Běžci po vlnách

Běžci po vlnách https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1355/bmid_bezci-po-vlnach-XsC-1355.jpg 4 83 14

Piráti z Karibiku série

Autor bestsellerů, Kai Meyer, napsal strhující fantastickou trilogii, v níž spojuje dobrodružný svět karibských pirátů a svět magie. Běžci po vlnách - první díl Když pobřežím Karibiku otřese magické zemětřesení, začnou se v pirátských přístavech rodit děti, které mají neobvyklý talent - dokážou chodit po vodě. Po čtrnácti letech se Jolly domnívá, že se svou schopností zůstala sama. Pak však potkává Munka, chlapce, který oplývá stejnými vlastnostmi. Oba chodce po vlnách však čeká těžký osud - v Atlantiku se rozpoutal obrovský vír Maelstrom, který mohou znovu utišit pouze oni dva.... celý text

Dobrodružné , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Nava

Die Wellenlaufer , 2003

Ran
Ran
01.01.2024 4 z 5

Kniha je moc dobře napsaná a děj ubíhal pěkně rychle. Hodně se mi také líbil autorův styl vyprávění.

Ellis03
Ellis03
02.08.2021 5 z 5

Mě se tohle moc líbilo. Četlo se to Dobre, dej hezky odsejpa, není to psané vylozene pro děti - všichni hrdinové jsou normální rozumní v podstatě dospěli lidé. Za mě to plne splnilo očekávání a těším se na pokračování.

lucifuk
lucifuk
02.01.2019 3 z 5

Výborný dobrodružný román pre deti.

Suou
Suou
17.01.2018 4 z 5

Asi moja prvá väčšia kniha, ktorú som dostal...ale prečítal som si ju až o niekoľko rokov neskôr... (bál som sa ,že to má niečo s Piráti z Karibiku... nechcel som si to pokaziť)
Kniha ma bavila, ale musel som ju odložiť, lebo pokračovanie sa nedalo kúpiť nikde... absolútne nikde... ale nakoniec som našiel české vydanie v Nemecku ... šťastný koniec :D

FrancaisQueen
FrancaisQueen
06.10.2017

Jen pro informaci: S filmem Piráti z Karibiku s Johnnym Deppem v hlavní roli to nemá nic společného, takže nechápu komentář jaja1989.

AlexisG
AlexisG
25.10.2016 4 z 5

Pamatuji si, že jsem jí četla jako malá a mám na ní jen hezké vzpomínky.

jaja1989
jaja1989
19.10.2016 odpad!

Bože...... takhle zkazit piraty z Karibiku.....

EXTRABUBAK
EXTRABUBAK
22.10.2015

Četl jsem všechny tři díly, no dá se to.... Není to nic ohromujícího, ale pro dospívající mládež si myslím, že by to šlo !
Co mě hodně zaujalo jsou ilustrace, hlavně obálky ! Moc se mi líbí a tak jsem si cosi málo vypátral po internetu o autorovi a musím se ptát proč neilustruje více knih, či proč není více žádán aby ilustroval ?!
(To jest taková řečnická otázka, neb do špinavých machinací také trochu vidím !) SUPER !

1v8na
1v8na
07.08.2014 5 z 5

původně jsem si myslela, že je to podle filmu Piráti z Karibiku, ale pletla jsem se. I přesto se mi příběh velmi líbil a stál za to.

alimrix
alimrix
14.10.2013

jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla, doporučuji všem nadšencům Harryho Pottera či Pána prstenů

puplik
puplik
12.09.2013 3 z 5

Hezká kniha :) nic extra,ale pěkné

Airin
Airin
01.07.2013 5 z 5

Skvělá, perfektní kniha :))) opravdu doporučuji, je chytlavá, plná dobrodružství, nečekaných zvratů :))) prostě dokonalá, co více k tomu dodat ;)

dennie3
dennie3
14.01.2013 4 z 5

Pěkná kniha, spisovatel dokáže skvěle navodit atmosféru. Rádi se ke knize vrátíte už kvůli ní - kvůli slanému vzduchu, šumnějícím vlnám, zapadajícímu slunci.
Kniha je možná trochu víc sci-fi a šílená, co se týče nestvůr, ale jinak nemám co vytknout. Skvěle napsáno, příběh má skvělý spád, skvělé momenty, kdy se nemůžete odtrhnout, a skvěle vystižené charaktery. Skvělé, skvělé, a ještě jednou skvělé.
Taková pohádka pro starší.

Dandulka
Dandulka
11.03.2012 5 z 5

Něco jako Piráti z Karibiku a mistrně napsané.

německá literatura piráti

Kai Meyer
německá, 1969
2016  71%Stránky světa
2015  73%Procitnutí
2006  74%Běžci po vlnách
2008  77%Hedvábí a meč
2016  84%Pád

Kniha Běžci po vlnách je v