Eisy
08.03.2024 5 z 5

Tak tohle byla lahůdka, krásná povídka!

alzbeta4340
26.02.2024 5 z 5

Ocenila jsem věcnost, pilot s porouchaným letadlem se choval docela racionálně. O to víc pak vynikl nadpřirozený motiv. Takhle se mají psát duchařské příběhy.

Česneksmedem
01.12.2023 5 z 5

Duchařskou a nadpřirozenou tematiku moc nemusím, ale tahle povídka je světlou výjimkou. Je to pohádka pro kluky v tom nejlepším smyslu slova. Navíc jsem se s jedním mužem od RAF osobně znal. Vyprávěl mi o tom, jak jako dítě viděl nad naší obcí letět vzducholoď Italia na své poslední výpravě. A to ho inspirovalo k jeho zálibě v létání.
Zpět ke knize. Jak známo, FF ji vytvořil jako vánoční dárek pro svoji manželku. Nevím, jak z něj byla nadšená ona, ale já hodně. Parádní jednohubka!

Vychází Ticho a další knižní novinky (44. týden)

29.10.2022

Kniha Pastýř v seznamech