Partner

Partner https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5584/partner-5584.jpg 4 181 30

Danilo Silva vede prostý, nenápadný, samotářský život v malém brazilském městečku. Jeho minulost však měla řadu podob. Před čtyřmi lety se jmenoval Patrick Lanigan a byl společníkem v prominentní firmě v Biloxi. Měl krásnou ženu a dvouletou dcerku a před sebou skvělou budoucnost. Jedné zimní noci však zůstal uvězněn v hořícím autě a zemřel strašnou smrtí. Když ho pohřbívali, rakev obsahovala jen jeho popel. Ve skutečnosti Patrick potají sledoval vlastní pohřeb. Potom zmizel. Za šest týdnů byla odcizena mnohamilionová částka z bankovního konta jeho firmy a od té chvíle nikdo nepochyboval, že Patrick žije. A někteří nepřestali doufat, že ho najdou...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

The Partner , 1997

pipetion
29.07.2015 4 z 5

Příjemné a nenáročné čtení na dovolenou. První třetina mě zaujala. Brazílie. Velká krádež peněz. Únos. Ve druhé třetině jsem si byla téměř jistá, jak vše skončí. Ale poslední třetina mě vážně překvapila ... ani jsem nečekala, že jsem tak naivní.

Misan1993
23.09.2014 4 z 5

Tato kniha je doslova taková " házená s obrovskými čísly", ale velice dobře čtivá. I když už jsem od Grishama přečetl lepší knihu, nemůžu proti ní napsat ani slovo :)

Nemerose
12.05.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších, co jsem doposud četla. Propracovaná do detailu, jen škoda toho závěru, i když to by snad nebyl Grisham, že?

Ladys
16.02.2014 3 z 5

Ve srovnání s Firmou slabší kousek, ale pořád slušný

Skripi
02.01.2014 3 z 5

Kniha skôr priemerná podľa mňa. Dve tretiny knihy sú iba rozprávaním, viac ma bavia také, kde je viac deja.

Dandy1
27.03.2013 2 z 5

Na tohoto autora průměrná kniha.

elcapitano
26.10.2012 4 z 5

Akční, poutavé, chytré..bavilo mne to. Jedině snad trošku předvídatelné.

Aliii
13.09.2012 5 z 5

Úžasně napsaná kniha, nepustí vás ani na chvilku! Od Grishama asi to nejlepší, co jsem četla.

dalimoni
02.01.2012 5 z 5

Velmi propracovaný příběh, tradiční skvělý vypravěčský styl autora, výborný děj a ten konec :-), určitě doporučuji, Grishama mám rád, klasika jako je Firma, kterou jsem četl už hodně dávno (tak 15 let zpět), Grisham stále udržuje vysokou kvalitu.

Knihy72
30.11.-0001 5 z 5

U soudního dvora v Biloxi ve státě Mississippi se chystá projednávání neobvyklého případu - pozůstalí po osobách zemřelých na následky kouření žalují o náhradu škody finančně nesmírně silnou společnost vyrábějící tabákové produkty. Jejich stranu právně zastupuje neméně silná a vlivná organizace, která se hlavně opírá o veřejné mínění a ohání se vysoce humánními a morálními pohnutkami, ale přitom jedná pouze ve vlastním komerčním zájmu. Rozehrává se případ plný intrik, zneužívání zákonů a korupce. Žalující i žalovaná strana vytvářejí početné štáby nejlepších právníků, odborných poradců a organizátorů, kteří za astronomicky vysoké honoráře vypracují jedinou taktiku - soustředí se na soudní porotu ve snaze zajistit, samozřejmě podle naprosto odlišných hledisek obou soupeřících stran, její rádoby optimální složení. Pracovní štáby připravují soudní proces pečlivě několik let, vždyť v sázce jsou desítky milionů dolarů. S důslednou vytrvalostí a důmyslnými metodami zcela nezákonně prověřují navržené členy poroty, bez ustání je sledují a zjišťují jejich postoj k případu. Celá tato složitá, nákladná i riskantní příprava však vyznívá naplano, během procesu začne totiž porota jednat proti všemu očekávání...

V roce 2003 vznikl podle Grishamova románu film s Dustinem Hoffamanem, Rachel Weiszovou, Johnem Cusackem a Genem Hackmanem v hlavních rolích.