Okénko do snů

Okénko do snů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333463/bmid_okenko-do-snu-rLO-333463.jpg 4 167 50

Hlavní hrdinka Hana je 27 letá mladá žena, která často sedává ve svém pokoji s okénkem do zahrady a sní o tom, že její život bude zcela jiný než matčin a babiččin. Touží žít ve městě, vydat se za bohatého muže a je odhodlána udělat vše pro to, aby se jí to podařilo. Zaslepená vlastními představami i strachem, že jí to nevyjde, dělá množství chyb, které se napravují jen těžko.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Noxi

Okienko do snov , 2001

Kerberos
24.08.2018 2 z 5

Asi nejslabší autorčina kniha,hlavní hrdinku nechápu tolik blbostí v tak krátkém čase!

intelektuálka
11.08.2018 4 z 5

Knihy této autorky mi vždy přinesou pozitivní myšlenky.

Mluví o prostých radostech a starostech života - tak, jak je všichni známe.

Problémy mezi generacemi - hledání životního štěstí a optimistický závěr.

Pro odpočinek ideální.

Allla9
16.04.2018 5 z 5

Opět má oblíbená autorka. Život obyčejné holky, která si mnohé problémy zaviní sama, ale nakonec vše dobře dopadne.

m.valova
28.03.2018 5 z 5

Tato kniha se autorce moc povedla,ze začátku jsem četla pomaleji než jsem si zvykla na slovenský styl,ale pak mě pohltila až do samého konce,člověk si musí v životě projít různými fázemi a jsem ráda,že se hlavní hrdinka dočkala svého štěstí. ..

cukrovka
02.02.2018 2 z 5

Velmi nesympatická, sebestředná hlavní hrdinka, která vůbec neví co chce. A ten konec byl moc idylický. Myslím si, že si to ani nezasloužila za své chování k Dušanovi.

Januli
25.01.2018 3 z 5

První část knihy mi přišla čtivější než druhá. Hlavní hrdinka Hana mi přišla naivní až moc. Konec sladký.

Bukina
10.01.2018 2 z 5

Tak tohle rozhodně nebyl můj šálek kávy.

Knižní střípky
29.12.2017 3 z 5

Mám slabost pro knihy od této autorky, mám je doma všechny a vždy netrpělivě čekám, až vyjde další a v tom je vlastně řečeno vše. Jsou to knihy z obyčejného života, o obyčejných lidech, u kterých já odpočívám od severských temných thrillerů a je to odpočinek vždy milý a to je důvod, proč tyto knihy čtu a kupuji si je.

sabca
25.12.2017 5 z 5

Knihy této autorky miluju a tak ani tato mě nezklamala. Nikde není psáno, že ani v pozdějším věku nemůže člověk dělat chyby tak, jak tomu bylo u Hanky. Dělat chyby není jenom pro mladé a nerozvážné dívky, tak nelze říct, že by příběh byl nereálný. I přes to všechno mi byla Hanka sympatická a knihu jsem měla přečtenou během dvou dnů. Za mě doporučuji

Pajalada
21.11.2017 3 z 5

Mám ráda styl psaní této autorky - oddechovky ze života. Proto 3 hvězdičky. Samotný děj mne tentokrát moc nenadchl. I konec je velmi nereálný. Zatím mě nejvíce oslovila kniha Modrý dům.

4xbabča
30.10.2017 4 z 5

Další příjemné čtení od známé autorky pro klidné podzimní dny.

ch.kacenka
18.10.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale poslední dobou mi připadají všechny příběhy této spisovatelky na jedno brdo.

josska
25.09.2017 4 z 5

příběh mě bavil,autorku mám moc ráda

mirunda
17.09.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Jen jsem nechápala, jak hlavní postava může dělat stále ty stejné chyby, ale nakonec to stejně skončilo jako z červené knihovny ...

knihovnička007
04.09.2017 5 z 5

Pohádka o "holce"-ženě, která dostala rozum... Hana mi strašně lezla na nervy. Chovala jsem jako puberťačka, která neví, co chce... V jejím věku už by člověk měl vědět některé věci, ale ona mi připadala jako šestnáctiletá nevycválaná holka...
Na druhou stranu si člověk musí asi zažít i ty horší chvíle, aby si pak užíval okamžiky štěstí...
Další hezká kniha od této autorky. Všimla jsem si, že knihu paní Keleová napsala už v roce 2001 a bylo to poznat. Nikdo nepoužíval mobilní telefon, všichni volali na pevné linky, do kina šli na film Čtyři svatby a jeden pohřeb... :)
Jen filozofická otázka-proč tak strašně vadí, když je ženská svobodná matka? Co je na tom tak strašného? Ještě pořád je to na vesnicích tak, že se ostatní dívaJÍ skrz prsty na někoho, kdo nemá manžela?
Konec už byl (dle mého) hodně přeslazený a takový lehce nereálný (majitel galerie a bratr právník), ale jo... lehké čtení na léto, proč ne :)
Po této autorce sahám vždy, když chci něco, co už znám a na co se mohu spolehnout. U čeho vím, že si odpočinu, nemusím moc přemýšlet a jen si užívám čtení. Milé, příjemné čtení.
A ještě jedná dobrá zpráva-HLAVNÍ HRDINKA NEKOUŘÍ!!! HOSANAAAA!!!

medlovice
26.08.2017 2 z 5

Možná jsem jediná koho nijak nezaujala . Je to pořád dokola. Mladá žena otěhotní a je na to sama a najednou se objeví princ a je všechno jako v pohádce. Ještě má sestru a rodinné zázemí. Mám odložené dvě další tak budu číst Ranč a tuto odkládám a vracím.

Pechule
20.08.2017 5 z 5

Další milá kniha od Keleové. Přečteno jedním dechem a pro oddech jako stvořené.

ritz
14.08.2017 4 z 5

Kniha mi přišla jako červená knihovna, hlavní hrdinka byla nepříjemná rozmazlená fiflenka, která měla štěstí na lidi kolem sebe, vždycky jí někdo podal pomocnou ruku.
Jinak příjemné lehké čtení.

mariva
31.07.2017 4 z 5

Další autorčin čtivě napsaný román ze současnosti, sice trochu přislazený děj, ale to je u románů pro ženy běžné a proto nepřekvapuje.

kika 13
09.07.2017 4 z 5

Přečteno za dva dny a to je fajn.Pohoda a dobrý konec.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky
2012  78%Nikdy
2020  85%Slib
1997  75%Cena za voľnosť

Kniha Okénko do snů je v