Paměť mojí babičce

Paměť mojí babičce https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5451/bmid_pamet-moji-babicce-jlJ-5451.jpg 4 734 128

Román dvaadvacetileté studentky Petry Hůlové je mimořádně vyzrálým prozaickým dílem. Jeho děj se odehrává v Mongolsku, osou příběhu je strhující vyprávění žen tří generací o všem, co v životě viděly, zažily, protrpěly. Kniha je psána živým jazykem s množstvím místních slangových výrazů, vtahujících čtenáře do neopakovatelné atmosféry života v Mongolsku. Tato kniha obsadila 1. místo v anketě Lidových novin KNIHA ROKU 2002.... celý text

bolkovo
15.03.2012 5 z 5

Pro mě jedna z nejkrásnějších knih, je velice zvláštní a neuchopitená, ohromně lidská.

Sense
09.10.2011 4 z 5

Hodně zvláštní věc. Kniha je sice čtivá a má velice zajímavý styl, který vtáhne do děje. Ale vtáhne do děje tím způsobem, že si připadáte jako potopení v hlavě nejdřív jedné a potom více dívek/žen. Připadala jsem si slepá a přidušená, visící na nějakém podivném místě, které jsem si pořádně nedokázala představit. Knihy tohoto typu skoro nečtu a asi proto jsem taky měla nepříjemný pocit z toho že, hlavně ze začátku, jsem nic moc nemohla předvídat, ani chování postav (čemuž nepochybně napomáhá nepřítomnost přímé řeči). Připadala jsem si jako zajatec v nějaké hloupé hlavě, se kterou nedokážu nic udělat.
Nicméně to bylo velice zajímavé a nechává to ve mě rozporuplné pocity, ale jsem ráda, že jsem si to přečetla. Rozhodně se vám způsob vypravování usadí v mozku a bude tam chvíli strašit a říkat vám svým hlasem vaše myšlenky.
A ještě jsem si všimla, že věty často začínají slovem "já". To bylo taky zvláštní.

JelizaRose
17.08.2011 5 z 5

Nejdřív jsem byla opravdu zmatená a nevěla o co jde....když jsem se po docela dlouhé době konečně vyznala, byla jsem mile překvapená! Úžasná knížka, kterou jsem si nedávno dokonce koupila a chystám se jí znovu přečíst :o) Já tedy rozhodně nadšená byla.

WEIL
25.06.2011 2 z 5

Dvě hvězdičky, neb přes pěkný styl, tak postrádám v tom celém něco, čeho bych se reálně mohl chytit. Visí to celé spíše ve vzduchu než v realitě.

Slečna L.
02.05.2011 4 z 5

Výborná kniha, alespoň pro mě. Už jen vybráním Mongolska jako prostředí pro mě bylo zajímavé, protože tuto zemi nijak neznám a autorka mi příblížila život tady. U této knihy se přílišně nemusíte soustředit a já občas po takovýhle nenáročných a nesložitých knihách ráda sáhnu. Mám ráda příběhy, které popisují rodinné vztahy a tento mě chytl za srdce. Ukázal mi, že mezi rodinnými příslušníky nemusí být jen láska.

Domenica
03.03.2011 5 z 5

Mě se tahle kniha dost líbila, ale nic převratného v ní nebylo. Prostě sága, velmi povedená, ale pouze popsala život jedné rodiny.

kristeen
02.02.2011 5 z 5

Skoro bych řekla, že tahle knížka už je taková klasika...

Indiánka
10.01.2011 3 z 5

Když jsem četla, tak jsem moc nechápala, jestli nám autorka chce popsat situaci v Mongolsku, nebo jen příběh dívek. Jestli si tak nějak máme představit, jak se tam žije? Když jsem četla, moc jsem se nebavila, když jsem přečetla, tak si ji budu ještě dlouho pamatovat, ale že bych byla zrovna nadšená, to taky ne. Hodně zvláštní, tak bych to možná nazvala.