Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1590 408

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

alnahu
23.05.2023 5 z 5

Již v pořadí šestá kniha od této autorky a za mě opět skvělá.V tomto psychothrilleru se skrývá mnoho rodinného tajemství a Shari nás opět dokáže dokonale zmást v odhadu pachatele .
Přečteno již podruhé a opět jsem z knihy nadšená.

Kája95
16.05.2023 5 z 5

Každou stránku jsem doslova hltala očima a nejvíc se mi líbil konec, rychlý spád a ještě jedna informace o Danovi a pak prask! a konec. Skvělé

Lenama18
07.05.2023 3 z 5

Knížka byla fajn, chtěla jsem dát 4 hvězdy , ale za ten konec dávám o hvězdičku méně. Celý příběh byl fajn, napínavý opravdu až dokonce, jen nechápu, že vyřešení vraha to bylo tak rychle uzavřené.

SleepyAllDay
02.05.2023 4 z 5

Napínavé až do samého konce, který mi ale přišel docela uspěchaný.

marcela3655
28.04.2023 4 z 5

Hezká detektivka, čte se sama...Konec nic moc,spíše zklamàní.Dobrà na relaxační čtení ...

Ivka14
26.04.2023 4 z 5

Kniha začíná zavražděnými Fredem a Sheilou. Na Velikonoce se všichni sešli na rodinné večeři. Nikdo netušil, co se stane za pár hodin.
Otázkou tedy je, kdo je zavraždil? Jedno z jejich tří dětí, které Fred psychicky vydíral i při jejich poslední večeři? Jeho sestra? Nebo někdo jiný?

S každou kapitolou a odhalenými novými informacemi mě Lapena nechala hádat, kdo mohl stát za vraždami. Každý o něčem lže. Zatímco sourozenci a jejich manželé začínají jako tým, netrvá to dlouho a začnou jít proti sobě. Líbilo se mi, jak se všechny postavy navzájem podezírají. To jen dokazuje, jak málo skutečně známe ty nejbližší a nejdražší.

Kniha mě velice bavila a zase mě autorka usvědčila v tom, že patří mezi nejlepší autorky thrillerů. Neměla jsem ponětí, kdo spáchal vraždy.

Monni
25.04.2023 4 z 5

Shari Lapena se začíná stávat mojí docela oblíbenou autorkou. Její knihy jsou velice čtivé a nijak náročné. Pro mě byla tahle kniha celkem dost předvídavá. Bylo tam sice pár odboček, ale stejně to dopadlo tak, jak sem si myslela. Ovšem to neubírá knize na čtivosti. Určitě mám v plánu postupně přečíst celou autorčinu tvorbu a jsem zvědavá jaké budou její další knihy, které jsem ještě nečetla.

spencer
21.04.2023 3 z 5

Kdo by chtěl zabít manžele Mertonovi? Spíš, kdo by je zabít nechtěl.

Nepříliš šťastná rodina obsahuje klasickou zápletku, kdy je bohatý pár zavražděn a podezřelými se stanou jejich odrostlé děti. Každý z nich by mohl mít motiv a neprůstřelné alibi nemá nikdo. Začnou se tak navzájem podezírat, a když jsou ve hře velké peníze z dědictví, věřit se opravdu nedá nikomu.

Shari Lapenu mám kompletně přečtenou. Přestože se mi knížka líbila, nemůžu se zbavit dojmu, že se dalo ze zápletky vytěžit víc. Poprvé jsem v její knize odhalila viníka a nemyslím si, že jsem jediná. První polovina byla napínavá, ale jakmile se děj přehoupl do druhé části, vše působilo urychleně a začalo se objevovat pár známých klišé. Mrzí mě, že právě díky tomu působí ve výsledku konec odbytě a přála bych si, aby jej autorka o něco víc rozvedla.

Jinak to ale nebylo špatné čtení. Jednalo se o poměrně nenáročný psychologický thriller, který snadno přečtete a přijdete na jiné myšlenky.
Proto 3,5/5*

Veňa2
19.04.2023

Oper skvela kniha od teto autorky, neodlozitelna. Ke konci knihy uz to bylo predvidatelne, zadny velky sok a odhaleni.

Bara52
17.04.2023 4 z 5

Kniha se mi libila. Nenarocna, dobre se cetla, takovy klasicky autorcin styl. Nevim, jestli jsem nekdy cetla knihu, kde nebyla ani jedna postava vylozene kladna, tady jsou jsou nejakym zpusobem pokrivene, slabe nebo zkazene, neoblibila jsem si ani jednu, coz mi ale ve finale vubec nevadilo.

Pefka
16.04.2023 3 z 5

Knížka se opravdu velmi dobře četla, děj svižně ubíhal. Ale ten konec? Pro mě určitě zklamání, žádné překvapení nebo pořádná gradace děje. Prostě nic.

tereza_p
14.04.2023 4 z 5

Autorka mě mile překvapila. Román s tématem vraždy ve zbohatlické rodince mi zrovna sednul jak ..... na hrnec :). Přečteno jsem měla za chvilku, ostatně není potřeba očekávat nějaké složité a těžké čtení, to asi nebyl ani záměr. Do poslední chvíle jsem byla zvědavá, kdo je tedy vrah a zda se to vůbec dozvíme, osobně bych si i totiž dokázala představit, že to bude otevřené. Je trochu škoda, že nakonec vedla k vyřešení případu taková banalita, ale třeba to autorka do příště ještě vypiluje. Aby to ale nebyla úplně jen chvála, tak musím přiznat, že mě občas už štvalo, jak každý naprosto nesmyslně lže a dělá to akorát všechno horší. Prostě lež plodí akorát další lež. A pořád dokola. Taky jsem se nemohla úplně zbavit dojmu, že už jsem tohle někde četla (ne přímo daný příběh, ale spíš takhle vystavený příběh).

Rose-Mary
11.04.2023 3 z 5

Knihu jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy. Od samého začátku mi nebyla sympatická ani jedna z hlavních osob. Rodiče, bohatí manželé, otec zlý, despotický, matka plně na něm závislá, netroufala si s ním nesouhlasit. Tři dospělé děti, každé nějakým způsobem postižené, nespokojené, a hlavně od otce nedoceněné.
Po velikonoční večeři, na kterou byly pozvány všechny tři děti se svými životními partnery, došlo mezi nimi a otcem k vyhrocené hádce.
O dva dny později byli oba manželé nalezeni mrtví, brutálně zavraždění. Kdo byl vrah? V podezření byly všechny děti. Každý měl důvod otce nenávidět. Též vyšlo najevo, že se otec chystal na poslední chvíli změnit závěť. Důvodů k jeho předčasné smrti mělo víc osob, nejen všechny jejich děti.
Konec a vyhrocení celého případu mne nenadchl. Podezřívala jsem i tu osobu, která čin spáchala, ale nějak se to na konci zamotalo a čtenář si sám musel domyslet, jak to nakonec všechno dopadlo.

Doubravka1975
11.04.2023 5 z 5

Skvělé načasování. Příběh, který začíná o velikonoční neděli, kdy jsou k rodičům pozváni na velikonoční večeři jejich tři dospělé děti s partnery a pak......
Skvělý, čtivý velikonoční thriller, tak jako všechny od autorky. Podezíráte úplně všechny a do poslední chvíle nevíte kdo !

snimcibdim
09.04.2023 3 z 5

Shari opět o vlásek lepší, i když i tady se z umně spředené sítě nakonec nesvedla dostat ničím lepším než po oslím můstku velmi banálního a nedostačujícího důkazu. Naštěstí nakonec se nespokojila jen s tím a přeci jen dokázala ještě vypotit nečekaný obrat na závěr. U ní člověk musí dopředu počítat s tím, že to nejzajímavější není samotné rozuzlení, ale to, jak se to v průběhu šmodrchá a přelévá.

Mišák240
04.04.2023 3 z 5

Byla to taková oddechová jednohubka. Nenáročné čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

tabaluga
03.04.2023 5 z 5

Kniha se četla moc dobře. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo rodiče zabil, ale to, co nakonec vyplynulo na povrch... Konec byl celkem otevřený.

kaca1530
30.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Ve výsledku je nejjednodušší řešení to logické. Takže se asi nedá říct, že by to bylo nějak překombinované. Přesto se mi zdá autorka lehce přeceňovaná a strkaná před jiné a někdy lepší. Ještě musím říct, že tam bylo hodně nesympatických postav, možná až moc.

jana-cisarova
29.03.2023 4 z 5

Kniha byla velmi napínavá, dobře se četla. Bohatí manželé byli zavražděni v noci po velikonoční neděli, kdy měli pozvané na večeři všechny své tři děti s manželskými protějšky.
Rodinné setkání nedopadlo dobře. Otec se projevil takový, jaký byl dříve. Zlý, nevypočitatelný despota, svým dětem dával najevo nenávist, a matka se jich také nikdy nezastala, byla otcem naprosto ovládaná.
Kdo je zavraždil? V podezření jsou všechny tři děti. Každý měl svůj důvod, aby získal co nejdřív dědictví. Na veřejnosti truchlí, ale každý z nich má své tajemství, které chrání i před svým partnerem.
Čtenář podezírá z vraždy jednoho po druhém, jsou tady ještě další osoby. Jejich chůva, která je vychovala, a v současnosti zůstávala jen jako uklizečka na dva dny v týdnu. Otcova sestra, která si také dělala nárok na dědictví, a další osoba, o které děti zavražděných rodičů nevěděly. Ale konečné rozuzlení případu přijde až úplně na konci knihy.

PetraDD
27.03.2023 3 z 5

No tak ja nevim. Proc se na to snesla takova chvala? Cekala jsem neco wow na konci, nejake rozuzleni, ze vrahem byl uplne nekdo jiny o kom se nemluvilo, ale toto? Vlastne se jen celou dobu cekalo, kdo z te particky to bude...divne