Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adren... celý text

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-bgW-155109.jpg 4.64272
Série:

Než jsem tě poznala (1.)

Originální název:

Me Before You (2011)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1318)

Přidat komentář
RosaLucis
včera

Z knihy mám dost smíšený popis. Když jsem ji začala číst, nevěděla jsem do čeho jdu. Nečetla jsem anotaci, jen jsem věděla, že to byl hrozný bestseller. Takže má očekávání byla dost vysoká.
Louisa mi moc sympatická nebyla. Celkově na mě knížka působila jako skvělý nápad, ale celý příběh se mohl více vyvíjet a také bych ocenila více popisu pocitů, a méně popisu uklízení.
Nezpochybňuji, že kniha vypráví o velmi citlivém tématu. I slza mi ukápla, jen to na mě celé působilo tak nějak nedotaženě.

Sarah11
předevčírem

Čekala jsem trochu větší lovestory, ale možná je dobře, že to tak nakonec nebylo. I přes těžké téma kniha příjemně plyne a stránky vám mizí pod rukama obrovskou rychlostí. Jojo píše vážně poutavě, vtipně, zbytečně nenatahuje to, co není nutné, ale zároveň vše umí popsat tak, abyste si to dokázali představit. Postavy byly plastické, Louisu i Willa jsem si zamilovala, zatímco Patrick a Trina mi dokonale lezli na nervy. Jen škoda, že jsem knihu četla poměrně pozdě po tom, co vyšla, takže jsem si (nejen) tady bohužel přečetla plno spoilerů a věděla, jak skončí. Myslím si, že kdybych to nevěděla, udělalo by to na mě větší dojem. Jinak velmi příjemné čtení, jen si nejsem jistá, jestli to pokračování byl dobrý nápad...

K4t13
předevčírem

Nádherná kniha, která čtenáře vtáhne a nepustí. SPOILER! Konec mi připadá utnutý - uvítala bych více informací o tom, jak euthanasie na přání probíhá.

adida
26. května

Moc krásná knížka. Těžko se člověk odtrhne. Určitě doporučuji :)

Selendra
25. května

Na tuhle knihu jsem se chystala uz dlouho. A je škoda že jsem tak otalela, je to nádherný a dojemný příběh. I když jsem věděla jak skončí stejne jsem četla jedním dechem. Určitě doporučuji!

Jana283
24. května

Klasická červená knihovna. Ona chudá, on bohatý, on nemocný, odkázaný na její láskyplnou péči. Ona ho miluje, on by ji taky miloval, ale zodpovědně si to nepovolí...
A aby to nebylo, tak cukrkandlové, tak jí říká příjmením...

Ester71
24. května

Moje první kniha od této spisovatelky, ale určitě ne poslední.
Kniha vyvolává spoustu emocí, chvílemi jsem se smála nahlas a na konci se neubránila slzám. Jde o příběh lásky, ale není sladce sentimentální, což oceňuji. Hodně příjemné čtení.

Avielin
23. května

Prvně jsem viděla film a až pak četla knihu. Nicméně film je krásně podaný, kniha ještě doplnila nějaké drobnosti. Děj mi uvízl v mysli natolik, že kdybych se nezačetla do série, která mě úplně pohltila, myslela bych na knihu úzkostně doteď. Jen nevím, jestli se chci vrhnout na další díl, když vím, co v něm bude..

EmillyN
22. května

Četla jsem jak knihu, tak i pak viděla zfilmované. Nemohla jsem se od knížky odtrhnou, krasné čtení, ale bez kapesníku se to neobejde :-D

-Annett-
20. května

Naprosto nádherné. Knihy byla neskutečně čtivá a nedalo se od ní odtrhnout. Celou dobu jsem doufala, že se Will rozhodne jinak, ale bohužel...

Space.Junkienka
15. května

Moji severští autoři mají v kriminálních případech pauzu, takže jsem si říkala, že bych mohla zkusit něco jiného....Všude jsem o tom četla, každé druhé knihkupectví to mělo ve výloze, tak proč to nezkusit... Ano, nebyla to kdo ví jak náročná literatura a dalo se celkem rychle číst (případně přeskakovat řádky), ale stejně mě to donutilo číst skoro bez odložení. Závěr byl smutný, nepředvídatelný (alespoň pro mě), ale reálný a vlastně správný.

Ivulka90
15. května

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla. Nemám ráda klasickou červenou knihovnu ve stylu ona ho chce, ale je chudá a on bohatý, nebo on ji nechce, ale pak chce a zas je jeden z nich švorc. Tohle bylo něco trochu jiného. Sice je od začátku více méně jasné, jak to všechno dopadne, ale vzhledem k myšlence o eutanazii je to všechno zajímavější. A - přiznávám se bez mučení - Willův cynismus a sarkasmus mě nejednou pobavil.
Takže podtrženo a sečteno - je to milá knížka s předvídatelným dějem, která je - alespoň pro mě - dobrou oddechovkou...

Veronika2017
12. května

k této knize jsem se dostala omylem, nemám ráda roman.literaturu ( kromě knih ze st.Anglie)....a jsem ráda za omyl...Bylo to příjemné odskočení od všech Herry Holů, Joanu Linnu,....taková oddechovka, při které smáčíte kapesník....a pak jsem si musela koupit pokračování, neb mi to nedalo.....
Krásná odlehčená četba - lázně na nervy

ter3
08. května

Holky, (jestli se malujete), hlavně se odličte než si tuhle knížku budete číst :D :) Naprosto dojatá, očíčka ušmudlaný :) Nádhera, příběh mi asi zlomil srdíčko.

petrulkaa
08. května

Překrásně napsaná kniha, vnímavé a dojemné vyprávění. Vůbec se mi ji nechtělo odkládat. Hlavně závěr jsem četla jedním dechem. Opravdu fantastické čtení.

katu9365
08. května

Krásné a velmi smutné čtení. Těším se na pokračování.

Knihožroutová
06. května

Podle zdejších komentářů jsem čekala mnohem víc. Je pravda, že to nebyl až takový kýč jako jiná červená knihovna, dialogy byly celkem přirozené, ale prostě mě to až tak nebralo. A některé předsudky hlavních hrdinů (nebudu říkat jaké, nechci spoilovat), mně spíše našroubované a samoúčelné než opravdové.

HermionaKnihom
05. května

!!! MOŽNÉ SPOILERY !!!
Nádherná knížka, která mě chytila za srdce. Stejně jako Hvězdy nám nepřály je to kniha o životě, o tom jaký opravdu je - ne pohádkový. A ta romantika tyto knihy dělá ještě silnější a dojemnější.
Všem doporučuju a k tomu přidávám jedno malé osobní doporučení - toto dílo čtěte doma v dobré náladě, abyste stejně jako já pak nebrečeli u doktorky na záchodě. :-)

Kozoroh525
03. května

Tak tohle byla opravdu bomba

zanda6261
02. května

Tak u téhle knížky sem nejednou brečela a nejedou jsem se smála. I když sem věděla jak knížka dopadne tak sem pořád doufala že hlavní hrdina se nakonec rozhodne jinak. Ale příběh se mi i tak líbil a těším se na pokračování.

arket
02. května

Konečně milostný příběh, který se povedl. Není to jen taková bezduchá červená knihovna, ale má to hloubku. Přinejmenším vás donutí zamyslet se, jakou cenu má kvalita lidského života a jak je těžké soudit ostatní.

Andynka
29. dubna

Právě jsem knížku do četla a skoro se mi nedostává slov... Už dlouho mě knížka nedonutila , abych s ní proseděla celou noc a bavila se. Užívala si jak je krásně napsaná, jaký má plynulý děj, který mě ani na chviličku nenudil a nakonec probrečet brzké ranní hodiny a loučit se s postavami a celou knihou s tak těžkým srdcem... Neuvěřitelně smutné a tak krásné... :)

lupidoly
29. dubna

Děj knihy byl předvídatelný, ale kniha se mi četla velice dobře. Určitě si někdy přečtu i další knihy od autorky.

Louie94
28. dubna

Knížka u které se smějete, pláčete, culíte a celkově vlastně má od všeho trochu.
Příjemné hlavní postavy a ještě pohodovější příběh hodící se perfektně do letních dnů strávených u vody.
Hádám, že nejsem jediná, která knihu dočetla se slzami a jizvou na srdci. Čirou náhodou právě tato kniha i odstartovala moji náhlou chuť co se romantických knih týče.
Vřele doporučuji.

MaryDee23
27. dubna

Tato knížka mě příjemně překvapila. Romantické příběhy pro ženy nejsou zrovna můj knižní ani filmový žánr, přesto jsem se ale na doporučení do knížky pustila. A jsem ráda, že jsem tak udělala. Silný příběh o lásce, místy vtipný, místy smutný. Co se mi ale nejvíce líbilo, je problematika eutanázie a ne tak docela happy end.

Hanulka25
25. dubna

Úžasná knížka, která nutí k zamyšlení.

Eli99
24. dubna

Moje snad nejoblíbenější, které jsem četla za poslední rok.

durinka
23. dubna

Příjemná a čtivá kniha, které v určitých momentech donutí čtenáře přemýšlet nad svými prioritami. Nejedná se o klasický milostný příběh, což je "osvěžující". Začetla jsem se a nemohla přestat...

Tanja00
22. dubna

Chytla mě za srdce...rozesmála i rozbrečela

Šerďa2012
22. dubna

Od knihy jsem čekala víc. Četla se dobře, námět dobrý. Ale že bych z ní byla unešená se nedá říct. Už jsem četla i lepší knihy s touto tematikou. Nicméně - zajímá mě, jak se bude život hlavní hrdinky odvíjet dál. Takže jdu do dalšího dílu.