Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1593 408

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

katerina3633
17.07.2023 2 z 5

Mám tvorbu Lapeny ráda jakožto oddechové, čtivé a příjemně napínavé čtení, bohužel do této jsem se musela nutit. Všechny postavy mě neskutečně štvaly a zároveň vlastně vůbec nezajímaly. Nezajímalo mě ani kdo je vrah (dalo se to i velmi rychle odtušit). Žádné překvapivé aha momenty. Konec jasný, uspěchaný. Jsem vážně zklamaná.

Gaeberys
16.07.2023 2 z 5

Nepříliš šťastná kniha. Autorku považuji za průměrnou (a přesto po jejich dílech sem tam sáhnu).
Od knihy očekávejte soubor prohnilých postav, kdy je jedna mdlejší než druhá. Což nemusí být na škodu. Spád, šmrnc či napětí zde nenajdete. Což taky nemusí být na škodu. Jenže když obojí nakombinujte, je to nepříliš šťastná kombinace...

kuttnerovka
13.07.2023 3 z 5

Za mě jedna ze slabších autorčinych knih. Nemělo to správné napětí, na které jsem u ni zvyklá. Děj běžel dobře a pak najednou před koncem, jak kdyby si řekla autorka, že to ukončí, honem se ukončí děj. Škoda

THERISA
13.07.2023 2 z 5

Opět velmi slabé, jako většina knih, kterými nás autorka poslední dobou zásobuje. Po poměrně slibné prvotině Manželé odvedle od autorky neustále čekám alespoň takový lepší průměr, jaký převedla právě při svém debutu. Bohužel se jí to moc nedaří. Je to šité horkou jehlou, nic extra zápletka, žádná velká výstavba postav (jen abychom čtenáře nenudili zbytečnými detaily..), konec lepší než nic, minimálně přijde jakési zadostiučinění, ale to je tak vše. Kniha na dovolenou se štítkem horší průměr.. Autorka asi uzavřela se svým vydavatelem smlouvu kdy musí každoročně vypudit jakousi knihu bez ohledu na kvalitu. No, tak tady jí, dámy a pánové, máme..

Zdejší vysoké hodnocení knihy mi nejde na rozum. Nechce se mi věřit, že dnešnímu čtenáři stačí opravdu takhle málo..

klarence
08.07.2023 3 z 5

za mne asi nejslabší, neoblíbila jsem si snad nikoho,Měla jsem občas zmatek o kom se píše.. Nepřišlo mi to dotažené a konec tak nějak ustřelený. Ale mám ráda tuto autorku a určitě mne to neodradí k dalším příběhům.

Ignis
29.06.2023 3 z 5

Tak jako, asi mě to bavilo. Jen těch psychopatů tam bylo nějak moc, a ten jen tak nahozený motiv nočních vyjížděk... Mám z toho pocit, že to není fér, něco jen tak naznačit a nechat být. Tohle zase není mnohovrstevnatý román s několika výklady, ale přímočará detektivka.
A konec mě taky zklamal, ne, fakt jsem sestře zavražděného nepřála tu satisfakci, které by se jí mělo dostat.

marierachel
27.06.2023 5 z 5

Pozdezřívala jsem všechny protagonisty, konec mě překvapil. Kniha se čte sama, má neuvěřitelný spád.

Shanib
22.06.2023 4 z 5

To teda byla sebranka. Popravdě jsem trochu doufala, že to udělali všichni a aby je trest neminul. Epilog mě napůl zklamal...vlastně to dopadlo dobře, ale jak to bylo shrnutý do dvou vět, nepocítila jsem tolik potřebné zadostiučinění.
Každopádně super. Autorka je sázkou na detektivní jistotu. Drží se svého žánru a nelne příliš k žádné z postav, což mi u takovýchto knížek vyhovuje.

uzivatel1249
22.06.2023 4 z 5

Všetky knihy od tejto autorky mám rada, no tu odoberám jednu hviezdu za rýchly koniec, ktorý sa mi zdá neukončený. Iba ak by urobila pokračovanie, čo si nemyslím...

katynka78
21.06.2023 4 z 5

Shari Lapena patří mezi moje oblíbenkyně a touto knihou mám od ní přečteny všechny. Je ale i pravdou, že má výkyvy a některé jsou slabší a některé výborné. Přesto všechny velice čtivé.
Ale toto byla vrcholná forma autorky! Takto miluju Shari Lapenu! Typický příběh, který byl už v tolika filmech a knihách, příběh o pracháčích, kteří jsou tak zaujatí sami sebou, myslí si, že jsou pány tvorstva a za vše mohou opravdu peníze a sobeckost. A přesto je to napsané tak, že máte pocit, že jste toto ještě nikdy neviděli a nečetli. Vtáhne vás to do děje a podezíráte snad naprosto všechny. A Lapena to tak proplétá, rozplétá a zase zamotává, vytahuje indicie, pak je zase vysvětlí a najde další vodítka, která v zápětí opět ukáže jako slepou uličku. Už i ten kriminalista je naprosto zoufalý a vy s ním.
Bravurně napsané, psychologicky vyvedené a troufám si tvrdit, že i když se konec tváří, že je částečně neukončen, tak vlastně ukončen je, protože tam Lapena dá větu, která vede k nepopiratelným krokům.
Opravdu jsem velice spokojená, byla to paráda.

marli58
20.06.2023 5 z 5

Téměř se nedá přestat číst. Kdo je tedy vrah? Jména podezřelých si autorka celou knihu přehazuje jak horký brambor. Je vyřešení překvapivé? No, rozhodně se konečně dá vydechnout ;).

Kira747
20.06.2023 2 z 5

Kniha se cte pekne ale ten konec...je tak nedodelanej a pitomej. Podezirala jsem uplne vsechny.

petra3242
20.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Silné téma, velmi pěkné a čtivé zpracování.
Nechtělo se mi vůbec věřit, že by někdo z trojice dětí mohl být vrah, jako pardon, ale kdo zabije vlastní matku?? A tak jsem myslela, že by pachatelem mohl být někdo jiný, někdo úplně mimo rodinu... Chvilku mě i napadlo, že se nějakým způsobem zabili ti dva navzájem, ale to je nesmysl :D
Bohužel ne vždy je vrahem zahradník...

Jara.v
18.06.2023 5 z 5

Další skvělý příběh. Shari opět nezklamala a přečetla jsem to opět jednim dechem. Velice čtivé. Jak dokáže fungovat nebo nefungovat rodina? Co všechno jsou lidé schopni jeden pro druhého udělat a co tolerovat?

Pletynka
17.06.2023 5 z 5

Nezklamala.

TinaBookBlog
10.06.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Příběh začíná vcelku nevinně - pozváním všech dětí na večeři i s jejich partnery. Během setkání ale vyplouvá na povrch, že to není příliš šťastná rodina, jak se zdá.

Během vyšetřování vraždy rodičů zjišťujeme, že každý ze sourozenců má ve skříni své kostlivce a každý z nich je lhářem a potencionálním vrahem. Všichni totiž vědí, že zdědí jmění a každý si na něj brousí zuby. Navíc, autorka neustále odhaluje nové skutečnosti, které mně zamotaly hlavu ještě víc. Chvíli si myslíte, že jste odhalili vraha, ale následně se objeví zase něco nového a vy si nejste opět jisti...

Allla9
07.06.2023 5 z 5

Tak to mělo spád. Do poslední chvíle netušíte, kam nás děj zavede. A ten konec je doslova perfektní. Opět od této autorky výtečné čtení.

helenkan
01.06.2023 5 z 5

Od začátku do konce jsem absolutně netušila kdo je vrah. Autorka to dokáže tak parádně zaplétat, že se vám může kouřit z hlavy od přemýšlení a stejně si musíte počkat až do konec. Sice vraha odhalí, ale jak se to bude dál vyvíjet je na vaší představivosti. Ale myslím že tak těžké to není. Už jsem si zvykla na autorčiny zvláštní konce a docela mě baví. Ještě jedna věc. Opět tam kromě detektivů není žádná postava zvláště oblíbená. Za mě super čtení.

Karolína7
27.05.2023 3 z 5

Dočetla jsem sice, ale pro mne děj postrádal to správné napětí. Takové nějaké rozvláčnější, mnohé formulace se opakovaly.

Toňula
25.05.2023 4 z 5

Až na trochu překotný konec jde o další čtivý napínavý příběh z pera oblíbené autorky. Jedna rodina a spoustu motivů k vraždě ..