Partner

Partner https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5584/partner-5584.jpg 4 181 30

Danilo Silva vede prostý, nenápadný, samotářský život v malém brazilském městečku. Jeho minulost však měla řadu podob. Před čtyřmi lety se jmenoval Patrick Lanigan a byl společníkem v prominentní firmě v Biloxi. Měl krásnou ženu a dvouletou dcerku a před sebou skvělou budoucnost. Jedné zimní noci však zůstal uvězněn v hořícím autě a zemřel strašnou smrtí. Když ho pohřbívali, rakev obsahovala jen jeho popel. Ve skutečnosti Patrick potají sledoval vlastní pohřeb. Potom zmizel. Za šest týdnů byla odcizena mnohamilionová částka z bankovního konta jeho firmy a od té chvíle nikdo nepochyboval, že Patrick žije. A někteří nepřestali doufat, že ho najdou...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

The Partner , 1997

Luigi1
Luigi1
18.10.2023 5 z 5

U této knihy jsem se docela bavil kniha se mi líbila byla dobře napsaná doporučuji

Steve1511
Steve1511
24.05.2022 5 z 5

Parádní jízda. Krásná spektakulární stavba, která vydrží až do úplného konce bez logických lapsusů. Patrickovi nejde nefandit. Miluju jak Grisham dokáže dát život jednotlivým postavám. Je to radost číst.

Majto
Majto
17.03.2022 4 z 5

Nooo, musím uznať, že som si dobre počítal a pobavil sa.
Skvelo napísané, zaujímavý dej, dobre rozpletené, i keď od istého momentu som tušil, čo sa na záver stane, čo sa mi potvrdilo...

BlackBlade
BlackBlade
07.04.2021 5 z 5

Dobře napsáno, příběh se postupně rozmotal na jasné konce, které měly hlavu i patu. A úplný závěr tomu nasadil korunu, že všechno nemusí klapnout dle plánu.

Aparát
Aparát
23.02.2021 2 z 5

Příběh hlavního hrdiny je rozhodně zajímavý a je velká škoda,že se mu dostává jen okrajového vyprávění.Velké množství nastíněných postav a málo snesitelného čtiva které by dokázalo udržet zajímavost.Nicméně poslední kapitola malinko urovnala celou tu otravnost.

MatoPalkes
MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Príbeh super, koniec som chcel iný ale taký je život.

Lumír23
Lumír23
25.01.2021 5 z 5

Příběh se mi líbil, sice u nás neproveditelné, ale to poučení, to je prostě česká klasika: tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ... zde tedy spíše, tak dlouho je budeš ojebávat, až s tebou někdo vyjebe na kvadrát. Dobré čtení. Dobré poučení.

Zorro89
Zorro89
09.06.2020 5 z 5

Příběh byl skvělý ale konec trošku zamrzel, že se mu přítelkyně neozvala.

Michaleus
Michaleus
06.01.2019 4 z 5

Jemne nudný a statický dej bol nakoniec zachránený sériou záverečných plot-twistov

tak.normal
tak.normal
15.09.2018 4 z 5

Trochu moc, ale asi ani nevím čeho, že by fikce?

jan0504
jan0504
26.08.2018 4 z 5

Mne na tom Grishamovi stále niečo chýba...každopádne, je tu poučenie z knihy: Keď si niečo naplánujete do úplného detailu, stále nezabudnite na faktor nevyspytateľnosti ženskej povahy :-)

GilGalad
GilGalad
08.07.2018 4 z 5

Dočetl jsem v podstatě jedním dechem a je to kniha, která je řemeslně skutečně napsána velmi dobře. Je pravda, že chvílemi jsem měl pocit, že to všechno hlavnímu hrdinovi vycházelo až moc podle plánu, nicméně nebudu spoilovat. Je pravda, že Patrick mi nepřirostl tolik k srdci jako Marco v Lobbistovi - tam mi např. nevadila plastičtější a trochu vláčnější pasáž z Itálie, kde jsem se měl možnost s hlavním hrdíïnou více sžít. Grisham často operuje s hrdinou, který je na útěku a snaží se vymanit ze zajetého systému, který ho válcuje. Patrick to ale vzal opravdu poctivě. Zamilovaná linka mi zde přišla plochá, ale nakonec nevýznamně významná.

1amu
1amu
27.03.2018 5 z 5

To se panu Grishamovi povedlo ! Bohužel život není peříčko a očekávaný happy end se nekonal, ale tak to ve světě chodí. Happy endy jsou pouze v mnoha filmech točených v Holých vodách (tak říkali Hollywoodu pánové Voskovec a Werich). Kniha se čte úžasně, má spád a výborný námět. Čtenář fandí hlavní postavě seč může, ale ono to nestačí. Měl to mládenec vše dobře vymyšleno, vydržel obrovské fyzické útrapy a když jsme skoro v cíli .... bum ! A vše začíná znovu. Nebylo by špatné pokračování.

honzaknihovna
honzaknihovna
29.10.2017 4 z 5

Kdyby na konci byla svatba a kupa dětí, dal bych pět hvězdiček.

tulip131
tulip131
11.10.2017 4 z 5

Kniha nezklamala, opět skvělá zápletka, závěr taky překvapil, nečekala jsem, že i hlavní hrdina bude nakonec zrazen. Jediné co bych vytkala je velká spousta jmen/postav, ktere nebyly podstatne.

Metroušek
Metroušek
15.02.2017 5 z 5

Jeden z nejlepších Grishamových románů. Mám rád happyendy, ale tenhle konec byl stejně skvělý.

stanky
stanky
03.01.2017 3 z 5

Čte se skoro samo. Kniha má spád od začátku až do konce a zápletka je vymyšlená a propracovaná do detailů. Jen škoda toho konce, který pozorný čtenář odhalí už dlouho dopředu a příliš nejde dohromady s pragmatičností hlavní postavy.

Monačte
Monačte
26.10.2016 4 z 5

Kvůli posledním dvaceti stránkám knihy jsem seděla v autě v podzemní garáži obchodního domu. Tak asi takhle. Překonáte-li explicitní popis mučení, ze kterého vás bude všechno bolet a zorientujete-li se v divokých přesunech peněz, bude vás to bavit!

JosefKomensky
JosefKomensky
21.08.2016 3 z 5

Kniha je uuzasnaa a jejiim hlavniim teematem je lakota a hrabivost. Otazkou zustava kdo je v knize vlastne tim opravdickym zaporakem jak se pozdeji v knize ukaze kazdy ma jiny motiv a skoro u vetsiny motivu teto knihy je se obohatit na ukor nekoho jineho. Statu, manzela, firmy atd. Kniha taky zaroven ukazuje coz je Grishamovych knih ( cas zemrit, dedictvy, porota, nebo obchodnici z destem ) toho jak neuveritelne jednoduse se da prostrednictvim medii manipulovat s verejnym mynenim a ze media jsou dvousecnou zbrani, ktera muze byt pouzita jak k utoku tak zarooven k obrane necich zajmu/cilu.

Poznamaka - ten film z roku 2003 se ale bohuzel netyka teto knihy nybrz jeho knihy porota na uteku zaobirajici se tematikou zbrojniho prumyslu a osobnim ozbrojovanim.

3nitka
3nitka
24.12.2015 4 z 5

Pridávam k jeho lepším knihám. Začiatok super, a ten koniec mňa osobne prekvapil. Taký som nečakala.