Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1887/bmid_panenka-hgP-1887.jpg 4 490 83

Osmadvacetiletá floridská právnička Amanda Travisová je ztělesněním moderní úspěšné ženy. Je krásná, sebevědomá a energická; miluje svou práci obhájkyně, ve vztazích si zakazuje sentiment, lásku redukuje na uspokojující sex. Je neúnavná, jedinou relaxací jsou pro ni hodiny spinningu ve fitcentru. Zvrat v denní rutině přinese telefonát. Její matku žijící v Torontu obvinili, že v hotelu Four Seasons zastřelila neznámého muže. Amanda, jíž se podařilo vytěsnit z paměti vzpomínky na dětství a domov, se vrací do Kanady, aby se tam znovu setkala s holčičkou-panenkou, jakou bývala: ustrašenou a manipulovatelnou, milující svou panovačnou a náladovou matku. Když se snaží sestavit matčinu obhajobu a odhalit pozadí vraždy, z minulosti vyplouvají tajemství tak temná, že už neohrožují jen Amandinu pověst, ale i její život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Puppet , 2002

ronave
15.07.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha s nečekaným závěrem. Ať jsem si domýšlela konec jakkoliv, tohle mě nenapadlo...
Nedá se jinak než doporučit :-)

Januli
02.07.2019 3 z 5

SPOILER:
Závěr pro mě docela překvapující, protože jsem nečekala incestni vztah, který mi knížku docela zhnusil. Knize by prospělo méně stran. A happy end? Asi jo no...

Warty
26.04.2019 5 z 5

Naprosto strhující od začátku až do konce. Závěr zcela nečekaný. Prostě kniha, jak má být.

pingu1
18.03.2019 3 z 5

Opět jsem sáhla po knize mě oblíbené autorky, ale tentokrát žádná sláva. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, děj místy moc rozvláčný .... Konec zajímavý, ale autorka má i lepší knihy.

renca5386
05.03.2019 4 z 5

Ze začátku jsem přemýšlela o tom, že knihu odložím. Neudělala jsem to a nakonec jsem knihu dočetla jedním dechem.

jana79
24.02.2019 4 z 5

Opet vyborna kniha od skvele autorky

Majulda8
25.10.2018 4 z 5

Od spisovatelky už jsem četla lepší knihy. Vadily mi některé opakující se výrazy hlavní hrdinky.

Veru.Viti
18.10.2018 3 z 5

Námět byl opravdu zajímavý, ale asi jsem od toho čekala víc. Prostřední část knihy mě vyloženě nebavila. Hlavní hrdinka mi nepřirostla k srdci a od samého začátku mě štvala. Uprostřed nejvíce, kdy se xxx stran vůbec nic nedělo, pouze si povídala sama se sebou. Na konci už to zase hezky frčelo. Po dalších knihách od této autorky už asi nesáhnu.

Veronika33
30.08.2018 4 z 5

Klasická Joy Fieldingová, zaujímavý námet, výborné pútavé spracovanie, sympatické postavy. Musím však pripustiť, že o máličko slabšia ako ostatné knihy, ktoré som od nej čítala. Stále však výborné čítanie napr. na dovolenku.

majulda
11.08.2018 2 z 5

Jsem rovněž rada, ze toto nebyla ma prvni kniha od Fieldingove, protote jinak bych uznemela chut cist od ni cokoli dalsiho. Vadila mi tam hruba slova, obzvlaste jedno, ktere stale opakuje. Celkove mi to prislo malo promyšlené, protože jsou tam části, ktere po prozrazeni pointy nedavaji smysl, napr. Fotka a jeji popis vcetne stari osob nemohlo absolutne odpovidat.

moudivlacek
27.06.2018 4 z 5

Moc podařené rodinné drama, tato autorka dle mého umí vystihnout samou podstatu věci - nitro svých hrdinů. Naoko se někomu může zdát Amanda pěknou potvorou, ale člověk se také musí podívat, proč se tak děje, a během děje dostane vysvětlení. Ano, ne každý (i když prožije třeba něco podobného) se pak chová jako Amanda, přesto si myslím, že to byl svým způsobem její způsob vyrovnat se se svou minulostí.
Ben je pak zlatíčko a rozhodně má dobrý charakter.
Skvělé počtení

Gabetka
06.06.2018 2 z 5

Jsem ráda, že tato kniha nebyla první, kterou jsem od autorky četla. Asi bych už se k dalším nedostala. Většina ostatních je založena na nepředvídatelných zvratech nebo silných úderných dialozích, ze kterých občas mrazí, jak jsou skutečné. Zde jde o niterné pocity hlavní postavy omílané stále dokola, proto se děj nesnesitelně vlekl. Opravdu by neškodilo pár stran ubrat. Zápletka negradovala, ale pomalu klopýtala k sice překvapivému, ovšem dost uhozenému závěru. Od autorky jsem četla všechny knihy, ale jen tahle mne zklamala.

zuzca.h
01.04.2018 3 z 5

Zajímavá zápletka s gradujícím koncem, ale ze začátku je těžké se začíst. Knize by prospělo o mnoho méně stran.

Vatter83
08.03.2018 5 z 5

Čtivé, napínavé až do konce, překvapivý závěr, ale na můj vkus zbytečně prekombinovany.

kaja77
03.01.2018 3 z 5

Pro mně docela nijaka kniha.moc mně nezaujala. Prostě jedná z mnoha knih s detektivní tématikou... Právnička ( hlavní postava) velmi málo sympatií vzbuzující tvor který myslel v podstatě jen na sebe...no tak tři hvězdičky ať neurazim zavedenou firmu Joy Fielding

SimonaP
18.05.2017 3 z 5

Hlavní postava nesympatická, děj nic moc, až ke konci se to trochu rozjede a přijdou zvraty. Knize by prospělo méně stran.

allyce
27.03.2017 4 z 5

Další bezvadná kniha mé oblíbené autorky. A jak již někdo níže napsal, dokonce s kapkou romantiky, což sice úplně nemusím, ale tady mi to sedlo.

Jája92
23.02.2017 4 z 5

Má první kniha od autorky, velmi zajímavé čtení.

vedana
19.02.2017 3 z 5

Chvilku jsem se s knihou prala, ale neustále jsem byla zvědavá, jak bude příběh pokračovat , začetla jsem asi tak v polovině a pak už to byla "lavina" a dočetla jsem během víkendu. Kdyby autorka vynechala zdlouhavý začátek, byla by kniha naprostá jednička. Rozuzlení příběhu bylo hodně zajímavé a líbilo se mi. Myslím si, že ještě sáhnu ppo další knize od této autorky.

rengers
22.10.2016 1 z 5

Četl jsem až do strany 100, a bohužel to nešlo dál. Právnička která řeší stupidní případ, je dvakrát rozvedená a pořád myslí jen na sex. Deset stránek je o tom, jak cestuje letadlem za matkou, která zastřelí muže, kterého nejspíš vůbec neznala a nakonec dvacet stránek, jak se ubytovává v hotelu, napouští si vanu až po okraj a ožírá se. Toť ve 100 stránkách vše. Ufff.