Osvícení

Osvícení https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36472/bmid_osviceni-osviceni-6LD-36472.jpg 5 4173 647

Osvícení série

Hotel Overlook je považován za nejkrásněji položené horské letovisko na světě, ale nový zimní správce Jack Torrance, jeho žena Wendy a jejich pětiletý syn Danny v něm spatřovali víc než jeho krásu. Jack viděl v Overlooku příležitost, zoufalý způsob, jak uniknout životní smůle a zoufalství, Wendy zase kýženou samotu, která by mohla být poslední příležitostí k zachování narušené rodiny a Danny? Danny, požehnaný i prokletý náhlým osvícením, darem předvídavosti, viděl věci, které přesahovaly chápání malého kluka. Ve sto deseti prázdných pokojích Overlooku viděl skryté zlo, které číhalo jen na ně...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Shining , 1977

Clash
24.03.2011 5 z 5

Máte nějakou knihu, kterou když jste četli tak vás na tolik spoutala a vtáhla do děje, že jste se nemohli ani vysmrkat ? Tak to je ona ... Nejlepší kniha od Kinga, kterou jsem kdy četl. Mrazivá atmosféra, psychicky zdeptaný Jack, který se každou chvilku má zbláznit a veliká sněhová valnice. Opravdu kvalitní čtení na dlouhé, zimní večery.

Fiza
07.02.2011 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Kinga četl a to někdy v roce 2000 a na kterou mě přivedl seriál Přátelé...v jejich podání to sice bylo přeloženo jako Záře, ale v knihovně jsem se naštěstí nenechal zviklat a tuto pecku jsem si našel... Kubrickovo zfilmování mi nepřišlo ani zdaleka tak děsivé jak toto čtení...

deiwi
18.01.2011 5 z 5

Vedle To asi nejlepší kniha od Stephena Kinga. Čtěte v noci a pokud možno sami. Husí kůži mám ještě když příběh někomu vyprávím :)

p.mihoc
04.12.2010 5 z 5

Kniha začíná jako ceklem dobré psychologické dílko rozebírající nitro a problémy hlavních postav. Ale čím víc se přibližujeme k hotelu Overlook, tím více na nás začíná padat atmosféra tajemna a hrůzy, kterou King dokáže tak nenapodobitelně navodit. A od okamžiku, kdy hotel začíná odkrývat svá hrůzná tajmeství, ze kterých už zešílelo pár, v minulosti ubytovaných (možná i čtenářů), není cesty zpět. Atmosféra strachu a hrůzy, houstnoucí s přibývajícími stránkami, Vám nedovolí odskočit si ani na záchod.

pofka
30.11.-0001 5 z 5

Velmi oblíbená kniha...film je bezva, ale kniha je 1000x lepší.... četla jsem ji jedním dechem a nemohla jsem se nabažit!

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

Chvilku jsem váhal, zdali tento román mám ohodnotit čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Nakonec jsem tam lupnul pět a snad toho nebudu litovat. Příběh výborný a zpracování bravurný. Konec se mi dokonce i líbil. Já asi skutečně nemám co bych vytknul. Dokonce jsem se u toho i bál.

P.S.
Moc mě nepotěšila zpráva, že Stephen King plánuje pokračování.

petr2
30.11.-0001 5 z 5

Podle mě nejlepší horor jaký kdy kdo napsal.Tohle dílo nemá chybu.