Nezbedníci

Nezbedníci https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96318/nezbednici-96318.jpg 4 83 21

Komu se líbila autorčina knížka Zlobilky o neposlušných holčičkách, rád si přečte i příběhy nezbedných chlapečků. Hrdinou každého krátkého vyprávění je malý rošťák, který si buď děsně vymýšlí, nebo šplhá do výšek, neumí se chovat, okusuje tužky, neustále žvýká či provádí jiné nepravosti. Vtipná, nápaditá i trochu strašidelná vyprávění potěší a pobaví malé čtenáře. ... celý text

Nudlesmakem
09.02.2024 5 z 5

Čteno dětem ve školce. Poslouchaly se zatajeným dechem. Krátké, milé, poučné. Něco mezi paní Láryfáry a A pak se to stalo.
Hezké ilustrace.

Bella11
02.02.2024 3 z 5

Knihu jsme četli ve škole. Pár kapitol mi uteklo, ale jinak byla kniha vcelku dobrá :-)

adela2316
07.08.2023 5 z 5

Zábavně pojatá kniha o dětských nešvarech. Bylo to vtipne, přitom podle mě jasné (i pro děti), kde je ta nadsázka .

Lienilda
07.07.2023 5 z 5

Tak toto se nám hodně líbilo. Čtení o 12 chlapečcích ve 12 kapitolách s 12 různými zlozvyky. V každé kapitole se seznámíme s jedním chlapečkem, který se prostě jmenuje Chlapeček, což je docela milé, protože se třeba Karlík, Vašík či Vojtík nemusí cítit uražen.

Styl zlozvyků a vyřešení odpovídá "Paní Láryfáry", kterou mám ještě v docela živé paměti, ale kapitoly jsou mnohem kratší a rozhodně se mi velice dobře předčítaly. Nastíní se problém, začíná kouzlo nebo jiný zásah shůry na nešťastného chlapečka a v tom "Cože a to je konec?" krátké dovysvětlení a ponaučení.

Podívám se v knihovně i po jiných autorčiných dílech, toto se nám moc líbilo.

Aknel26
16.06.2022 4 z 5

Povedená kniha ve stylu paní Láryfáry nebo A pak se to stalo. Děti mají nějaký zlozvyk, za který jsou vytrestány. A některé tresty jsou docela kruté!
Velkým pozitivem je, že kapitoly jsou velmi krátké a i šestiletý syn, ještě předškoláček, si je zvládl číst sám nebo se mnou na přeskáčku. Líbily se nám i obrázky.

Astridka
05.06.2022

Nádherná kniha, která je i bláznivá a naučná. Knihu doporučuji. :D :) :D

eliska2106
06.12.2021 4 z 5

Knížka mi připomínala paní Láry Fáry. Poučné příběhy pro děti. Fajn koncept :-)

GaleW
22.06.2021 4 z 5

Starší dcerka mi předčítala i Zlobilky, holky to moc baví a dobře se jim čte, příběhy jsou dlouhé tak akorát, trošku bláznivé, pro děti ideální

ElikaS
17.03.2021 3 z 5

Knížka určená pro všechny malé lumpíky. V každém příběhu kluci provádí nějaké lumpárny, které se jim ale vymstí. Knížka je napsaná vtipně, má poměrně originální nápad. Ale úplně mě neuchvátila a ani na syna nepůsobila nějak zvlášť. Moc ji nevěřil, což se teda není čemu divit, a rozhodně si z toho nic neodnesl :-) U čtení často přestával vnímat a moc se na ní nesoustředil. Na mě příběhy působily hodně zkratkovitě.

leo.m
18.01.2021 4 z 5

Tuto knížku se mi četlo moc rychle. Je to vtipná kniha. Líbilo se mi to, že vždycky konec příběhu dopadne dobře.

zuzana4267
19.10.2020 odpad!

Jsem překvapená, že dosud nikdo neupozornil na znepokojivou rovinu příběhů v knize. Dle mého názoru zcela nevhodná literatura pro děti. Dějová linie je nepropracovaná, absurdní, pointa nedotažená. Některé scény opravdu znepokojující nejen pro děti, ale i dospělé. Nepříjemné čtení, přeceňovaná knížka.

kuky921
23.11.2019 4 z 5

Velmi pěkné příběhy o nezbednících, kteří se kvůli svým zlozvykům dostanou do šlamastiky ... ale nakonec vše dobře dopadne. Velmi pěkné ilustrace.

JankaV80
29.09.2019 5 z 5

Kniha určená všem nezbedným klukům (existuje i varianta pro děvčata o Zlobilkách). Z každého příběhu vyplývá nějaké ponaučení. Dětem jsou jednotlivá ponaučení (např. proč se nešťourat v nose; proč se nad ostatní nepovyšovat, atd.) podávaná v naučném, avšak trochu i vtipném, duchu.
Kniha se synovi tak moc líbila, že mu "Ježíšek" přinesl audio knihu :)

Liilith
10.12.2018 4 z 5

Opravdu zajímavé téma :-) Přečteno za tři večery a moc se nám to se synem líbilo. Kniha je plná veselých ilustrací Markéty Vydrové, která podtrhuje právě to podstatné z textu a vtipně zobrazuje každý fantastický výmysl, kterým autorka ve snaze potrestat uličníky nijak nešetří. Máte tak šanci vidět, jak visí netopýří rodinka v krku nešťastníka či jak se fazolka vyrostlá z nosu neposluchy i s ním obtáčí kolem sloupku. Ilustrace jsou určitě stejně důležité jako text samotný. A při předčítání mladším dětem máte na čem ukazovat to, o čem čtete.
Každý z příběhů má stabilní osnovu: dítě zlobí nebo dělá škaredé věci až se mu to nějakým kouzlem nevyplatí. Následuje větička: „Cože – to je konec?“a za ní ujištění, že ne, že všechno dopadlo dobře. A na úplný závěr je napsáno, jaké poučení si z toho dotyčný zlobílek vzal, jak změnil svoje chování.
Knižka poučí, pobaví, zaujme malé i velké, ukáže nebezpečí některých zlozvyků, ale dozajista nikoho neurazí a přivede k zamyšlení.

MartinaMartina
30.10.2018 5 z 5

Těším se až ji budu číst dětem,je úsměvná,poučná.

PinkAlicorn
31.03.2017 5 z 5

Tyhle knížky od Martiny Drijverové jsou naprosto úžasné, mám je moc ráda! Všechny příběhy jsou vtipné, originální a čtivé, navíc mají vždycky nějaký nečekaný konec, který zaručeně pobaví! Doporučuju malým zlobivým dětem, ale i jejich rodičům či sourozencům...

helusa2
10.05.2016 3 z 5

Dobrá knížka, která pomůže s výchovou a "nahodí" spoustu témat pro povídání... Zlobilky mi přišly lepší, ale i Nezbedníci určitě stojí za přečtení!

Filip8
11.04.2014 5 z 5

Je to moje první přečtená knížka. Byla pěkná. Je mi 7 let.

iveta.vaisova
24.06.2013 5 z 5

Oblíbená knížka mého 7letého syna. Vtipná a poučná věc - děti si po přečtení možná některé "zlozvyky" předem rozmyslí.

bubáček-B
21.05.2013 3 z 5

Knížka byla dobrá, ale četl jsme už lepší. Na začátek je ale dobrá, je mi 8 let.

Martina Drijverová
česká, 1951 - 2022