Neškodný až po smrti / Spěte sladce

Neškodný až po smrti / Spěte sladce
https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97731/bmid_neskodny-az-po-smrti-spete-sladce-871-97731.jpeg 4 15 15

Dva klasické detektivní příběhy. Neškodný až po smrti: Fay Benson, tanečnice nočního klubu, zmizela před 14 měsíci, avšak policie stále ještě neví, zda je naživu či mrtvá. Když tedy novinář Chet Sladen začne s vlastním vyšetřováním, nečeká, že něco objeví. Stopy ho vedou do Tampa City, které je proslulé nejhůře spolupracujícími policisty v USA – a číhají zde tajemství, jež zůstala skryta příliš dlouho… Světě sladce: Ed Haddon, král zlodějů, opět peče plán loupeže – tentokrát si dá za cíl okrást bohaté hosty Spanish Bay Hotelu v Paradise City. Loupež má proběhnout naprosto bez násilí, pouze s možným uspáním s uspávací pušky. Ed zkontaktuje své kumpány a plán se dá do pohybu. Nikdo však netuší, že nejsou jediní, kdo se toho večera do hotelu vkradl pod falešnou záminkou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň)

Safer Dead / Have a Nice Night , 1954

DzordanoChruno
12.11.2020 4 z 5

Čítal som iba "Neškodný...", dobrá kniha: sympatický hrdina (chvályhodné, že sa ani raz neodohrá posteľová scéna), pútavá zápletka a spád, autor dobre udržuje napätie a tých pár nelogickostí knihe radi odpustíte.

Disease
29.07.2019 5 z 5

Chase ve formě. Jak starší tradiční drsná škola tak i novější heist na vysoké úrovni. V obou případech navíc i humornější ladění.

jaroiva
11.01.2019 4 z 5

Dostala jsem se jen k povídce Spěte sladce, ale líbí se mi. Klasická stará dobrá detektivka, konec tak trochu veselý, tak trochu drsnější, za vším hledej ženu!

zahadum
09.08.2018 5 z 5

Zase výborný majster napätia prináša jednu dobrú a jednu výbornú ukážku toho ako sa takéto veci kedysi písali. Prvý príbeh je taký priemer o tom ako závažne dopadne prípad jednej zmiznutej ženy. Ak sa na začiatku jednalo o jednoduchú záležitosť tak na konci budeme svedkami komplikovaného prípadu. Pomerne jednoduchá zápletka ale dobré spracovanie. 80%
Spite sladko je ale iné " kafe " Od začiatku napínavá dráma o tom ako neuveriteľne zapracuje náhoda. Uvážte....čo ak sa na jeden zaujímavý objekt zameria vynikajúca partia špičkových zlodejov ? a čo ak sa na ten istý objekt zameria v tom istom čase aj druhá skupina ? poprípade sa do toho ešte dostane tretí ľudský faktor ? vznikne napínavý dokonalý mix ktorý na konci ešte čitateľovi dá facku v podobe až tragi-komickej pointe. 100%

čef
18.02.2013 5 z 5

Kniha obsahuje dva romány pocházejí z různého období autorovy tvorby. Román Safer dead je klasická tvrdá škola podřízená pátrání. Pátrač nedostává nic zadara a musí se stále obávat, že přijde o kejhák. Nakonec.... - jak jinak. Druhý román je už drobet komplikovanější a můžeme již zde sledovat náznaky thrilleru. Dvě navzájem o sobě nevědoucí skupiny usilují o totéž - ubrat trochu z životní úrovně superboháčů. Náhody a souhra okolností situaci dále znepřehlédňují a do předposlední stránky není jasno. Určitě doporučuji jako vyprošťovák ihned po detektivkách a thrillerech severských autorů .

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985