Neškodný až po smrti / Spěte sladce

Dva klasické detektivní příběhy. Neškodný až po smrti: Fay Benson, tanečnice nočního klubu, zmizela před 14 měsíci, avšak policie stále ještě neví, zda je naživu či mrtvá. Když tedy novinář Chet Sladen začne s vlastním vyšetřováním, nečeká, že něco objeví. Stopy ho vedou do Tampa City, které je proslulé nejhůře spolupracujícími policisty v USA – a číhají zde tajemství, jež zůstala skryta příliš dlouho… Světě sladce: Ed Haddon, král zlodějů, opět peče plán loupeže – tentokrát si dá za cíl okrást bohaté hosty Spanish Bay Hotelu v Paradise City. Loupež má proběhnout naprosto bez násilí, pouze s možným uspáním s uspávací pušky. Ed zkontaktuje své kumpány a plán se dá do pohybu. Nikdo však netuší, že nejsou jediní, kdo se toho večera do hotelu vkradl pod falešnou záminkou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97731/neskodny-az-po-smrti-spete-sladce-871-97731.jpeg 414
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)

Safer Dead / Have a Nice Night, 1954

Kniha Neškodný až po smrti / Spěte sladce

DzordanoChruno
12. listopadu

Čítal som iba "Neškodný...", dobrá kniha: sympatický hrdina (chvályhodné, že sa ani raz neodohrá posteľová scéna), pútavá zápletka a spád, autor dobre udržuje napätie a tých pár nelogickostí knihe radi odpustíte.

Disease
29.07.2019

Chase ve formě. Jak starší tradiční drsná škola tak i novější heist na vysoké úrovni. V obou případech navíc i humornější ladění.

jaroiva
11.01.2019

Dostala jsem se jen k povídce Spěte sladce, ale líbí se mi. Klasická stará dobrá detektivka, konec tak trochu veselý, tak trochu drsnější, za vším hledej ženu!

zahadum
09.08.2018

Zase výborný majster napätia prináša jednu dobrú a jednu výbornú ukážku toho ako sa takéto veci kedysi písali. Prvý príbeh je taký priemer o tom ako závažne dopadne prípad jednej zmiznutej ženy. Ak sa na začiatku jednalo o jednoduchú záležitosť tak na konci budeme svedkami komplikovaného prípadu. Pomerne jednoduchá zápletka ale dobré spracovanie. 80%
Spite sladko je ale iné " kafe " Od začiatku napínavá dráma o tom ako neuveriteľne zapracuje náhoda. Uvážte....čo ak sa na jeden zaujímavý objekt zameria vynikajúca partia špičkových zlodejov ? a čo ak sa na ten istý objekt zameria v tom istom čase aj druhá skupina ? poprípade sa do toho ešte dostane tretí ľudský faktor ? vznikne napínavý dokonalý mix ktorý na konci ešte čitateľovi dá facku v podobe až tragi-komickej pointe. 100%

čef
18.02.2013

Kniha obsahuje dva romány pocházejí z různého období autorovy tvorby. Román Safer dead je klasická tvrdá škola podřízená pátrání. Pátrač nedostává nic zadara a musí se stále obávat, že přijde o kejhák. Nakonec.... - jak jinak. Druhý román je už drobet komplikovanější a můžeme již zde sledovat náznaky thrilleru. Dvě navzájem o sobě nevědoucí skupiny usilují o totéž - ubrat trochu z životní úrovně superboháčů. Náhody a souhra okolností situaci dále znepřehlédňují a do předposlední stránky není jasno. Určitě doporučuji jako vyprošťovák ihned po detektivkách a thrillerech severských autorů .

Až za hrob
Až za hrob