Neškodný až po smrti / Spěte sladce

Safer Dead: Fay Benson, tanečnice nočního klubu zmizela před 14 měsíci, ale policie stále ještě neví, jestli je naživu nebo mrtvá. Takže když Chet Sladen, novinář, začal s vlastním vyšetřováním, nečekal, že něco objeví. Stopy ho vedou do Tampa City, kde jsou nejhůře spolupracující policajti v USA. Sladen najde tělo Fay na dně jezera Baldock, uvnitř sudu cementu. Sleduje stopy, které vedou k četným vraždám a nakonec všechny záhady vyřeší. Have a nice night: Ed Haddon, král zlodějů, opět peče plán loupeže- tentokrát okrást bohaté hosty Spanish Bay Hotelu v Paradise City. Spojí s Lu Brady, kasař a jeho partnery - sexy Maggie a ex -US armádního seržanta Mika Banniona. Loupež má být naprosto bez násilí - pouze s možným uspáním s uspávací pušky. V paralelním vývoji, detektiv Tom Lepski zraní uprchlého vraha, Pedra, jehož snoubenka, Anita, pracuje ve stejném hotelu. Anita chce odvézt zraněného Pedra do Havany a obrátí se proto na Fuentese a dalšího kubánského podvodníka Manuela Torrese, který je známý jako čestný muž, ale ve skutečnosti je větší gauner než Feuntes, s plánem jak přijít v hotelu k penězům. Dvě samostatné skupiny lupičů vstoupí témě současně do hotelu a násilí vypukne ......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97731/neskodny-az-po-smrti-spete-sladce-97731.jpg 413
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)

Safer dead / Have a nice night, 1954

Kniha Neškodný až po smrti / Spěte sladce

Disease

Chase ve formě. Jak starší tradiční drsná škola tak i novější heist na vysoké úrovni. V obou případech navíc i humornější ladění.

jaroiva

Dostala jsem se jen k povídce Spěte sladce, ale líbí se mi. Klasická stará dobrá detektivka, konec tak trochu veselý, tak trochu drsnější, za vším hledej ženu!

zahadum
09.08.2018

Zase výborný majster napätia prináša jednu dobrú a jednu výbornú ukážku toho ako sa takéto veci kedysi písali. Prvý príbeh je taký priemer o tom ako závažne dopadne prípad jednej zmiznutej ženy. Ak sa na začiatku jednalo o jednoduchú záležitosť tak na konci budeme svedkami komplikovaného prípadu. Pomerne jednoduchá zápletka ale dobré spracovanie. 80%
Spite sladko je ale iné " kafe " Od začiatku napínavá dráma o tom ako neuveriteľne zapracuje náhoda. Uvážte....čo ak sa na jeden zaujímavý objekt zameria vynikajúca partia špičkových zlodejov ? a čo ak sa na ten istý objekt zameria v tom istom čase aj druhá skupina ? poprípade sa do toho ešte dostane tretí ľudský faktor ? vznikne napínavý dokonalý mix ktorý na konci ešte čitateľovi dá facku v podobe až tragi-komickej pointe. 100%

čef
18.02.2013

Kniha obsahuje dva romány pocházejí z různého období autorovy tvorby. Román Safer dead je klasická tvrdá škola podřízená pátrání. Pátrač nedostává nic zadara a musí se stále obávat, že přijde o kejhák. Nakonec.... - jak jinak. Druhý román je už drobet komplikovanější a můžeme již zde sledovat náznaky thrilleru. Dvě navzájem o sobě nevědoucí skupiny usilují o totéž - ubrat trochu z životní úrovně superboháčů. Náhody a souhra okolností situaci dále znepřehlédňují a do předposlední stránky není jasno. Určitě doporučuji jako vyprošťovák ihned po detektivkách a thrillerech severských autorů .

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985