Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1610 1610

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

tabaluga
03.04.2023 5 z 5

Kniha se četla moc dobře. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo rodiče zabil, ale to, co nakonec vyplynulo na povrch... Konec byl celkem otevřený.

kaca1530
30.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Ve výsledku je nejjednodušší řešení to logické. Takže se asi nedá říct, že by to bylo nějak překombinované. Přesto se mi zdá autorka lehce přeceňovaná a strkaná před jiné a někdy lepší. Ještě musím říct, že tam bylo hodně nesympatických postav, možná až moc.

jana-cisarova
29.03.2023 4 z 5

Kniha byla velmi napínavá, dobře se četla. Bohatí manželé byli zavražděni v noci po velikonoční neděli, kdy měli pozvané na večeři všechny své tři děti s manželskými protějšky.
Rodinné setkání nedopadlo dobře. Otec se projevil takový, jaký byl dříve. Zlý, nevypočitatelný despota, svým dětem dával najevo nenávist, a matka se jich také nikdy nezastala, byla otcem naprosto ovládaná.
Kdo je zavraždil? V podezření jsou všechny tři děti. Každý měl svůj důvod, aby získal co nejdřív dědictví. Na veřejnosti truchlí, ale každý z nich má své tajemství, které chrání i před svým partnerem.
Čtenář podezírá z vraždy jednoho po druhém, jsou tady ještě další osoby. Jejich chůva, která je vychovala, a v současnosti zůstávala jen jako uklizečka na dva dny v týdnu. Otcova sestra, která si také dělala nárok na dědictví, a další osoba, o které děti zavražděných rodičů nevěděly. Ale konečné rozuzlení případu přijde až úplně na konci knihy.

PetraDD
27.03.2023 3 z 5

No tak ja nevim. Proc se na to snesla takova chvala? Cekala jsem neco wow na konci, nejake rozuzleni, ze vrahem byl uplne nekdo jiny o kom se nemluvilo, ale toto? Vlastne se jen celou dobu cekalo, kdo z te particky to bude...divne

SilviiM
27.03.2023 3 z 5

Knihu jsem slupla jak malinu, chtěla jsem ji mít rychle přečtenou, abych věděla kdo je vrah. Ale myslím si, že po roce nebudu vědět o čem kniha byla, protože děj byl celkem předvídatelný.

anovy64
26.03.2023 5 z 5

Lapena opět nezklamala. Kniha plná lží a podezírání. Děj sice moc negradoval, ale četla jsem v očekávání, kdo je vlastně vrah. "Důvod vraždit" měli v podstatě všichni. Konec mě překvapil, takové rozuzlení jsem nečekala.

AnastasijaV
25.03.2023 3 z 5

Přijde mi, že je Shari knihu od knihy nudnější a předvídatelnější. Za mě basic thriller, který nenadchne ani neurazí.

TessieB
25.03.2023 4 z 5

Taková dobrá jednohubka. Vlastně tam ani moc negraduje nějaké napětí, spíš jen celou dobu počítáte s tím, že vrah je prakticky kdokoliv. Čtete to v jednom kuse asi spíš ze zvědavosti, jestli jste si tipli správně, než že by to bylo nějak mistrovsky vykreslené, že by vám to nedalo spát. Ale na dva krátké večery to bylo fajn :)

Mikanadeta
20.03.2023 5 z 5

Velmi zajímavé, napínavé a čtivé. Vyhovovaly mi krátké kapitoly. Nemohla jsem se odtrhnout. Shari prostě nezklame.

Kanimůra2
20.03.2023 5 z 5

Za to, jak je napínavá a čtivá, dávám 5 hvězdiček, ale musím uznat, že konec byl no no...

petula22
15.03.2023 4 z 5

Knížka je čtivá, rozdělená do kratších kapitol....opravdu podařená rodinka :) ...čekala bych trochu propracovanější závěr...

Ingrid40
14.03.2023 5 z 5

Výborná kniha, vtáhla mi do děje a néé a nééé odložit, musela jsem pořád číst a hodně se držet,abych si nepřečetla konec. Rodinka teda opravdu k pohledání :D

adela2233
04.03.2023 5 z 5

Totální pecka!!
Do knížky jsem byla ponořena od začátku a stále přemýšlela, kdo to tedy mohl jen udělat
Děj celkem ze života v tom, že sourozenci mezi sebou stále mají válku a kolikrát se nepodrží i když by měli. 10/10

marie.kolarova
04.03.2023 5 z 5

Příběh jedné povedené rodinky, jejíž členové jsou nesympatičtí, vlastně v určitých ohledech takoví zvláštní, skoro všichni na facku :-)
Napínavá a strhující zápletka, od které se nechcete odtrhnout. Kniha je hezky zamotaná, do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Jediná moje výtka je konec - za mě moc rychle ukončeno, vyřešeno a vlastně pořádně nevysvětleno.

Mermaida
28.02.2023 5 z 5

Tohle bylo zase skvělé čtení, autorka nezklamala. Čtivé, propracované, lehce zvrácený děj. Rodina plná tajemství a lží. Bylo to napínavé, krátké kapitoly nabádaly k dalšímu čtení. Měla jsem nějaké své tipy na vraha, ale nakonec mě autorka překvapila, i když jsem nakonec pár stránek před odhalením danou osobu tušila. Kniha opět končí "otevřeným" epilogem, což není pro čtenáře knih od Lapeny nic nového.
Za mě je to povedená kniha.

Jana283
28.02.2023 3 z 5

Vkusná oddechovka. Rodinka k pohledání a jak pravila vyšetřující detektivka : Peníze jsou někdy spíše na závadu.

Kaja1
26.02.2023 4 z 5

Bylo to takové pomalé, ale četlo se to dobře. Byla to opravdu rodinka k pohledání. Jak se u nás říká: "Geny nepřechč...š"

Petra101
25.02.2023 5 z 5

Napinava knizka,která je plna lzi a opravdu vůbec nevíte,komu a čemu verit.. vraha jsem neuhadla,myslela jsem si na nekoho jineho. Bylo to dobre pocteni na par odpoledni.

Dashow
22.02.2023

Knihu nebudu hodnotit, jelikož jsem jí dočetla cca. do poloviny a odložila.

jitka3027
20.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Jako všechny předchozí knihy S.Lapeny je dej napínavý až do konce, několik zvratů, které se opravdu nedají očekávat. Závěr děje zůstává trochu otevřený, to osobně nemám moc ráda, mám raději uzavřené děje, ale je to cim dal castejsi, budu si muset zvyknout