Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1610 1610

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

kiraa
20.06.2022 3 z 5

Shari Lapena je věrná svýmu stylu. Čtivý, krátký kapitoly a jednoduchej příběh. Žádný hluboký myšlenky zločince. Začátek mě docela navnadil, nicméně postupem času ze mě nadšení vyprchávalo. Kapitoly mi začaly splývat, jelikož se nesly stále v jednom duchu. Nekonečný úvahy ultraprotivných sourozenců se stávaly čím dál nezáživnější. Ani konec žádnej extra zvrat. Naopak krátký, ne moc vysvětlený pohnutky vraha. Takovej slaboučkej čajíček pro kojence :)

Kantynka
20.06.2022 3 z 5

Na tuto nejnovější knížky autorky jsem se moc těšila. Opět tu máme rodinné drama jak je v knížkách od autorky zvykem. Tentokrát dojde k vraždě velmi bohatých rodičů a hlavními podezřelými jsou jejich tři děti. Námět byl velmi zajímavý, moc se mi líbily jednotlivé postavy, i když ani jeden mi nebyl extra sympatický. Jako vždy je každý nějakým způsobem podezřelý.
Bohužel se mi tahle kniha líbila méně než autorčiny předchozí. Přišlo mi, že se to uprostřed knihy tak nějak táhlo a stále se opakovalo to stejné. Konec se mi líbil, nakonec bylo vše vysvětleno a odhaleno a vraha jsem neodhadla, takže jsem byla překvapena. Trochu mi tady chybělo nějaké to větší napětí a zvraty.
Knížka se mi ale i přes to líbila, ale byl to takový průměr a určitě jsou i lepší od autorky!

KatChiss
19.06.2022 4 z 5

Shari Lapena patří k jedné z mých nejoblíbenějších spisovatelek psychologických thrillerů. Přečtu si všechno, co napíše. Proto jsem si koupila její nejnovější knihu hned, jak v originále vyšla. Jak tomu u mě bývá, ležela mi dlouho v poličce. Ale jelikož se blíží vydání českého překladu, řekla jsem si, že konečně přišel čas si ji přečíst.
Na začátku příběhu se dozvídáme o vraždě velmi bohatého manželského páru. Hlavními podezřelými jsou jejich tři potomci, - Catherine, Dan a Jenna - kteří s nimi byli před touto strašlivou událostí. Lžou policii o tom, kde v čase vraždy byli a jejich drahé polovičky je podrží. Jenže pak o nich začnou pochybovat. Znají je doopravdy? Byl by někdo z nich schopný tak hrozného činu? Tyto otázky jsem si pokládala také.
Autorka mě znovu dokázala ošálit. Ostatně tak jako vždycky. Samozřejmě jsem své podezřelé měla, ale každou chvíli se to měnilo a nikým jsem si nebyla jistá na 100 %. Žádná z postav mi nebyla sympatická, takže mi bylo vlastně jedno, kdo to udělal, protože by se můj názor na ně nezměnil. Bavilo mě sledovat změny v chování jednotlivých protagonistů a to, co s nimi dělaly všechny ty peníze, které byly v “sázce”. Vždycky je to totiž o penězích, viďte? Dokážou člověku pořádně zamotat hlavu.
Děj měl spád a styl psaní byl svižný a čtivý. Nicméně, tato kniha se neřadí mezi mé oblíbené knihy od autorky, kterými jsou Manželé odvedle a Její konec.

Lucek
19.06.2022 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, i čtení mě bavilo.
Ale čím víc jsem se blížila do finále, tím únavnější bylo neustále opakování: výslechy, auta zaparkovaná před domem, setkání u Catherine, co kdo řekl, co si myslel, věděl o závěti, nevěděl, blablabla... Kapitola 63 rychle čtenáři vysvětlí, kdo a jak vraždil. No a epilog má za úkol probudit čtenářovu fantazii.
Komerční průměr, bohužel.

Dela111
19.06.2022 4 z 5

Královna rodinných dramat Shari Lapena nám ve své nové knize jedno takové skvělé drama servíruje. V hlavní roli je zde rodinka skutečně k pohledání, takové příbuzné fakt nechcete... Děti zavražděného manželského páru jsou v podstatě bezcitní vykutálenci, ale tak úplně za to nemůžou. Geny jsou geny a co nadělají když otec byl psychopat a matka nikdy nebyla zrovna vhodná na titul matka roku, neboť svoji přírodou danou roli ochránce naprosto nezvládla. Kandidátů na pachatele i motivů je tu dost a ještě jich pár časem přibude. Postav není málo, ale ani přehnaně moc a pro průměrně zdatného čtenáře není těžké se v nich orientovat. Autorka je představí postupně a dostatečně.

Plusové body náleží tomuto thrilleru s prvky detektivky i za to, že až do konce si nemůžete být úplně jistí pachatelem. Může to být kdokoli, všichni mají motiv a měli příležitost to provést. Ve chvíli, kdy jsem začala mít pocit opakujícího se děje, přišlo rozuzlení, takže akorát včas. Epilog je opět taková malá třešinka na dortu ;-).
Příběhy této autorky mě baví, v rámci žánru thrillerů pro ženy patří k těm nejlepším.

Hvězdinka
19.06.2022 4 z 5

Víkendové čtení, rychlé, jednoduché. Do poslední chvíle je podezřelý úplně každý a epilog klasicky alá Lapena.

hana4834
18.06.2022 4 z 5

Dobrá detektivka čtivé jen tomu něco chybí

VIVINKAR
18.06.2022 3 z 5

Ufff…po pravdě jsem čekala podle anotace víc. Vraha jsem vytipovala dost brzy, i když se autorka snažila si se mnou hrát a ukazovat stále na někoho jiného. Co se týká postav, tak mi byly nesympatické všechny. Klasická, detektivní zápletka bez šokujících zvratů, za mě opravdu zklamání.

adelkas
18.06.2022 4 z 5

Dost nepříjemná a podivná rodinka. Bylo mi jedno kdo je vrah, nefandila jsem nikomu. Autorka popsala postavy tak, že nikoho nemáte rádi a taky podezření pada na každého.
Na autogramiadě vysvětlila svůj typ psaní, a tak mi její styl psaní je bližší.

Sammy.Boy
18.06.2022 5 z 5

Tak to se povedlo! Shari je zpět v plné polní a v tomto detektivním dramatu umně vytahuje z rukávu jeden trumf za druhým, kdy jedna lež střídá druhou a s tipem na vraha jste vedle jak ta jedle až do samotného závěru. Tohle nebyla NEPŘÍLIŠ ŠŤASTNÁ RODINA, byla to pěkně vykutálená sebranka pokrytců, co se neštítila téměř ničeho. . .

Karin94
17.06.2022 3 z 5

Shari Lapena je jednoducho talent na písanie takýchto kníh, kde dokáže napchať do skoro jednej kapitoly všetky hlavné postavy (ktorých nie je málo). Keď si to buď nezapíšete alebo nenakreslíte, tak ste pekne (milo povedané) v riti.

Ono sa to zdá byť vtipné, ale práveže nie je, pretože kým sa vysomárite z opisovania postáv kto je kto, tak zistíte, že pri tom zaspávate. No ani sa nenazdáte a ste v polke knihy, kde sa následne riešia dosť dlho iné veci, v tomto prípade vražda. No zvyčajne je aj tak najlepší a najnapínavejší koniec, ktorý ste vlastne očakávali, ale zároveň aj neočakávali, keďže kvôli tomu množstvu postáv stále nanovo hádate, kto môže byť vrah. Takže buď vás koniec sklame, nadchne alebo prekvapí. Ako som si pri autorkiných knihách všimla, dokáže rozuzliť záver na jednej, maximálne dvoch stranách. Toto ma trochu mrzí, pretože dovtedy ten dej zbytočne naťahuje a opakuje a čitateľ si praje, aby mala kniha menej strán.

Áno, na jednej strane píše takto divne, ako som písala vyššie. Hlavne s tými postavami to niekedy fakt preháňa. Ale zas na druhej strane mi ako autorka sedí. Teraz nehovorím, že píše top knihy, z ktorých by som odpadávala, ale dokáže naozaj dobre vypracovať napínavý triller, ktorý má hlavu aj pätu. Ako napríklad aj pri tejto knihe. Všetko je vysvetlené a nie sú tam žiadne hluché miesta. Ľahko sa čítala a kapitoly boli krátke.

Tento príbeh by som priradila skôr k detektívnemu trilleru. Koniec nebol nijak prekvapivý a autorka celú dobu dej iba naťahovala, takže za mňa priemer.

dencazrnu
17.06.2022 4 z 5

Po mírném zklamání u knihy Její konec musím říci, že jsem byla u této knihy spokojená. Já prostě miluji, když s každou další kapitolou věřím, že to udělal někdo jiný :-) Nakonec jsem se stejně netrefila (jak už bývá zvykem) a čtením jsem si užila. Díky krátkým kapitolám děj skvěle ubíhá a než se člověk naděje, je tady konec. :-) Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala :-)

vnimat_Krasu
17.06.2022 3 z 5

V rámci thrillerových ibuprofenů, pro okamžité zahnání panické touhy po zvratech, velmi uspokojivá věc.

Babouš
17.06.2022 5 z 5

Opět skvělé. Lapena prostě nikdy nezklame! Tentokrát je to míň psychothriller a víc klasická detektivka, kde si celou dobu lámete hlavu s tím, kdo je vrah. Motiv totiž měli všichni. Vyšetřovatelům taky lžou všichni. A temná tajemství mají taky všichni. Takže jsem celou dobu měnil svoje tipy a v hlavě mi to úplně šrotovalo. Takové literární sudoku. Rozuzlení jsem neodhadl a ten úplný závěr s tou koupí domu mě dostal :) Shari Lapena umí psát!

terryaknihy
17.06.2022 2 z 5

Uf. Teď budu v rámci hodnocení velmi vystupovat z řady, ale já jsem prostě zklamaná…
Jsem velkou fanynkou autorky, její první čtyři knihy byly za mě úplně skvělé, ale tahle kniha se mi teda vůbec nelíbila. Jak kdyby to psal někdo jiný.
Máme tu rozvrácenou rodinu, kdy má tím pádem každý nějaký motiv, aby byl vrahem. Ze začátku to bylo trochu zmatečné, protože těch postav je tam více, ale to si sedne. Máme tu kraťoučké kapitoly, které vás nutí číst dál a dál. Jenže za sebe nemůžu říct, že by kniha byla úplně lehoučce čtivá. Strávila jsem s ní asi šest hodin a párkrát jsem měla chuť jí odložit :(.
Zápletka mi nepřišla ničím extra originální, nedočkala jsem se nějakých dobrých zvratů a vraha jsem uhodla docela brzo, což mi na Shari vůbec nesedí. Považuji to spíš za psycho román, za mě to moc thrillerových prvků nemělo, ani žádný epický konec. Velmi mě to mrzí, ale tahle kniha se na špici u Shari nedostane. Za mě stále vévodí Nevítaný host a Manželé odvedle, ty mohu ze srdce moc doporučit :).

karol.cadex
16.06.2022 3 z 5

Oddychovka na dovolenou? Ale jo.
Někde ke konci knihy je psáno přesně to, co se mi honilo hlavou po celé čtení - "Co je to za posranou rodinu?". Rozmachaný zbohatlický haranti, všichni lžou hůř jak Baron Prášil, kydají na sebe špínu, tatík totální psychopat, matka slabá chudinka, co nechala otce vlastní děti terorizovat na úkor pohodlí a prachů. No jak tohle asi mohlo dopadnout, že jo.
Hra "uhodni vraha" mě už v závěru moc nebavila, poněvadž mi vlastně bylo úplně jedno, kdo to udělal.
Čtení hezky odsýpá, to jako jo. Jen zrovna tahle je z autorčina slabšího soudku. Nicméně k bazénu doporučuji. Furt lepší než kdejaká průměrná srágora.

namornice
16.06.2022 5 z 5

Lapena je prostě taková sázka na jistotu. I její poslední kniha je opět plná napětí a zvratů. Kapitoly jsou krátké a svěží, končící většinou  zvratem, který vás přinutí číst ještě jednu kapitolu, takže odložit se to nedá.
A jako vždycky jsem každou kapitolu tipovala jinýho vraha.
Děj se odehrává v prostředí smetánky a
jak už název napovídá Mertonovi nejsou zrovna šťastná rodina, ale kdo by chtěl zabít manžele Mertonovy? Po bouřlivé rodinné večeři je každý z účastněných podezřelý, každý má motiv a všichni maji nějaké to tajemstvi, co se postupně odhalí.
Postavy jsou teda jedna horší než druhá a jsou ztělesněním disfunkční rodiny.
Propracovaná psychologie postav a krátké kapitoly ale ještě urychlují čtení a
budete chtít obracet stránky. Určitě doporučuji.

Zlatinka.Emilly
15.06.2022 5 z 5

Tahle kniha se mi zdála trochu slabší, nebo se mi to jen zdálo? Po té, co jsem v sobotu byla na autogramiádě se Shari Lapenou, tak jsem měla na mysli to, že ani ona neví, kdo bude vrah. Jak my čteme, tak ona píše a rozuzlí až v závěru knihy. Takže žádný plán, žádná chronologie, prostě tak jak jí ty postavy samy nahrávají. Konec si myslím, že byl zajímavý, hlavně Epilog, kdy se Audrey rozhodla koupit dům. U Shari víme, že žádné pokračování nebude, takže se můžeme samy domýšlet a já si myslím, že to všichni domyslíme dobře, je to dost průhledné. Už se těším na sedmou knihu, která v Kanadě již brzy vyjde, u nás holt až napřesrok. V této knize se mohu pochlubit podpisem Shari Lapeny.

sebemi
15.06.2022 4 z 5

Čte se to skvěle,od začátku to frčí, žádné zdržování, vraha jsem neodhalila a buch konec. Chci delší konce, prosím,u Nevítaného hosta to samé buch konec :D Nej je u mě stále Jeden z nás.

Jamalu
15.06.2022 5 z 5

Zase skvělé. Ma to spád a čte se to samo.