Osamělý střelec

Osamělý střelec https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304011/bmid_osamely-strelec-gJb-304011.jpg 4 200 58

Seznamte se s ctihodným advokátem Sebastianem Ruddem. Jeho telefonní číslo nenajdete v seznamu. Nosí zbraň. Kancelář má v dodávce s neprůstřelnými okny. Dodávku řídí jeho bodyguard, který je zároveň jeho asistentem a jediným přítelem. Bere případy, o které by ostatní právníci ani nezavadili. A pokud se dostanete do problémů, rozhodně budete chtít mít tohohle osamělého střelce na své straně… „Sebastian Rudd bojuje za sociální spravedlnost a Grisham ho využívá k tomu, aby zabušil do právního systému… přímočarým, drzým, drsně poetickým, protřelým chlapským jednáním, díky němuž Rudd působí tak trochu jako Philip Marlowe jednadvacátého století.“ The New York Times Book Review... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Rogue Lawyer , 2015

KáťaM.
04.08.2019 3 z 5

Vždycky jsem Grishamovy knihy dělila jen na skvělé a ještě lepší, po přečtení této zakládám složku "dobré." Osamělý střelec je vlastně série několika povídek se společným jádrem. Nechybí obvyklý autorův sarkasmus, nadhled a zajímavé právnické příběhy. Z mého pohledu je to ale nejmíň reálná postava, o které jsem z pera autora četla, některé věci se dokonce zbytečně opakovaly. Skutečnost, že jsme se v knize setkali hned s několika příběhy byla spíš na škodu, protože nebyl prostor všechny postavy tak brilantně vykreslit. Je mi to strašně líto, ale Osamělého střelce hodnotím jen jako lepší průměr. Ty příběhy byly až moc přes čáru. Je strašná smůla, že jsem předtím četla zrovna Předvolání, což byla pro mě jedna z nejsilnějších knih vůbec. Musím ale pochválit přebal, který vydržel i pobyt u vody... V tomhle kabátku od nakladatelství Kalibr jsem potkala ještě Píšťalku, tu už jsem četla a můžu doporučit. Osobně bych ale sbírku Grishamových paperbacků rozšířila spíš o zmiňované Předvolání nebo Calico Joe. To jsou knížky, které bych k prázdninovým čtenářům dostala spíš.

111moni
02.08.2019

Po prvních stránkách jsem si říkala, noc, co to jako je? Takto to bude jako pořád, bude tady vyjmenovávat zločince? Ne, že by se i tak dobře kniha nečetla, ale na rozdíl od ostatních , neměla tu kontinuitu . Trošku, jako by to byla kniha napsaná , jen aby něco bylo napsáno, jako rozcvička :-) Takže jde se dále .

gossipavlina
24.07.2019 4 z 5

První polovina mi přišla taková nijaká. J.G.to umí lépe. Ale v druhé půlce to byl zase starý dobrý Grisham. Takže spokojenost.

vera4669
14.07.2019 5 z 5

Hodně dobré... Sympatický osamělý střelec. Kniha se dobře četla, autora jsem dosud neznala a určitě od něj koupím další knihy

encyklopedie
23.06.2019 5 z 5

69 korun, druhá zdarma....nekup to ......
Grisham u mne nestojí na pomyslném vrcholu ....i když je velmi vychvalovaný, já mám jiné koně ......podle toho k jeho knihám také tak přistupuji ....ale tohle je dobré, dalo se

Tabby
27.05.2019 4 z 5

Tohle se povedlo, tahle knížka mě bavila.
Není to až tak jednotvárný příběh, hlavní postava je Sabastan Rudd, právník, který obhajuje většinou ty ,,zločince ". Takže se začíná příběh až u té části, kdy obviněný potřebuje právníka. Navíc se v knize nejedná jen o jeden příběh, ale o více právnických případů, které náš právník řeší.
Sabastan je přímí, sarkastický, občas hrubý a trochu sprostý, zocelený vším co už musel řešit, ale do celého prostředí se prostě skvěle hodí.
Skvěle se to četlo a u tohohle by jsem si i nějaké pokračování, klidně uměla představit. :)

Janík511
14.05.2019 5 z 5

Dočteno a jedním slovem uffff. Třetina knihy jen tak zvolna plynula a poslední část byla opravdu hodně vydařená, nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Určitě stojí za přečtení. Za mě hodně povedená.

LBra
28.04.2019 5 z 5

Velice poutavý příběh z právnického prostředí. Jsem ráda, že jsem se ke knize konečně dostala.

Allena24
13.02.2019 5 z 5

Tak tohle můžu, pro mě paráda za jasných 5 hvězdiček a přidám i doporučení.

Kalina
29.12.2018 5 z 5

Moje první kniha od Grishama a doufám, že ne poslední. Skvěle napsaný příběh z právnického prostředí.

Danago
18.11.2018 3 z 5

Mám autora ráda, ale není každá jeho knížka stejně dobrá. Bohužel pro mě patří tato mezi ty slabší. Místy je příběh chaotický, místy nedořešený. Pojízdná právní kancelář v dodávce je nápad, který jsem četla již mnohem dříve u jiného autora. Za mě mírné zklamání.

Artep25
14.11.2018 4 z 5

Mám Grishama moc ráda.Tato kniha byla výborná ,ale prvních asi 200 stran se vleklo a trochu mně to nudilo ,pak už to bylo opět fajn .Příjemné "grishamovské čtení".

callahanh
14.10.2018 4 z 5

Na Grishamovi je sympatické to, že ačkoli je právník, umí napsat efektní, ale jednoduchý a srozumitelný thriller, k němuž opravdu nepotřebujete znalost amerického práva a můžete ho číst kdekoli na světě. Osamělý střelec není výjimkou, a i když nemá úplně jednotný děj a hodně dlouho to vypadá, že jde o soubor několika povídek s jedním hrdinou, nakonec se vše propojí ke čtenářově spokojenosti. Sebastian Rudd je natolik charismatický, že knihu utáhne úplně sám a pročítat se jeho osudy a kauzami je vesměs fascinující, protože i ti nejhorší zločinci mají právo na spravedlnost. Grisham navíc vše umí podat tak, že mnohdy ti dobří nejsou vlastně moc dobří a zaslouží trest, což Rudd tak nějak vždy splní. Samozřejmě, že nejde o nějakou extra náročnou literaturu, která by posouvala hranice, ale "jen" o výborný právnický thriller, která má vše, co má mít - správného a charismatického hrdinu, atraktivní zápletku, není hloupý a prvoplánový a je čtivý a má svižné tempo. Některé motivy (Ruddův vztah s učitelkou, spor o opatrovnictví syna) sice vyšumí do prázdna a jsou nedořešené, to ale může být dáno i prostorem na případné pokračování. 80 %

Gracian1964
15.09.2018 5 z 5

Už veľmi dávno som neprečítal nič od Grishama...a keď som u kolegyne uvidel túto knihu, rozhodol som sa to napraviť, keďže z toho, čo som prečítal kedysi, som nebol sklamaný... A nie som sklamaný ani z Osamelého strelca, práve naopak. Neohrozený a drsný právnik Sebastian Rudd a jeho príhody a dobrodružstvá v ríši práva.... Výborné, prečítal som to jedným dychom, bolo to napínavé, pútavé, zaujímavé, veľmi dobre čitateľné... Žiadna veľká literatúra, ale poctivé remeslo...nuž, keď chcete veľkú literatúru, treba siahnuť po iných autoroch, všakže? Áno... Určite si žiadneho Grishama v obchode nekúpim, ale keď sa mi podobným spôsobom, ako Osamelý strelec pripletie do cesty, určite sa mu nebudem snažiť vyhnúť... Možno v knižnici?

marek7167
12.08.2018 4 z 5

Sám úplně nevím, jak knihu hodnotit slovy... Jedná se jistě o skvělý počin Johna Grishema, který bravůrně ovládá právnické prostředí a vše okolo něj. Musím však přiznat, že jsem čekal o trochu víc. Kniha se četla rychle, nicméně mi vadilo jeji rozdělení do více částí, kdy do zhruba 150. strany jsem vlastně nevěděl, o čem kniha je. Na druhou stranu zakončení knihy mi přišlo extrémně rychlé. Kladně však hodnotím čtenáři přijatelným způsobem přiblížené problémy amerického právního systému, “rychlocitování” přímé řeči, kterou s elegancí zakomponoval do ich formy, a odkaz na dva reálné autory, z nichž jeden je mým oblíbeným. Pro mě tentokrát “pouze” 80 %.

vorenus
09.03.2018 5 z 5

Nechápu, jak je možné, že J. G. píše už skoro 30.let knihy z právnického prostředí a pořád má co vyprávět. Pokaždé přijde s něčím novým a tento příběh byl doslova lahůdka.

akdar72
12.02.2018 5 z 5

Prostě skvělé čtení!!!

Paulus.1987
06.01.2018 4 z 5

Řekl bych, že se jedná o klasicky skvělý Grishamův román. Kdykoliv sáhnu po některé jeho knize, vím, že neudělám chybu. V tomto případě dávám 4 hvězdičky jen proto, že některé Grishamovy romány (např. ...a je čas zabíjet nebo Vyvolávač deště) mi prostě přišly o fous lepší.

kirkpatrick
09.12.2017 3 z 5

Kniha o práci svérázného právníka Sebastiana Ruddyho, o jeho, ne vždy, výhodné práci a nástrahách, kterého čekají mimo soudní síň. Celkem se to dobře četlo.

petrarka72
01.11.2017 3 z 5

Rozhněvaný právník Sebastian Rudd - proč ne, ale zdá se mi příliš idealizovaný... Na druhé straně, přečetla jsem si po dlouhé době případ o policejní brutalitě, který mě skutečně zasáhl - a to je, prosím, nevyhledávám nebo beru s rezervou.