Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1610 1610

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

Adell-ka
15.06.2022 4 z 5

Jako všechny předchozí knihy této úžasné autorky, i tato byla čtivá, měla spád a vraha prostě neuhodnete, ostatně jak autorka prozradila na Světě knihy, ani ona sama během psaní dlouho neví, kdo to vlastně bude :-D Přestože u mě stále vede Nevítaný host, tahle byla taky skvělá a můžu ji jen doporučit.

Karoley
15.06.2022 5 z 5

Žádné bohatství vás neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti..
Každý v téhle rodině skrývá tajemství. A někdo i smrtící. Ale kdo?

Moje šestá Lapena a opět jsem nadšená! Podezřívala jsem postupně úplně každého, nakonec jsem se v jedné osobě utvrdila.. a ta to samozřejmě nebyla :)) Další knihu od autorky si nenechám ujít!

AndreaOn
14.06.2022 3 z 5

Mě ta Lapena prostě moc nebere...

barus0282
14.06.2022 4 z 5

Super čtení nemohla jsem se dočkat až zjistím kdo je vrah! :)) Myslela jsem si celou dobu že to udělal někdo jiný.

xena2711
13.06.2022 5 z 5

Naprosto dokonalé jako vždy. Vrah byl záhadou až do konce. Určitě doporučuji. Přečteno na jedno nadechnutí:-)

Kalkinka
13.06.2022 5 z 5

Já se od jejích knih prostě nemůžu odtrhnout! Napínavé, čtivé a baví mě to.

markej
13.06.2022 4 z 5

Typická Lapena, rychlý spád, postupné odkrývání lží všech zainteresovaných, nakonec nevěří nikdo nikomu, místy autorka trochu vaří z vody a zbytečně rozsah natahuje, ale celkově dobrý průměr, který se hodí jako čtení na dovolenou nebo pro ty, kteří nečtou moc a vyhovuje jim, když je něco chytne a nepustí... Ti, kteří Lapenu znají, asi řeknou, že od ní četli lepší knihy, mně se stále nejvíc líbí první dvě, jež u nás vyšly, tedy Manželé odvedle a Někdo cizí v domě, zbytek jejích knih už mi trochu splývá, na druhou stranu, novinku od "Šlapeny" si vždycky ráda přečtu...
Hodnocení: 4 ⭐ z 5 ⭐

monika0356
13.06.2022 5 z 5

Jako vzdy precteno jednim dechem, sice ty knihy jsou uz jaksi na jedno brdo :) ale jsou proste ctive :))

Pogy
13.06.2022 5 z 5

Opět jsem četla skoro na jeden zátah. U Shari jsem si už zvykla netipovat pachatele dopředu, protože na konec je to vždy někdo jiný :-).

Radulinka1
12.06.2022 5 z 5

Knížka se nedala odložit.. ani ne, že by byla napínavá, ale stále to jaksi "odsejpalo". Konec byl zato jako, když má paní přesně daný počet stránek a je potřeba to rychle dořešit. Ale stejně dávám 5*

Christie2020
11.06.2022 3 z 5

Po předchozích zkušenostech s autorkou jsem od zápletky a rozuzlení čekala rozhodně víc.
Kniha se četla dobře. Ale chtělo by to víc napětí.
Styl psaní mi tentokrát úplně neseděl.
Takže spíš zklamání.

Januli
11.06.2022 3 z 5

Na knihy paní Lapeny se vždy moc těším. Opět byla kniha čtivá, kapitoly odsypaly a otázka vraha zůstala až do konce záhadou, o když jsme během čtení mohli tipovat o sto šest:-) leč závěr pro mě nebyl uspokojivý. Něco tomu chybělo. Vždy když si knihu dočtu do konce, tak když je dobrá tak o příběhu i závěru přemýšlím. Dneska tomu tak nebylo....

Termaap
10.06.2022 5 z 5

Nejsem ten typ čtenáře, který by si koupil knížku, přečetl ji a teprve poté si pořídil další. Ve čtečce na mě čeká spoustu nepřečteného, ale nutno přiznat, že knihy Shari Lapeny se v této kategorii nikdy moc dlouho neohřejí. Kolikrát mám tendenci si je šetřit, ale těšení se tu zdrženlivost vždy převálcuje.

Její knihy jsou dějově tak zamotané, že nikdy do poslední chvíle nevím, kdo je vrah. Přesto jsou paradoxně nějakým způsobem přehledné, pochopitelně vykreslené, neztrácím se v postavách (a že jich tam je!).

Za mě prostě další klenot tohoto žánru. Užila jsem si ji tak, jako všechnu předchozí autorčinu tvorbu. Zde se navíc po přečtení ještě dostavil pocit hluboké vděčnosti z vlastní, velmi šťastné rodiny:).

KáťaM.
10.06.2022 4 z 5

Tohle zase bylo pohlazení, Shari Lapena mě zatím nezklamala, stejně tak sehrané duo interpretů, kteří namluvili audioverzi, ti dodávají knížce tu správnou šťávu. Moc se mi líbilo ústřední téma - tři sourozenci lačnící po dědictví, vraha jsem tentokrát neodhalila, přišlo mi, že nám ho autorka tentokrát naservírovala o chlup dřív, byla bych si ještě počkala, ale ten epilog, to byla skvělá tečka. Moc se těším na Svět knihy, kam letos autorka zavítá a ještě víc na další knížky od ní.

Korsika
10.06.2022 4 z 5

Další extrémně napínavé čtení od hvězdy svého žánru. Vím, že každý čtenář Lapeny má její knihy seřazeny v jiném pořadí oblíbenosti ... v mém žebříčku se tato kniha dostala na třetí místo, ALE ... nesmím opomenou dodat, co už všichni víme - že i ta "nejslabší" Lapena je o 120% lepší než většina jiných thrillerů. ;) takže rozhodně doporučuji :D

dasha0306
10.06.2022 5 z 5

Tak tohle mě bavilo mnohem víc, než Manželé odvedle. Tam se mi táhl začátek, tady to zase mělo grády od samého začátku, nenudila jsem se, měla jsem x různých verzí, jak to Shari rozpracovala mezi více postav, ale ten úplný závěr vlastně nebyl pak nikterak šokující. Prostě jedna z verzí, na kterou si čtenář pomyslí už od první třetiny, protože autorka nechává představivost otevřenou tak, že to vlastně naopak může být kdokoliv. Námět jako takový je skvělý - bohatá rodina, tři děti, které jednou čeká velké dědictví a každé z nich, dnes již v dospělosti je jiné a každé má své "mouchy"...

TVer
09.06.2022 4 z 5

Kniha byla supr, přečetla jsem ji doslova jedním dychem, ale konec mě trochu zklamal. Připadal mi.. pořádně nedokončený, i když se odhalilo, kdo byl vrah, ale chybělo mi tam více informací nebo... prostě něčeho.

Konec za mě proto slabší, ale jinak byla kniha opravdu čtivá. Ani toho hádání ohledně totožnosti pachatele tam zas tolik nebylo, takže jsem tolik překvapená nebyla.

hrabalikoval
09.06.2022 3 z 5

Kniha byla napínavá, čtivá a byla šup šup. Ale musím říct že Lapina to umí ještě líp. Mělo to strašně dobře našlápnuto na to udělat velké překvápko, ale nestalo se a to mě trochu zklamalo protože jsem to od ní očekávala. No doufám, že další kniha brzy vyjde protože její knihy mě i tak moc baví.

Renatecka
09.06.2022 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila, byla napínavá, suprově se mi to četlo. Jako potencionální vrah mi ke konci přišel už fakt každý :D Konec byl, pravda, trochu useknutý a rychlý, ale to mi vůbec nevadilo.

Tereziee
08.06.2022 3 z 5

Poprvé po dočtení nějaké knihy od autorky cítím lehké zklamání. Příběh byl napsaný opět čtivě a napínavě, spoustu možností pachatele a každý má na sobě možná lehký podíl viny...ale. Ten konec? Vůbec se u mě nedostavilo žádné wow, pořádné rozuzlení ze kterého si sednu na zadek. Prostě se odhalil vrah, ale bez hlubšího vysvětlení. Za mě rozhodně nejslabší kniha autorky.