Osamělý střelec

Osamělý střelec https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304011/bmid_osamely-strelec-gJb-304011.jpg 4 200 58

Seznamte se s ctihodným advokátem Sebastianem Ruddem. Jeho telefonní číslo nenajdete v seznamu. Nosí zbraň. Kancelář má v dodávce s neprůstřelnými okny. Dodávku řídí jeho bodyguard, který je zároveň jeho asistentem a jediným přítelem. Bere případy, o které by ostatní právníci ani nezavadili. A pokud se dostanete do problémů, rozhodně budete chtít mít tohohle osamělého střelce na své straně… „Sebastian Rudd bojuje za sociální spravedlnost a Grisham ho využívá k tomu, aby zabušil do právního systému… přímočarým, drzým, drsně poetickým, protřelým chlapským jednáním, díky němuž Rudd působí tak trochu jako Philip Marlowe jednadvacátého století.“ The New York Times Book Review... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Rogue Lawyer , 2015

RiverSong
26.10.2017 5 z 5

Fenomenální! Kniha, která ukáže skutečné fungování právnického oboru s drzým a sarkastickým hlavním hrdinou, kterého si prostě zamilujete. Přečteno jedním dechem.

JanaJane
04.08.2017 5 z 5

Skvělé čtení se spádem a dějem plným zvratů. Moc se mi líbila.

Peršanka
19.07.2017 2 z 5

Tak bohužel pro mě spíš přešlap, než bestseller se zlatou pečetí.

V28
01.07.2017 5 z 5

Když několikrát po sobě šáhnete po (z vašeho pohledu) špatné knize, rádi se vrátíte k příběhům a vypravěčům, kteří vás nezklamou. V mém případě to je John Grisham se kterým jsem začínal a vím co mohu od jeho knih čekat. Čtivá právničina s dobrým příběhem právníka na hraně, splnila mé očekávání a snad nastartovala sérii správně vybraných knih.

ankaras
12.06.2017 5 z 5

Moc pěkné čtení, takové jiné a zajímavé, ale pokračovat nebudu, vyloženě toto téma nevyhledávám.

hajrys
18.04.2017 4 z 5

Příjemné oddychové čtení z právnického prostředí. Skvělý pohled advokáta na soudní a policejní systém.

alnahu
17.04.2017 4 z 5

Dobrá thriler v kterém se nám představí Sebastian Rudd soukromý advokát, který obhajuje lidi,které nikdo obhajovat nechce,protože věří,že každý má nárok na spravedlivý proces.Kniha se četla dobře.

kadgam
13.03.2017 3 z 5

Trošku nabubrelo chválenkársky americké, čitateľné.
Páčil sa mi popis systému americkej justície, právnických a policajtných praktík. Číta sa skôr ako realistický opis než fikcia

albert19
12.03.2017 5 z 5

J e to první kniha od tohoto autora, ale mohu jen doporučit, velmi dobrá kniha.

klara225
06.02.2017 5 z 5

Trvalo mi sice trochu déle, než jsem knížku přečetla, ale to nic nemění na tom, že si dle mého názoru 5* zaslouží. Osamělého střelce, Sebastiana, si rychle oblíbíte. Velice chytrý, drzý, odvážný, sebevědomý advokát ve věcech trestních, s lidským přístupem a neortodoxními způsoby jak dosáhnout toho, co chce. Nebojí se poukázat na vady právního systému a udělat z vysoce postavených lidí bandu idiotů. Možná ne vždy souhlasíte se vším, co dělá, ale i tak s ním sympatizujete.

Selinute
19.01.2017 5 z 5

Vynikající právnický thriller.
Z této první knihy kterou jsem od Grishama četla jsem úplně nadšená. Bylo to suprové počteníčko a já se už těším na další knihy autora.

ivakola
09.01.2017 4 z 5

Bylo to dobré, bavilo mě, že autor v knize rozebral víc soudních případů. Bylo to takové lehké čtení a místy úsměvné. Prima oddychovka.

minirock
09.01.2017 5 z 5

Jo tak tohle byla jedním slovem paráda a já si jenom moc přeju aby Grisham v soudních přích ctihodného advokáta Sebastiana Rudda pokračoval. Moc mě totiž zajímá jak pokračuje jeho přetahování o synka s bývalou manželkou a případ Tadea Zapateho. No a samozřejmě taky jeho vztah s Naomi. Doufám že nás J.G. nenechá dlouho čekat.

blackdog
04.01.2017 4 z 5

Moja prvá od Grishama, keďže nie som veľmi na právnické prostredie. Možno sa niekomu žada ísť viac do hĺbky, Grisham sa však v tejto knihe , neviem ako v ostatných, s ničím veľmi nebabral a "pálil to od pása". Musím povedať, že ako rozprávač ma neskutočne očaril. Nezdržiaval sa zbytočným pitvaním, ale úplne všetko, do posledného šróbika vystihol a objasnil tak jednoznačne , ako to len šlo. Súbeh jednotlivých príbehov a ich spájanie sa dalo predpokladať a Grisham to urobil elegntne. Sebastian Rudd by mohol patriť k mojim obľúbeným postavám, ak by sa Grisham rozhodol pokračovať sériou. Jedine záver ma trošku sklamal, ale bol vlastne v intenciách celej knihy - rýchly a bez omáčky

Aaron Lewis
11.12.2016 3 z 5

Ze začátku mě to chytlo, pak jsem byla zklamaná, že to není jen jedna zápletka, pak jsem byla zase chvíli spokojená, že to alespoň trochu propletené je a ke konci mě to zase nějak přestalo bavit. Asi tak nějak. Je to moc hrr, všechno se děje strašně rychle, autor (skrze hlavní postavu) všechno píše a vysvětluje jakoby za pochodu a nikde se nezastaví, takže jenom profrčíme a sklouzneme se po povrchu a je konec a nic...

evasamankova
03.12.2016 5 z 5

Skvělý román, bezchybný Grisham. Jedna z jeho nejlepších knih, která se dlouhou dobu tváří jako soubor povídek, ale není tomu tak. Ve druhé polovině se všechno skvěle proplete a vzájemně ovlivní. Byla bych ráda, kdyby tohle nebyla jediná kniha s Ruddem.
Sarkastické, nelítostné, skvěle propracované...

čef
06.11.2016 5 z 5

Řekl bych, že je to zatím nejlepší román, který jsem od autora četl, ale zdá se mi, že to píši už u každé jeho knihy. Snad je zde více jednotlivých zápletek nebo je to originalitou jednání právníka, napínavostí děje, ale je to opět skvělá palba. Ještě hodně takových knih!

rodak
12.10.2016 5 z 5

Tak to byla super kniha .Narvaná dějem ,napětím humorem psaná v ich formě z pohledu sympatického právníka z druhé strany.Nejdříve jsem si myslel že jde o povídky ,ale postupně vše navazovalo i zapadalo do sebe.Klidně by mohlo být pokračování.A nahlédnout co se děje u policie ,soudu a v ulicích to je fakt masakr.