Hedvábí a meč

Hedvábí a meč https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1345/mid_oblacny-ostrov-hedvabi-a-mec-auO-1345.jpg 4 67 6

Oblačný ostrov série

Dívka Nu-kua nikdy nepotkala žádného jiného člověka. Vyrostla totiž mezi draky, jenže ti náhle beze stopy zmizeli! Nu-kua se proto vydala na dlouhou pouť po čínských dálavách, kde je chce znovu najít. V cizím světě se setkává s nesmrtelnými čaroději, létajícími mistry meče – a také s Niccolou, mladíkem se zlatýma očima. Také on hledá draky. Jeho lid totiž žije už celá staletí na Oblaku, vysoko v povětří. Jeho krajanům, Povětřanům, však hrozí zánik. Niccolo byl vyslán, aby našel éter, tajemnou látku obsaženou v dechu zmizelých draků, bez níž by nebyl na Oblaku žádný život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jan Vašut (Vašut)

Seide und Schwert

ZekeBezKočky
04.06.2021 4 z 5

Moje první knížka od Kaie Meyera a nejsem si jistá, jestli je to zaviněno tím, že mám slabost pro Dálný východ, nebo tím, že je jeho vypravěčský styl hezky sugestivní... každopádně jsem si jeho svět naprosto užívala a skoro jsem měla pocit, jako bych se Šepotavou Větřicí poletovala z jednoho vrcholku stromu na druhý, nebo spolu s Niccolem pobíhala po oblačně vláčném povrchu pahorků jeho domovského ostrova. A když jsem dočetla, v duchu jsem nadávala, že nemám v ruce další díl :)

kikikikinana
16.11.2015 5 z 5

Super! jsem do toho strašně zažraná! právě píši celkový obsah knihy v pár větách tak pak sem kdyžtak pošlu :)

sabca.0207
31.03.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, jestli tu knížku mám vůbec číst. Ale jsem ráda, že jsem ji dočetla. Velice se mi líbila a moc příjemně mě překvapila.

kneznaliba
26.11.2013 1 z 5

Po dlouhé době jsem se zase s koupí knihy sekla. Nudné, nezáživné, hrdinové mi nejsou vůbec sympatičtí. Nedočetla jsem a určitě ani nedočtu. Mám ráda knihy pro mladší čtenáře, ale tohle je i na mě moc.

Cyanine
28.06.2013 3 z 5

Výborný začátek, opravdu nudný střed a napínavý konec. Doporučuji druhý díl.

eleryn
02.04.2012 5 z 5

Příběh se mi líbil, ale nenadchnul mě až tak, abych si přečetla druhý díl, třeba se k tomu někdy dohrabu :D

německá literatura

Kai Meyer
německá, 1969
2016  71%Stránky světa
2015  73%Procitnutí
2006  74%Běžci po vlnách
2008  77%Hedvábí a meč
2016  83%Pád

Kniha Hedvábí a meč je v