Okénko do snů

Okénko do snů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333463/bmid_okenko-do-snu-rLO-333463.jpg 4 167 50

Hlavní hrdinka Hana je 27 letá mladá žena, která často sedává ve svém pokoji s okénkem do zahrady a sní o tom, že její život bude zcela jiný než matčin a babiččin. Touží žít ve městě, vydat se za bohatého muže a je odhodlána udělat vše pro to, aby se jí to podařilo. Zaslepená vlastními představami i strachem, že jí to nevyjde, dělá množství chyb, které se napravují jen těžko.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Noxi

Okienko do snov , 2001

Aneleh
05.07.2017 5 z 5

Knihy od Táni Keleové mi přijdou jako novodobá červená knihovna. Všechno vždy dobře končí a hrdince vždy přijdou do cesty ti praví lidé, aby jí pomohli z nesnází. Tak i v tomto příběhu Hana v pravou chvíli potkává starostlivého gynekologa Pavla, malíře Petra, aby ji pomohl prosadit se se svými obrazy a nakonec advokáta Josefa, jenž vyhraje spor s otcem jejího dítěte. Pochybuji, že by to tak bylo ve skutečném životě. Přesto dávám všechny hvězdičky, protože kniha je velmi čtivá a dává víru v lepší a šťastnější život, pocit, že stojí zato žít a překonávat i ty nejtragičtější situace.

helča5
18.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha,dokazuje,jak jsou ženy silné,i když se ocitnou na dně,tak vstanou a bojují dál za svůj život a životy svých blízkých.Knihy této autorky jsou skvělé a nahlédnou do životů hodně čtenářek.Díky za chvíle pohody.

popeluška
09.06.2017 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla a byla to skvělá volba :-) Mé oblíbené autorce vřele děkuji za úžasné knihy :-)

Joyce24
07.06.2017 5 z 5

Další ze čtivých románů této autorky. Opět jsem zapomněla na chvíli na vše okolo sebe a zcela se ponořila do příběhu. Zcela mne pohltil. Už teď se těším na další autorčiny knížky.

Peace
24.05.2017 3 z 5

"V životě dostaneš jen to, co do něj vložíš."

Další klasická oddechovka z pera slovenské autorky. její rukopis je nezaměnitelný, vždy víte, že půjde o milé a ničím vybočující odpočinkové čtení.

Ankavi
21.05.2017 4 z 5

Na knihách Táni Keleové-Vasilkové mě baví to, že všichni vědí, co od nich čekat - dočkají se a standard je zachován. Jsou to příjemné oddechovky, řešící problémy aktuálního života žen všech generací. Okénko do snů je dalším z prototypů. Hvězdičku ubírám za neodchýlení se od tohoto trendu, setrvání v průměru, což však knize neubírá na čtivosti. Hrdinka žije běžný současný život, a proto se v ní nejedna čtenářka najde - také sní o hezkém životě, a přitom je realita jinde. Naděje ale umírá poslední a optimistický závěr toto poselství podtrhne.

gargamelka
18.04.2017 5 z 5

Povedená knížka, která vypovídá o touze Hany, vymanit se ze života z vesnice, kde si všichni vidí takřka do hrnce, žijící pouze s mámou a babičkou. V průběhu děje se dozvídáme co si jednotlivé generace žen prožily. Miluje město, touží po životě v bavlnce s vysněným zaopatřeným mužem. První láska se starším bohémem Leem, který je nespolehlivý. Alespoň díky němu získá kamarádku. Další partie je Patrik, ženatý, atraktivní mladý muž, který ji zatají, že je ženatý. Hana nic netuší, užívá si krásných chvil. Nastává kolotoč peripetií. Díky nepříjemnostem přichází na to,že milující osoba je blíže či přehlížena než si myslí(me) nebo si to neuvědomujeme. knížka je rozdělena do několika kapitol, děj se odehrává v průběhu necelých dvou let. Jednotlivé pocity jsou popsány detailně. Knížka se bude mnohým líbit pro svou inspiraci ze života;)

zdehan
10.04.2017 5 z 5

Další moc pěkná kniha která se čte sama přečteno za jeden den.

Danago
07.04.2017 3 z 5

Knížka se čte velice dobře. Ale bohužel mám knížky od Táňi Keleové-Vasilkové přečteny všechny (co vyšly v češtině ) a styl je pořád stejný , knížka mě nijak nenadchla. Děj je příliš předvídatelný. I když je knížka moc pěkná a bude se určitě líbit , tak pro mě to není , už jsem se ve čtení posunula jinam.

Malonida
28.05.2015 4 z 5

Takéto knihy zvyčajne nečítam, pretože mi prídu príliš jednoduché na čítanie a príliš "romantické", ale zhodou okolností sa mi dostala do ruky a zaujala ma. Také oddychové čítanie. Akurát ma pár krát zarazilo , že dej sa odohráva počas dvoch rokov a hlavná hrdinka má stále 27 rokov :D. A bolo v knihe ešte pár podobných drobných chýb. Pre tých, ktorý majú radi príbehy o živote obyčajných ľudí, o ich útrapách a radostiach je to vhodná kniha. Nie je to však o žene, zlatokopke, ktorá sa silou mocou chce vydať za boháča ako je v obsahu napísané. Mne osobne sa knižka páčila.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky
2012  78%Nikdy
2020  85%Slib
1997  75%Cena za voľnosť

Kniha Okénko do snů je v